Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Slazem se sa @ K_Kaca -om vezano za komentare ...mozda se tek nadje neki da moze da prodje ostalo sve totalno crnilo... Iako i sama imam zamerki, i ne znam kakvo ce iskustvo sa stanovima biti, mislim da su preterali i da su previse mracni...

Bolje ih je ne citati. Bar oni koji su kupili stanove ne moraju da se opterecuju... Sta bude neka bude.

SVIM KOMSIJAMA SRECNO !!!

Cekamo prva useljenja...i komentare... :)
 
K_Kaca":643qlv6b je napisao(la):
Pročitah, ali komentari su više nego užasni i svaki komentar ima nešto loše o naselju.... (nisam zapazila ni jedan dobar). :notok:

A zamisli jos da neki kao ja nisu napisali nijedan, tek procitah vest :)
 
K_Kaca":36q9oj7i je napisao(la):
kombadzomba":36q9oj7i je napisao(la):
avoren":36q9oj7i je napisao(la):
Ako vam je do zabave, čitajte i komentare. :lol:

Evo i linka ka vesti na b92

Pročitah, ali komentari su više nego užasni i svaki komentar ima nešto loše o naselju.... (nisam zapazila ni jedan dobar). :notok:


He mene je mrzelo da ih citam sve... ali slazem se da su komentari bar oni koje sam procitao "uzasni"...

Mene zivo interesuje gde zive ti ljudi koji pisu komentare o lokaciji... lokacija je sasvim Ok... Nista losija lokacija od Banjice a meni je Banjica sjajna...

Sto se tice arhitekture... opet se pitam gde zive ti ljudi... sve zgrade osim onih "elitnih" su takve (obicne) (zgrada ko zgrada) :)...

Sto se tice cene... cena mozda jeste visoka ali jedino ako se gleda sa strane da su stanovi u izgradnji... u suprotnom cena je skroz Ok (bar po meni)...

Sto se tice kvaliteta... siguran sam da se nece srusiti :) (nadam se da nece prokisnjavati)... ostalo se sve da srediti...

Sto se mene tice sasvim dovoljno!

I za kraj nije mi mnogo cudno sto ima mnogo negativnih komentara... jer naravno da je mnogo lakse kritikovati nego hvaliti...
 
Malinal":3ugr5yas je napisao(la):
Slazem se sa @ K_Kaca -om vezano za komentare ...mozda se tek nadje neki da moze da prodje ostalo sve totalno crnilo... Iako i sama imam zamerki, i ne znam kakvo ce iskustvo sa stanovima biti, mislim da su preterali i da su previse mracni...

Bolje ih je ne citati. Bar oni koji su kupili stanove ne moraju da se opterecuju... Sta bude neka bude.
SVIM KOMSIJAMA SRECNO !!!
Cekamo prva useljenja...i komentare... :)

Tačno tako. Bolje ne čitati. Meni kad nije pozlilo od crnila :D , ali pišu i da nema parkinga i garaža, što pokazuje da veze nemaju o čemu pišu - e to ne volim.

Naravno zgrade nisu baš savršene, ali oni ga preteraše.

nikola011":3ugr5yas je napisao(la):
A zamisli jos da neki kao ja nisu napisali nijedan, tek procitah vest
Hahahaha pa ja ne znam da li nešto crnje može da se napiše
 
K_Kaca":2d4j6fcn je napisao(la):
Tačno tako. Bolje ne čitati. Meni kad nije pozlilo od crnila :D , ali pišu i da nema parkinga i garaža, što pokazuje da veze nemaju o čemu pišu - e to ne volim.

Naravno zgrade nisu baš savršene, ali oni ga preteraše.

nikola011":2d4j6fcn je napisao(la):
A zamisli jos da neki kao ja nisu napisali nijedan, tek procitah vest
Hahahaha pa ja ne znam da li nešto crnje može da se napiše

Mislim da su komentari preterano negativni i mračni. Međutim, svako piše iz svog ugla gledanja. Ako živiš u prostranoj kući, na nekom divnom proplanku, kojim slučajem na brdašcu neposredno blizu centra grada, verovatno da ti je ovo "socrealistički geto na periferiji".
Osim takvih, ima dosta i neobaveštenih i razočaranih u aktuelnu politiku, što mogu da razumem. Ali to je opet druga tema.
Da ima bolje, naravno da ima. Ali da ovo izgleda sasvim pristojno, izgleda.
Ovo naselje je, po mom mišljenju, za ljude koji žele pristojan krov nad glavom i ne smeta im urbano okruženje (ko je hteo više mira i "privatnosti" , mogao je da bira od elitnih naselja - Dedinje i sl., do onih udaljenijih - Altina, Plavi Horizonti....
Ja ću ubuduće da izbegavam da pratim te negativnosti, stan sam kupila i gotovo. I naravno, kada počnemo tamo da živimo, nećemo sigurno držati glave u pesku, borićemo se da poboljšamo svaki aspekt našeg zajedničkog života. Neće tu biti malo ljudi, pa će njihov glas valjda da znači nešto (mislim za škole, vrtiće, dom zdravlja. Za šoping-mol ili tržni centar ne brinem ič!).
 
