Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Sancho":2x92wzx4 je napisao(la):
Pa gde ćeš veću energetsku efikasnost, u stanu od 68kvm ima 22 radijatorska rebra... :mad:
Ako je to efikasnost onda super, kada svi uključimo grejalice, TA, klime, "iskakaće" trafo...

Za to se uopste ne sekiraj, bio sam zimi u par zgrada, novih, koji imaju etazno grejanje na struju. To su stanovi nize klase, uglavnom u Rakovici, Mirijevu. Iako je tamo stavljena ona osnovna demit fasada - cigla + 5cm obicnog stiropora, i radijatori su oni panelni, najveci krs koji postoji, grejali su samo po par sati dnevno i to temperatura radijatora uopste nije bila visoka - grejanje im je fenomenalno! Bolje nego ovde gde stanujem, a zgrada nije losa i grejanje traje 24h dnevno!

Grejanje u Stepi ce biti fenomenalno, ako ces veci broj rebara, ti stavi, ali neces nista postici na ceni, protok vode je veci, samo ces dobiti brze zagrevanje, mada i to nekom znaci, mozda bi na brzinu da mu se ugreje ujutru stan da se spremi za posao, i posle iskljuci ako nikog nema kod kuce, tako rade i ovi na struju, uglavnom.
 
nove vesti na sajtu GDS... a vreme za zavrsetak radova i sl. kao sto su ranije najavljivali nema nigde... :rolleyes:
Nije maj tako daleko... jedva cekam... :cool:
 
heda":2jxduws3 je napisao(la):
K_Kaca":2jxduws3 je napisao(la):
U planu koji sam dobila od GDS za GP2 piše decembar 2012 i februar 2013.
Ne znam što misliš da bi se šef gradilišta razljutio kada bih ga pitala za informaciju?

U svakom slučaju ova naša pisanija po forumu neće razrešiti dileme koje imam.

Naravno da neće, svakako mora da se pita neko odgovoran i nadležan.

A naljutio bi se kako ne bi, pa ako ljudi rade svaki dan i ne zabušavaju i onda da im dođeš ti i kažeš ‚‚zašto ste spori‚‚...... ja ne znam majstora ili osobu koja se ne bi bar malo naljutila.
 
au ovaj forum je poceo da smara - jbt sve neka isprazna raspredanja,da li ce se sef gradilista naljutiti ili nece, 10 postova u vezi klime jbt a niko da pozove - evo ja cu sutra (posto je sad kasno) pozvati telefonom gds (odvojicu 5min) pa cu info o klimama podeliti sa svima!
 
nemmen":hm58m7ok je napisao(la):
au ovaj forum je poceo da smara - jbt sve neka isprazna raspredanja,da li ce se sef gradilista naljutiti ili nece, 10 postova u vezi klime jbt a niko da pozove - evo ja cu sutra (posto je sad kasno) pozvati telefonom gds (odvojicu 5min) pa cu info o klimama podeliti sa svima!

Bili bismo ti zahvalni.
 
@nemmen

Upravo sam i ja to danas pomislila, ali ne bih dalje da polemišem na tu temu.
Pozvala sam ja danas GDS i tražila tehničku dokumentaciju, ali devojka koja se time bavi nije bila na poslu, te su me uputili da pozovem sutra ( tada će biti), te ću otići ako stupim u kontakt sa tehn.službom, GDS mi je na 15 min hoda od posla.
 
@nemmen @heda

Možda nismo svi blizu GDS-a. Poznato je da veoma malo informacija daju putem telefona, a možda prosto i neki ljudi nemaju vremena ni da pozovu. A vi pošto očigledno imate, slobodno.

Dodala bih da su meni lično postovi vezani za klimu (većina) delovali veoma šaljivo jer se spominju rupe u zidovima,promaja, tepisi i sl. Vi ako ne kapirate šalu i ako vam ne odgovara slobodno nemojte čitati.

Jako je ružno reći ljudima da smaraju odnosno njihovi postovi. Pa šta ako se šale malo? Ima dovoljno ozbiljnih i preozbiljnih postova. :violina:
 
Зграда 4И је завршена, наредна два до три дана комисија градске дирекције обилази станове, после Ускрса станари ове зграде (17.04.2012) треба да добију позив од градске дирекције ради премеравања станова и ради евентуалних сугестија нас станара на неке од радова којима смо незадовољни (покварена ручка, керамика лоше постављена, ролетне, недостаје лајсна....). Све у свему изгледа да ће неки од станара до избора добити кључеве. Поздрав
 
@mikkele

sjajne vesti. Jel to obavestenje iz GDS ? :) Pitam da znam sta da ocekujem. Jel ima jos neka zgrada da je gotova toliko ?
 
