Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Evo jedne vesti o refundaciji PDV-a, predao sam zahtev 25.aprila, a dobio rešenje 11.juna, što mu dodje 47 dana. A evro u medjuvemenu otišao u nebesa...
 
Evo opis izgradnje kompleksa

http://www.grading.rs/reference/kasarna.php

deo deksta :

Podrum - je prema nameni garaža i predvidjen je smeštaj tehničkih prostorija ( toplotna podstanica, hidrocil, sprinkleri, trafo stanica i prostorija telekoma). U garažu se prilazi pristupnom saobraćajnicom širine 5,5 metra. Pristup garaži je preko rampe nagiba (10%) što omogućava nesmetan ulazak u garažu. Projektovano je ukupno 41 (16+10+15) garažno mesto. Čista visina garažnog prostora je od 260 cm. Glavno stepeniste ne silazi u garažu, već lift i pomoćno stepenište. Liftom se obezbeđuje direktna veza sa ostalim spratovima. U svim garažama predviđeno je odimljavanje prostora preko kanala za izvlačenje vazduha.
 
^^^
Tacno, znaci jedan podatak imamo, u 4G je trafo stanica u samoj zgradi u okviru podruma. Pitanje je sad sa koje strane, da li prema dvorisnoj gde su na prizemlju stanovi, ili prema ulicnoj gde su lokali. U svakom slucaju mi se to ne dopada.
 
nikola011":3uj7kqc3 je napisao(la):
^^^
Tacno, znaci jedan podatak imamo, u 4G je trafo stanica u samoj zgradi u okviru podruma. Pitanje je sad sa koje strane, da li prema dvorisnoj gde su na prizemlju stanovi, ili prema ulicnoj gde su lokali. U svakom slucaju mi se to ne dopada.

I u 6D u prizemlju je trafostanica, odmah ispod mog stana i gleda prema trznom centru i bloku 5. Cim ubacim fotku u komp pusticu ti. Meni se tek to nedopada, ali nemam kud, zeznuli su me u startu. Ugovor sam vec potpisala... :bash:
 
MarijaJ":23qn8ldk je napisao(la):
I u 6D u prizemlju je trafostanica, odmah ispod mog stana i gleda prema trznom centru i bloku 5. Cim ubacim fotku u komp pusticu ti. Meni se tek to nedopada, ali ne mam kud, zeznuli su me u startu. Ugovor sam vec potpisala... :bash:

Vidim da si verovatno to skoro i saznala dok si nadgledala izradnju. Iskreno, ni meni to uopste ne bi palo na pamet, znam da je i u starim zgradama isti sistem. Verovatno o tome i nisam razmisljao jer sam prizemlje izbacio u startu.

Bice trafoi u svakoj drugoj zgradi, posto je 44 zgrade, 22 trafoa. Neces biti jedina.
 
nikola011":10xbb3f4 je napisao(la):
MarijaJ":10xbb3f4 je napisao(la):
I u 6D u prizemlju je trafostanica, odmah ispod mog stana i gleda prema trznom centru i bloku 5. Cim ubacim fotku u komp pusticu ti. Meni se tek to nedopada, ali ne mam kud, zeznuli su me u startu. Ugovor sam vec potpisala... :bash:

Vidim da si verovatno to skoro i saznala dok si nadgledala izradnju. Iskreno, ni meni to uopste ne bi palo na pamet, znam da je i u starim zgradama isti sistem. Verovatno o tome i nisam razmisljao jer sam prizemlje izbacio u startu.

Bice trafoi u svakoj drugoj zgradi, posto je 44 zgrade, 22 trafoa. Neces biti jedina.

Kad smo bili u Direkciji i trazili stan kvadrature koje nam odgovara ponudili su nam samo prizemlje i potkrovlje, a ja ne volim visinu...a nisu ni spomenuli trafostanicu ispod nas. Mi smo odlazili par puta nakon davanja kapare na gradiliste i u glavi nam je bilo da je ispod nas garaza. Medjutim jednog dana odlazimo i vidimo crvena metalna vrata i padnemo u nesvest. Potvrdili su nam da je trafostanica :( bed luck
 
Sokirana sam tim trafoima, koliko god da su savremeni i sl. Jedino me tesi da ni @nikola011 to ne bi imao na umu ;-) Nekako mimalo lakse. A ako su na istoj vertikali ni to sto nije prizemlje nije mi mnogo za utehu... Kao sto rekoh, ovo mi je prvi stan :) za drugi cemo biti vec mnogo mudriji... Neka nam je sa srecom... ;-)
 
nikola011":1nujpp9v je napisao(la):
MarijaJ":1nujpp9v je napisao(la):
I u 6D u prizemlju je trafostanica, odmah ispod mog stana i gleda prema trznom centru i bloku 5. Cim ubacim fotku u komp pusticu ti. Meni se tek to nedopada, ali ne mam kud, zeznuli su me u startu. Ugovor sam vec potpisala... :bash:

Vidim da si verovatno to skoro i saznala dok si nadgledala izradnju. Iskreno, ni meni to uopste ne bi palo na pamet, znam da je i u starim zgradama isti sistem. Verovatno o tome i nisam razmisljao jer sam prizemlje izbacio u startu.

