Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

kokica":3kj3hcrv je napisao(la):
Ja ne bi imala para da placam komunalije za takav stan :lol: .

Ti si stigla na 24%, ja sam 2% jaci, to je otprilike to, podjednako nas ne vole :laugh:
 
nikola011":387iomcv je napisao(la):
Da imam novca za 130m2 nikada ne bih ziveo u Stepi u 130m2. Otisao bih u neku strava zgradu u recimo 60m2, meni dosta. Ja zaista ne znam ko kupuje tolike stanove u takvim naseljima daleko od centra, ne vidim smisao. Jedino ako zive 3 kolena zajedno ili porodica ima 10-toro dece.

Ja isto znam ljude koji su kupovali neke solidno velike stanove na jos vecoj periferiji Beograda tipa Petlovo brdo i narocito Resnik i Zeleznik ali ne znam za porive zasto imati stan koji im realno ne treba kada govorimo o velicini istog negde na takvoj periferiji umesto uzeti stan realno odgovarajuce kvadrature na nekoj boljoj lokaciji.

U biti razmisljanje je bilo neka bude sto dalje al bar da bude sto vece... :/
 
Zar se nastavak izgradnje uopste dovodio u pitanje?



nastavakizgradnje.jpg
 
Sto se tice "zidica", oni koliko su losi toliko su i dobri... izdvaja se malo ulica od prizemlja i nema onog da ti parkira neko auto u stan, drugo, izdvojene su zgrade, obezbedjenije tim koridorima, za osobu koja je iz struke zna da je bezbednije resenje ovako za sve stanare....

sto se tice "nabudzenih zgrada na jednom mestu", ne bi se slozio, medjusobna udaljenost od zgrada je sasvim pristojna, ima zapravo i zelenih povrsina nego ne moze sada da se zaokruzi slika kada je celo naselje gradiliste i kada ima efektivno samo jednu ulicu u celom naselju...

kao potpuno isti koncept mozemo videti novije zgrade na bezanijskoj kosi kod maxija, isti koncept, ista udaljenost, samo JOS manje mesta za parkiranje i jos manje pesackih zona... prema tome, Stepa is fine..
 
Martin Mystere":26h94fq2 je napisao(la):
nikola011":26h94fq2 je napisao(la):
Da imam novca za 130m2 nikada ne bih ziveo u Stepi u 130m2. Otisao bih u neku strava zgradu u recimo 60m2, meni dosta. Ja zaista ne znam ko kupuje tolike stanove u takvim naseljima daleko od centra, ne vidim smisao. Jedino ako zive 3 kolena zajedno ili porodica ima 10-toro dece.

Ja isto znam ljude koji su kupovali neke solidno velike stanove na jos vecoj periferiji Beograda tipa Petlovo brdo i narocito Resnik i Zeleznik ali ne znam za porive zasto imati stan koji im realno ne treba kada govorimo o velicini istog negde na takvoj periferiji umesto uzeti stan realno odgovarajuce kvadrature na nekoj boljoj lokaciji.

U biti razmisljanje je bilo neka bude sto dalje al bar da bude sto vece... :/

Ne znam da li ste bili u tom stanu...Stan je fenomenalan, komfor, terase na kojima može da se napravi divna oaza sa zelenilom.Inače, na zapadu su najskuplji stanovi na zadnjem spratu, jer imaju ogromne terase.Ko je bio u Parizu, sigurno su mu pokazali stan Alena Delona, to svima pokazuju :).Uglavnom je svugdje ista priča, i u drugim metropolama.

Ne znam uopšte zašto su ljudi opterećeni centrom, da ne nabrajam sad XY razloga zašto je Stepa bolja npr za jednu četvoročlanu porodicu u stanu od 130 kvadrata, nego centar od 60 kvadrata.Još jedna interesentna stvar.Prije dva , tri dana sam se vratio iz Atine, u centru su stanovi najjeftiniji, žive uglavom Albanci, Turci , Pakistanci...Pirej je npr značajno skuplji.

Iz sveg mojeg iskustva sa putovanja, a imam ga mnogo, kao i priča sa ljudima koji tamo žive, samo se još u Srbiji kunu u centar, ''ne znaju i ne vide smisao''' tog izbora.Baš ste me začudili.
U svakom slučaju, svako ima svoje prioritete, samo vas nisam razumio sa tako izričitim stavom.
 