K_Kaca":1l0zafzb je napisao(la):
@nemmen @heda

Možda nismo svi blizu GDS-a. Poznato je da veoma malo informacija daju putem telefona, a možda prosto i neki ljudi nemaju vremena ni da pozovu. A vi pošto očigledno imate, slobodno.

Dodala bih da su meni lično postovi vezani za klimu (većina) delovali veoma šaljivo jer se spominju rupe u zidovima,promaja, tepisi i sl. Vi ako ne kapirate šalu i ako vam ne odgovara slobodno nemojte čitati.

Jako je ružno reći ljudima da smaraju odnosno njihovi postovi. Pa šta ako se šale malo? Ima dovoljno ozbiljnih i preozbiljnih postova. :violina:

K Kaca, ostajem pri tome da si pozitivac. :kk:
Naravno da su odlične i poželjne konkretne informacije, kada smo u prilici da raspolažemo njima i podelimo ih s drugima, a s druge strane, sasvim je o.k. da se malo i našalimo u vezi nekih naših dilema. Na kraju, pozitivno je to što smo ipak naveli nekoga da odreaguje i dobije zvaničnu informaciju od GDS-a (o klimama, parkinzima, podrumima i sl.), koju očekujemo, tako da i šale imaju svoj smisao na forumu. Pogotovo kada su dobronamerne. :)
 
mikkele":3e7jq3cz je napisao(la):
Зграда 4И је завршена, наредна два до три дана комисија градске дирекције обилази станове, после Ускрса станари ове зграде (17.04.2012) треба да добију позив од градске дирекције ради премеравања станова и ради евентуалних сугестија нас станара на неке од радова којима смо незадовољни (покварена ручка, керамика лоше постављена, ролетне, недостаје лајсна....). Све у свему изгледа да ће неки од станара до избора добити кључеве. Поздрав

Slažem se da je ovo lepa vest. Daje nadu svima nama da se ipak sve odvija po planu i da ćemo se i mi useliti u vreme približno očekivanom. Nadam se da će neko ko se prvi useli sa foruma, naći vremena da nas o tome obavesti, iako će imati preča posla.... Pozdrav. :)
 
Bila u GDS. Gužva u tehn. sektoru jer se planira i ozelenjavanje površina, što me raduje, jedva čekam da vidim kako će to konačno da izgleda.

Priča o klimama nije istinita. Meni je priča zvučala fejk, ali opet pitala sam i dobila negativan odgovor. Dakle, ko hoće klimu, sam ugrađuje.

Garažna mesta: Nisam pitala, pošto nisam zainteresovana. Koliko vidim iz tehn. dokumentacije za moju zgradu, garaže postoje samo u Lam II i to 28 mesta (na ukupno 96 stanova 47(I) + 51(II))

Ono što je interesantno od dodatnih podataka iz tehničke dokumentacije (čiji podaci postoje i u izveštaju sudskog procenitelja) je:

Keramičke pločice u kuhinjama na delu radnih elemenata su do visine 1,6 m, pregradni zidovi spavaćih i dnevnih soba urađeni su od ytong blokova d- 10 cm a između kuhinja i sanitarnih prostorija od giter blokova d- 9 cm.

Ulazna vrata stanova su puna, termo i zvučno izolovana ( 30-40 dB, I klase), opremljen ašpijunkom, sigurnosnim lancem i brojem.

U svim sobama, trpezarijam, predsobljima i ulazima je klasičan parket od parene bukve I klase, završno lakiran, dimenzije parketa zavise od površine stana tako da je, npr. za 2.0 i 2.5 min 300/42/21 mm.

U kuhinjama kupatilima toaletima i ostavama je pod od podnih keramičkih pločica, domaće proizvodnje I klase sa obaveznom soklom.

Što se tiče dinamike radova, dobila sam uveravanja da nema nikakvih zastoja ni na jednoj GP. OK verujem, ali sam nestrpljiva. Daleko je moj januar 2013.

Blago vama iz GP4. Da sam na vreme razmišljala, sad bih bila pred useljenjem.

EDIT:

Da dodam još :

Ventilacija: Prinudna ventilacija tipa šunt je predviđena u svim prostorijama koje nemaju prirodnuventilaciju, kao npr. ostave i kupatila.

Dimnjak: U svim stanovima predviđen je priključak na rezervni dimnjak u kuhinji ili dnevnoj sobi.
 
heda":ivq45ehe je napisao(la):
Blago vama iz GP4. Da sam na vreme razmišljala, sad bih bila pred useljenjem.

