Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

MilisaV":2clz1qzz je napisao(la):
ne zaboravite da su sada izbori i da gomila partijskih vojnika ima zadatak da pljuje na sve moguće vesti....
Odlična formulacija, partijski vojnici. :). To sigurno nije isključeno, jer je kampanja takva da sve vidove prljavih igara upotrebljavaju.Fuj.Mnoge stvari koje pišu novinari su naručeni, a tek komentari...Ponude dva teksta, objema partijama,pa ko više plati, taj puštaj....Zbog kampanje kao kod nas, ponekad zažalim za diktaturom.

Neću da mešam politiku u ovaj forum, samo sam hteo da pozdravim post iznad, i da ne treba obraćati pažnju ni na članke ni na komentare.Uzmeš google, vidiš lokaciju, uzmeš tehničku, pa kod proverenog inžinjera itd, itd...Nažalost, na sve strane partijski vojnici.
 
Jedan upad, ako nije problem: kako se računa kvadrat terase?
Da li ima veze da li je u pitanju lođa, obična terasa ili krovna terasa?
Ja pitam zbog Dulvila 2, jer tamo na stan od preko 60 kvm idu terase od preko 10 do čak 50 kvm, pa me interesuje da li se to sve računa u kvadrate stana?
Hvala
 
mekbejn":y0iieipp je napisao(la):
Jedan upad, ako nije problem: kako se računa kvadrat terase?
Da li ima veze da li je u pitanju lođa, obična terasa ili krovna terasa?
Ja pitam zbog Dulvila 2, jer tamo na stan od preko 60 kvm idu terase od preko 10 do čak 50 kvm, pa me interesuje da li se to sve računa u kvadrate stana?
Hvala

Računa se 100% površine, dakle kao i kvadrat stana, nema razlike.
 
Optimist":y7kd6swb je napisao(la):
mekbejn":y7kd6swb je napisao(la):
Jedan upad, ako nije problem: kako se računa kvadrat terase?
Da li ima veze da li je u pitanju lođa, obična terasa ili krovna terasa?
Ja pitam zbog Dulvila 2, jer tamo na stan od preko 60 kvm idu terase od preko 10 do čak 50 kvm, pa me interesuje da li se to sve računa u kvadrate stana?
Hvala

Računa se 100% površine, dakle kao i kvadrat stana, nema razlike.

Da kao kvadrat stana, osim ako je u potkrovlju, pa onda imaš tzv neprohodne terase - njih/nju ne plaćaš ništa.
 
obi":36nqnzvg je napisao(la):
I jos da dodam da moj, cini mi se, ipak dosta objektivan komentar nije prosao b92 cenzuru. Mozda im odgovaraju samo pljuvacki komentari!

Treba vremena da oni to kao provere. Npr. ja sam sinoć pisala, a tek danas su objavili
 
Ok, hvala na brzim odgovorima.
Ovoga sam se plašio, jer mi se ne daje još 15 - 20 000 evra više na cenu samo zbog terasa :( Malo je glup projekat, mogli su da naprave i varijante stana sa manjim terasama...
 
mekbejn":d5h3q6lz je napisao(la):
Ok, hvala na brzim odgovorima.
Ovoga sam se plašio, jer mi se ne daje još 15 - 20 000 evra više na cenu samo zbog terasa :( Malo je glup projekat, mogli su da naprave i varijante stana sa manjim terasama...
a gde ste videli projekte dulvila 2?
 
nikola011":3r60fpsl je napisao(la):
dalek":3r60fpsl je napisao(la):
Sve si u pravu, osim ovoga za zemljiste, koje nije besplatno nego je dobijeno u zamenu za 21% kvadrata.

