Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Malinal":3d2he5wt je napisao(la):
@nikola011
Diiiivno je. Sta ti sve neces sa nama podeliti... :) Hvala. Mada mi za ovo treba dosta veci stan, posto nemam gde ni akvarijum da stavim ;)

Pa ovo bas i jeste da ti ne zauzima prostor. Zamisli samo na nekom zidu koji ne mozes da iskoristis, ili sa strane TV-a koji je nakacen na zid, lepo ti odmara oci, pustis nekog Tarzana 3D i opustis se :kk:
 
nikola011":2euc3l3p je napisao(la):
Uticaj je minimalan, jer pre svega posle ovih ljudi koji su se zaduzivali pre par godina (svi znamo u kakvoj su situaciji) niko valjda ne ide vise na tu krajnju gornju granicu (bar sam se ja otresao tih misli).
A sta bi onda rekao o odlasku na razgovor u vezi kredita u januaru kad je evro bio 103 ili pre neki dan na 117? Kakav je tek to uticaj na kvadraturu stana? Zato mislim da je ta granica nekako previse relativna.

Naravno da je relativna kao uostalom i sve u ovoj zemlji ali svakao postoji.
Veliki broj ljudi ne ide na tu granicu od 50% ali ima i onih koji jednostavno nemaju izbora jer su mogucnosti koje im se u tom momentu nude nekako poprilicno suzene tako da ne mozemo da negiramo cinjenicu da je za nekog cak i taj minimalan uticaj poprilcno bitan.
 
I tako ja danas, prvi put odoh na gradilishte :) . Puna optimizma i ushicenje, odluchih da sa suprugom, posle setnje po gradu, svrnem do naseg buduceg doma, jer mi se ukazala jedinstvena prilika (svekrva dosla i chuva bebche :D ).
Medjutim, potpuno nespremna i bez HTZ opreme, avaj, naivno obuchena u bele lanene pantalonice i espadrilice. Josh povrh svega, poprilichno oblivena znojem (35 stepeni beshe danaske), zaplovih u one oblake prashine. Prodje kamion, zaprashi me, zalepi se na mene debeo sloj prljavshtine, izgledlaa sam kao pala sa Marsa. Jedino shto sam uspela da vidim je da je zadnji deo zgrade u fasadi, a napred josh belo I iskreno vishe mi se to chisto belo svidja. Po kom li su merilu birali boje fasade. Uzeli plavu i braon, pa meshali i razedjivali. Sve fasade su il' plavkaste i "govnaste"-da oprostite na izrazu. Ali ne znam kako bih drugachije nazvala one, narandzasto, okeraste, zuckaste i smeckaste nijanse :D /.
Elem, kuku shto je prljavo i gadno :D . Mislim, znala sma ja da je tako, al kad vidis uzivo, iznenadis se. Nema nikog i oni jadni shto se tu peku i cede u znoju ne mogashe nas uvesti. I ne bi nista od moje ekspedicije. Samo uprljah bele pantalone, napunih espadrilice peskom i najdoh se prasine :D . Ali bar sam stanchic videla spolja, lepo lepo...
 
Pozdrav! Moj ujak je kupio stan na ovoj lokaciji, pa ako bi neko bio ljubazan da mi da neke okvirne informacije o objektu 6J. Naravno, i trenutnu situaciju na gradilistu. Pozdrav!
 
Predlog: Dulko, novi autobus Javnog gradskog saobracaja.

Niko nije dao nijedan konkretan predlog za neku liniju koja bi povezala novo naselje sa nekim delom grada, a da bude brza, funkcionalna, poveze velika naselja, veliki broj putnika. Uslov za novu liniju bio bi koriscenje ulica prvog prioriteta, redovno poklapanje sa sto vise drugih linija radi presedanja.

Moj predlog: Dullvile I - Dulville II (Stepa Stepanovic - Dr Ivan Ribar)

Kako ce biti izgradjena ulica magistralnog tipa prema Medakovicu, nova linija treba da krene iz Naselja Stepa Stepanovic, ili negde u blizini, ide prema Medakovicu prolazeci pored velikog Naselja Brace Jerkovic gde se srece sa linijom 26. Nstavlja prema naselju Medakovic gde se spaja sa trolama ka gradu. Izlazi sto kracom trasom na autoput gde brzo stize do Autokomande gde se preklapa sa linijom 17 za one koji gravitiraju prema starom delu Novog Beograda i Zemunu. Nastavlja pravo do Gazele gde se spusta nanize prema Sajmu i gde se spaja sa jakim linijama 23, 37, 53, 56, zatim ide prema Sajmu gde je stanica i za Lastine autobuse ka Juznim prigradskim opstinama. Nastavlja prema novom mostu, prelazi ga i pored Belvilla ide pravo do naselja Dr Ivan Ribar. Sa druge strane, Dr Ivan Ribar dobija najbrzu vezu sa Ulicom Kneza Milosa, Gazelom, naseljima Medakovic, Jerkovic, Konjarnik (presedanje na 17)