Ja njima ne zavidim uopšte jer će najduže živeti na gradilištu, a mi iz GP1 ćemo se useliti kada naselje već uveliko bude živelo :D
 
mikkele":jtbn4ivx je napisao(la):
Зграда 4И је завршена, наредна два до три дана комисија градске дирекције обилази станове, после Ускрса станари ове зграде (17.04.2012) треба да добију позив од градске дирекције ради премеравања станова и ради евентуалних сугестија нас станара на неке од радова којима смо незадовољни (покварена ручка, керамика лоше постављена, ролетне, недостаје лајсна....). Све у свему изгледа да ће неки од станара до избора добити кључеве. Поздрав


Tama ce biti slikanja za politicke poene! :)
 
Optimist":4az4mb08 je napisao(la):
heda":4az4mb08 je napisao(la):
Blago vama iz GP4. Da sam na vreme razmišljala, sad bih bila pred useljenjem.

Ja njima ne zavidim uopšte jer će najduže živeti na gradilištu, a mi iz GP1 ćemo se useliti kada naselje već uveliko bude živelo :D
Plus će beta testeri iz 4. da lepo nadaju na dreku zbog svega što je loše urađeno, pa će, uz malo dobre volje, taman kod nas to biti popravljeno. :lol:

Svet je lep kada sanjamo.... :D
 
Kakva je situacija sa ovim prikljucima i taksama za EDB, Telekom, Grejanje i sl.
Da li se misli na samo prijavljivanje ili placanje celokupnih prikljucaka? I koliko nas i to izadje i da li se placa sada ili kada budu izgradjeni stanovi?
 
kombi":1n4yqotj je napisao(la):
Kakva je situacija sa ovim prikljucima i taksama za EDB, Telekom, Grejanje i sl.
Da li se misli na samo prijavljivanje ili placanje celokupnih prikljucaka? I koliko nas i to izadje i da li se placa sada ili kada budu izgradjeni stanovi?


ja sam se malo raspitivao, rekoše mi da plaćam prijavu, oni su dužni postaviti satove.
Na sajtu EDB-a pišu neke cene do par hiljada din. Mislim da neće biti strašno...
 
Kada smo već kod ove teme (EDB, PTT..) da li se neko možda raspitivao o ostaloj infrastrukturi - konkretno me zanima da li će biti razvučena i neka KATV instalacija mimo Telekomove optike? Možda SBB ? :)

Bojim se da ne budemo osuđeni samo na Telekom IPTV.. :/
 
Kratak info sa gradilišta za 2B.

Lamela 1 završen povučeni sprat, a lamela 2 radi se povučeni sprat.
 
Jeca":2oljtbeu je napisao(la):
K_Kaca":2oljtbeu je napisao(la):
@nemmen @heda

Možda nismo svi blizu GDS-a. Poznato je da veoma malo informacija daju putem telefona, a možda prosto i neki ljudi nemaju vremena ni da pozovu. A vi pošto očigledno imate, slobodno.

Dodala bih da su meni lično postovi vezani za klimu (većina) delovali veoma šaljivo jer se spominju rupe u zidovima,promaja, tepisi i sl. Vi ako ne kapirate šalu i ako vam ne odgovara slobodno nemojte čitati.

Jako je ružno reći ljudima da smaraju odnosno njihovi postovi. Pa šta ako se šale malo? Ima dovoljno ozbiljnih i preozbiljnih postova. :violina:

K Kaca, ostajem pri tome da si pozitivac. :kk:
Naravno da su odlične i poželjne konkretne informacije, kada smo u prilici da raspolažemo njima i podelimo ih s drugima, a s druge strane, sasvim je o.k. da se malo i našalimo u vezi nekih naših dilema. Na kraju, pozitivno je to što smo ipak naveli nekoga da odreaguje i dobije zvaničnu informaciju od GDS-a (o klimama, parkinzima, podrumima i sl.), koju očekujemo, tako da i šale imaju svoj smisao na forumu. Pogotovo kada su dobronamerne. :)

Hvala ponovo i naravno slažem se, slažem se i slažem se :laugh:

@heda hvala na info :kk:
 
Optimist":12qme3tb je napisao(la):
Kada smo već kod ove teme (EDB, PTT..) da li se neko možda raspitivao o ostaloj infrastrukturi - konkretno me zanima da li će biti razvučena i neka KATV instalacija mimo Telekomove optike? Možda SBB ? :)

Bojim se da ne budemo osuđeni samo na Telekom IPTV.. :/

Kad sam bio u obilasku pre 3-4 nedelje video sam da su koksijalni kablovi razvuceni po sobama, sto znaci da ce verovatno biti dostupna i KATV.
 
na sajtu gds-a objavili video naselja člana foruma gizmo. ko nije do sada pogledao video obavezno da ode na sajt da pogleda.


čestitam gizmo video sam i da su na b92 postavili ovu vest i naravno video.
 
Vrh