Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Plocice su bas sive, onako komunjarski. Kao da se zida u Kini, a ne u mladoj demokratiji.
 
dalek":3p4mkx1j je napisao(la):
@nikola011
Prvi put cujem da je procena dovoljna da bi se dobio kredit. Ja sam procenio da me treba stan od 120 kvadrata ali banka nesto nije bila za to ;-)

Pa cemu u firmama sluze oni silni menadzeri, za uspesnost bilo kog posla ne postoji garancija, nego dobra procena. To sto si ti tako procenio a banka nije pristala je upravo to sto govorim, ti si los procenitelj, ali banka ima iskusne ljude koji bolje odredjuju da li ti to mozes ili ne :kk:
 
@Boban1

Pa dobro, nije moglo drugacije, verovatno bi trebalo da se uzme od povrsine stana da si stub sa ventilacijom hteo bas iznad sporeta. Kuhinja je bas tipska, otprilike se i vidi redosled, s desna na levo, sudopera, zatim ugradna masina za sudove a iznad nje imas radnu plocu, i na kraju sporet. Sa suprotne strane, pretpostavljam, frizider, jedan dvostruki deo sa policama i jedan jednostruki za fiokama. Uticnica je stavljena onako kako sam i mislio, nadam se da su stavili i neku obicnu uticnicu u plocice, da imas za mikser, secka, toster... da ne vuces produzne po kuhinji...
Ja ne vidim ventil za toplu vodu, jesi li ti o tome pricao, levi je onaj na koji se srafi crevo od sudomasine, i imas jos jedan za hladnu vodu, a ispod sudopere je i struja za niskomontazni bojler.

@vsima

Znaci ne stavljaju svuda isti dezen, ja sam u jednoj zgradi video bas lepe :)
 
@,Boban1
Kakve su ovo pruge po plocicama i koje su boje ? Koja je to zgrada ? Pozz ;-)
Sta je na kraju sa kuh.i bojlerom ? Kupuje se ili ga oni postavljaju ?
 
Malinal":kjiodn71 je napisao(la):
@,Boban1
Kakve su ovo pruge po plocicama i koje su boje ? Koja je to zgrada ? Pozz ;-)
Sta je na kraju sa kuh.i bojlerom ? Kupuje se ili ga oni postavljaju ?

Izgleda da svuda stavljaju druge plocice, po dezenu, ali mislim da su sve Kanjza, A class, pogledaj po radnjama, cena im je oko 9e/m2 pa vidi koji te dezen moze pogoditi :)
 
nikola011":26ni4dzs je napisao(la):
@Boban1
Ja ne vidim ventil za toplu vodu, jesi li ti o tome pricao, levi je onaj na koji se srafi crevo od sudomasine, i imas jos jedan za hladnu vodu, a ispod sudopere je i struja za niskomontazni bojler.

Za ventil za toplu vodu od bojlera iz kupatila sam cuo od sefa gradilista jedne od zgrada, pa nemoj da me drzis za rec. A moguce je da je to sprovedeno samo u stanovima gde kje kupatilo u neposrednoj blizini kuhinje.

nikola011":26ni4dzs je napisao(la):
@Boban1Pa dobro, nije moglo drugacije, verovatno bi trebalo da se uzme od povrsine stana da si stub sa ventilacijom hteo bas iznad sporeta. Kuhinja je bas tipska, otprilike se i vidi redosled, s desna na levo, sudopera, zatim ugradna masina za sudove a iznad nje imas radnu plocu, i na kraju sporet. Sa suprotne strane, pretpostavljam, frizider, jedan dvostruki deo sa policama i jedan jednostruki za fiokama. Uticnica je stavljena onako kako sam i mislio, nadam se da su stavili i neku obicnu uticnicu u plocice, da imas za mikser, secka, toster... da ne vuces produzne po kuhinji...
Po meni je odvod dovod vode trebao da stoji ulevo, da bi sudopera mogla da stoji u cosku, sporet kod ventilacionog otvora, tako male kuhinje mogu da se najbolje iskoriste, ovako kako su namestili mora da se odrekne dela sa fiokama ili sudomasine. A da ne spominjem da ce kroz gornje delove kuhinjskih elemenata prolaziti crevo od aspiratora.
 
