Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Evo jos par nekih slikica vezanih za neke specificne detalje:

Cuvena zelena protivpozarna vrata, zavrsna obrada plocica, za liftove sam se iznenadio sto su svuda razliciti (kleeman, pa onda neka druga no name firma itd.) - btw svi se kunu u tisinu liftova...hodnici u zgradama kao i glavni ulaz...






 
@Lebanon

Da, da, moj je taj bez terase. Pa sto se tice tih detalja...Radijatori (sushaci u kupatilu) su od onog proizvodjaca...Ne mogu da se setim imena, ali covek kao da drzi monopol na teritoriji cele Srbije. Sva kupatila imaju njegov radijator.
Ova zelena vrata, meni kao neka tirkizna boja, plavkasta :D . A o sanduchicima da ne pricam. Za 50 godina nisu smislili nista inovativnije. Ovi, ovakvi sanducici ugradjivani i u predratne zgrade :rolleyes:
 
Ja jednostavno ne mogu to da razumem - ista zgrada, isti izvodjac a u lamelama razlicita vrata, parket, plocice, liftovi razlicitih proizvodjaca...
 
@kockica, ja sam bio pre dve nedelje u stanu od c.48m2 sa terasom u 4A L2, i mogu ti reci da je odlican, nije bas da je na suncanoj strani ali takva pobeda velikih prozora da je to neverovatno... stan sija ceo.

Koliko razumem samo 3B ima sve prozore sa nizim parapetom i u spavacoj, dok je kod 3A i 4A to uradjeno u dnevnoj dok je u spavacoj manji prozor, al nema veze... bolje i to nego ko u dvojci sa onim suludim otvaranjem...
 
@ Lebanon

I u spavacoj sobi je parapet 45cm. Sto je super, narocito jer stan nema terasu. Sa druge strane, pomalo me to i plashi, jer moje dete je (ljubi ga majka :) ) na mamu i tatu, i sa svojih godinu dana vec dosta otislo u visinu. Pa i pored onih zastitnih ograda, nekako mi to sve deluje brrrrrrr. Moracu da trazim one sigurnosne brave, ili sta vec. Sa stanovista osvetljenosti stana, to je super, i uopste...chini mi se da prostor deluje vecu, sa tolikim prozorima.
Shto se tiche svega ostalog...plochice su mi u celoj prichi najruznije. Unutrasnju stolariju nisam jos videla. Ona ulazna su neke kaki boje, ali podnosljiva za moj ukus.
 
@ kokica

Videces veceras i ta vrata posto cu konacno veceras da okacim slike stana od prekjuce.

@ lebanon

I u 4A (a verovatno i B i V) su prozori u spavacoj dimenzija kao u dnevnoj sto je po meni super.
 
Sad kad malo razmislim oko tih modernijih plocica mozda mogu da se povezu dva i dva - Lamela 2 kasni jedno 2 nedelje za lamelama 1 i 3 i mozda u GDS citaju forum pa kad su videli kakve reakcije su izazvale plocice u te dve lamele brze-bolje su reagovali i zamenili takve plocice novim i modernijim...

Ne bas mnogo verovatno ali ne i nemoguce.

Lebanon":1jz0gsle je napisao(la):

kokica - ne kockica... :D
 
:) ... lapsus...

vrlo verovatno da sam se istripovao za 4A l2 prozor u spavacoj... (ako gledamo one stanove sa terasom)... mozda sam pobrkao sa 3A, tu imaju razlicitu koncepciju.

u sv slucaju, razlika je oooogrooooomna sa velikim prozorima i sa malim...neverovatna razlika...

iako nisam uzeo stan tamo, e verujte da je meni krivo sto je razlika tolika u plocicama u odnosu na istu lamelu...
 
Obzirom na to kakva smo sve arhitektonska resenja videli na zgradama u nasem naselju izgleda da su se arhitekte prvo ucile na supermarketu pa su onda presli da prave zgrade u naselju u potpuno istom stilu...

images
 
Lebanon":2ykvnzwe je napisao(la):

Zar nije POŠTA pre koju godinu obajvila propise kojih dimenzija i oblika moraju biti sandučići? Bila je baš panika da moraju da se menjaju, ali to nije zaživelo do kraja. U nekim zgradama koje očigledno imaju organizovaniju skupštinu stanara sam ih video i položeni su i imaju veću rupu za ubacivanje pošte (može papir A4 da stane, rekao bih, bez savijanja).

Ovi su prastari, nisam očekivao da ću to videti u nekoj novogradnji.
 
jlaki":q9utf65l je napisao(la):
U nekim zgradama koje očigledno imaju organizovaniju skupštinu stanara sam ih video i položeni su i imaju veću rupu za ubacivanje pošte (može papir A4 da stane, rekao bih, bez savijanja).

Ovi su potpuno isti kao i ti vodoravni sto si video, samo su ih stavili uspravno. Standard je veci otvor i dimenzije, a da li ce da bude uspravni ili polozeni tip to je stvar ukusa investitora ili skupstine stanara.
Ovi deluju "zastarelo" samo zato sto one vodoravne do sada nismo videli, pa deluju modernije.

