Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

@ljubex kako nema datum?????? jesi li platio stan? ili si samo rezervisao?

Edit* mislim overio ugovor?
 
hmhmm":gh53nh8h je napisao(la):
srdjan85":gh53nh8h je napisao(la):
@hmhmm

Stize 4. jul-a (+30 dana za u.dozvolu +15 dana za primopredaju)

i mogu ti reci da sam optimista za taj rok, kako stvari stoje, samo da ne ureknem nesto :rolleyes:

Mislim da smo dobre stanove pazarili :kk:

ok je floorplanner, svidja mi se sto je lak za koriscenje i pre svega sto je online...


ahaa meni je 20. jul ... pa i ja se nadam da ce biti sve ok sto se tice rokova ali nisam jos isao na gradiliste bar ne u zgradu... jel se neko nekom javljao kad je isao u posetu ili ste samo upadali :D

pa sta znam nije los izbor :D postavljao sam i ja neka resenja u ranije pa mozes da bacis pogled...

mozes se javiti cuvarima i ne bi trebalo da bude problema da te odvedu i pokazu stan...

najbolje je doci u radno vreme, tako su meni savetovali, vikendom do 15h-16h

tokom radne nedelje nisam isao.


Gledah sad resenja koja si okacio za ovaj tip stana.

Svidja mi se, i ja bih tako pregradio ako bi se pojavila potreba.

Jedina modifikacija koju sam ja planirao, ali i odustao,
zato sto su mi neki ljudi savetovali da to nije bas prakticno kolko na prvi pogled deluje,
jeste da stavim plocice u kuhinji do poda...
 
hmhmm":31yb69e8 je napisao(la):
dalek":31yb69e8 je napisao(la):
Pa ne treba ti vise stepeni, razliku izmedju one toplote koja udje sa vodom i one koja izadje ces da platis. Ako ima vise rebara brze ce da se odvija proces, ako ima manje, sporije ali kolicina toplote je ista.


pa ja nisam siguran kako sve to funkcionise...

ali ako je mala grejna povrsina logicno je da ce se teze/sporije ugrejati u stanu, posto ta povrsina ne moze da emituje dovoljno toplote(energije)... ali opet ako je ok izolacija, dihtuju prozori ... mozda i bude ok... mada opet kazem nemam pojma kako to funkcionise...


Dalek nije bitno sad plaćanje, ali površina od pola kvadrata grejnog tela ne može zagrejati brzo i dobro prostor kao površina od jednog kvadrata recimo...


hmhmm, i ja se tešim sa dobrom izolacijom, i valjda nisu šusteri projekat pravili, ali opet malo mi to izgleda...
 
bjbz":c06v9lgr je napisao(la):
Pridruzujem se kominici Kaci jer je nase (zenino i moje) iskustvo isto kao i njeno. Mogli smo da biramo stan pa ti savetujem da se ne obazires na dokone "lozace" nego lepo odes do GDS i na licu mesta se raspitas o svemu (mali savet - pricaj sa devojkom koja ne nosu naocare jer je druga tamo reklame radi ;)). Prekoputa ulaza u GDS se nalazi odeljak GDS gde se nalaze projektani pa ako ste ljubazni kao ja, mozete dobiti i semu (pravi nacrt vaseg stana).
Sto se tice garaza smatram da bi bilo logicno da koristim garazno mesto koje mi pripada iako ga nisam platio. Ako se pojave Blufonci koji imaju para za garaze koliko GDS trazi i to u zgradama koje su predvidjene mladim bracnim parovima koji nikada nisu imali nekretnine u svom posedu, onda....neka ide garaza. A dotle je moja pa sve da mi bude i Ivica Dacic predsednik kucnog saveta ;)

Dok ne prodaju....a ako bude fora sa zaključavanjem, daljinskim otvaranjem/zatvaranjem garaža, kako ćeš onda da koristiš?

Mislim da će GDS baš to i da uradi, da mi ne bi mogli da koristimo...
A da, cena je i više nego bezobrazna, i veoma bezobrazno je to što nemamo podrum.
Biće dobra fora ako ne prodaju ni jednu garažu kod nas, da vidim šta će onda.

P.S. Izgleda da u 2B uopšte nema podrum, ni u L1 ni u L2.
 