Mislim da jesam u pravu sto se tice toga. Ja Vojsku Srbije smatram za deo drzave, ona se u potpunosti finansira iz nasih dzepova - budzeta. Naselje Stepa Stepanovic drzava je napravila da spase gradjevince i da istovremeno spasi i neki srednji sloj drustva koji je najbrojniji tako sto ce mu pomoci da lakse dodje do stana. Kada vojska treba da kupi opremu, to ne radi iz svog dzepa pa da joj ti nesto placas sa strane, nego Skupstina daje garancije i na kredite i na sav novac koji dobiju.
To sto su dva partijska druga napravila sporazum da drzava drzavi plati neko zemljiste po trzisnoj ceni, i da ga posle tebi kao kupcu ugradi u cenu stana, kakva je to onda pomoc? Znaci drzava je kroz jedan marketinski trik uspela da ti naplati zemljiste po potpuno trzisnoj ceni, pa sto onda kazu da pomazu mladima, parovima i sl? Ispada da su gradili na drzavnom zemljistu kao i svaki drugi privatnik i uspeli sve da naplate. Jos sto je najgore, to zemljiste je nekom oduzeto i zato sto tu nista nije bilo izgradjeno moglo je da se vrati, a sada ce drzava iz budzeta opet izvaciti pare jer ga sada ne moze vratiti, a mora ga platiti. To je katastrofa i to ce verovatno nekad izbiti kao jedna od najvecih afera, samo dok su oni na vlasti, nece sami sebi napraviti istu.

Mislim da je svima ovde jasno vec odavno da ovo nisu nikakvi jeftini i subvencionisani stanovi. Kada sam cuo cenu prvi put meni je bilo jasno da je to ekonomska cena, pa sam zato i naveo gore koji to sve elementi ulaze u cenu.
Vojska ima obavezu da po pravilniku zbrine svoje pripadnike, makar one koji su zaradli penziju, jer biti vojnik nije isto sto i biti pravnik u svom selu i sedeti mamu uz suknju i u tatinom stanu, vojnik je spartao kroz celu sfrj ne svojom zeljom nego po naredjenju, pa kako se kome zalomilo, neko se skucio odmah u Beogradu a neko se potucao po Sloveniji i na kraju ostao bez icega. Iz tog razloga drzava prodaje vojnu imovinu, preduzecima, kao sto je GDS bez obzira na vrstu kapitala, odnosno vlasnistva. To je svakome valjda jasno, trizine principe ne treba da objasnjavamo. Samo sto je ovde dogovorom u interesu obe strane ta trgovina obavljena u nekretninama odnosno u kvadratima. Mogla je drzava da proda i nekom drugom ali u svakom slucaju mora da obezbedi deo novca za stanove svojih pripadnika.

nadam se da sam jasan:
1. ovo su jeftini, subvencionisani stanovi samo za naivne
2. drzava prodaje imovinu da obebedi smestaj za svoje vojnike

zakljucak> cena zemljista ulazi u cenu kvadrata.
 
Jevtini stanovi...

...nije vazno koliko kosta, nego koliko vredi...Mnogi su davno prevazisli bajke koje nam pokusavaju prodati...ali posto je jos mnogo njih koji bi bajke da slusaju, bajke se i dalje pricaju... Mislim da su ovde pre svega ljudi koji su stanove kupili, kako su znali i umeli. Neko lakse, neko teze, ali mislim da politicka prica da li su jeftini ili nisu bas i nije potrebna. Bolje bi bile neke korisnije inf.vezano za odvijanje planova izgradenje, same izgradnje i sl. Nesto sto svima moze da koristi. Meni nije potrebno da neko kaze da je nesto jeftino pa da to kupim. A cesto je nesto i uzalud jeftino, ako to me mogu da priustim. Tako da, veliki poz od mene, i sta god da radite, gde god da zivite, radost svetlim mislima vasim :kk:
 
Ako nekoga interesuje veliki bojleri koji su u kupatilu spojeni su i sa cevovodom koji vode do kuhinje. Jedino sto se meni ne svidja sto je odvod i dovod za sudoperu u nekim stanovima pored dimnjaka na kome je odvod za aspirator, sto znaci da sudopera mora pored dimnjaka, a sporet mora na drugo mesto sto znaci da ce kroz gornje delove kuhinje morati da prolazi crevo od aspiratora doslo do dimnjaka, nadam se da sam bio jasan. Savetujem buduce kupce stanova koji su u pocetnoj fazi izgradnje da eventualno na neki nacin upute gds da se odvodi dovod vode u kuhinji pomeri od dimnjaka. Da bi kasnije iskoriscenje bilo bolje, bez stimovanja zidova i slicnih radova. Pozdrav
 
Jel to znaci da nema mali bojler u kuhinji? Jel predvidjen barem prikljucak za masinu za pranje sudja?
 
dalek":1trcgyu6 je napisao(la):
Jel to znaci da nema mali bojler u kuhinji? Jel predvidjen barem prikljucak za masinu za pranje sudja?