Mislim da linija nije dobra samo za ova dva naselja, nego i za ogroman broj putnika kojima bi koristila na svojoj trasi. Razmisljajte i o tome, mnogo puta su gradjani sami doveli do nekih resenja.
Dodatne linije prema gradu kroz Kumodrasku, Vojvode Stepe i sl. bile bi suvisne i nepotrebne, dovoljno je pojacati postojece. To isto vazi i za naselje Dr Ivan Ribar, imaju dosta linija i sve gravitiraju ka centru.
 
nikola011":2ti5irzf je napisao(la):
Pa ovo bas i jeste da ti ne zauzima prostor. Zamisli samo na nekom zidu koji ne mozes da iskoristis, ili sa strane TV-a koji je nakacen na zid, lepo ti odmara oci, pustis nekog Tarzana 3D i opustis se :kk:

I gledas kako vlaga utice na propadanje televizora :D
 
Pozdrav svim komšijama.

Kupio sam stan u 4I.
Stan je već potpuno završen.

Ja bih ipak da vršim neke prepravke pregradnih zidova kako bih dobio dodatne prostorije.
Kako vam se čini moj predlog pregrađivanja?
Da li neko može da me posavetuje koga da angžujem od izvođača za ove prepravke?
Da li neko ima iskustva sa izvođačima koji su zidali ove zgradi, da li bi oni radili ovako nešto?
Ako je neko već radio nešto slično koliko novca će mi trebati za ovo?

Dodatni problem mi stvara i parket koji je kompletno postavljen, zbog ovih prepravki će verovatno morati ponovo da se hobluje i postavlja.

Evo njegove strukture, crveno sam označio zidove koje bih ja dodao.

2vl4qja.jpg
 
Malo mi je ulazak u tu novonapravljenu spavacu sobu iz kuhinje (koliko vidim tu si planirao vrata) ne bas najsrecnije resenje i po meni bi bilo bolje da si vrata stavio na napravljenom zidu iz dnevne sobe odmah pored izlaza na terasu.

Onaj zid izmedju kuhinje i dnevne sobe nema potrebe da rusis i da pravis onaj mali dodatak vec mozda da napravis kuhinju jos malcice uzu ali duzu a da ulaz bude iz hodnika na novonapravljenom zidu naspram toaleta - onako kako si vec nacrtao ta dva zida, jedino da jos napravis prolaz izmedju kuhinje i dnevne sobe (mozda neki sa sankom a mozda i neki malo veci i da stavis klizna vrata koja bi zatvarala taj prolaz...
 
Pre svega hvala na pomoći.

Sviđa mi se tvoj predlog.
Slažem se da vrata u malu spavaću sobu (7m2) iz kuhinje nije najsrećnije rešenje.

Cilj mi je i da dobijem malu ostavu (2m) i da kuhinja bude nešto šira.
Onaj mali zid koji sam stavio je zapravo šank. Uz taj šank bih stavio i veliki radni sto.
Ostale kuhinjske elemente bih taman uklopio u onih 2,6 m.

Razmišljao sam da vrata za sobu stavim iz dnevne, ali bih na taj način smanjio slobodna prostor za trosed(dvosed i fotelja) koji će da stoji pored vrata za terasu.

Trpezarijski sto bih u ovoj mojoj varijanti stavio uz zid druge spavaće sobe.
 
Kuhinja moze da bude i sira ali ja bih izbegao taj sank i ostavio otvorenu kuhinju ka dnevnoj sobi sa mogucnoscu recimo dvoja kliznih vrata koja se otvaraju ulevo i udesno tako da po potrebi kuhinja moze da se zatvori... Tako dobijas vise prostora a radni sto ionako mozes da smestis bilo gde.
Ostava moze da bude tamo gde si je zamislio - nije problem.
Btw. koliki je stan u pitanju (struktura i m2)?
 
jocastevanovic":3o483p9m je napisao(la):
Pozdrav svim komšijama.

Kupio sam stan u 4I.
Stan je već potpuno završen.

Ja bih ipak da vršim neke prepravke pregradnih zidova kako bih dobio dodatne prostorije.
Kako vam se čini moj predlog pregrađivanja?
Da li neko može da me posavetuje koga da angžujem od izvođača za ove prepravke?
Da li neko ima iskustva sa izvođačima koji su zidali ove zgradi, da li bi oni radili ovako nešto?
Ako je neko već radio nešto slično koliko novca će mi trebati za ovo?

Dodatni problem mi stvara i parket koji je kompletno postavljen, zbog ovih prepravki će verovatno morati ponovo da se hobluje i postavlja.

Evo njegove strukture, crveno sam označio zidove koje bih ja dodao.

2vl4qja.jpg


Da li si ti ovo tražio ili neko drugi ne znam, ali pogledaj: http://www.sredidom.com/savet-arhitekte/potpuna-rekonstrukcija-dvosobnog-stana-u-beogradu/

Zid između kuhinje i dnevne ima na sebi instalacije za TV i IP. Ako već praviš prepravke ovo nije puno skuplja varijanta od tvoje, ali je izvodljiva. Koliko si mislio da se ispružiš za adaptaciju ne znam. Slično sam i sam hteo da uradim sa takvim stanom jer je bio i on u igri. Zbog sigurnosti porodice smanjio sam apetit i odlučio se za 50 m2. :(
 
Pireus banka nije na spisku banaka za subvenciju, znači u tom slučaju nema beskamatnog kredita države.
 