nikola011":xpazu20p je napisao(la):
@Boban1

Pa dobro, nije moglo drugacije, verovatno bi trebalo da se uzme od povrsine stana da si stub sa ventilacijom hteo bas iznad sporeta. Kuhinja je bas tipska, otprilike se i vidi redosled, s desna na levo, sudopera, zatim ugradna masina za sudove a iznad nje imas radnu plocu, i na kraju sporet. Sa suprotne strane, pretpostavljam, frizider, jedan dvostruki deo sa policama i jedan jednostruki za fiokama. Uticnica je stavljena onako kako sam i mislio, nadam se da su stavili i neku obicnu uticnicu u plocice, da imas za mikser, secka, toster... da ne vuces produzne po kuhinji...
Ja ne vidim ventil za toplu vodu, jesi li ti o tome pricao, levi je onaj na koji se srafi crevo od sudomasine, i imas jos jedan za hladnu vodu, a ispod sudopere je i struja za niskomontazni bojler.

@vsima

Znaci ne stavljaju svuda isti dezen, ja sam u jednoj zgradi video bas lepe :)
Sa suprotne strane ima par obicnih uticnica...i ja ne vidim ventil za toplu vodu koji je neko drugi pominjao. Ovo je 4Đ, dezeni su svuda isti, bar u zgradama u koje sam ja ulazio (ovaj sivi sa prugama, tamno sivi i neki zuckasti) samo je pitanje gde su postavljeni...
 
mikkele":35cgarhb je napisao(la):
Po meni je odvod dovod vode trebao da stoji ulevo, da bi sudopera mogla da stoji u cosku, sporet kod ventilacionog otvora, tako male kuhinje mogu da se najbolje iskoriste, ovako kako su namestili mora da se odrekne dela sa fiokama ili sudomasine.

Slazem se sa tobom, sve to ima logike, ali npr.kod mojih, kad je jednom pukla cev otkrili smo kad smo rusili zid da ventilacioni otvor izmedju kuhinje i trpezarije nije nikakva cev, vec samo ozidana supljina sirine pola metra u koju su strpali i kanalizacione i vodovodne cevi. Doduse, zato je bilo lako izvrsiti popravku. Tako ako je ono sa desne strane nesto slicno, veci otvor u kome su i cevi, nisu mogli kanalizaciju da vuku skroz levo, bilo bi neprakticno zbog zagusenja, voda je mogla, ali ona ne ide bez kanalizacije. Ustvari, oni tu gledaju da ustede, bilo nekad, sad je, i bice...
 
Koliko se ja razumem u toplu vodu, ovo levo je "EK ventil" za tolu, a desno je isti za hladnu vodu...
Niko nigde ne razvlači posebno vodu za sudo mašinu, menja se ventil na hladnoj i ugrađuje se isti sa dva izlaza... jedan ide na mašinu, a drugi na sudoperu...
:cool:
 
nikola011":3bf9jdf7 je napisao(la):
mikkele":3bf9jdf7 je napisao(la):
Po meni je odvod dovod vode trebao da stoji ulevo, da bi sudopera mogla da stoji u cosku, sporet kod ventilacionog otvora, tako male kuhinje mogu da se najbolje iskoriste, ovako kako su namestili mora da se odrekne dela sa fiokama ili sudomasine.