boze koliko se meni svidja ovaj helihoptercici ili kako god ga nazivali , toliko da se kajem sto nisam uzeo manji stan i kupio par komada :lol: :lol: :lol:
 
Na svakom forumu ima onih koji moraju da dodaju neki komentar, bilo dobar ili loš.
Ignorišite mišljenje nekoga koji ne može da uvidi ili u glavi uokviri (vidi) arhitektonsko rešenje ili oceni (ne)kvalitet naselja. Ima ih dosta (97%) koji nisu tehnička (građevinska) lica i pričaju rekla kazala samo da bi rekli nešto.
To su, kako bih rekao nestručni lutajući/dežurni komentaroši :laugh:
Naravno, ima dosta komentara koji imaju utemeljenja i logike.

Evo i interesantnih informacija i slika unutrašnjosti i spoljašnjosti objekta 4J sa drugog foruma:
http://www.stepa.rs/forum/viewtopic.php?f=16&t=8&start=30#p143

>Evo konačno i mi da obiđemo a da se setimo da ponesemo aparat :D

Objekat 4J i okolina

01 - Parking i putevi - work in progress
IMG_0022.JPG

IMG_0023.JPG


02 - Liftovi - montirani
IMG_0025.JPG


03 - Interfon - "reci tko si i bidi fin"
IMG_0029.JPG


04 - Kupatilo - kompletirano, prošli put je bila samo kada
IMG_0030.JPG

IMG_0032.JPG


05 - Kuhinja - svi priključci spremni
IMG_0033.JPG


06 - Prostorije - bez promena, još nije započet parket
IMG_0034.JPG

IMG_0035.JPG

IMG_0036.JPG

IMG_0037.JPG


07 - Radovi na prostoru između nas i zgrada 4E, 4Z i 4I
IMG_0040.JPG

IMG_0048.JPG


Po našoj oceni radovi unutra su malo usporili ali su drastično ubrzali radove na okolnoj infrastrukturi, verovatno žele da naselje dobije "formu" što pre pred izbore.

Ključevi se sada moraju uzimati za obilazak stanova, i obično se nalaze u jednom od lokala u prizemlju. Za zgradu 4J se nalaze u lameli 1.<
 
K_Kaca":2hfhapsq je napisao(la):
Hahahaha pa ja ne znam da li nešto crnje može da se napiše

Sve se moze kad se hoce :kk:

U nekim stavovima su preterali, u nekim su u pravu, narocito onaj iz Novog Sada koji je opisao njegovo iskustvo kupovine od GDS-a, ne ponasaju se nista bolje od bilo kog debilnog privatnog investitora i to me najvise nervira jer uvek ocekujem da se drzava pokaze bolje nego drugi. Pri tome mislim na period posle, a ne njihova lepa uverljiva i nasmejana lica dok vam prodaju nekretninu.

Laz je oko kvaliteta spoljne izolacije, to ce biti zaista nesto bolje od bilo koje zgrade koja se gradila u Beogradu jer privatnici uvek gledaju da ustede na onome sto se moze vizuelno prikriti. Ovo je ipak energetski stedljivo naselje koje ce dobiti one pasose sa potrosnjom godisnje energije za grejanje/hladjenje. Keramika je dobra, instalacija je Telekom, ipak su to drzavni stanovi, ali i to ce se skoro prodati pa ce biti mozda i bolje od SBB-a. Ipak ce naselje imati svoje nove trafoe, nov toplovod direktno od toplane, znaci ne vezuje se na neki "krak" koji je star pa da ocekujes ceste kvarove i sl.
Ne znam kakva ce biti zvucna izolacija iznutra, to ce nam reci prvi stanari, to niko ne zna dok se ne useli, nazalost. Pozitivno je sto neces imati zajednicke cevi sa komsijama za grejanje koji se cesto koriste kao najjaci muzicki instrument :)
Ovo su stvari za koje bih mogao i da garantujem da ce biti fenomenalne ako se lepo urade po projektu, a to nije malo, zapravo to puno znaci za neki udoban zivot. Mislim i da ce otvorenih parkinga biti sasvim dovoljno, ili bar mnogo bolje nego bilo gde drugo.