Ha, kakva je to glupost oko prodaje parkinga... Jel samo vlasnici stanova mogu da kupe parking mesto i koliko mesta moze da kupi jedan covek? Nisam se nesto interesovao za to...

Treba da se pojavi neko i da ih kupi sve, posle naplacuje parkiranje :D (opasan posao)

Urbanistickim normativima za parkiranje je regulisano da se za nove stambene zgrade mora obezbediti 1.1 parking mesto po stanu... i sad ih prodaju c c c

Vozicemo bicikle o/
 
Po meni, OVO JE PRICA ZA SVE... a neki raniji postovi su me podstakli da je ovde prenesem...

Čovek je došao u selo i otišao kod sufu ucitelja, starca, čija je mudrost bila nadaleko čuvena. Obrati mu se: "Mudra starino, donosim odluku da li da se doselim ovde. Zanima me kakav je komšiluk. Možeš li mi reći, kakvi ljudi žive ovde ?"
Sufi učitelj mu odgovori: "Reci mi, sa kakvim ljudima si živeo tamo odakle dolazis ?"
Čovek mu uzvrati: "O, to su sve sami razbojnici, prevaranti i lažovi."
Stari sufi učitelj uzdahu: "Znaj, isti takvi ljudi žive i ovde."
Čovek napusti selo i nikad se više ne vrati.
Pola sata kasnije u selu se pojavi još jedan putnik namernik. Potraži sufi učitelja i reče mu: "Razmišljam da se preselim ovde. Možeš li mi reći kakvi ljudi ćive u ovom selu ?"
Sufi učitelj ponovo upita: "Reci mi, sa kakvi ljudi žive tamo odakle dolazis ?"
Neznanac odgovori: "O, to su najbolji, najpažljiviji, najsaosećajniji, najtopliji ljudi. Mnogo će mi nedostajati."
Sufi učitelj uskliknu: "Upravo takvi ljudi žive i ovde !"
(sufi priča)

:)

pozz svim komsijama
 
7.200 :mad: nisu normalni! Ali kako izgleda ima sasvim dovoljno parking prostora u samom naselju to je pozitivno :p
 
Ma komšije biće dovoljno parking mesta sigurno...

Bitno je da smo tolerantni i razumni... biće ono "komšija parkirao sam iza tebe, pa me zovi ako ideš negde, da pomerim auto" :)
 
hmhmm":3almmzs5 je napisao(la):
Boban1":3almmzs5 je napisao(la):
Ljubex":3almmzs5 je napisao(la):
Koja je cena jednog parking mesta ?
7.200 EUR prava sitnica


Bolje da se organizujemo i kupimo njivu pored :D :D :D i napravimo parking za sve... a oni nek se ceskaju posle :D

Ovde sam pročitala da su spustili na 5000 eur (nisam proveravala u GDS-u).

Ja sam ZA njivu i na njivi stavimo montažnu neku halu da nam čuva automobile od snega, kiše itd hehe :laugh:
 
Sancho":3j7cyck6 je napisao(la):
Ma komšije biće dovoljno parking mesta sigurno...

Bitno je da smo tolerantni i razumni... biće ono "komšija parkirao sam iza tebe, pa me zovi ako ideš negde, da pomerim auto" :)

Trebalo bi da bude dovoljno mesta za sve, a ako ne bude onda će stvarno biti i to ne usmeno nego poruka na kolima ‚‚komšija izvini, pozovi ako treba da pomerim auto‚‚ :laugh:

A i to je ok, svakako bolje nego da je ostavljen auto na sat-dva bez ikakvog obaveštenja.
 
srdjan85":1oxfy1ab je napisao(la):
Cao svima, komsijama :)

Forum pratim stalno, ali eto, dobih zelju da i ja malo nesto napisem ...

uzeo sam stan u 4A zgradi, lamela 3 i zgleda ovako:
gr04-tip044851.jpg


malo sam se zezao sa floorplannerom:
4.png


Cini mi se da je slican stanu koji je postavio bjbz, osim terase koju moj nema...