Slazem se sa tobom, sve to ima logike, ali npr.kod mojih, kad je jednom pukla cev otkrili smo kad smo rusili zid da ventilacioni otvor izmedju kuhinje i trpezarije nije nikakva cev, vec samo ozidana supljina sirine pola metra u koju su strpali i kanalizacione i vodovodne cevi. Doduse, zato je bilo lako izvrsiti popravku. Tako ako je ono sa desne strane nesto slicno, veci otvor u kome su i cevi, nisu mogli kanalizaciju da vuku skroz levo, bilo bi neprakticno zbog zagusenja, voda je mogla, ali ona ne ide bez kanalizacije. Ustvari, oni tu gledaju da ustede, bilo nekad, sad je, i bice...


Dragi Nikola011,

mnogo mi je zao sto nisi izabrao stan u Stepi. Verujem da si mlad i da ce biti prilike u buducnosti da izaberes stan koji ce biti po tvojim merilima.
Sto se nas tice koji smo kupili stan u Stepi, mislim da smo u datom trenutku izabrali najbolje moguce, za tu cenu i pod tim uslovima.

Srecno svima.
Pozdrav!
 
Jacka":2586lqr9 je napisao(la):
Dragi Nikola011,

mnogo mi je zao sto nisi izabrao stan u Stepi. Verujem da si mlad i da ce biti prilike u buducnosti da izaberes stan koji ce biti po tvojim merilima.
Sto se nas tice koji smo kupili stan u Stepi, mislim da smo u datom trenutku izabrali najbolje moguce, za tu cenu i pod tim uslovima.

Srecno svima.
Pozdrav!

Pa ko kaze da mozda necu, samo cekam meni pravi momenat, sad mi nije zurba, kirije su malo pale, finansijski nisam na gubitku kada poredim sa placanjem kredita, gradice se i na NBGD, slabo se prodaje, ja sada prosto verujem da je vreme na mojoj strani, vise nije isto kao pre par godina.

Sancho":2586lqr9 je napisao(la):
Koliko se ja razumem u toplu vodu, ovo levo je "EK ventil" za tolu, a desno je isti za hladnu vodu...
Niko nigde ne razvlači posebno vodu za sudo mašinu, menja se ventil na hladnoj i ugrađuje se isti sa dva izlaza... jedan ide na mašinu, a drugi na sudoperu...

Ja se ne razumem uopste u ventile, zivim u zgradi koja ima toplovod. Za toplu i hladnu vodu imam dva ista ventila (kao onaj na slici desno), iz koje idu iste cevi, one metalne u slavinu. Postoji i treci ventil sa navojem (na slici levo) koji su mi rekli da je hladna voda i da je prikljucak ako zelim da stavim sudo masinu. Zgrada je iz 1980 godine i projektant je projektovao jos u to vreme ventil sa sudo masinu. I ti kazes da u 21 veku onaj ko pozeli sudo masinu treba da zatvori glavni ventil celoj vertikali, plati majstora da mu menja postojeci? Pa nije projektovanje valjda toliko nazadovalo.
 
grickalice":3r4uug1x je napisao(la):
Samo da stavimo tacku na I, u vezi klima.

Dakle, ovde ne bi trebalo da se provlace informacije koje nisu 100% tacne..ako uzmemo u obzir da tacnost informacija znaju zaposleni u GDS-u,onda se i one prenose na forum.
Moj odlazak u GDS je izmedju ostalog sadrzao i pitanje "da li se ugradjuju klime", devojka je odgovorila potvrdno.
Onda, dolazimo do zakljucka da zaposleni u GDS-u nisu dobro obavesteni.
Toliko,

Pozdrav,

malo kasnim,ali evo konacne informacije - meni su potvrdili sa vise strana da se klima uredjaji ne ugradjuju!
 
nemmen":20ruzxgr je napisao(la):
grickalice":20ruzxgr je napisao(la):
Samo da stavimo tacku na I, u vezi klima.