Zasto sam uvek bio kriticar cene, zato sto znamo da su za radove gradjevinci dobili 380-450/m2, drzava imala besplatno zemljiste, a stanovi dostigli cifru 1290 evra/m2, zato mi je to mnogo.
Neko je poredio lokaciju sa Banjicom, nije bas isto, Banjica ima direktne izlaze i na Borsku, i na VMA, bulevar JNA, pa i na Vojvode Stepe. Ovo naselje mora u Kumodrasku, pa onda borba na koju stranu.
Svi stanovi imaju neke cudne sobe 2.5x5.5 sa prozorom na 2.5. Ja znam puno ljudi koji su samo zbog stana kao projekta odustali ali nekom je i to OK.

Znaci gradjevinski ce po meni sve biti OK, jedinu zamerku imam na parket, bukov je najjeftiniji, cesto ljudi imaju zamerku na njega, jako brzo se rasusi. Znaci ko se useli, neka na to najvise obrati paznju, moze da se desi da vec posle pola godine pocne da se odvaja jedna dascica od druge i da tu malo pukne lak. Neki ce to mozda smatrati za normalno, ali on se jako brzo upropasti ako nastanu pukotine i pocne da se rasusuje, odmah takve stvari reklamirati.

Na zalost nekih, ovo je forum za sve, i ja zelim da kupim stan tamo, sada kada sam video da je ostalo skoro 3.000 neprodatih, cekacu da budu useljivi, a ako ne budem zadovoljan, cekacu da za to moje nezadovoljstvo spuste cenu :kk:
 
Sve si u pravu, osim ovoga za zemljiste, koje nije besplatno nego je dobijeno u zamenu za 21% kvadrata. Kad obracunas to, ono sto je placeno firmama i dodas na sve oko 250 evra po kvadratu gradske takse, dobije se neka cena pa ko je dobar u matematici nek izracuna, ja sam bio slab ;-) Takodje, vecina ce da vrati PDV, tako da i to moze da se uracuna...
 
Ma to sa komentarima je samo za dobru zabavu, kao što rekoh. Pesimizam i pametovanje reda radi su tipični za komentare na vesti, a polarizacija koja tamo nastaje je daleko od odraza nekih racionalnih mišljenja, nečegašto bi ljudi uradili u stvarnosti. Forumi su tradicionalno malkice bolji :D , mada imasmo i na ovoj temi indijance koji se registruju samo da ispale dva-tri posta u stilu "svi ćemo umreti!" i onda ih više nikada ne vidimo. Koji li su motivi tih likova, nije mi baš jasno. Za neke racionalne bih mogao da nagađam, za iracionalne bih takođe mogao, ali neću :cool:
 
@nikola011

Vidiš nije ti crn komentar hehehe

Uh za spavaće sobe im i ja zameram, ali tako je kako je. Da utičeš na to ne možeš, već da kupiš ili ne.

Država nije dobila besplatno, jer deo stanova ide vojsci (nisam sigurna koliko stanova), a svakako i ti stanovi treba da se sagrade od nekog novca.

Nije mi jasno zašto naselje mora u Kumordašku, kada može i u Vojvode Stepe, i Bulevar oslobođenja, i Banjica i VMA, pa npr. preko Drajzerove na nov most. Ima, nije da nema drugog izbora, a i SMT će biti tik uz naselje.
 
dalek":2m5cz2vt je napisao(la):
Sve si u pravu, osim ovoga za zemljiste, koje nije besplatno nego je dobijeno u zamenu za 21% kvadrata.

Mislim da jesam u pravu sto se tice toga. Ja Vojsku Srbije smatram za deo drzave, ona se u potpunosti finansira iz nasih dzepova - budzeta. Naselje Stepa Stepanovic drzava je napravila da spase gradjevince i da istovremeno spasi i neki srednji sloj drustva koji je najbrojniji tako sto ce mu pomoci da lakse dodje do stana. Kada vojska treba da kupi opremu, to ne radi iz svog dzepa pa da joj ti nesto placas sa strane, nego Skupstina daje garancije i na kredite i na sav novac koji dobiju.
To sto su dva partijska druga napravila sporazum da drzava drzavi plati neko zemljiste po trzisnoj ceni, i da ga posle tebi kao kupcu ugradi u cenu stana, kakva je to onda pomoc? Znaci drzava je kroz jedan marketinski trik uspela da ti naplati zemljiste po potpuno trzisnoj ceni, pa sto onda kazu da pomazu mladima, parovima i sl? Ispada da su gradili na drzavnom zemljistu kao i svaki drugi privatnik i uspeli sve da naplate. Jos sto je najgore, to zemljiste je nekom oduzeto i zato sto tu nista nije bilo izgradjeno moglo je da se vrati, a sada ce drzava iz budzeta opet izvaciti pare jer ga sada ne moze vratiti, a mora ga platiti. To je katastrofa i to ce verovatno nekad izbiti kao jedna od najvecih afera, samo dok su oni na vlasti, nece sami sebi napraviti istu.
 