Pogledaj i sam, ista im je cena, iste su dimenzije, polozaj je samo stvar licnog ukusa. Ja sam za ove starinske, ipak mi deluju prakticnije.

sanducici01.jpg
 
jlaki":3ipjt0gq je napisao(la):
Lebanon":3ipjt0gq je napisao(la):

Zar nije POŠTA pre koju godinu obajvila propise kojih dimenzija i oblika moraju biti sandučići? Bila je baš panika da moraju da se menjaju, ali to nije zaživelo do kraja. U nekim zgradama koje očigledno imaju organizovaniju skupštinu stanara sam ih video i položeni su i imaju veću rupu za ubacivanje pošte (može papir A4 da stane, rekao bih, bez savijanja).

Ovi su prastari, nisam očekivao da ću to videti u nekoj novogradnji.

Tehničke uslove za poštanske sandučliće nije donela POŠTA već RAPUS (Republička agencija za poštanske usluge) i možete ih preuzeti na sledećem linku - http://www.rapus.rs/dokumenti/akta-...umenti/166-tehnicki-uslovi-za-kucne-sanducice.
 
meni je sasvim svejedno koji su sanducici, npr pre godinu dana je kolega uzeo stan u vojvode stepe (kod stepinog bajata) za neverovatnu cifru (c. 2,000 EUR/m2), on posle godinu ipo dana nema interfon u zgradi...a postanske sanducice i one kutije po spratovima nisam ni primetio...tako da...
 
Lebanon":2479ksrp je napisao(la):
meni je sasvim svejedno koji su sanducici, npr pre godinu dana je kolega uzeo stan u vojvode stepe (kod stepinog bajata) za neverovatnu cifru (c. 2,000 EUR/m2), on posle godinu ipo dana nema interfon u zgradi...a postanske sanducice i one kutije po spratovima nisam ni primetio...tako da...
Ma, razumem sasvim. Samo sam prosledila informaciju, za one koje to zanima, vidim, poteglo se i to pitanje, pa..... Sigurno nisi bio u situaciji da ti neka važna pošiljka nestane, zato što je neko dete izvuklo iz sandučića, jer nije mogla da stane u sandučić. To je detalj, niko neće praviti oko toga pitanje, naravno, svakom je bitniji interfon, kao što ti reče, ali bi bilo super kada bismo u svemu poštovali standarde, premda znam da je to za sada utopija.... Ko da misli o tome, a prokišnjavaju krovovi, recimo....
 
Jeco, uopste nije bilo namenjeno tebi ili cak tvom stavu koji je potpuno ispravan, vec je vise akcenat bio na ljude koji su dali gro para i opet nemaju ni interfon posle godinu ipo dana :)

inace standardizaciju i primenu i postovanje zakona u svakom obliku i formi postujem :)
 
Lebanon":2wxdnnar je napisao(la):
Jeco, uopste nije bilo namenjeno tebi ili cak tvom stavu koji je potpuno ispravan, vec je vise akcenat bio na ljude koji su dali gro para i opet nemaju ni interfon posle godinu ipo dana :)

To nema veze sa cenom.
Samo sa skupstinom stanara.
Evo, ljudi su dali u Stepi dosta novca, sve novo, svi su puni entuzijazma, a liftovi jos ne rade, znaci nema Skupstina stanara, naravno da ne radi ni interfon, kad god sam bio, sva vrata su bila otvorena.

Ne kupujemo kucu nego stan, mozes da das milione, ali ako ne zivis zajedno sa komsijama, zivot ti moze biti jako los koliko god novca da das.

Da samo znas kako sredjenih ulaza sa interfonima i kamerama imas u nekim delovima grada gde je kvadrat ispod 1.000 evra.
 
Pa on je nov ugradjen, treba neko da potpise da je primljen u ispravnom stanju i da ce raditi.
Nece ovlascena firma sad da prima pozive svih stanara zgrade da nesto nije u redu u garantnom roku, a da nema ovlasceno lice sa kojim ce da kontaktira.

Ja znam da u jednoj novoj zgradi gde ljudi zive vec vise od godinu dana nemaju Skupstinu i svako cisti ispred svojih vrata, nekad neko ocisti stepenice, i tako...
Nece niko da predsedava :/

Problem je i sa vodom, voda se naplacuje po zgradi, a u zgradi deli prema broju clanova. Predsednik mora vodovodu da dostavi broj clanova svakog domacinstva, on mora da ima spisak svih stanara kod sebe. Ovako ce mozda vodovod linearno od svakog stana da naplati.

U Stepi je sada i to grejanje koje zavisi od skupstine stanara jer Toplana nece vrsiti deobnu naplatu, vec samo kao vodovod grupnu. Dobili ste ugovor po kom sami organizujete naplatu i distribuciju grejanja u samoj zgradi.

