Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Volf":2mmeeo9d je napisao(la):
nikola011":2mmeeo9d je napisao(la):
Volf":2mmeeo9d je napisao(la):
To je stvar ukusa i navika... ali realno, ne mislim da većina smatra tu lokaciju neuporedivom sa Stepom

Sve je stvar ukusa i navika, slazem se. Ali realno, lokacija i zona u gradu su najbitnija stvar kod cene nekretnine, zbog mnogo stvari. Da se ne lazemo, da je Belville kostao 1500e/m2 sa PDV-om kad je Stepa pocela da se nudi po ceni od 1290e/m2, garantujem da 90% ljudi odavde ne bi ni okrenulo telefon GDS-a. Belville uopste nije sjajan, tamo je toplana, GSP garaza, ali je bar blizu grada i lepo je uredjen. Seo sam u 39 da pogledam Stepu, svaki put umalo zaspim do tamo, naselje je u industrijskoj zoni, okruzeno fabrikama, 2 puta kad sam odlazio neki seljaci su palili okolne livade, haos od dima. Znaci, prljavo i tamo i ovamo, to je Beograd. Vazduha se nigde neces nadisati.

Što se tiče vazduha i klime, to je neuporedivo.Pa ne možeš porediti močvaru koja se još oseća sa brdsko planinskim krajevima.To slobodno možeš da pitaš bilo koga, a imaš X slučajeva gde se stariji ljudi sa problemima u kostima ili sa decom koja imaju astmu sele sa NBG, na preporuku doktora.To ipak nešto govori....I blizu kojeg grada je Bellwille :D .Fabrika ima,ali ne rade.I na minut je Vojvode Stepe, pa Banjica, Autokomanda,Jerković, sve ti je na pet minuta, da ne pričam o Dedinju :D. hhehe.Inače, meni je Jurija Gagarina najgora ulica u BG.Pravo remek delo socrealizma.Bulevar bez duše.

Оk, svako ima svoje, samo sam reaogovao na to da su neuporedivi, to je malo prejaka reč.Što se tiče izbora Bellwila, to može samo da doprinese veliki broj radnih mesta na NBG, ostalo ama baš ništa.Realno.
Ja sam probao kupit skoro stan u Belvilu, kao akcija, snizeno... To je stvarno u odnosu na raniju cenu tako, ali za tu akcijsku cenu dobijate akcijski stan, tj. stan koji je ostao, koji nisu prodati jel slu losi da ne vrede ni toliko. To je po meni i glavni problem ovakve kupovone po kvadratnom metru. Platis isto, a ne zivis isto u njemu i kad hoces da menjas ne vredi isto. Inace odlucio sam se za Stepu zbog cene, ima izbor jos uvek dobrih stanova, gradnja je neupredivo bolja, koncept naselja je daleko bolji, lokacija nije losa, 6 km od centra, blizina vise zelenih povrsina, Banjicke sume, Spomen parka, Avale, Sportskog centa Banjica... Naravno da NBg ima prednosti vise, znam jel tu zivim ali mislim da ce se neke stavri promenuti vrlo brzo na Vozdovcu, a to je SMT i izlazak Kumodraske sa 4 trake direktno na autoput, najavljeni sopingmolovi na Autokomandi i Trosarini... :violina:
 
Stvarno ne shvatam poentu prepiske Stepa Vs NBGD. Svako gleda iz svoje perspektive i vidi istu casu polu praznu ili polu punu. Licno ne volim NBGD, uopste mi se ne svidja, narocito deo gde se planiraju zgrade.To je moje licno misljenje i svako od nas ima pravo na svoje i u skladu s tim odredjuje mesto gde ce ziveti. Parcele gde se rade GDS stanovi na NBGD ce biti naselje gde ce biti i zgrade za socijalno ugrozene sto najvljuje sarenu socijalnu strukturu. Naselje Stepa mi se mnogo vise svidja bez obzira na guzvu, kuce, dim i potencijalna zagadjenja, narocito deo ispod Trosarine, odnosno GP1. Ponavljam, to je moje vidjenje i verujem da ima mnogo onih koji ga podrzavaju kao i onih koji isto oponiraju, stoga smatram da je prepiska na tu temu suvisna. Bolje da se okrenemo zgradama i funkcionisanju naseg buduceg naselja.