Dakle, ovde ne bi trebalo da se provlace informacije koje nisu 100% tacne..ako uzmemo u obzir da tacnost informacija znaju zaposleni u GDS-u,onda se i one prenose na forum.
Moj odlazak u GDS je izmedju ostalog sadrzao i pitanje "da li se ugradjuju klime", devojka je odgovorila potvrdno.
Onda, dolazimo do zakljucka da zaposleni u GDS-u nisu dobro obavesteni.
Toliko,

Pozdrav,

malo kasnim,ali evo konacne informacije - meni su potvrdili sa vise strana da se klima uredjaji ne ugradjuju!

Eh, a tako sam se obradovala, ali dobro nisam ni mislila da će biti ugrađene.

Eto kakvo je vreme došlo moraš da snimaš sve što ti kažu. E @grickalice da si snimio/la to što ti je devojka iz GDS-a rekla sada bi mogao i lepo da se ‚‚opariš‚‚ , pošto koliko ja znam to se zove prevara, dovođenje u zabludu ili kako je već pravni naziv (a definisano je u zakonu). :D + dodaj na to sve što si pretrpeo ovde zbog loše informacije.

P.S. Idi ti kod nje pa je opet pitaj, možda te opet slaže, pa snimiš :D
 
Za sve one koji možda ovo nisu znali, a tiče se 2B.

L1 i L2 su indentične i po spratnosti i po kvardaturi odnosno po broju stanova (58 stanova po lameli).
Rastojanje do susednog objekta (2G i 2D) iznosi 32,90 m.

L1 broj lokala 2, broj garažnih mesta 13 + 1 parking mesto za invalida.
L2 broj lokala 2, broj garažnih mesta 10 + 1 parking mesto za invalida. (Cena garaže i dalje 7.200 EUR)

Garaže u L1 i L2 spadaju u male garaže, dok u L2 se nalaze i tehničke prostorije. Ako neko zna šta je to tehnička prostorija bila bih mu zahvalna da mi objasni? :D

P.S. Čujem da se danas neka zgrada ili neke zgrada na GP4 useljavaju :kk: blago vama
 
nikola011":3b0mnn1v je napisao(la):
dalek":3b0mnn1v je napisao(la):
@nikola011
Prvi put cujem da je procena dovoljna da bi se dobio kredit. Ja sam procenio da me treba stan od 120 kvadrata ali banka nesto nije bila za to ;-)

Pa cemu u firmama sluze oni silni menadzeri, za uspesnost bilo kog posla ne postoji garancija, nego dobra procena. To sto si ti tako procenio a banka nije pristala je upravo to sto govorim, ti si los procenitelj, ali banka ima iskusne ljude koji bolje odredjuju da li ti to mozes ili ne :kk:

Da, ali ako sam jak kao država i imam negde recimo na selu 1000 hektara najbolje zemlje kao garanciju, banka će da mi omogući kredit.
 
K_Kaca":15bbl9js je napisao(la):
Garaže u L1 i L2 spadaju u male garaže, dok u L2 se nalaze i tehničke prostorije. Ako neko zna šta je to tehnička prostorija bila bih mu zahvalna da mi objasni? :D

To su prostotije koje služe za održavanje zgrade (dizel agregat, splinkeri, možda podstanica, tel. centrala, ostava skupštine stanara..)
 
dalek":1elkpky5 je napisao(la):
Da, ali ako sam jak kao država i imam negde recimo na selu 1000 hektara najbolje zemlje kao garanciju, banka će da mi omogući kredit.

Slazem se da ce drzava sve da dobije, i naravno da je zalozila zemlju. Ali da li sme neko tako da se poigra sa zemljom, gradi stanove, koji su u principu nebitni za drzavu, sutra ih ne proda i stranac nam oduzme zemlju. Pa da li si svestan sta govoris. Drzava se ne igra firme, ona zivi samo od poreza, nameta prihoda i pravi balans od toga za zdravstvo, prosvetu, vojsku. Drzava ne sme da ide u rizicne poslove. Ako vec mora u rizik to je nesto strateski poput hrane, lekova, novca za vojsku, ovo sa stanovima je cista igrarija iako ce mozda i meni sutra to da znaci, ali tu je na dobitku sitan broj ljudi, a ulog ogroman. I pitanje je da li smo uopste na dobitku, privatnik bi se mozda vadio, igrao trzisno, mozda i spustio cenu, drzava moze da se igra sa nama macke i misa doveka i samo da dize nove kredite i da nikad ne spusti cenu pa makar ih ne prodala 10 godina. To nikako nije dobro.
 