Predvidjen je prikljucak za masinu za pranje posudja. Mali bojler mozes da ugradis, ali ti ne sleduje.
 
mikkele":3fdlctr1 je napisao(la):
Ako nekoga interesuje veliki bojleri koji su u kupatilu spojeni su i sa cevovodom koji vode do kuhinje. Jedino sto se meni ne svidja sto je odvod i dovod za sudoperu u nekim stanovima pored dimnjaka na kome je odvod za aspirator, sto znaci da sudopera mora pored dimnjaka, a sporet mora na drugo mesto sto znaci da ce kroz gornje delove kuhinje morati da prolazi crevo od aspiratora doslo do dimnjaka, nadam se da sam bio jasan. Savetujem buduce kupce stanova koji su u pocetnoj fazi izgradnje da eventualno na neki nacin upute gds da se odvodi dovod vode u kuhinji pomeri od dimnjaka. Da bi kasnije iskoriscenje bilo bolje, bez stimovanja zidova i slicnih radova. Pozdrav

Dosta nejasnoća??!!
Da li je cev za toplu vodu sproveden do kuhinje?
Ako je da, to je loše rešenje, ako crkne bojler nemaš uopšte tople vode u stanu.
Kakve veze ima dimnjak i aspirator? Za aspirator postoji poseban otvor na posebnom vertikalnom ventilacionoj odvodu za kuhinju, Taj otvor je po pravilu na mestu gde je šporet i priključak za trofaznu struju. Ako su stavili
odvod i dovod za sudoperu na mestu gde treba da ide šporet, to je protiv pravila i treba reklamirati. Treba i ostaviti i dovod/odvod vode za mašinu za sudove
 
svsavic":278jym1v je napisao(la):
Dosta nejasnoća??!!
Da li je cev za toplu vodu sproveden do kuhinje?
Ako je da, to je loše rešenje, ako crkne bojler nemaš uopšte tople vode u stanu.
Kakve veze ima dimnjak i aspirator? Za aspirator postoji poseban otvor na posebnom vertikalnom ventilacionoj odvodu za kuhinju, Taj otvor je po pravilu na mestu gde je šporet i priključak za trofaznu struju. Ako su stavili
odvod i dovod za sudoperu na mestu gde treba da ide šporet, to je protiv pravila i treba reklamirati. Treba i ostaviti i dovod/odvod vode za mašinu za sudove

odvod i dovod za sudoperu i dovod/odvod vode za mašinu za sudove su na mestu gde treba da ide šporet to sam hteo da kazem.
 
dalek":3l06eque je napisao(la):
nadam se da sam jasan:
1. ovo su jeftini, subvencionisani stanovi samo za naivne
2. drzava prodaje imovinu da obebedi smestaj za svoje vojnike

zakljucak> cena zemljista ulazi u cenu kvadrata.

Sad si potpuno jasan, problem je sto je svako izjavio da je jurio na ovo naselje jer je jeftinije od trzista, a ustvari nije uopste.

Tu se onda javlja drugi problem, kako je onda drzava smela uopste da ulazi u takve projekte?
Zasto nije zemljiste prodato nekoj gradjevinskoj kompaniji, pa ako proda sve, zaradila je, ako ne proda pukla i kraj. Kako drzava sme da zaduzi celu Srbiju i da Skupsina izglasava kredite za neko obicno naselje, to tako ne ide, nije ovo socijalizam. Pa ako proda pola, a izgradi sve, krivica i kazna postaju globalne za celo drustvo.

mekbejn":3l06eque je napisao(la):
Na sajtu društva arhitekata Beograda. tu su rezultati konkursa, a mi gledamo pobedničko rešenje:
http://dab.rs/sr/projekti/item/274-naselje-ivana-ribara

Ko zna, možda i ne bude taj projekat, ali za sada sve ukazuje da će to biti.