Izgleda da se stvarno nismo razumeli posto ja uopste nisam pricao o stanovima u Stepi niti o onim stanovima u strogom centru vec mi samo nije jasno zasto neko kupuje stan od recimo 100+ m2 u Resniku iako mu toliki stan definitivno ne treba i po meni bolje je za te pare kupiti odgovarajuci stan (za troclanu porodicu smatram da je 70 m2 sasvim OK a 85 m2 i vise nego dovoljno) na nekoj ipak realno gledano boljoj lokaciji koja uopste ne mora biti strogi centar grada ali je svakako puno bolja od te odabrane...

Drugim recima poenta mog prethodnog komentara nije bila u stanovima u strogom centru vec u razmisljanju Size does matter koje ne vazi samo za stanove ali je u nasoj zemlji za dobar deo njih najbitnije po gotovo svim pitanjima.
 
:) stan inace ima 116kvm grejne i 59 kvm terase, uz sve zamerke na projekat stan je feenoomenalan, a i nije tako daleko od centra, visina plafona je 2,62 kod prozora i ide do 3,40m prema ulazu u stan...
 
Da to je u nacelu taj stan i stan jeste odlican ali opet kao sto rekoh kritika nije upucena na racun tog stana... Kritika je, bar sa moje strane, upucena ka pojedincima ali nije ni bitno...

Kada bih se ja pitao ne bih imao nista protiv da imam takav stan na takvoj lokaciji ali da jurim takav stan na nekoj lokaciji koja je sasvim daaaaleko samo da bih imao 116 m2 + terase a realno mi treba oko 70 m2 i to za te novce mogu da priustim sebi na puno boljoj lokaciji ... mislim da smo se valjda razumeli...
 
Volf":32m1mz7g je napisao(la):
Ne znam da li ste bili u tom stanu...Stan je fenomenalan, komfor, terase na kojima može da se napravi divna oaza sa zelenilom.Inače, na zapadu su najskuplji stanovi na zadnjem spratu, jer imaju ogromne terase.Ko je bio u Parizu, sigurno su mu pokazali stan Alena Delona, to svima pokazuju :).Uglavnom je svugdje ista priča, i u drugim metropolama.

Ne znam uopšte zašto su ljudi opterećeni centrom, da ne nabrajam sad XY razloga zašto je Stepa bolja npr za jednu četvoročlanu porodicu u stanu od 130 kvadrata, nego centar od 60 kvadrata.Još jedna interesentna stvar.Prije dva , tri dana sam se vratio iz Atine, u centru su stanovi najjeftiniji, žive uglavom Albanci, Turci , Pakistanci...Pirej je npr značajno skuplji.

Nema nijednog razloga zasto je Stepa od 130m2 bolja od Starog grada za 60m2.

Stepa je sirotinjsko-radnicki deo grada poput Banjice, Vidikovca, Kanarevog brda.... Tu ne zive bogatasi sa neogranicenom kolicinom novca. Tu ce kao i u drugim pomenutim naseljima biti problema i sa odrzavanjem zgrada, liftova, ne govorim sad pesimisticki, u ovoj kojoj stanujem je super, ali u proseku su to manje vise naselja u kojima ne zivi Alen Delon. On zivi recimo u Golf naselju i ima perverzan penthaus, van je grada sa stravicno dobrim pogledom, sumom iza njega, Adom ispred njega. To su perverzije, u Golfu ce onaj u penthausu sam sebi da napravi lift koliko ima novca. Prosetaj se oko Pinka prema americkoj ambasadi, tamo su neke malo starije zgrade i ljudi sa potkrovlja su sebi stavljali spoljne odvojene liftove samo za sebe. To je penthaus i to ima smisla kad ne znas sta ces sa parama.

Kakav penthouse u Stepi, treba da se bijes sa 7 stanova po jednom liftu, pogled imas samo ako si bas na nekom obodu, nemas nikakve mogucnosti da se izolujes, sebi sagradis lift i sl. Da imam porodicu i sa 6 clanova kupio bih 2 ili 3 jedinice u Stepi, da deca mogu i da se odvoje, a ne sutra svi da ti odu negde, a ja da placam kominalije za 130m2. Stan od 130m2 u Stepi je debilizam, to stvarno treba da izgubis neku cuku u glavi da bi kupio.
 
Pitanje sam stavio u ovo naselje jer su slike iz Stepe. Naime, neko je slikao svoju zgradu i bio zacudjen zasto je ovoliko odmaknut zid fasadne cigle od uradjene izolacije? Da li je to gradjevinski u redu, cemu sluzi ovaj luft? Meni kao nekom ko se u ovo kokretno ne razume nije logicno, a ovo je sajt o gradjevinarstvu, pa dajte da neko strucan bar malo pojasni.