Bice trafoi u svakoj drugoj zgradi, posto je 44 zgrade, 22 trafoa. Neces biti jedina.


U kojoj si ti zgradi?
 
Malinal":242sjugl je napisao(la):
Sokirana sam tim trafoima, koliko god da su savremeni i sl. Jedino me tesi da ni @nikola011 to ne bi imao na umu ;-) Nekako mimalo lakse. A ako su na istoj vertikali ni to sto nije prizemlje nije mi mnogo za utehu... Kao sto rekoh, ovo mi je prvi stan :) za drugi cemo biti vec mnogo mudriji... Neka nam je sa srecom... ;-)


Iskreno se nadam da se ne bi igrali sa tim trafoima da su opasni za zdravlje ljudi, ipak je tamo planirano da zivi 13000 ljudi od kojih je polovina dece. Ja imam cerku od 7 godina i trudna sam. Mi cemo sigurno cim dobijemo kljuceve da platimo firmu koja ce sa gajgerovim meracem da predje ceo stan i ako nadju neko zracenje, napisace nam izvestaj!! naoismeno da imamo...ali iskreno se nadam da je sve ok. Otac mi se razume u visoku struju i kaze da to nije nista, da je to ustvari bandera i da je malo jace od strujomera koji svaki stan ima. jedino me raduje sto sigurno nece biti pijanica, dece, i ostalih nepozeljnih da se skupljaju ispod prozora :)
 
MarijaJ":340z3vqt je napisao(la):
U kojoj si ti zgradi?

Ni u jednoj. Ja sam ovde "miner" kome se cena nikako ne dopada. Zapravo jedan od zainteresovanih kupaca koji je bockanjem onih koji su vec kupili stan zeleo da sazna sto vise podataka, sto sire informacije o svemu i svacemu, kvalitetu, grejanju, potkrovlju (ja volim visinu).
Ispostavilo se da sam kroz pitanja ja izguglovao vise odgovora nego sto su svi kupci zajedno saznali od GDS-a prilikom kupovine stana :bash:
 
Malinal":5o15csi9 je napisao(la):
Jedino me tesi da ni @nikola011 to ne bi imao na umu ;-)

Da znas kad se pojavila @MarijaJ sa ovim informacijama samo sto nisam pao u nesvest, pomislih: "Dobio sam pravu konkurenciju na forumu"

:lol: :lol: :lol:
 
Hm, ja sam to za trafo stanice znala. Tj...ne bas znala, ali smo pretpostavili da postoji mogucnost.
Naime, mi smo najpre bili zainteresovani za jedan stan u prizemlju, chak smo i rezervisali, i suprug ode jedan dan da vidi stan, na gradlishte i pita radnike shta ce biti ispod nas. Ono, da li ide odmah ispod garaza ili shta. To nas je najvishe interesovalo zbog, jelte, toplotne izolacije. I on nam tad rece da ce biti garaza. Mejutim mi se malo rapitamo i suprugove kolege gradjevinci nam rekose da postoji velika mogucnost da u naselju i zgradama tog tipa ipsod bude trafo stanica ili neka podstanica za grejanje. Mi smo zbog toga odustali, izmedju ostalih stvari. Meni je suludo da stave ispod stana nesto sto zraci... :/
 
MarijaJ":30eqt6ox je napisao(la):
Iskreno se nadam da se ne bi igrali sa tim trafoima da su opasni za zdravlje ljudi, ipak je tamo planirano da zivi 13000 ljudi od kojih je polovina dece. Ja imam cerku od 7 godina i trudna sam. Mi cemo sigurno cim dobijemo kljuceve da platimo firmu koja ce sa gajgerovim meracem da predje ceo stan i ako nadju neko zracenje, napisace nam izvestaj!! naoismeno da imamo...ali iskreno se nadam da je sve ok. Otac mi se razume u visoku struju i kaze da to nije nista, da je to ustvari bandera i da je malo jace od strujomera koji svaki stan ima. jedino me raduje sto sigurno nece biti pijanica, dece, i ostalih nepozeljnih da se skupljaju ispod prozora :)

I ja sam rekao da bas ne verujem tim nekim naucnicima o nekim tvrdnjama a da bi se nastavilo sa istim sistemom gradnje. Prosto ne bih kupio tu stan zato sto ne moram. Ti to nisi znala. Ono sto je najveci pomak 21 veka u gradjevinskoj industriji nisu ni plocice, ni stolarija, vec razne nove vrste izolacionih materijala svih vrsta i njihova ugradnja.
Termo, hidro i zvucna izolacija su prakticno u ovom veku dosle do vrhunca. Tako da mislim da su i te trafo stanice mnogo bolje izolovane nego kod starijih zgrada.