Nema sanse da ne bude ovaj projekat, preslikan Dulville1, kilometarske zgrade sa jednostrano orjentisanim stanovima. :bash:

Ako si vec jako zainteresovan, bar budi medju prvima i uzmi stan na cosku, ovo ostalo zaboravi...
 
svsavic":icqn9z1g je napisao(la):
Dosta nejasnoća??!!
Da li je cev za toplu vodu sproveden do kuhinje?
Ako je da, to je loše rešenje, ako crkne bojler nemaš uopšte tople vode u stanu.
Kakve veze ima dimnjak i aspirator? Za aspirator postoji poseban otvor na posebnom vertikalnom ventilacionoj odvodu za kuhinju, Taj otvor je po pravilu na mestu gde je šporet i priključak za trofaznu struju. Ako su stavili
odvod i dovod za sudoperu na mestu gde treba da ide šporet, to je protiv pravila i treba reklamirati. Treba i ostaviti i dovod/odvod vode za mašinu za sudove

Cev za toplu vodu sprovedena do kuhinje je odlicno resenje, pre svega energetski stedljivo i ono se uvek praktikuje ukoliko su kupatilo i kuhinja odvojeni samo zidom, odnosno jedno do drugog. Nece provlaciti sigurno cev ako je kupatilo na drugom kraju stana, to se ne radi. Sa onim glupim malim bojlerom ne mozes nista od sudova oprati, a ovako kada je veliki akumuliran bez problema to odradis. Bojler se jako retko kvari, i ne znam sta si pod tim mislio "nema tople vode u celom stanu", tu si me bas nasmejao :laugh: Da nisi mislio da napunis toplu vodu u kuhinji pa da ides da se tusiras ako ti crkne veliki bojler?
Bojler crkne jednom u 15 godina.

Sto se tice ventilacionog odvoda, on uglavnom ide do vodovodnih i kanalizacionih cevi zbog prakticnosti. Ne tebi u stanu, vec zbog eventualnih popravki i ustede mesta. Nece busiti unutrasnjost zgrade sa puno kanala. To je opet ona velika mana jednostranih stanova, nema niko prozor u kuhinji, kupatilu, nema ostava i sl.

Bila bi fora da ta ventilaciona cev bude zajednicka za kuhinju i kupatilo. Dolazi ti zena sa posla, ne ceka joj se lift. Ti zivis na drugom spratu i tusiras se. Komsinica ispod tebe, koja nije po volji tvojoj zeni udarila po belom i crnom luku i ukljucila aspirator. Tvoja zena oseca mirise iz njenog stana. Ti se istusiran izlezavas u sobi i cekas zenu. Ona ulazi, vidi da mirises na njoj mrski stan i pita te gde si bio, a ti kazes:
Uf, kako mi je ovo trebalo, bas sam se opustio...
(dalju situaciju ne prepricavam) :o

Ti uticnicu uvek mozes pomeriti, pitanje je sad sta kome vise odgovara. Svuda gde sam video da su ljudi renovirali kuhinju i ugradjivali po meri, pomerali su uticnicu. I za one kojima jos nisu stavljene plocice, obicno se uticnica spusti ispod plocica, da se ne vidi i ne smeta ivicama ugradne kuhinje, a gore se sve lepo i prakticno cisti. Mislite o tome, pa trazite od majstora da vam bude uticnica dole, ali ne bas iza samog sporeta, zbog zagrevanja, nego pola metra sa strane. Da ne biste posle menjali busnu plocicu :)
Posavetujte se sa majstorima koji rade kuhinje, to oni predloze i resenje je zaista u redu.
 
nikola011":2omloxt8 je napisao(la):
Cev za toplu vodu sprovedena do kuhinje je odlicno resenje, pre svega energetski stedljivo i ono se uvek praktikuje ukoliko su kupatilo i kuhinja odvojeni samo zidom, odnosno jedno do drugog. Nece provlaciti sigurno cev ako je kupatilo na drugom kraju stana, to se ne radi. Sa onim glupim malim bojlerom ne mozes nista od sudova oprati, a ovako kada je veliki akumuliran bez problema to odradis. Bojler se jako retko kvari, i ne znam sta si pod tim mislio "nema tople vode u celom stanu", tu si me bas nasmejao :laugh: Da nisi mislio da napunis toplu vodu u kuhinji pa da ides da se tusiras ako ti crkne veliki bojler?
Bojler crkne jednom u 15 godina.

Sto se tice ventilacionog odvoda, on uglavnom ide do vodovodnih i kanalizacionih cevi zbog prakticnosti. Ne tebi u stanu, vec zbog eventualnih popravki i ustede mesta. Nece busiti unutrasnjost zgrade sa puno kanala. To je opet ona velika mana jednostranih stanova, nema niko prozor u kuhinji, kupatilu, nema ostava i sl. Ti uticnicu uvek mozes pomeriti, pitanje je sad sta kome vise odgovara.