Nije jeftino ni odrzavanje garaza jer tu treba redovno odrzavati i proveravati protivpozarni sistem, cistiti garazu, ako su vrata automatska i njihovo odrzavanje kosta. Voda iz garaza do sada je bila u starim zgradama na istom zajednickom vodomeru pa stambene zgrade koje imaju garaze mnogo vise placaju vodu (neko voli da pere kola, garazu,...

Ima tu svacega, ako se ne formira Skupstina stanara zivot zaista moze posle nekog vremena postati nepodnosljiv.
 
Ja zivim u zgradi koja ima Skupstinu , ali nista ne funkcionise :D .
Sada u Stepi npr.. Interfon kad se pokvari, ko god da zove, ako je pod garancijom, oni treba da dodju da poprave. Ista je prica i sa liftom. Slazem se da je Skupstina stanara neophodna za pravilno funkcionisanje zgrade. Ali mislim da je cisto pr... to oko potpisivanja ugovora. Zgradu nisu preuzeli stanari, vec gds od izvodjaca. Podrazumeva se da je nov i u ispravnom stanju i interfon i lift. I ako je garancija npr. na 2 godine, sta se njih tice da li ce da ih zove jedan covek ili pet. Oni ako ne dodju odmah kvar da poprave i treba da ih zove svako pojedinacno dok im ne presedne. Mislim...chemu to? Ciscenje mi je manje bitno od funkcionisanja lifta npr...
To oko lifta mi je skroz nelogicno. Ako zgrada ima garanciju dve godine, izvodjac je tu garanciju dao investitoru. Mi smo stan kupili od investitora. Taj investitor ne moze da dobije upotrebnu dozvolu bez ispravnog lifta. Tako da je morao da obezbedi njegovu funkcionalnost, i da zgradu pochne da useljava sa pustenim liftom. Sta ce promeniti skupstina stanara ako se lift pokvari? Lifti ima garanciju, npr 2 godine, ispravan je predat gds-u i u periodu garancije ima da dolaze i da ga popravljaju.
 
U zgradi u kojoj trenutno zivim, osoba iz Infostana je dolazila, isla od vrata do vrata, popisivala kvadrature stanova, "na rec", kao i broj ljudi u domacinstvu. Isto tako, ja sam rekla da je stan useljen od pre dva meseca, iako zivim u njemu vec godinu dana. I za taj period je i poceo da mi stize infostan. To bar znam iz prve ruke. Skupstina stanara nije imala nista sa tim. Infostan nisam placala dobrih 6 meseci. Inace, zgrada je nova, prvi sam stanar u stanu. Zena je legitimno dosla, sa nekom legitimaciojom Infostana, dala neki zahtev za prijavu i posle mesec dana poceo da stize infostan.

Btw, jos nije prikljucena na toplovod.
 
kokica":1a7yjjra je napisao(la):
Ja zivim u zgradi koja ima Skupstinu , ali nista ne funkcionise :D .

Zivim i ja, ali ona je u nekom momentu imala Skupstinu jer je neko potpisao ugovor sa Gradskim stambenim pa sad svako pojedinacno zove za kvar. Ja lift ne koristim, pa me vecina stvari uopste vise i ne zanima. U Ugovoru je sve uradjeno davno, i ciscenje i odrzavanje. Vodu placamo koliko je bilo clanova pre 15 godina i niko se ne buni iako je stanje nerealno.

Eto ti npr problema. Ti ces otici u infostan i prijaviti broj clanova koji zelis, samo ti za to odgovaras i svako ce to da uradi. Sad zamisli situaciju, u zgradi u kojoj stanujem na 28 stanova prijavljeno 51 clanova za vodu, a sve porodice, u jednom stanu zivi sestoro. E, npr. za to ti treba Skupstina, radi kontrole, ili placaj vodu koliko ti traze. Zato se Mik0 toliko i buni u vezi toga.

Izvodjac jeste proverio lift, ali po zakonu kad proda stanove lift vise njemu ne pripada vec stanarima i njemu ne pada na pamet da ima bilo sta sa serviserima. Zeli odmah legalno da vam ga preda. Moze se desiti neki neocekivan kvar u kome moze doci do tuzbe a investitor ne zeli da ima vise nista sa tim. Te pravne moguce posledice su jako bitne. Vi razvalite lift sa stvarima, recimo, zalite se, ovaj iz odrzavanja nece da prizna kvar i sa kim ce da udje u sudski spor? Sa GDS-om? Pa nisu oni toliko blesavi. On ce da ceka dok sve ne preuzmete na sebe, inace mu ne pada na pamet da bilo sta ukljuci.
 
P.S. Ja mislim da ste vi prvi u Beogradu koji ste potpisali Ugovor da cete sami da organizujete deobnu naplatu grejanja i da to nece raditi Toplana. To je zaista nesto novo. Ovo naselje Dr Ivan Ribar je dobilo klasicno grejanje, ali sa kalorimetrima tako da kod njih problema tog tipa nece biti. I ja sam bio za taj sistem, uopste mi ne pada na pamet zasto je neko ugradjivao ovakav sistem kod vas. Mnogo je skuplji za odrzavanje, a sa kalorimetrima se moze resiti problem "placas koliko potrosis"
 
Vrh