U nekom od ranijih komentara spomenuo sam da je zgrada 4I gotova, istina je da su stanovi u Lameli 2 gotovi i u njoj je navodno tehnicki prijem u toku dok se u Lameli 1 lakira parket i do sutra bi i ta lamela navodno biti gotova, ulazi ni u jednoj od tih lamela nisu gotovi, navodno i zgrada 4J i 4Z su u zavrsnoj fazi. Pored zgrada 4i,j,z se prave parking mesta i put koji ce da izbije na trosarinu malo ispod Pere Zdere (Kruzni put).

Radovi ispred zgrada 4i,j,z
imag0461.jpg


imag0453.jpg


imag0452.jpg
 
nikola011":16ao0zp9 je napisao(la):
dalek":16ao0zp9 je napisao(la):
Da, ali ako sam jak kao država i imam negde recimo na selu 1000 hektara najbolje zemlje kao garanciju, banka će da mi omogući kredit.

Slazem se da ce drzava sve da dobije, i naravno da je zalozila zemlju. Ali da li sme neko tako da se poigra sa zemljom, gradi stanove, koji su u principu nebitni za drzavu, sutra ih ne proda i stranac nam oduzme zemlju. Pa da li si svestan sta govoris. Drzava se ne igra firme, ona zivi samo od poreza, nameta prihoda i pravi balans od toga za zdravstvo, prosvetu, vojsku. Drzava ne sme da ide u rizicne poslove. Ako vec mora u rizik to je nesto strateski poput hrane, lekova, novca za vojsku, ovo sa stanovima je cista igrarija iako ce mozda i meni sutra to da znaci, ali tu je na dobitku sitan broj ljudi, a ulog ogroman. I pitanje je da li smo uopste na dobitku, privatnik bi se mozda vadio, igrao trzisno, mozda i spustio cenu, drzava moze da se igra sa nama macke i misa doveka i samo da dize nove kredite i da nikad ne spusti cenu pa makar ih ne prodala 10 godina. To nikako nije dobro.

Kako se nebitni za državu ovi stanovi, a ko zna koliko mladih ljudi je dobilo kakvu takvu šansu da se skući...Čitam sve ovo i mislim da si potpuno izgubio kompas.Država je tu samo da uzima poreze, bla, bla,bla...U svakom sistemu država ima mnogo oziljniju ulogu i u privredi , građevinarstvu.Država je ušla u rizik nesigurne investicije, a privatnik bi tu napravio i prodavao još jeftinije stanove.. bla, bla, bla.Sva tvoja priča je samo bla, bla, bla...Pa što ne kupiš stan po cijeni koju diktira tržište, ako oćeš poslaću ti bar 30 novih zgrada koje prave privatnici.

Ova država je krš. i mnoge stvari koje ona radi, vidi se sada pred izbore koliko su svi prljavi...ali ovo što ti pišeš , malo je bla, bla...sam sebi skačeš non stop u usta.
 
Volf":2opqlmth je napisao(la):
Kako se nebitni za državu ovi stanovi, a ko zna koliko mladih ljudi je dobilo kakvu takvu šansu da se skući...

Ni ti, ni ja, niti 90% ljudi koji su kupili, ili koji ce kupiti stan u Stepi nema platu manju od BG proseka i relativno ima siguran posao. Zalosno ako nama drzava kao prioritetnima pruza sansu.
Nemoj da nas branis samo radi nas.
 
nikola011":2fb09w18 je napisao(la):
dalek":2fb09w18 je napisao(la):
Da, ali ako sam jak kao država i imam negde recimo na selu 1000 hektara najbolje zemlje kao garanciju, banka će da mi omogući kredit.