Ja tu vec vidim decije fore "ostavljanja otisaka u zidu" :lol:

Salu na stranu, cemu ovoliki luft?

zid01.jpg


zid02.jpg


zid03.jpg
 
^+2

tesko da je stepa sirotinjsko-radnicki deo grada, mozda je za tebe i svako ko kupuje stan u stepi debil a pogotovo ovi sto vole i mogu sebi da priuste 130 mkv ali to je samo tvoje misljenje koje nazalost i previse cesto potenciras...u danasnje vreme stan ne kupuje sirotinja a pojam radnickih naselja se odavno izgubio ;)
 
Zasto prevrces reci?

Pa i ja spadam u tu klasu. Otici cu na sam kraj grada, zaduziti se nekoliko desetina godina i ne mogu da priustim sebi vise od 50-60m2 sa sve tolikim dugom. A takvih je tamo velika vecina. Tebi to nije radnicko naselje nego nesto drugo?!

Za mene je debil neko ko razmislja o idilicnom penthausu u zgradi gde ide 7 stanova po spratu na jedan lift u nekom delu grada koji apsolutno nema veze sa idilom koju neko navodi kada pominje penthause.
 
nikola011":2os6j420 je napisao(la):
Volf":2os6j420 je napisao(la):
Ne znam da li ste bili u tom stanu...Stan je fenomenalan, komfor, terase na kojima može da se napravi divna oaza sa zelenilom.Inače, na zapadu su najskuplji stanovi na zadnjem spratu, jer imaju ogromne terase.Ko je bio u Parizu, sigurno su mu pokazali stan Alena Delona, to svima pokazuju :).Uglavnom je svugdje ista priča, i u drugim metropolama.

Ne znam uopšte zašto su ljudi opterećeni centrom, da ne nabrajam sad XY razloga zašto je Stepa bolja npr za jednu četvoročlanu porodicu u stanu od 130 kvadrata, nego centar od 60 kvadrata.Još jedna interesentna stvar.Prije dva , tri dana sam se vratio iz Atine, u centru su stanovi najjeftiniji, žive uglavom Albanci, Turci , Pakistanci...Pirej je npr značajno skuplji.

Nema nijednog razloga zasto je Stepa od 130m2 bolja od Starog grada za 60m2.

Stepa je sirotinjsko-radnicki deo grada poput Banjice, Vidikovca, Kanarevog brda.... Tu ne zive bogatasi sa neogranicenom kolicinom novca. Tu ce kao i u drugim pomenutim naseljima biti problema i sa odrzavanjem zgrada, liftova, ne govorim sad pesimisticki, u ovoj kojoj stanujem je super, ali u proseku su to manje vise naselja u kojima ne zivi Alen Delon. On zivi recimo u Golf naselju i ima perverzan penthaus, van je grada sa stravicno dobrim pogledom, sumom iza njega, Adom ispred njega. To su perverzije, u Golfu ce onaj u penthausu sam sebi da napravi lift koliko ima novca. Prosetaj se oko Pinka prema americkoj ambasadi, tamo su neke malo starije zgrade i ljudi sa potkrovlja su sebi stavljali spoljne odvojene liftove samo za sebe. To je penthaus i to ima smisla kad ne znas sta ces sa parama.

Kakav penthouse u Stepi, treba da se bijes sa 7 stanova po jednom liftu, pogled imas samo ako si bas na nekom obodu, nemas nikakve mogucnosti da se izolujes, sebi sagradis lift i sl. Da imam porodicu i sa 6 clanova kupio bih 2 ili 3 jedinice u Stepi, da deca mogu i da se odvoje, a ne sutra svi da ti odu negde, a ja da placam kominalije za 130m2. Stan od 130m2 u Stepi je debilizam, to stvarno treba da izgubis neku cuku u glavi da bi kupio.

Stvarno je svaki komentar suvišan.

Mogu samo da se zapitam ko je ovde debil?Da li onaj koji je kupio taj ogromni stan, ili ti koji samo palamudiš po ovom forumu, google - aš po čitav dan po netu, jureći neke trange frange informacije, da bi sebe ubjedio kako ćeš za tri godine kupiti nešto ekstra mega giga za 700 evra po kvadratu, i jureći fotke sa bugovima da nas ubjediš kako smo zaj*** jer smo kupili Stapu.

