Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Sto se tice kablovske i interneta, ja sam imao i sbb i sad imam ikom, moja iskustva su ovakva. IKOM -internet ok radi ali je krs ponuda (Telekom je bolji internet mnogo, brzi upload), a tv je poprilicno los. SBB - dobar internet, dobar tv, ali recimo drugar koji zivi u Vojvode stepe ima uzasne probleme, vrlo cesto mu nestaje internet na po sat dva (par puta nedeljno) sto je po meni katastrofa. Telekom - cena je cini mi se mana (mada ako se uzme box onda je poprilicno jeftino), jedini reper mi je drugar sa nbg, koji mi se nikad nije zalio ni na sta (ima IPTV i ADSL) a poprilicno je zahtevan korisnik.
 
stajne":21jgs7tw je napisao(la):
IKOM -internet ok radi ali je krs ponuda (Telekom je bolji internet mnogo, brzi upload), a tv je poprilicno los.

Odosmo u off ali sta drugo da ti odgovorim nego sa - Ajd' kad tako kazes...

Mada ja kao raniji korisnik Telekom ADSL-a koji sam u odnosu na ovo sada i na kvalitet usluge placao k'o Svetog Petra kajganu bas ne bih mogao da se slozim sa tobom jer ako mi nadjes ponudu Telekom interneta adekvatnu IKOM-ovoj gde za 2850 dinara imam 15/1 Mbps internet sa digitalnom TV, pay TV i telefonom, a gde nema gubitaka paketa, brzina DL torenta je konstantno 1,6-1,7 MBps i nema pucanja veze ja ti skidam kapu.

A o IPTV ne bih mnogo pricao - dovoljno je pogledati samo ponudu kanala koju nude i koliko bitnih kanala nedostaju i sve je receno. Ne znam za druge ali mene DM SAT, Melos i slicni kanali ne zadovoljavaju tako da hvala ali neka hvala - ako budem imao i promil sanse da to izbegnem - mene telekonj vise ne vidi kao korisnika, bar dok ima ovakvu ponudu.
 
Martin Mystere":xia66dcj je napisao(la):
Drugim recima monopol je opravdan i ako nam drzava izgradi stanove mi moramo da koristimo ono sto nam oni nude po cenama i kvalitetu koje oni odrede jer nemamo izbora... Hmmmm.....

Ja nikako ne opravdavam monopol, samo prihvatam realnost. U nekim gradovima su po dva operatera u svakoj zgradi, i samo li te jedan naljuti, ti pozoves drugog i ovaj dotrci da te prebaci na njega. Video sam to i smejao se.

Beograd ima jedan veliki problem, odnosno to nije problem u smislu zivota, ali jeste problem u smislu cena uopste. Beogradjani imaju nenormalno para i u odnosu na bilo koga drugog, ne pitaju za cenu, samo kazu, "sta cu", "moram" i slicno. U Beogradu je moranje kupovina stana po visokoj ceni, moranje je vrhunski internet. Ja mislim da sam jedini SBB pre-paid korisnik jer ustedim kad odem na letovanje, zimovanje, odmor da ne moram da placam isti, pa sam se malo odrekao brzine. 99% beogradjana se niceg ne odrice. Ovde bi mrmot i g**** zamotao u foliju i uspeo da ga proda jer se "mora". Tako da ti je Telekom sudjen jer ce odmah svi potpisati fensi box pakete jer je "jeftino".
Uostalom, drzava je na rubu propasti pa verujem da do kraja godine Telekom vise nece biti drzavni, eto ti jedne svetle tacke.
 
Ajde taj ADSL, ali meni je neshvatljivo da u 2012 godini neko u zgradi ne može da ima klasičnu kablovsku televiziju. Pa šta ko ima 2-3-4 TVa, da daje još 1000 mesečno Telekomu?
Nadam se da neće biti tako...
 
nikola011":3a2mw7k5 je napisao(la):
Martin Mystere":3a2mw7k5 je napisao(la):
Drugim recima monopol je opravdan i ako nam drzava izgradi stanove mi moramo da koristimo ono sto nam oni nude po cenama i kvalitetu koje oni odrede jer nemamo izbora... Hmmmm.....

Ja nikako ne opravdavam monopol, samo prihvatam realnost. U nekim gradovima su po dva operatera u svakoj zgradi, i samo li te jedan naljuti, ti pozoves drugog i ovaj dotrci da te prebaci na njega. Video sam to i smejao se.