Slazem se da ce drzava sve da dobije, i naravno da je zalozila zemlju. Ali da li sme neko tako da se poigra sa zemljom, gradi stanove, koji su u principu nebitni za drzavu, sutra ih ne proda i stranac nam oduzme zemlju. Pa da li si svestan sta govoris. Drzava se ne igra firme, ona zivi samo od poreza, nameta prihoda i pravi balans od toga za zdravstvo, prosvetu, vojsku. Drzava ne sme da ide u rizicne poslove. Ako vec mora u rizik to je nesto strateski poput hrane, lekova, novca za vojsku, ovo sa stanovima je cista igrarija iako ce mozda i meni sutra to da znaci, ali tu je na dobitku sitan broj ljudi, a ulog ogroman. I pitanje je da li smo uopste na dobitku, privatnik bi se mozda vadio, igrao trzisno, mozda i spustio cenu, drzava moze da se igra sa nama macke i misa doveka i samo da dize nove kredite i da nikad ne spusti cenu pa makar ih ne prodala 10 godina. To nikako nije dobro.

Uh kolko pricas tek da kazes nesto... ne znam odakle da krenem, dal da ti kazem u pravu si i da te pustim da zivis u svojoj zabludi ili da ti objasnjavam svaku stavku posebno.
Ako nista drugo, valjda ti je jasna cinjenica da je drzava vec u izgradnji prodala vise od polovine stanova.
 
Pozdrav dragi stanari i komsije... nije me bilo neko vreme a od tad tricavih 50 strana za iscitati na ovoj temi :)
Juce sa bio na gradilistu da vidim kako napreduju radovi na 5 kompleksu i mogu reci da sam poprilicno iznenadjen uradjenim do sada. Mene je konkretno interesovala 5v zgrada. KKoliko sam razumeo cuvara gradilista 5v zgradu gradi od samog starta ZOP inzenjering a u medjuvrenu su se izvodjaci na 5g i 5b povukli iz posla pa sad preuzimaju ovi iz ZOP-a. Sto se 5g i 5v zgrade tice sve se zida od opeke, spoljni zidovi su giter blok a unutra je u vecini slucajeva cigla. Neko je negde rekao da je stan od 57.27mkv sa dve spavace sobe mozda jedan od boljih u naselju (u toj kvadraturi)...juce sam i shvatio zasto... :) Ceo stan je okovan ciglama, mada pretpostavljam da zid gde je lift je betonski, dok kod drugih stanova u istom ulazu su neki pregradni zidovi izmedju soba i izmedju sobe i kuhinje ytong blok, kad se kucne rukom u ta dva zida vidi se jasno razlika :) Stanovi, pa cak i onaj u prizemlju su jako dobro osuncani, bar ovi na juznoj strani, pa cak i po jucerasnjem tmurnom, oblacnom danu. Na pitanje koje zavrsetka radova dobio sam odgovor da ce ove zgrade kojima je rok novembar 2012 biti cak i pre vremena zavrsene bez obzira na sve. Sve u svemu mislim da se jako lepo napreduje, oni su zadovoljni a i ja sam njihom uradjenim. Ono sto mi se nije svidelo je da su u jednom stanu ostetili gumu na pvc prozoru.
Ja sam generalno prezadovoljan kako se sve odvija vezano za ovo naselje.
Brzu gradnju u Beogradu nisam u zivotu video. Neko je jednom prilikom pominjao radijatore i broj rebara. Bio sam u Belvilu zimus po najvecem mrazu u jednom stanu koji ima radijatore visine 40-30 cm a duzine do 1 metra, taj jedan radijator je grejao ceo stan (ostali su bili iskljuceni) a temperatura je bila meni neverovatnih 27*C...
Sta se desava sa popustima za tehnicku robu? jel se organizovalo nesto negde?
 
Vrh