Zgrada 4A super napreduje, juce sam gledao sa puta iz Kumodraske, i poceli su fasadu da rade, a za vikend ce pasti full inspekcija :)

Raspored vrata i prozora je takav da je u sutini ovakav raspored stvari jedino logicno resenje. Moja zamerka ti je jedino na TV i radni sto. TV nikada ne moze ici u ravni sa prozorom, prakticno ga je nemoguce gledati, osim ako ne mislis stalno da drzis spustene roletne. Moj predlog je da ga stavis na zid iznad kuhinjskog stola, taman ce ti biti pravolinijsko gledanje sa troseda. Ako pises desnom rukom, preporucljivo je da svetlost na radnu povrsinu dolazi sa leve strane, tako da radni sto samo stavi suprotno. Uz to, mozes da kupis dobar monitor koji ces opet da stavis na zid iznad radnog stola i koji uz TV karticu moze da te oslobodi kupovine TV-a za spavacu sobu, a i u naselju ce odlicno biti odradjena Telekomova mreza, opticki kablovi su sprovedeni u svaku prostoriju, to sam se uverio, tako da mnoge serije mozes gledati online. :kk:

Neko je rekao da je procitao da je cena garaze spustena, nije obratio paznju, ja sam rekao da je spustena na 5.000 evra, ali u naselju GDS Brace Jerkovic Padina. Kao i svuda, garaze se u pocetku prodaju po maksimalnoj ceni, u drugoj fazi se daju gratis uz stanove koje je teze prodati (prizemlje, potkrovlje, velike kvadrature), i na kraju kad se taj proces zavrsi prodaju se po nizoj ceni jer im se ne isplati da ih drze. Za garaze se placa posebno odrzavanje, a investitor je duzan da placa za one neprodate, dakle, od potraznje i ponude uvek zavisi i cena.
 
Boban1":1iat6riu je napisao(la):
Ljubex":1iat6riu je napisao(la):
Koja je cena jednog parking mesta ?
7.200 EUR prava sitnica
Cena je OK čak je i povoljno ako je za singl parking mesto koje možeš posle da ogradiš i napraviš ostave po potrebi. Problem je posle sprovesti svoju struju do parkinga.
Po mom mišljenju broj parking mesta (spolja i unutra) će biti knap ili manje nego što treba. Po propisima je broj parking mesta je jednak broju stanova, a gde su gosti, firme i porodice koje imaju više od jednog vozila?

nikola011":1iat6riu je napisao(la):
Moja zamerka ti je jedino na TV i radni sto. TV nikada ne moze ici u ravni sa prozorom, prakticno ga je nemoguce gledati, osim ako ne mislis stalno da drzis spustene roletne
Slažem se, ali priključak za tv je verovatno gde je i predviđeno i treba razvlačiti kablove.
 
svsavic":2xj43m7u je napisao(la):
Boban1":2xj43m7u je napisao(la):
Ljubex":2xj43m7u je napisao(la):
Koja je cena jednog parking mesta ?
7.200 EUR prava sitnica
Cena je OK čak je i povoljno ako je za singl parking mesto koje možeš posle da ogradiš i napraviš ostave po potrebi. Problem je posle sprovesti svoju struju do parkinga.
Po mom mišljenju broj parking mesta (spolja i unutra) će biti knap ili manje nego što treba. Po propisima je broj parking mesta je jednak broju stanova, a gde su gosti, firme i porodice koje imaju više od jednog vozila?

Slažem se, ali priključak za tv je verovatno gde je i predviđeno i treba razvlačiti kablove.

Ne slazem se da je cena garaze povoljna. Recimo GDS je u zgradi pored arene prodavao mesta po 15.000 evra gde su stanovi duplo skuplji, ali nije uspeo da ih proda i tamo je spustio na 10.000. Mislim da je neprimereno da garaza pored Arene bude 10.000, a u Stepi 7.200. Naravno da ce imati kupaca po toj ceni, ja znam dvoje koje ce to uraditi, ali ostace dosta i cenu ce ipak morati da spuste. Nije struktura stanovnika Stepe i Arene bas toliko slicna da cena garaze bude tako blizu.

Prikljucak za TV je neko otprilike predvideo gledajuci da stavi sto manje kabla, ali bitno je da je u svakoj prostoriji i da neces busiti zidove nego samo vuci do zida pored.
 