Ja sam bas hteo potkrovlje upravo zbog toga sto to vise nije "crna rupa zgrade".
Medjutim, imao sam sta da vidim posle prve kise... i tada sam definitivno zapao u depresiju...
(Saznao sam da su ove zime pustili i krovovi u Belvillu)
 
Eh...Bedak stvarno za te stanove na prizemlju.Ubudce da znate da su oni stanovi na prizemlju najgori ako zbog niceg drugog zbog konstante buke jer prakticno zivite u glavnom prolazu u zgradi gde svi ljudi ulaze i izlaze iz lifta i sa stepenica a i lopovi kroz prozor mogu da vam uskoce.Takodje,slabije je grejanje jer je ispod vas podrum/garaza/ili toplotna stanica koje se ne greju kao stambeni prostor a i donose mogucnost pozara koja je zanemarljiva ali opet postoji.

Koliko razumeh od rodjaka koji je u CIP-u radio protivpozarne projekte najsigurnije je ziveti na drugom i trecem spratu u Stepi.Ne bih znao zasto,ali tako po njihovim koeficijentima sigurnosti i ne znam ti ja sta ispada.

Valjalo bi da se raspitate kod nekog ko je zavrsio elektrotehnicki fakultet koliko stvarno utice to zracenje trafostanice,mislim da imamo bar nekoliko clanova koji su zavrsili taj fakultet,pa nek se jave i kazu svoje misljenje.
 
nikola011":1rjgwtm7 je napisao(la):
MarijaJ":1rjgwtm7 je napisao(la):
Iskreno se nadam da se ne bi igrali sa tim trafoima da su opasni za zdravlje ljudi, ipak je tamo planirano da zivi 13000 ljudi od kojih je polovina dece. Ja imam cerku od 7 godina i trudna sam. Mi cemo sigurno cim dobijemo kljuceve da platimo firmu koja ce sa gajgerovim meracem da predje ceo stan i ako nadju neko zracenje, napisace nam izvestaj!! naoismeno da imamo...ali iskreno se nadam da je sve ok. Otac mi se razume u visoku struju i kaze da to nije nista, da je to ustvari bandera i da je malo jace od strujomera koji svaki stan ima. jedino me raduje sto sigurno nece biti pijanica, dece, i ostalih nepozeljnih da se skupljaju ispod prozora :)

I ja sam rekao da bas ne verujem tim nekim naucnicima o nekim tvrdnjama a da bi se nastavilo sa istim sistemom gradnje. Prosto ne bih kupio tu stan zato sto ne moram. Ti to nisi znala. Ono sto je najveci pomak 21 veka u gradjevinskoj industriji nisu ni plocice, ni stolarija, vec razne nove vrste izolacionih materijala svih vrsta i njihova ugradnja.
Termo, hidro i zvucna izolacija su prakticno u ovom veku dosle do vrhunca. Tako da mislim da su i te trafo stanice mnogo bolje izolovane nego kod starijih zgrada.

Ja sam bas hteo potkrovlje upravo zbog toga sto to vise nije "crna rupa zgrade".
Medjutim, imao sam sta da vidim posle prve kise... i tada sam definitivno zapao u depresiju...
(Saznao sam da su ove zime pustili i krovovi u Belvillu)

Mi smo se opredelili za Stepu zbog odrastanju dece. Parkovi, igralista, vrtici i skole na 100m, trznii centar, dom zdravlja, sve ti je tu. Usporava ti zivot i cini ga laksim, kad je sve blizu. Ljudi se zblizavaju i zivis u velikom gradu u novom naselju u kome je 90% mladih bracnih parova sa decom. Ja sam radila u gradjevinskoj firmi i znam pojedine izvodjace radova i znam da se dobro gradi, jedino ce sanitarija biti nasa proizvodnja. Cak i penthaous (potkrovlje ) se odlicno gradi, iznad tede nije krov, vec betonska ploca kao izmedju spratova. Moj muz je prvo hteo potkrovlje zbog rasporeda i velike terase,ali meni znaci vise prizemlje zbog dece. Sad sam na 10 spratu i jezim se kad dete pridje prozoru i sl. U prizemlju cu ih gledati kroz prozor kad se igraju ispred zgrade. Tu su mi pred ocima. Za cas sam ispred zgrade, nema cekanja lifta ....lalalla
Ne znam sta je tebi prioritet, ali meni nema mana sem sto mi nisu rekli da je isopod mene trafostanica. To sam previdela
 