Beograd ima jedan veliki problem, odnosno to nije problem u smislu zivota, ali jeste problem u smislu cena uopste. Beogradjani imaju nenormalno para i u odnosu na bilo koga drugog, ne pitaju za cenu, samo kazu, "sta cu", "moram" i slicno. U Beogradu je moranje kupovina stana po visokoj ceni, moranje je vrhunski internet. Ja mislim da sam jedini SBB pre-paid korisnik jer ustedim kad odem na letovanje, zimovanje, odmor da ne moram da placam isti, pa sam se malo odrekao brzine. 99% beogradjana se niceg ne odrice. Ovde bi mrmot i g**** zamotao u foliju i uspeo da ga proda jer se "mora". Tako da ti je Telekom sudjen jer ce odmah svi potpisati fensi box pakete jer je "jeftino".
Uostalom, drzava je na rubu propasti pa verujem da do kraja godine Telekom vise nece biti drzavni, eto ti jedne svetle tacke.

Na nasu zalost moram da ti kazem da si u svemu u pravu, narocito deo vezan za jeftine fancy box pakete.
Dobro mi je poznata cinjenica da su se mnogi pozaletali i ispotpisivali ugovore a onda nastaje kuknjava kad shvate da za te pare uopste nisu dobili ono sto su trebali...
Nebitno, najludje mi je sto posle ni puskom ne mozes naterati nekog da ti stavi potpis na listu da se slaze da se uvede jos jedan operater kako bi presao magicnu brojku 50%+1 iako to sa njim samim nema nekih dodirnih tacaka niti on ima ikakvu obavezu prema tom operateru vec komotno moze da uziva u svim blagodetima koje mu pruza onaj prvi operater.
Anyway, ADSL cu nekako i da progutam ali ovaj i ovakav IPTV bez uopste vidljive makar i malo zelje da se promeni na bolje i da poboljsa ponudu... :notok:
 
mekbejn":psc07600 je napisao(la):
Ajde taj ADSL, ali meni je neshvatljivo da u 2012 godini neko u zgradi ne može da ima klasičnu kablovsku televiziju. Pa šta ko ima 2-3-4 TVa, da daje još 1000 mesečno Telekomu?
Nadam se da neće biti tako...

Ma u Stepi ce to da bude drugacije, bice to ustvari prava kablovska, kako TV tako i internet jer je to prvo naselje gde opticki kablovi idu u stanove. IPTV i ADSL je takav kakav jeste jer ide kroz staru mrezu, ti nemas Telekom prikljucak za telefon kao optiku do samog stana u sadasnjim zgradama, to su tek kasnije uvodili operateri kablovske televizije.

Stepa ce po tom pitanju biti ispred vremena, e sad cena, pa nije bitno, ali niko ne moze da posumnja u kvalitet, to ce zaista biti dobro.
 
Честитам комшијама на усељењу, и надам се ускоро истом. Одлично је што сте са нама поделили прва искуства. Такође чекамо и следеће утиске...
Да ли неко од усељених комшија може да нам каже колико пре доделе кључева их је ГДС контактирала и обавестила о томе?
 
Stvarno ubiste u pojam sa tim internetom.Pokušao sam da preskočim , ali nema šanse.Ako neko radi od kuće, pošto ne vidim drugi razlog kukanja na net, s obzirom da se kući na netu prelistaju novine , ili se rade neke smešno zahtevne operacije. E sad ko radi od kuće , nek se snalazi, sigurno će biti nešto i za njega, ali ipak ovo nije kancelarijski prostor. Kao i u svim, tj većini zgrada u Bg , uzmi ono što imaš, i to ti je to..Ima jedna poslovica, ipak ću je preskočiti. . . Blago vama kad se bavite toliko tom sitnicom. Stepa je onda vrh.
 
Da li ko zna sta se desava sa zgradom 5b - pre tri nedelje kad sam bio saznao sam da ce mozda izvodjac firma Gradjevinar Kocic da napusti gradiliste jer im direkcija kasni s placanjem. Deluje mi da lepo rade pa bi mozda bilo steta da neko drugi preuzme. Ako neko ima najnovije slike neka ih okaci
 
Volf":1uda6nac je napisao(la):
Kao i u svim, tj većini zgrada u Bg , uzmi ono što imaš, i to ti je to..Ima jedna poslovica, ipak ću je preskočiti. . . Blago vama kad se bavite toliko tom sitnicom. Stepa je onda vrh.

