Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Dulic se TOLIKO "duva"u prazno u doticnom clanku da ne znam o cemu se radi pomislio bih da je Srbija preko noci postala najjaca intergalakticka sila i da je samo pitanje trenutka kada ce njegova stranka da izmisli teleport masinu. To sto ce napraviti (ako sve dao Bog ispadne kako treba) nije uspeh vec APSOLUTNO sasvim normalna stvar tako da uskoro bivsem ministru zelim prijatnu "penziju" ;)
PS - Naselje se gradi nasim parama koje smo dali unapred iako u trenutku uplata nisu postojale ni zgrade a kamoli gotovi stanovi koje je logicno da kupac (svi mi) vidi pre kupovine
 
Vezano za ove informacoje o useljenju i maju, cini mi se da je negde pominjano 580 stanova, ovde sad pise 500 kako mi se cini, zna lo neko koje su to tacno zgrade u planu za taj prvi rok ? I kada je drugi ocekivani rok za useljenje ? Pozz dragin komsijama ;-)
 
Pozdrav svima

Da li je neko kupio stan od 70 kv, i na povucenom sestom spratu? Da li je moguc i neki dogovor sa njima oko cene ili je cena fiksna?
 
Pozdrav svima-ja sam kupio stan u 5b i zeleo bih ovim putem da apelujem na sve vlasnike stanova da izvrsimo pritisak na gradske vlasti i ljude iz GDS, da polako pocnu da grade vrtic i skolu. Iz gradkog sekretarijata sam dobio obavestenje da vrtic i skola nisu u planu izgradnje za 2012. Plasim se da tako ostane i za 2013,2014 itd. Ako cemo realno jedan od razlog zasto sam kupio stan je i taj sto je obecano da ce mi prakticno pored zgrade biti i skola i vrtic, ali izgleda da za sad nije tako. Gospodja iz grada mi je preporucila vrtic na banjici kod 5 solitera, ali bih ja ipak vise voleo da dete odvedem peske do vrtica
Pozdrav
 
sasasa
Potpuno se slazem sa tobom i smatram da takodje treba izvrsiti pritisak da se zapocne sto pre i izgradnja trznog centra koji je predvidjen u centru samog naselja. Bice bezobrazno da toliko stanovnistvo kupuje po okolnim manjim prodavnicama i tegli kese kada je vise nego logicno da naselje ove velicine ima i svoje mesto gde bi se svi snabdevali hranom, sitnijim namernicama za svakodnevnu upotrebu...
Moj je predlog da pokrenemo peticiju pa da sa njom zapocnemo pritisak na nadlezne organe jer mislim da pisanjem molbi na sajt neke opstine ili ministarstva nema bas mnogo efekta. Takodje smatram da najveci efekat sa pritiskom mozemo da postignemo sada do izbora kada im je MAKSIMALNO stalno da sve "odrade kako treba" kako bi se nadali sto vecem broju glasova. Jos jedna farsa im svakako nije potrebna.
Treba sastaviti dokument u vezi nasih realnih zahteva u vezi vrtica, skola, trznog centra, garaza....
Siguran sam da ce svako ko je kupio stan u naselju pa cak i oni koji vec zive uz samo naselje potpisati ovaku peticiju jer je svima od interesa.
Jos jedan pozdrav svim komsijama i nadam se da cemo biti slozni od starta i istrajni do kraja :)
 
Zdravo svima

Vidim da se pričalo i o kliznim vratima. Mislim da je za mene to jedino rešenje za malu spavaću sobu.
E sad, završetak je u januaru 2013, a ja bih da se pripremim na vreme :D i imam više pitanja na koja će nadam se neko imati odgovor.
Vrata na pregradnom zidu, pa me interesuje kada se on postavlja. Kada se rade svi ostali zidovi(spoljni recimo ili ono koji se zovu noseći) ili kasnije? Čisto da bih znala kada da krenem u jurnjavu za majstorima koji rade. Volela bih da klizna vrata budu uvučen u zid. Naravno da ne znam nista na tu temu i onda na internetu naidjem na pojam knauf zidova. Koliko sam shvatila u njih mogu da se uvuku klizna vrata. Da li grešim? I da li je to jedino rešenje? Ako ne grešim, zna li neko da li je moguće dogovoriti postavljanje ovakvog pregradnog zida?