Očigledno da ti je tehnika slaba strana, to se vidi iz tvog posta, bez uvrede. Koliki bojler treba da bude da bi potkrepio kupatilo i kuhinju za četvoročlanu porodicu 150,l 250 l? Kakva ušteda, u kuhinju ide mali protočni bojleri koji su najštedljiviji i imaju beskonačni izvor tople vode. U našim uslovima bojler će trajati 15 godina samo ako je Miele, ako ih uopšte ima. Ventilacioni odvodi se ne buše, neko se ređaju u toku gradnje vertikalnih nosećih konstrukcija i to za svaku prostoriju sa mokrim čvorom (kuhinje, kupatilo, wc) i ostave pojedinačno.
Najbolja stvar je protočni bojler ili topla voda na toplanu, ali šta je tu je. Sigorno bi ugradili u kupatilu protočni bojler da je cena istog jednaka običnom, ali i cena dovodnih električnih instalacija je velika
 
Sumnjam da bi neka firma u ovoj drzavi imala mogucnost da da garancije za kredit koji bi pokrenuo ovoliko gradilište, a na kraju krajeva posao radi više desetina gradjevniskih firmi koje nisu državne.
 
@svsavic

Moji zive u stanu gde je bojler od 80l sasvim dovoljan za potrebe kuhinje i kupatila, zivelo nas je cetvoro. Naravno da se nikada necete kupati jedno za drugim. Protocne bojlere nisam ni uzimao u obzir, valjda i sam znas koliku oni snagu traze da bi se negde stavili, a ti valjda znas da nisi kupio stan na Dedinju.
Nikada necu komentarisati stvari koje ne mislim da su uopste moguce, kao sto nisu stavljeni prozori drvo-aluminijum, tako o protocnom bojleru mozes samo da sanjas zbog instalisane snage.
Neka kaze ovde neko na forumu koliko cesto popravlja bojler, opet ne govorim o nekim perverzijama za zaludjene, nego ove nase domace ili iz okruzenja.

Ziveo sam kod Fontane na NBGD, slicne zgrade, slicni stanovi, socijalisticka gradnja. Izvetrim kupatilo da bi se tusirao, zasto, ne znam.
 
dalek":24aal3t5 je napisao(la):
Sumnjam da bi neka firma u ovoj drzavi imala mogucnost da da garancije za kredit koji bi pokrenuo ovoliko gradilište, a na kraju krajeva posao radi više desetina gradjevniskih firmi koje nisu državne.

Svako ko proceni da je Beogradu potrebno ovoliko gradiliste i da ce prodati stanove, dobio bi i garancije i kredit. Ti branis tezu da ako privatnik sumnja da ce sve prodati, treba da uskoci drzava i sve to isplaca. Socijalizam se pokazao kao utopija, zato je i propao. Objasni ti nekom koga stan uopste ne zanima da je prioritet drzave da izgradi neka naselja i da to plati, po cenu da ih mozda sutra i ne proda, a ovamo ce deca da umiru jer nema lekova, nemoj te utopijske ideje.
 
mikkele":vk5210hd je napisao(la):
svsavic":vk5210hd je napisao(la):
Dosta nejasnoća??!!
Da li je cev za toplu vodu sproveden do kuhinje?
Ako je da, to je loše rešenje, ako crkne bojler nemaš uopšte tople vode u stanu.
Kakve veze ima dimnjak i aspirator? Za aspirator postoji poseban otvor na posebnom vertikalnom ventilacionoj odvodu za kuhinju, Taj otvor je po pravilu na mestu gde je šporet i priključak za trofaznu struju. Ako su stavili
odvod i dovod za sudoperu na mestu gde treba da ide šporet, to je protiv pravila i treba reklamirati. Treba i ostaviti i dovod/odvod vode za mašinu za sudove

odvod i dovod za sudoperu i dovod/odvod vode za mašinu za sudove su na mestu gde treba da ide šporet to sam hteo da kazem.
Evo kako to izgleda...
imag0478.jpg

imag0472.jpg
 
@nikola011
Prvi put cujem da je procena dovoljna da bi se dobio kredit. Ja sam procenio da me treba stan od 120 kvadrata ali banka nesto nije bila za to ;-)
 
Vrh