Samo da stavimo tacku na I, u vezi klima.

Dakle, ovde ne bi trebalo da se provlace informacije koje nisu 100% tacne..ako uzmemo u obzir da tacnost informacija znaju zaposleni u GDS-u,onda se i one prenose na forum.
Moj odlazak u GDS je izmedju ostalog sadrzao i pitanje "da li se ugradjuju klime", devojka je odgovorila potvrdno.
Onda, dolazimo do zakljucka da zaposleni u GDS-u nisu dobro obavesteni.
Toliko,

Pozdrav,
 
Cim ja krenem sa obaranjem cene, Moderator to verno prati i zaustavi me podsecanjem na lepotu naselja :lol:
 
Al' će se "usrećiti" budući stanari sa Vujićevim profilima na stolariji :laugh:
 
Nick Slaughter":23h80cqt je napisao(la):
Al' će se "usrećiti" budući stanari sa Vujićevim profilima na stolariji :laugh:


Ti verovatno imaš "REHAU", unutra drvo, spolja aluminijum?
 
[/quote=nikola011] U nekim stavovima su preterali, u nekim su u pravu, narocito onaj iz Novog Sada koji je opisao njegovo iskustvo kupovine od GDS-a, ne ponasaju se nista bolje od bilo kog debilnog privatnog investitora i to me najvise nervira jer uvek ocekujem da se drzava pokaze bolje nego drugi. Pri tome mislim na period posle, a ne njihova lepa uverljiva i nasmejana lica dok vam prodaju nekretninu....

Ovaj komentar je baš odmeren i slažem se u velikoj meri sa napisanim, da ga ne citiram u celosti. Htela bih samo da dodam, kao pozitivno iskustvo, posle dužeg vremena, da je u našem slučaju (mislim na kupce stanova), bar što se mene tiče i mojih poznanika koji su takođe kupili stan u Stepi, PDV vraćen po propisu i u roku. Moram da priznam da, dok sam skupljala dokumentaciju, nisam verovala da će to tako biti. Ali jeste. Po tome se naše iskustvo ipak razlikuje, jer mi nismo morali da "jurimo" PDV. Dakle, to spušta cenu od 1290 evra za 1 kvm za oko 8%. Da li baš matematički tako, ne znam ni ja, prepuštam matematičarima :) .
Naravno, apsolutno se slažem da cena svih nekretnina, pa i ovih u Stepi, može i treba da bude niža. Međutim, neki od nas ne mogu da čekaju bolju situaciju, jer i čekanje ima svoju cenu. :/ Ali, ko god može - neka sačeka pravi trenutak.
Hvala ti i za komentar za parket. Nadgledaćemo, a kako ćemo proći sa eventualnim reklamacijama, ostaje da se vidi.
 
Buduce komsije u Stepi, veliki pozdrav.
Ovaj forum sam juce otkrila i nisam se odlepila dok nisam sve procitala. Odlicni ste. Koliko korisnih informacija na jednom mestu. Posto raspolazete sa toliko informacija molim vas za pomoc. Ja sam u jurnjavi za bankom za subvensionisani kredit. Kakva su vasa iskustva, koja banka je najpovoljnija? Kamatna stopa je manje-vise ista ali su troskovi kredita razliciti.
 
Pozdrav buducim komsijama! Ni ja ne razumem zasto su ljudi onako negativno raspolozeni prema naselju? Vidim na b92 da su skoro sve sami negativni komentari. Moram da priznam da je drugacije kad odete na teren, dobije se drugacija slika, jedna dimenzija vise, cini mi se. Osim toga naselje u izgradnji i gotovo naselje su takodje kao nebo i zemlja. Sigurna sam da ce naselje biti sasvim u redu, a s obzirom da ce imati trzni centar necu morati da idem do grada ili Novog Beograda (hvala bogu). Jedino jos da odaberem stan. Nisam imala predstavu o velicini i polozaju naselja ali nakon posete gradilistu vidim da ce covek uvece fino moci da se proseta kroz naselje, a posto je teren brdovit bice to i dobra rekreacija!
 
I jos da dodam da moj, cini mi se, ipak dosta objektivan komentar nije prosao b92 cenzuru. Mozda im odgovaraju samo pljuvacki komentari!
 
ne zaboravite da su sada izbori i da gomila partijskih vojnika ima zadatak da pljuje na sve moguće vesti....
 
Meni je nezaboravna scary scena iz busa kad je jedan momak prosto zapenušao od ponosa dok se hvalio poznaniku kako je ostavio komentar na vest B92 i za pola sata imao preko 20 pluseva, a i slali mu kometare @ "bravo care", "svaka čast" i sl.
 
Vrh