A ako totalno grešim :bash: , ima li neko ko je radio nešto slično pa da pritekne u pomoć .
 
sasasa":3li2ellb je napisao(la):
Pozdrav svima-ja sam kupio stan u 5b i zeleo bih ovim putem da apelujem na sve vlasnike stanova da izvrsimo pritisak na gradske vlasti i ljude iz GDS, da polako pocnu da grade vrtic i skolu. Iz gradkog sekretarijata sam dobio obavestenje da vrtic i skola nisu u planu izgradnje za 2012. Plasim se da tako ostane i za 2013,2014 itd. Ako cemo realno jedan od razlog zasto sam kupio stan je i taj sto je obecano da ce mi prakticno pored zgrade biti i skola i vrtic, ali izgleda da za sad nije tako. Gospodja iz grada mi je preporucila vrtic na banjici kod 5 solitera, ali bih ja ipak vise voleo da dete odvedem peske do vrtica
Pozdrav

Apsulutno se slazem, sigurno je da su svi kupili ovde stan vodeci se celokupnim projektom. Uzdati se u savesan rad gradskih sluzbi je bezpredmetno, GDS je uradila projekat naselja sa svim pratecim sadrzajima, oni su prvi koje treba vuci za rukav, kad su prodavali to su isticali kao imperativ. U objektu 6A je planiran privremeni vrtic. Kvalitet zivota ce uveliko zavisiti i od izgradnje SMT, produzetka Kumodraske do autoputa, rekonstrukcije V. Stepe i produzetka tramvajske linije, rekonstrukciju bulevara, planiranog sopingmola na autokomandi, uredjenje Banjicke sume... Svi projekti su uradjeni i vecina novca obezbedjena. Dosta ce se izmeniti taj kraj, narocito Kumodraska ulica kao centar naselja i glavni saobracajni prilaz. Oko izgradnje trznog centa ima nekih prica, ali jos nista konkretno ko ce sigurno graditi. Ono sto znam da je projekat za TC dosta dobar. E sad, sta ce uraditi, videcemo, zavisi od krize i od prodaje najvise, od izbora mislim da ne, jer niko nama ne cini nista, to smo platili, a rado ce svi u tim TC uzimati nas novac.
 
sasasa":cyidyzyv je napisao(la):
Pozdrav svima-ja sam kupio stan u 5b i zeleo bih ovim putem da apelujem na sve vlasnike stanova da izvrsimo pritisak na gradske vlasti i ljude iz GDS, da polako pocnu da grade vrtic i skolu. Iz gradkog sekretarijata sam dobio obavestenje da vrtic i skola nisu u planu izgradnje za 2012. Plasim se da tako ostane i za 2013,2014 itd. Ako cemo realno jedan od razlog zasto sam kupio stan je i taj sto je obecano da ce mi prakticno pored zgrade biti i skola i vrtic, ali izgleda da za sad nije tako. Gospodja iz grada mi je preporucila vrtic na banjici kod 5 solitera, ali bih ja ipak vise voleo da dete odvedem peske do vrtica
Pozdrav

Apsulutno se slazem, sigurno je da su svi kupili ovde stan vodeci se celokupnim projektom. Uzdati se u savesan rad gradskih sluzbi je bezpredmetno, GDS je uradila projekat naselja sa svim pratecim sadrzajima, oni su prvi koje treba vuci za rukav, kad su prodavali to su isticali kao imperativ. U objektu 6A je planiran privremeni vrtic. Kvalitet zivota ce uveliko zavisiti i od izgradnje SMT, produzetka Kumodraske do autoputa, rekonstrukcije V. Stepe i produzetka tramvajske linije, rekonstrukciju bulevara, planiranog sopingmola na autokomandi, uredjenje Banjicke sume... Svi projekti su uradjeni i vecina novca obezbedjena. Dosta ce se izmeniti taj kraj, narocito Kumodraska ulica kao centar naselja i glavni saobracajni prilaz. Oko izgradnje trznog centa ima nekih prica, ali jos nista konkretno ko ce sigurno graditi. Ono sto znam da je projekat za TC dosta dobar. E sad, sta ce uraditi, videcemo, zavisi od krize i od prodaje najvise, od izbora mislim da ne, jer niko nama ne cini nista, to smo platili, a rado ce svi u tim TC uzimati nas novac.
 