Da li neko zna nesto vise o 22 niskonaponske trafostanice koje ce biti sagradjene u samim zgradama? Da li one zrace? Da li neko zna sta je sa skolama, vrticima, trznim centrom? Mi smo kupili stan u objektu 6d :)
 
MarijaJ":2d6h6gr2 je napisao(la):
Da li neko zna nesto vise o 22 niskonaponske trafostanice koje ce biti sagradjene u samim zgradama? Da li one zrace? Da li neko zna sta je sa skolama, vrticima, trznim centrom? Mi smo kupili stan u objektu 6d :)

Da je njihov uticaj dobar, sigurno nije. To jeste vrsta zracenja, u kojoj meri je stetna to niko nikad nije objavio.
Ono sto sigurno znam jer sam gledao, da su ti stanovi, iako nekad imaju super poziciju tipa 1.sprat, super pogled, jeftiniji po 20% i tesko se prodaju jer niko ne zeli da razmislja o tome.

To je ta "zamka" kupovine na slepo gde prodavac drzi apsolutno istu cenu za svaki stan. Ako bismo pretpostavili da se cena nekretnina ne menja i da je ova cena u izgradnji od 1.290 evra realna, desice se to da ce ustvari prava vrednost stana tek biti vidjena po useljenju. Ko bude drugi, treci sprat sa super pogledom, polozajem, njegov stan samim useljenjem u startu moze da se proglasi i mnogo skupljim, dok oni koji budu na 1.spratu iznad pecenjare, vrtica, trafostanice, potkrovlju, u startu moze da izgubi 20% vrednosti.
 
Nisam inzenjer ali mogu potvrditi da u nizu mojih zgrada kojih je 4 ima trafostanica u jednoj u podrumu i da je zena koja zivi iznad tog trafoa umrla od raka a i njena cerka.U pitanju je raspon od 45 godina od kada su sazidane zgrade da su se te dve smrti dogodile.Da li je slucajnost,ne bih znao.Ali sigurno trafo ima uticaja posebno na stanove pored i iznad istog.

Takodje imate i vecu opasnost od moguceg pozara.

Mislio sam da su te verzije sa trafoima u zgradama izbacene iz bezbroj bezbedosnih i zdravstvenih razloga ali ocigledno nisam u pravu.Ako je recimo trafo u podrumu a ne suterenu pa imate jedan nivo da kazem izolacije,to jest 2 betonske ploce onda je to zracenje zanemarljivo,ali da vas deli samo betonska ploca od 20cm...Uf....
 
Naucnici kazu da takva vrsta zracenja ima uticaja na pojavu leukemije. Ne bih mogao da poverujem da je to istina, a da se ipak i dalje tako gradi. U svakom slucaju nikad ne bih kupio stan na takvoj poziciji.
 
Martin Mystere":3nkvx1w2 je napisao(la):
Al' su zato neki ugradili i PP vrata u zgradi...
smoking_devil.gif

Misticna metalna vrata u samo u tvojoj zgradi, mistican nick, hmmm, ko si zapravo ti, nisi bas "obican covek" :shok:



:D :D :D
:D :D
 
Pa rekoh ja da je sve obavijeno nekim velom tajne...

Al' obzirom da nisam politicar ipak sam jos uvek u toj kategoriji obicnih ljudi... :D
 
nikola011":2z8umc9a je napisao(la):
Naucnici kazu da takva vrsta zracenja ima uticaja na pojavu leukemije. Ne bih mogao da poverujem da je to istina, a da se ipak i dalje tako gradi. U svakom slucaju nikad ne bih kupio stan na takvoj poziciji.
Pa, sigurno ne bi ni oni koji su eventualno kupili te stanove, da su znali taj podatak. I ne samo taj, koji je zaista vitalno značajan, nego i neke druge, manjeg značaja, tipa stanovi sa terasama koje se "naslanjaju" na svetlarnik od stepeništa i sl. Iz crteža stanova i planova spratova koji su davani na uvid u GDS, tako nešto ne bi se moglo ni naslutiti. A odgovori na brojna pitanja kupaca bili su u velikoj meri nemušti. Tako da, ko je kupio stan dok je naselje bila ledina, u velikoj meri morao se osloniti na srećne okolnosti prilikom odabira. Izuzev što je većina nastojala, ukoliko je moguće, da ne kupi stan u prizemlju i potkrovlju.... Naravno, tim stanovima ne bi ništa falilo, kada bi gradnja bila po propisu. But.....
 
Dragi svi,

na ovim obrascima za povrat PDV stoji da se popuni PIB/JMBG GDSa pa onda oni prazni kvadratići.Da li to znači bilo koji od ova dva, ili možda oba odvojena crticom.Pretpostavljam da je ovo prvo, ali da pitam da me ne bi vratili u sud opet da ovjeravam

Hvala.
 
Vrh