To je bilo samo pitanje, koje se umesto jednog odgovora razvuklo na celu stranu ali svejedno ono sto je tebi mozda sitnica nekom je mozda bitna stvar.
A pitanje nije bilo zato sto je neko dokon pop... vec zato sto mi se na ovaj nacin namece koriscenje jedne jedine usluge, za koju znam da je krs i lom a uz to jos i skuplja, bez mogucnosti izbora i to iz samo jednog jedinog razloga - drzavna firma... Jednostavno ne zelim da placam puno vise nesto sto cak i nije u istom nivou sa onom drugom stranom, a opet, nije mi ostavljen nikakav izbor vec je po principu uzmi ili ostavi. Privatnik u zgradi sa dvadeset stanova moze da isfavorizuje nekog i tu ce se lakse sve moci promeniti (bez obzira o cemu se radi), ali drzava u naselju od 5000 stanova bi ipak mogla da bude malo tolerantnija i da ostavi bar jednu alternativu...

U svakom slucaju, nadam se da je nikola011 i po tom pitanju kao i toliko puta do sada u pravu, a ja bih definitivno stavio tacku na ovo pitanje pa da razgovaramo o samim stanovima.

Danas cu malo skociti do gradilista pa kad se vratim iznecu neki utisak.
 
Evo i ja da dodam kratak info u vezi interneta...moj muz radio nesto za telekom i jedan od ljudi iz Telekoma mu je rekao da su sproveli optiku u Stepi što samo potvrdjuje ono što je Nikola pricao...sudeci po tome sto pricaju Nikola i mm izgleda da cemo imati najbolji net u gradu :)

Nego da se vratim na stanove...Juce sam predala zahtev za kredit, uplatila proceniteljki 70e, ona poslala papire (procenitelja mi je banka predlozila jer ide brže, rade sa ženom) i dodjem ja kuci, malo pregledam dokument sve tačno što se tiče podataka o stanu, parcelaok, broj stana ok, sve kako mi piše u ugovopru, ali na kraju dokumenta plan stana- NIJE MOJ :mad: , stavljen plan stana neki sličan ali nije to plan stana koji smo mi uzeli...mislim okj ako radi copy paste, ali ne bas sve, je*******iga za 70eura mogli su da se potrude malo
 
Necu vise o internetu tako da nema da brinete... :p

Upravo sam se vratio sa gradilista i prvi utisak je - radi se, radi se...

Odmah na samom ulazu sa kruznog puta na zgradama na parcelama 1 i 2 vidi se napredak jer su sve u odnosu na pre par nedelja dobili jos po neki sprat i konacnije obrise. Isto se odnosi i na deo zgrada na parceli 3.

Sto se tice ostatka mogu da izvestim kako teku radovi na zgradi 4A - u lameli 1 su postavljene plocice, silni prekidaci, postravljene su sanitarije u kupatilu, ulazna sigurnosna vrata od stana (boja vanile ako nekog interesuje - znaci nije bas kao u 4E ili 4I) i predstoji postavlanje parketa. U lamelu 2 nisam ulazio mada je i tu sasvim OK odradjeno kako cujem. U lameli 1 su postavljeni preklidaci i radijatori kao i plocice na 6. spratu, dok trenutno rade plocice na 5. spratu (idu na nize).
Takodje radi se i fasada, a kazu da bi u ponedeljak trebalo da se odluci koja ce biti boja fasade.

Na pitanje odgovornom licu koje je islo sa nama do stana, sve tece OK i kako stvari stoje zgrada ce biti zavrsena u roku - znaci u prvoj polovini jula, nakon cega sledi tehnicki prijem koji traje do jedno mesec dana nakon cega bi moglo vec da se radi na useljenju stanara, sto bi u svakom slucaju moglo biti vec u avgustu.
Licno, nikad ne primam ovakve price zdravo za gotovo, ali nije da mi se ta misao (mmmm, useljenje u avgustu!!!) nije dopala.
 
anka007":3hqbh1tg je napisao(la):
Evo i ja da dodam kratak info u vezi interneta...moj muz radio nesto za telekom i jedan od ljudi iz Telekoma mu je rekao da su sproveli optiku u Stepi što samo potvrdjuje ono što je Nikola pricao...sudeci po tome sto pricaju Nikola i mm izgleda da cemo imati najbolji net u gradu :)

Nego da se vratim na stanove...Juce sam predala zahtev za kredit, uplatila proceniteljki 70e, ona poslala papire (procenitelja mi je banka predlozila jer ide brže, rade sa ženom) i dodjem ja kuci, malo pregledam dokument sve tačno što se tiče podataka o stanu, parcelaok, broj stana ok, sve kako mi piše u ugovopru, ali na kraju dokumenta plan stana- NIJE MOJ :mad: , stavljen plan stana neki sličan ali nije to plan stana koji smo mi uzeli...mislim okj ako radi copy paste, ali ne bas sve, je*******iga za 70eura mogli su da se potrude malo
Hehe.Ista priča i kod mene.Na pola mesta je zaboravio da promeni broj stana.Sem što je meni uzeo 40 e kao preporuku banke za Vip klijente.Nisu problem pare, i nije to samo copy,skupo je on platio i svoju diplomu itd . . . ali što kažeš da malo posveti pažnju tom kopiranju , to bi bilo pošteno.Jedva sam ga kasnije najurio za dobru verzijti Obratite pažnju na predali.Obavezno
 