Kada bi tu energiju usmjerio u nešto pametnije, ne bi ti bio skup ni centar grada o kome toliko sanjaš.

p.s. Stvarno nije u redu da ljude koji su platili gajbu 170 000 evrića nazivaš debilima. ;). Živ bio
 
Volf":2lw3qwzd je napisao(la):
p.s. Stvarno nije u redu da ljude koji su platili gajbu 170 000 evrića nazivaš debilima. ;). Živ bio

Svaka cast onom ko ima 170.000 za jedan stan, ali da to uradi u potkrovlju Stepe za taj novac?!
Pa nemoj me sad zezati, ti jedino ako radis za GDS pa pokusavas da prodas nesto sto se ni u najludjim snovima ne moze prodati. Pa Belville je veliki broj stanova preko 90m2 podelio kasnije na dva da bi ih prodao.

Stepa i penthouse idu zajedno kao baba i balet.
 
Da promenim temu. Hteo bih da potvrdim nesto sto je neko vec napisao ranije. Potpisao sam pre neki dan aneks ugovora i dobio rok od 60 dana. :)
 
Elem, da ponovimo malo temu.

Nove slike sa objekta 3B, 1 sprat, 48m2, "dvosoban stan".

Stolarija spoljna stavljena, i dalje je stan u grubim radovima, izvodi se instalacija, unutrasnje pregradjivanje na ovom spratu zavrseno.
















iako slikane sa telefonom, slike su u vecoj rezoluciji da mozete da pogledate i detalje.
 
Za Nikolu, i sve hejtere koji zele da vide kako izgleda penthouse, izvolite u Cassa Grande, 4e, lamela 3 (ili Vojvode Stepe 403 ž), stan 29
[code:1:a9576fd7dd]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4274246973731&l=270911ad0f[/code:1:a9576fd7dd]

I prestanite vise sa lupanjem gluposti, stanovi su brutalni!
 
Kićo85,
Apsolutno se slažem sa tobom. Mi smo uzeli povučeni sprat 77.29 (na sajtu gds 77.09), terasa je extra iako je mnogo manja od susednog stana koji je okružen istom, inače su nam prve komšije. E da, kakvi su to komentari tipa 135m2 je glupo za ovaj tip naselja? Pfff, pa možda bračni par sa 3je dece i baka i deka ili tako nešto? Što da ne, svako ima svoju intimu i voli prostornost. Toliko...
 
Ministar Velja je obisao naselje i najavio izgradnju stanova i u drugim centrima gde god moze da se "udje u raznorazne kombinacije"...

Zasto me uopste ne cudi da je Veljica vec poceo da proracunava sve moguce (citaj) raznorazne kombinacije ne bi li nasao onu najisplativiju!?
cool0044.gif
 
kica85":9lubf59u je napisao(la):
Za Nikolu, i sve hejtere koji zele da vide kako izgleda penthouse, izvolite u Cassa Grande, 4e, lamela 3 (ili Vojvode Stepe 403 ž), stan 29
[code:1:30a82c4285]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4274246973731&l=270911ad0f[/code:1:30a82c4285]

I prestanite vise sa lupanjem gluposti, stanovi su brutalni!

Ne razumem...Koja je poenta ovog linka, sem da pristupimo tvojim privatnim podacima, tipa album? Od stana, ciji si ti ponosni vlasnik (i treba da jesi) vidim samo ovu plocicu na vratima, na koju i ne treba da budes toliko ponosan :lol: . Ziveli, i srecno useljenje! Uzivajte!

P.S. Clan ispred hacienda treba da bude La, ne Le
 
Stan je iznutra verovatno uredjen u francusko-spanskoj kombinaciji (francuski lezaj i spanska keramika) pa otud verovatno i naziv Le Hacienda... :cool:
 
kokica":ntwihbfe je napisao(la):
kica85":ntwihbfe je napisao(la):
Za Nikolu, i sve hejtere koji zele da vide kako izgleda penthouse, izvolite u Cassa Grande, 4e, lamela 3 (ili Vojvode Stepe 403 ž), stan 29
[code:1:6c711c70e2]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4274246973731&l=270911ad0f[/code:1:6c711c70e2]

I prestanite vise sa lupanjem gluposti, stanovi su brutalni!

Ne razumem...Koja je poenta ovog linka, sem da pristupimo tvojim privatnim podacima, tipa album? Od stana, ciji si ti ponosni vlasnik (i treba da jesi) vidim samo ovu plocicu na vratima, na koju i ne treba da budes toliko ponosan :lol: . Ziveli, i srecno useljenje! Uzivajte!

P.S. Clan ispred hacienda treba da bude La, ne Le
Ta plocica je poklon od kolega (ja spanski i ne znam :))
A to je pozivnica za sve one koji zele da vide stan (pa da prepoznaju vrata)...
 
Vrh