Pa za 2.i 3. sprat i vrapci znaju da su najbolji svuda. Zato su svuda i najskuplji. Imas lift, a ne zavisis od njega ako se pokvari. Nisi u potkrovlju pa neces da kisnes i da ti bude hladnije i toplije nego kod drugih. Nisi na prizemlju ili niskom prvom spratu pa neces imati problema sa bukom, guzvom, hladnim podom, zagusenjem kanalizacije.
Ja sve vreme i protestujem protiv ovog sistema sto je cena samo u Stepi ista za svaki stan, sto nikada nije bilo ni u jedno zgradi ikada. Ali sam rekao da su to uradili jer narod kupuje Stepu glavom bez obzira, kazu im ima samo potkrovlje i prizemlje po 1.290evra/m2 i ja prosto ne mogu da verujem da taj kupac ostane tamo i dalje da sedi i bude zainteresovan. Necu i gotovo. Kada bi tako svi radili, i oni bi se doveli u normalu i bar cene nekih stanova korigovali, pa bih i ja pristao na potkrovlje zbog nekih mana, ali opet mnogo nize cene. Stepa je van svake ekonomske logike, nazalost.
 
kokica":m0gfnm7e je napisao(la):
Hm, ja sam to za trafo stanice znala. Tj...ne bas znala, ali smo pretpostavili da postoji mogucnost.
Naime, mi smo najpre bili zainteresovani za jedan stan u prizemlju, chak smo i rezervisali, i suprug ode jedan dan da vidi stan, na gradlishte i pita radnike shta ce biti ispod nas. Ono, da li ide odmah ispod garaza ili shta. To nas je najvishe interesovalo zbog, jelte, toplotne izolacije. I on nam tad rece da ce biti garaza. Mejutim mi se malo rapitamo i suprugove kolege gradjevinci nam rekose da postoji velika mogucnost da u naselju i zgradama tog tipa ipsod bude trafo stanica ili neka podstanica za grejanje. Mi smo zbog toga odustali, izmedju ostalih stvari. Meni je suludo da stave ispod stana nesto sto zraci... :/

Pa sad - ne znas jos uvek da li vam je gore to sto ste mogli biti iznad trafo-stanice ili to sto cete biti iznad mene...
gunsmilie.gif


;)
 
Martin Mystere":1h7mesaj je napisao(la):
Pa sad - ne znas jos uvek da li vam je gore to sto ste mogli biti iznad trafo-stanice ili to sto cete biti iznad mene...
gunsmilie.gif


;)

Ne preti praznom puskom, nanule sa preko 50dB su bolje oruzje od bilo kog koje ti mozes da nabavis...
 
Martin Mystere":2ck1jhbv je napisao(la):
Pa sad - ne znas jos uvek da li vam je gore to sto ste mogli biti iznad trafo-stanice ili to sto cete biti iznad mene...
gunsmilie.gif
;)

Hahahaha, da...mozda i vi "zrachite" :p. A i pametno ti nikola kaze. Uvek je gore onome ko je dole :lol: . :lol:
 
nikola011":1fhk33me je napisao(la):
Ne preti praznom puskom, nanule sa preko 50dB su bolje oruzje od bilo kog koje ti mozes da nabavis...

Sve dok nisu narodnjaci u pitanju mogu da se borim - e kad oni dodju na red potpisujem bezuslovnu predaju jer protiv njih nema leka...
russianroulettesk0.gif
 
kokica":2yk9rmzb je napisao(la):
Hahahaha, da...mozda i vi "zrachite" :p. A i pametno ti nikola kaze. Uvek je gore onome ko je dole :lol: . :lol:

Ma mi smo duse od komsija... i vasa poslednja linija odbrane od zracenja...

Btw. zar nije gore onome ko je gore a dole onome ko je dole?
idea5.gif
 
Martin Mystere":1ojrnwzs je napisao(la):
Sve dok nisu narodnjaci u pitanju mogu da se borim - e kad oni dodju na red potpisujem bezuslovnu predaju jer protiv njih nema leka...
russianroulettesk0.gif

Hakuna Matata, komsho :)
 
Vrh