@sasasa i @bjzb

Imate moju apsolutnu podrsku. Jedan od vrlo vaznih razloga za kupovinu stana tu jeste upravo to sto u naselju ima sve, kao mali grad... I da, necu ni obdaniste, ni prodavnice tamo i vamo, u nekom komsilluku nego u naselju kako je predvidjeno.


Naravno da su zgrade prioritet, ali necemo valjda. cekati da se celo naselje zavrsi ps da pocnu da razmatraju temu skola, TC i sl.
 
Sve ovo gore sto pricate zavisi od prodaje stanova, ali moramo i mi stiskati za ono sto su naveli kad su nam prodali. Ja se pridruzujem. Da li ima neko ko je skoro kupio stan, koji mu je br. ugovora?
 
bio sam danas do gradilista, i bas mi se svidja kako napreduje,,, :) neko je ovde pominjao firmu Ratko Mitrovic za GP6 i GP7, ali sam ja danas na gradilistu video da to ustvari radi firma Bankovic iz Crne Trave... videh da je 6L skoro gotova, i mnogo mi se svidja :) ja sam u 7A nadam se da ce biti isto tako lepa :)))

nego cini mi se da nisam video da je ovde neko pisao o klimama, da li ce nam ugradjivati klime ili cemo to u svojoj reziji? videh danas na 6L da su lepo napravili kanalice za odvode za klime da ne kaplje na sve strane....
 
Evo malo slicica za buduce komsije:
Na slikama je uglavnom zgrada 2B (pretpostavljate zasto :) )
04.02.2012 - zgrada 2B (lamela 1 - prizemlje i prvi sprat, lamela 2 samo prizemlje)
dscf5632.jpg


Parcela 1 jos ne postoji
dscf5641.jpg


Na parceli 2 2B kao sto sam vec gore opisao dok su 2A i 2V bili tek najave u snegu..
dscf5642.jpg


Slike koje sam napravio danas (07.04.2012):
Zgrada 2B posle samo 2meseca gradnje stigla do faze da se postavlja krov na poslednjem (7. spratu)
dscf5672.jpg


Zgrada 2A
dscf5673.jpg


Zgrada 2B
i za gradjevinske filozofe :blah: informacija sa kojom zelim da se jednom zauvek zavrsi rasprava oko materijala od kojih se zidaju zgrade (barem na parceli 2). Kompletna noseca struktura zgrade (nosece ploce, noseci zidovi....) napravljeni su od jednog i jedinog materijala od kog se i prave zgrade svuda u svetu, od armiranog betona. Sledeci po cvrstoci i "snazi" zidovi koji su pregradni (uglavnom izmedju stanova) i oni koji su na terasi, napravljeni su od klasicnih blokova dok poslednji u nizu cine zidovi koji su pregradni i najtanji a napravljeni su od Ytong blokova koji su po meni VRH!!
Za neverne Tome - http://www.ytong.rs/rs/content/karakteristike_ytonga_1876.php
dscf5674.jpg


Jos malo....zgrade 2B :)
dscf5675.jpg


Materijal od kog se prave zgrade....barem na parceli 2
dscf5678.jpg


Zgrada 2V - podignut i 4. sprat
dscf5679.jpg


Zgrada 2V
dscf5682.jpg


Sad sam vec dosadan...2B :D
dscf5681.jpg


Vec i sami pogadjate....2....B
dscf5683.jpg


2B :bash:
dscf5686.jpg


Neka me neko zaustavi.....opet...2B aaaaaaaaaa - majstori rade kao da grade svoje stanove :)
dscf5688.jpg


