Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Ja sam stavljao samo PIB (za GDS je 100291007) i nije bilo nikakvih problema.

JMBG bi stavio kada bi umesto recimo GDS kao firme stavio njihovog direktora...
 
Volf":a3r156bx je napisao(la):
Dragi svi,

na ovim obrascima za povrat PDV stoji da se popuni PIB/JMBG GDSa pa onda oni prazni kvadratići.Da li to znači bilo koji od ova dva, ili možda oba odvojena crticom.Pretpostavljam da je ovo prvo, ali da pitam da me ne bi vratili u sud opet da ovjeravam

Hvala.
Volf, JMBG imaju samo fizička lica (jedinstveni matični broj građana), a pravna lica imaju MB i PIB. Tako da u ovom slučaju treba ti samo PIB, jer je prodavac pravno lice (GDS). Po svim pitanjima u vezi povraćaja PDV-a uvek možeš dobiti informaciju od nadležne poreske uprave (Poreska uprava Novi Beograd, Tošin bunar 159 - telefon za informacije će naći na netu). Pozdrav.
 
Jel potpisivao neko skoro Aneks za produzenje sa GDS, imate li nekih informacija vezano za Anekse?
 
somit":15mvxsun je napisao(la):
Jel potpisivao neko skoro Aneks za produzenje sa GDS, imate li nekih informacija vezano za Anekse?
Danas su me zvali da zakazemo za sledecu nedelju...molbu sam predao pre oko mesec dana
 
@Jeca@Martin Mystere

Hvala.Da, sad vidim da u ugovoru stoji MB, a ne JMBG direkcije.THNKS.Još ovo da završim pa da čekam useljenje, dosta je više sa ovim papirima :)
 
@somit
@Boban1
zvao sam gds zbog provere jer i ja cekam vise od 25 dana na odobrenje anexa, rekose da dugo nisu imali sednicu i da ce prvom prilikom sve te molbe bidi odobrene (ako se radi o anex1)..inace, cudno mi je da prilikom podnosenja molbe i potvrde od banke ne dobijamo nikakvu priznanicu-potvrdu da smo uopste predali zahtev/molbu...poceo sam da paranoisem da se nisam svideo onoj devojcici pa mi dokumentaciju uputila u kantu :o
 
Mislim da ovoj temi mesto nije ovde, vecu u delu foruma Projekti u izgradnji
 
K vragu...govorite o trafo stanicama u Stepi ? Gde su ? :shok: To mi je negde promaklo....hm
 
Martin Mystere":1slh8xsv je napisao(la):
Preduhitrio sam te u odgovoru za citavih 8 sekundi - e to se zove foto-finis... :p
Baš gledam šta se dešava, vidim neko mi za petama. Šmrc, izgubih kao Čavić onomad... Važno da nam se volf lepo zahvalio oboma, a ti drugi put malo uspori na toj tastaturi....
 
Malinal":3czf6u4w je napisao(la):
K vragu...govorite o trafo stanicama u Stepi ? Gde su ? :shok: To mi je negde promaklo....hm
Ha, ha, baš kvragu, nasmejala si me... Ili- do sto đavola i hiljadu mu dabrova! Još nam je samo to falilo. I ja sam za to prvi put danas čula (toliko o našoj obaveštenosti) i isto sam tako reagovala - what?! :shok: Samo mi, pored svih drugih negativnih zračenja iz svih pravaca, fali i ono od trafoa.... Na sreću, ja sam u sredini zgrade, pa se nadam da će do mene oslabiti, šta god da je, a i debelokožac sam :D ....
Nego stvarno, a gde su uopšte?
 
Postovanje svima! Nov sam na forumu, verovatno buduci vlasnik stana na 6-om spratu blok 2 zgrada g. ono sto me interesuje, a nigde nisam nasao jeste slika te ili tih zgrada(mislim na 3d animaciju ili sl) i da li je 6-i sprat zapravo poslednji ili iznad ima jos jedan? na gradilistu nisam mogao ama bas nista da zakljucim... Takodje bih molio nekoga kakva su iskustva sa odobravanjem subvencionisanih kredita i da li ih banka zaista odobrava u roku od 90 dana?

Pozdrav,
 
nezvanicna informacija je da se ukidaju subvencionisani stambeni krediti, koliko znam prosle godine je isto bilo obustavljeno za sve osim za Stepu... vise informacija cim saznam...

@ryo zavisi od banke do banke, i od katastra, i od NKOSK, i od .... nikad ne mozes da znas da li ces zavrsiti za tri meseca... ja sam u petom :rolleyes:
 
Uh, somit hvala na informaciji, sad cu jos vise da se preznojavam...
 
u kom smislu se ukidaju-da li znaci da nece primati nove zahteve ili se obustavlja i za one koji su u nacelu prihvaceni do dobijanja svih papira-ja sam pre 10 dana predao sve papire i sad cekam pustanje kredita, tj konacno odobrenje-ce me :lol: slog strefi
 
Takođe imam informaciju da se ukidaju.

Međutim, ukoliko ste već sklopili ugovor s državom o subvenciji, teško da se može osporiti?! :/
 
nemmen":40kkkuf1 je napisao(la):
...inace, cudno mi je da prilikom podnosenja molbe i potvrde od banke ne dobijamo nikakvu priznanicu-potvrdu da smo uopste predali zahtev/molbu...poceo sam da paranoisem da se nisam svideo onoj devojcici pa mi dokumentaciju uputila u kantu :o

Ja sam pre podnosenja molbe za donosenja Annexa od osobe iz banke na licni zahtev dobio potvrdu da je podnet zahtev za kredit i da je postupak odobravanja istog u toku tako da to moras sam(a) da trazis.
Dali bi ti bez problema.
 
koliko mi se cini, prosle godine su dali rok do koga se primaju zahtevi u NKOSK i posle ne vise...
 
Po ovom tekstu ja ne zakljucujem da su u zgradama kao sto se nekad gradilo. Da to nisu one cudne kucice za koje se pitate cemu sluze?

trafo.jpg
 
Jeca":3arsvfef je napisao(la):
Baš gledam šta se dešava, vidim neko mi za petama. Šmrc, izgubih kao Čavić onomad... Važno da nam se volf lepo zahvalio oboma, a ti drugi put malo uspori na toj tastaturi....

Slim tastatura jede zivu decu... :D

Elem, sto se tice ukidanja subvencionisanih kredita mislim, stavise ubedjen sam, da mogu da ukinu samo za one koji nisu ni podneli zahtev banci dok one koji su vec u postupku ne mogu da ukinu...

Doduse uvek mogu da kazu da nemaju vise novca za tu namenu i da je sve potroseno, pa se ceka rebalans budzeta... :(
 
ja sam cuo da kad ti preliminarno odobre da se i rezervisu sredstva za tebe ali nisam bas siguran u to-ako nista evro je skocio u odnosu na pre 3 meseca tako da ce im i po tom pitanju trebati vise para za isti broj zahteva, jer je drzava izdvojila pare u dinarima
 
nikola011":ch3jjq3m je napisao(la):
Po ovom tekstu ja ne zakljucujem da su u zgradama kao sto se nekad gradilo. Da to nisu one cudne kucice za koje se pitate cemu sluze?

Po tekstu bih rekao da ce biti van objekata jer pominju da su montazne i tipske.To je samo moja pretpostavka.Na koje kucice mislite,ima li slika njih?
 
Vrh