Rekao sam AKO je SINGL sa zidovima sa strane, a ako nije nego je duplirana (zajednička) cena nije povoljna
 
Malinal":1rs7zee7 je napisao(la):
Po meni, OVO JE PRICA ZA SVE... a neki raniji postovi su me podstakli da je ovde prenesem...

Čovek je došao u selo i otišao kod sufu ucitelja, starca, čija je mudrost bila nadaleko čuvena. Obrati mu se: "Mudra starino, donosim odluku da li da se doselim ovde. Zanima me kakav je komšiluk. Možeš li mi reći, kakvi ljudi žive ovde ?"
Sufi učitelj mu odgovori: "Reci mi, sa kakvim ljudima si živeo tamo odakle dolazis ?"
Čovek mu uzvrati: "O, to su sve sami razbojnici, prevaranti i lažovi."
Stari sufi učitelj uzdahu: "Znaj, isti takvi ljudi žive i ovde."
Čovek napusti selo i nikad se više ne vrati.
Pola sata kasnije u selu se pojavi još jedan putnik namernik. Potraži sufi učitelja i reče mu: "Razmišljam da se preselim ovde. Možeš li mi reći kakvi ljudi ćive u ovom selu ?"
Sufi učitelj ponovo upita: "Reci mi, sa kakvi ljudi žive tamo odakle dolazis ?"
Neznanac odgovori: "O, to su najbolji, najpažljiviji, najsaosećajniji, najtopliji ljudi. Mnogo će mi nedostajati."
Sufi učitelj uskliknu: "Upravo takvi ljudi žive i ovde !"
(sufi priča)

:)

pozz svim komsijama
Baš tako. Slično izreci - Lepota je u oku posmatrača. Mali predah između korisnih rasprava o tehnikalijama.... Ja sve vidim kao drugi putnik namernik u priči, pa tako i naš predstojeći život u Stepi. Pozdrav za ovaj mali lirski predah... :)
 
svsavic":h2xvw2cq je napisao(la):
Rekao sam AKO je SINGL sa zidovima sa strane, a ako nije nego je duplirana (zajednička) cena nije povoljna
Pa ako si nesto vec hteo i da radis sa njom, za sta bi ti bila potrebna saglasnost stanara u svakom slucaju, onda ti ni taj zid izmedju dva mesta nece predstavljati ni neki problem ni trosak da ga dodas.
 
Zavisi od "cimera" da li će ti dozvoliti zid, i ta parking mesta su uglavnom manja. Što se tiče zagrađivanja taj prostor je tvoj i ne treba ti nikakva saglasnost stanara jer to nisu zajedničke prostorije.
 
svsavic":16mi3jpe je napisao(la):
Zavisi od "cimera" da li će ti dozvoliti zid, i ta parking mesta su uglavnom manja. Što se tiče zagrađivanja taj prostor je tvoj i ne treba ti nikakva saglasnost stanara jer to nisu zajedničke prostorije.

Gresis, ta saglasnost je potrebna, prostor jeste tvoj, ali promena namene je nemoguca bez saglasnosti ostalih.

Evo kako to ide u Beogradu, ne verujem da si ti bas od tih, ali mozda tvoj "cimer" to uradi.

-Vidis komsija, nemamo podrume, mogli bismo da se dogovorimo da pregradimo garazna mesta, dobili bi super prostor, ja bih voleo da ostavim kupus za zimu da deca imaju prirodni vitamin C. To je bas lepo i srcecepajuce, hajde da to uradimo!
...
Krece malo kriza, situacija se primiri, u naselju pocnu da se otvaraju lokali, potreban im je magacinski prostor, garaze postaju prometne ulice sa brdo nepoznate robe u istim, da bi na kraju postale ovo:

http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Sojin-sir-iz-beogradskih-podruma.lt.html

Postoji ona: Daj mu prst, uzece ti ruku.

Nadam se da je svima u pamet da na takve price ne nasedaju. Ako se samo jedna garaza pretvori u takvo nesto nastace problem, garaze se prljaju, najcesce od ulja, i oni koji ih imaju jednom u par godina se dogovore da isteraju aute napolje, iznajme sluzbu koja hemikalijama i smrkovima to ocisti i sve je OK. Ali ako se nadje jedan kome je dozvoljeno da napravi magacin od toga, on ce biti protiv i posle nece dati da mu hemikalijama unistite lagerovanu robu.
 
Vrh