Zgrada 2A....i.....2B :))
dscf5687.jpg


Pricao sam jednim od sefova na gradilistu i rekao mi je da rade sve u roku jer ako kasne bilo koju fazu posle placaju penale. Majstori su radili kao mali mravi, vredno i koliko sam ja snimio bez pauza. Radi se na svim zgradama koliko sam ja mogao da vidim sa parcele 2. Raspitivao sam se malo i oko prepravki stana i dobio sam odgovor da ce izlaziti u susret ako su naravno manje prepravke u pitanju i prepravke koje donekle i imaju logike. Sto se moje zgrade tice jos je rano pa cu obilaziti gradiliste i na vreme srediti da mi odrade minimalne prepravke posle kojih bi moj stan izgledao BAS onako kako ja zelim. Cak se i sam sef slozio da promene koje zelim da izvrsim imaju itekako smisla. Ako neko ima jos nekih informacija neka VICE :)
Jos jednom molim sve koje znaju gde bih mogao da pronadjem kvalitetnu i proverenu radnju ili radionicu koja se bavi klizecim vratima (ali sa kasetom, dakle vrata koja se ugradjuju u zid i izlaze iz njega) da mi ostave podatke kako ovde na forumu i za ostale koje to zanima, tako i privatnom porukom kako bih lakse pronasao.
Za sada toliko, ne bih vas vise zadrzavao. Pozdrav, glavu gore i svako dobro :)
 
dobar komsija":tajj54xo je napisao(la):
Sve ovo gore sto pricate zavisi od prodaje stanova, ali moramo i mi stiskati za ono sto su naveli kad su nam prodali. Ja se pridruzujem. Da li ima neko ko je skoro kupio stan, koji mu je br. ugovora?

Ne znam koliko je taj broj relevantan, evo ja sam u sredu potpisala, u ponedeljak ga overavam br. je 2108, da li mislis da to znaci da je to 2018. prodati stan u Stepi?Pozz
 
bjbz":fmcz7zjr je napisao(la):
Evo malo slicica za buduce komsije:
Na slikama je uglavnom zgrada 2B (pretpostavljate zasto :) )
04.02.2012 - zgrada 2B (lamela 1 - prizemlje i prvi sprat, lamela 2 samo prizemlje)

Slike koje sam napravio danas (07.04.2012):
Zgrada 2B posle samo 2meseca gradnje stigla do faze da se postavlja krov na poslednjem (7. spratu)

Zgrada 2A

Zgrada 2B
i za gradjevinske filozofe :blah: informacija sa kojom zelim da se jednom zauvek zavrsi rasprava oko materijala od kojih se zidaju zgrade (barem na parceli 2). Kompletna noseca struktura zgrade (nosece ploce, noseci zidovi....) napravljeni su od jednog i jedinog materijala od kog se i prave zgrade svuda u svetu, od armiranog betona. Sledeci po cvrstoci i "snazi" zidovi koji su pregradni (uglavnom izmedju stanova) i oni koji su na terasi, napravljeni su od klasicnih blokova dok poslednji u nizu cine zidovi koji su pregradni i najtanji a napravljeni su od Ytong blokova koji su po meni VRH!!
Jos malo....zgrade 2B :)

Materijal od kog se prave zgrade....barem na parceli 2

Zgrada 2V - podignut i 4. sprat

Neka me neko zaustavi.....opet...2B aaaaaaaaaa - majstori rade kao da grade svoje stanove :)
Zgrada 2A....i.....2B :))

Pricao sam jednim od sefova na gradilistu i rekao mi je da rade sve u roku jer ako kasne bilo koju fazu posle placaju penale. Majstori su radili kao mali mravi, vredno i koliko sam ja snimio bez pauza. Radi se na svim zgradama koliko sam ja mogao da vidim sa parcele 2. Raspitivao sam se malo i oko prepravki stana i dobio sam odgovor da ce izlaziti u susret ako su naravno manje prepravke u pitanju i prepravke koje donekle i imaju logike. Sto se moje zgrade tice jos je rano pa cu obilaziti gradiliste i na vreme srediti da mi odrade minimalne prepravke posle kojih bi moj stan izgledao BAS onako kako ja zelim. Cak se i sam sef slozio da promene koje zelim da izvrsim imaju itekako smisla. Ako neko ima jos nekih informacija neka VICE :)
Jos jednom molim sve koje znaju gde bih mogao da pronadjem kvalitetnu i proverenu radnju ili radionicu koja se bavi klizecim vratima (ali sa kasetom, dakle vrata koja se ugradjuju u zid i izlaze iz njega) da mi ostave podatke kako ovde na forumu i za ostale koje to zanima, tako i privatnom porukom kako bih lakse pronasao.
Za sada toliko, ne bih vas vise zadrzavao. Pozdrav, glavu gore i svako dobro :)

Hvala na slikama. Meni uopšte nisu dosadne, a znaš i zašto :laugh:
U toku nedelje idem 100%, ali posle ovih tvojih slika nemam šta više da slikam heheh
 
Moj ugovor datira od 09. 03. 2012. i nosi br. 1960, a odnosi se na zgradu 2Б na ГП_4
 
Ko je tražio broj majstora za kuhinju? Imam ja majstora i ja imam dobro iskustvo + ga i poznajem.