Jedan od danasnjih detaljnijih izvestaja sa stepa.rs/forum. Ima i dosta slika, ali vise nemam neki utisak da gledam nesto novo, pa pogledajte sami...

izv1905.jpg


http://stepa.rs/forum/viewtopic.php?f=16&t=8&start=290
 
@Martin Mystere
Jao, znachi radi se u 4A. Prosle nedelje u lameli 1 nije bilo plochica. Superishka sto se postavljaju, i to na mom spratu :D.
Nego, kad si vec bio...Da li su plocice u kuhinji i kupatilu iste, i to one ruzne (za moj ukus) bele? Da vidim o'ma da kupujem neke nalepnice da ulepshavam :D
 
Pozdrav komsije. Ja sam trenutno pri kraju sredjivanja kredita (jos prokleti katastar) za stan u 6Z. Na drugom forumu sam video jako zabrinjavajucu vest pa vas molim ako neko zna nesto vise neka kaze. Naime, i sam sam video da 6Z od zime sporo napreduje, a sada jedan clan kaze da su mu majstori rekli da trenutno ne rade tu zgradu jer im drzava duguje novac? Da li je jos neko cuo nesto slicno? Cuo sam da se i za neke druge zgrade prica kako direkcija kasni sa uplatama izvodjacima... Da li problemi pocinju i cemu da se nadamo?
 
kokica":agbt6mn3 je napisao(la):
Nego, kad si vec bio...Da li su plocice u kuhinji i kupatilu iste, i to one ruzne (za moj ukus) bele? Da vidim o'ma da kupujem neke nalepnice da ulepshavam :D

Na zalost tako je - radi se o onim ruznim belim sa nekom jos ruznijom sivom sarom i iste su i u kupatilu i u kuhinji (mislim da su 25x25 dimenzija).

Moja supruga ce da sizne koliko joj se ne dopadaju, narocito u kupatilu, tako da vec vidim da je menjanje plocica jedna sasvim izvesna opcija... :lol: Doduse ne dopadaju se ni meni iako ja na tako nesto slabo obracam paznju ali ove su bas ruzne tako da ima moju podrsku.

Doduse bas su namestali plocice u mom stanu na 5. spratu kada sam danas obisao stan tako da nisam imao priliku da vidim kako to izgleda kada se zavrsi, ali svejedno - ruzne su kako god okrenes, plus sto mi se nikako ne uklapaju u nove i moderne stanove...
 
da li je moguće odneti svoje pločice da polepe, mislim njima je svejedno, mislim mnogo je teže kad su vec polepljene, pa moras da razbijas, ja se nosim mislju da odem kad se u mojoj zgradi budu radile plocice ako budu ruzne kupiču i odnecu im da polepe te :D
 
marecare":graaxuaj je napisao(la):
Da li problemi pocinju i cemu da se nadamo?

Izbori se sutra zavrsavaju, a sa njima i blagostanje i investicije. Od ponedeljka ulazimo u realnost, ali mislim da ti niko nece dati iskren i tacan odgovor do formiranja Vlade i dolaska MMF-a.
Drzava godinama duguje i za lekove, a kamoli za neke stanove.
MMF i partijske podele ce utvrditi za sta ce morati da se daju pare. Uopste ne mora da znaci da ce drzava odluciti da placa lekove i zdravstvo umesto Stepe, sve je to stvar dogovora.

Mislim da u naredna 2 meseca niko nece znati nista, u vezi bilo cega, posla, kretanja kursa, buduce politike, sve dok sami sebe dobro ne iskalkulisu a zatim objave sta su odlucili.
 
anka007":1ml5bup2 je napisao(la):
da li je moguće odneti svoje pločice da polepe, mislim njima je svejedno, mislim mnogo je teže kad su vec polepljene, pa moras da razbijas, ja se nosim mislju da odem kad se u mojoj zgradi budu radile plocice ako budu ruzne kupiču i odnecu im da polepe te :D

Verujem da to zavisi od izvodjaca ali generalno gledano - da, moguce je. :lol:

U sustini, za 4A pouzdano znam da je bilo moguce samo sto smo mi zakasnili tako da su plocice vec postavljene.
Znam da su se neki jos ranije javlali kod organa iz Energoprojekta i dogovorili da im ne stavljaju plocice a i danas prilikom obilaska stana, lice koje je bilo sa nama nam je potvrdilo da je to moguce, mada nisam siguran da li to vazi za one koji su se na vreme javili ili vazi za sve one kod kojih jos uvek nisu postavljene.
 
bile su neke lepe kao metalik sive u nekim kupatilima, zasto te nisu stavljali svima :rolleyes:

meni su još gore one kaki zute u kuhinji maltene gore od belih ;)
 
Martin Mystere":3spt65p5 je napisao(la):
Verujem da to zavisi od izvodjaca ali generalno gledano - da, moguce je. :lol:

Moguce je sve, ljudi su menjali i raspored nekih zidova, plocice naravno. Medjutim ja znam neke koji nisu uspeli ni dogovor sa GDS-om, ni sa izvodjacem. Sa GDS-om i ne pokusavaj, jer toga nema u Ugovoru kao opcije i oni prosto nemaju razlog da ulaze u tu pricu.
Prema Ugovoru, nisu duzni nista. Znaci sve je stvar podmicivanja pravih ljudi jer je to u principu van Ugovora, a koliko si uspesna u pronalazenju istih, videcemo :)
 
nikola011":174nhmxa je napisao(la):
[
Moguce je sve, ljudi su menjali i raspored nekih zidova, plocice naravno. Medjutim ja znam neke koji nisu uspeli ni dogovor sa GDS-om, ni sa izvodjacem. Sa GDS-om i ne pokusavaj, jer toga nema u Ugovoru kao opcije i oni prosto nemaju razlog da ulaze u tu pricu.
Prema Ugovoru, nisu duzni nista. Znaci sve je stvar podmicivanja pravih ljudi jer je to u principu van Ugovora, a koliko si uspesna u pronalazenju istih, videcemo :)

Ja sam recimo promenio raspored zidova i uspeo da mi ne grade sank jer mi samo smeta ali i to je bio malo duzi i tezi put jer i pored zelje izvodjaca da to uradi (u stvari ne da menja tako sto ce da rusi sagradjeno vec da promeni u projektu pre same izgradnje) tu je bilo malo problema jer je morala da se dobije saglasnost nadzornog organa iz GDS, a za to je opet trebao pismeni zahtev, pa da se ceka da pare legnu kako bi bili sigurni da to trazim kao konacni kupac...

Na kraju posle toliko jurnjave za takvim izmenama nije mi ni palo na pamet da razmisljam o plocicama, a da budem iskren mislio sam tj. nadao sam se da ce da imaju osecaja da stave neke moderne plocice u novu i moderniju zgradu a ne neke kakve su se lepile u proslom veku i to ne krajem veka - a ove su definitivno bas takve... :cool:

Kad pominjemo ugovore, oni su tako koncipirani da nista nije konkretno precizirano pa tako ni ovo - jednostavno tamo je sve uopsteno tako da oni stvarno nemaju nikakvu obavezu da ista menjaju od onog kako je uradjeno i sve se svodi samo na dobru volju. Moram da istaknem da je i izvodjac u nadzorni organ GDS imao sluha za moje molbe vezane za promene i jesu pokazali dobru volju za sta od mene imaju sve pohvale.
 
@marecare

I ja sam upravo u tom koraku odobravanja kredita (katastar i to) za 6Z pa, mozda ce da rade kad legnu moje i tvoje pare :) Bolje da se ne nerviramo nego da zovemo GDS da vidimo sta oni kazu. Ako budu drasticno kasnili onda cemo da se organizujemo. Pa valjda nismo samo ti i ja kupili stan u 6Z.
 
nikola011":d0kh3ctf je napisao(la):
Martin Mystere":d0kh3ctf je napisao(la):
Verujem da to zavisi od izvodjaca ali generalno gledano - da, moguce je. :lol:

Moguce je sve, ljudi su menjali i raspored nekih zidova, plocice naravno. Medjutim ja znam neke koji nisu uspeli ni dogovor sa GDS-om, ni sa izvodjacem. Sa GDS-om i ne pokusavaj, jer toga nema u Ugovoru kao opcije i oni prosto nemaju razlog da ulaze u tu pricu.
Prema Ugovoru, nisu duzni nista. Znaci sve je stvar podmicivanja pravih ljudi jer je to u principu van Ugovora, a koliko si uspesna u pronalazenju istih, videcemo :)

Imam pitanje, ukoliko slučajno neko zna: ako se menja raspored zidova koji se ugovori lično sa izvođačem (ne sa GDS-om), da li se gubi garancija na stan predviđena ugovorom?
Hvala unapred
 
Vrh