Radi kuhinje po meri, američke plakare, police i sl. Ukoliko nekome treba broj tel., slobodno PM
 
lila":l06nehoy je napisao(la):
Hvala bjbz sto je tvoj aparat uhvatio i zgradu 2V.

Da li si mozda video ovde http://www.allometal.co.rs/klizna_vrata.html ?
Mozda bi i za klizna vrata mogli da se udruzimo i da dobijemo popust?

Informacija za klime me je odusevila. Nije mi ni palo napamet da pitam da li uz stan ide i klima. Sjajno ako je tacno.

http://stepa.rs/forum/

Pošto ti mene počastiš sa bar dve slike kada god odeš, evo i ja ću za tebe sledeće nedelje više slikati za tebe - tvoju zgradu :)
 
brankaz":260vvqd7 je napisao(la):
dobar komsija":260vvqd7 je napisao(la):
Sve ovo gore sto pricate zavisi od prodaje stanova, ali moramo i mi stiskati za ono sto su naveli kad su nam prodali. Ja se pridruzujem. Da li ima neko ko je skoro kupio stan, koji mu je br. ugovora?

Ne znam koliko je taj broj relevantan, evo ja sam u sredu potpisala, u ponedeljak ga overavam br. je 2108, da li mislis da to znaci da je to 2018. prodati stan u Stepi?Pozz

sinem":260vvqd7 je napisao(la):
Moj ugovor datira od 09. 03. 2012. i nosi br. 1960, a odnosi se na zgradu 2Б na ГП_4

Ovo znači da je GDS prodao, za oko mesec dana), 58 stanova (ako je Brankin broj 2018) odnosno 148 (ako je Brankin broj 2108).

E sad da li je to sve Stepa ili ne to nećemo nikada saznati heheh
Dobro bitno je da se prodaje :D
 
brankaz":pyuxhzqr je napisao(la):
dobar komsija":pyuxhzqr je napisao(la):
Sve ovo gore sto pricate zavisi od prodaje stanova, ali moramo i mi stiskati za ono sto su naveli kad su nam prodali. Ja se pridruzujem. Da li ima neko ko je skoro kupio stan, koji mu je br. ugovora?

Ne znam koliko je taj broj relevantan, evo ja sam u sredu potpisala, u ponedeljak ga overavam br. je 2108, da li mislis da to znaci da je to 2018. prodati stan u Stepi?Pozz

Da. Kakva je sada ponuda, sta ste kupili? Pozdrav
 
dobar komsija":2wpnrmqa je napisao(la):
brankaz":2wpnrmqa je napisao(la):
dobar komsija":2wpnrmqa je napisao(la):
Sve ovo gore sto pricate zavisi od prodaje stanova, ali moramo i mi stiskati za ono sto su naveli kad su nam prodali. Ja se pridruzujem. Da li ima neko ko je skoro kupio stan, koji mu je br. ugovora?

Ne znam koliko je taj broj relevantan, evo ja sam u sredu potpisala, u ponedeljak ga overavam br. je 2108, da li mislis da to znaci da je to 2018. prodati stan u Stepi?Pozz

Da. Kakva je sada ponuda, sta ste kupili? Pozdrav

Broj ugovora 2108, jednoiposoban na 2B , VI sprat, lamela 1, juzna strana prema naselju, pa nije bas bilo puno izbora, trazila sam jednoiposoban od 37,29 (ta mi je cifra odgovarala), ali bio je samo na nekom visokom prizemlju na parceli jedan i na severu, a ovaj sto sam uzela , shvatila sam da je tad bio jos jedan takav u istoj zgradi , ali na severu, pa mi je ovaj sto se tice orijentacije bolji, nije bilo velikog izbora, treca varijanta mi je bio onaj najmanji dvosoban od 45, nesto, ali oni su svi prodati kako rekose, eto, pozz
 
Vrh