Pozdrav,
 
GP5":3c89n3g3 je napisao(la):
dalek":3c89n3g3 je napisao(la):
Možda sam subjektivan, ali ja sam zbog ovog stana čekao drugu fazu i kasnije useljenje, jer nisam mogao u prvoj fazi da odaberem ništa što bi meni odgovaralo. Mislim da nema bolji odnos nego što je kod ovog stana, 58 kvadrata, dve sobe, dnevna, kuhinja odvojena, terasa. Grupacija 6 ali ga verovatno ima i na drugim parcelama iz trece faze.


Definitivno najbolji stan u naselju, idealno spakovano sve u 58 kvm, dvostran, lako adaptibilan da se ne ulazi iz dnevne u spavacu ili da se pregradi dnevna i dobije treca spavaca... Bilo ga na nekim zgradama GP6 i GP5 (nema ga ni na jednoj drugoj, niti nista slicno toj kvadraturi i rasporedu), po mom iskustvu nije se mogao kupiti regularno (svaki je bio vec rezervisan), ja sam od prvog dana hteo taj stan i nisam ga docekao, a i nista slicno sa dve spavace sobe do 60 kvm. Kad se otvorila kompletna prodaja svih stanova i kada sam video da ga nema nigde, kupio sam veci (naravno sa vecom ratom). Nije mi jasno zasto nisu pravili vise ovakvih stanova. :(

I ja sam najvise zeleo taj stan i pitao sam isto, a zatim dobio sasvim logicno objasnjenje od gradjevinaca. Kao sto si rekao stan je dvostran, da bi se dobila dobra funkcionalnost stan mora biti bar dvostran. Kako su u Stepi zgrade dugacke, tih stanova je naravno malo, tj. samo na coskovima. To je razlog sto je vecina stanova u Stepi losa po strukturi, jer je vecina jednostrana, slicno ti je u mnogim dugackim zgradama na NBGD-u. Moji prijatelji su kupili blizu Galenike u Zemunu polovan trosoban stan od 68m2, zgrada ima neke izbocine, nepravilna je, pa je njihov stan trostran. Stan je po strukturi toliko fenomenalan da ti recima ne mogu opisati. Pitao sam ih da li je zimi hladno, rekli su da nije, prosto kad se zidovi dobro odrade, imas grejanje, sve moze biti dobro. Eto zato ih nema u vecem broju, i naravno da mi smrtnici do njih nikada necemo doci :(
 
@Merica i ostali. Slažem se u postpunosti da je bespredmetno raspravljati o tome, svako ima svoje.Reagovao na to ne može se uporeditii,90 posto ljudi bi Bellwile itd...Gluposti.Npr prvom ulicom desno, Bulevar MM, od Tošinog bunara, možeš da pešačiš tri sata do SC, da ne naiđeš baš ni na šta.....Smor.

Poz
 
Ja ne vidim poentu guranja toliko soba u mali prostor. 58 m2 je kvadratura za dvosoban stan.
Sto se tice Belvila, kod nas je presudila cena. Za iste pare smo u Belvilu mogli kupiti 1.5 stan, a u Stepi 3 soban.
Koliko para, toliko muzike.
Sto se tice lokacije, 6 km do Autokomande sa oba pravca Belvile ili Stepa (Dulvile).
Dulvile ima prednost blizina fakulteta, Belvile ima prednost blizina reke.

Toliko o poredjenu.
 
Volf":6ppmg6ui je napisao(la):
@Merica i ostali. Slažem se u postpunosti da je bespredmetno raspravljati o tome, svako ima svoje.Reagovao na to ne može se uporeditii,90 posto ljudi bi Bellwile itd...Gluposti.Npr prvom ulicom desno, Bulevar MM, od Tošinog bunara, možeš da pešačiš tri sata do SC, da ne naiđeš baš ni na šta.....Smor.

Poz

I ja sam se bas zanimljivo prosetao od Soko Starka, Kumodraskom do okretnice 25, pa pored Farmacije do Autokomande, sadrzaja u okolini, nemam reci. Opet kazem isto, svako ima svoj razlog, i ja mozda vise zelim Stepu od Belvilla, ali nije realno da cena bude slicna Belvillu. Sad je i Jacka rekla da je htela Belvil, ali je cena presudila. Ja sam hteo da kazem da bi za slicnu cenu svako radije Belvill. I Petlovo brdo je super, cisto, kvadrat 800e, ja samo kazem da bi sada Stepa prema drugim krajevima koji ipak padaju trebalo da obori cenu, nista drugo. Mozda je pre 2 godine vredela toliko, tad se jos uvek Belville prodavao po visokoj ceni, ali vise nije tako. Situacija na trzistu se promenila i to je razlog zasto sam pitao da li se cena spusta i sl jer je to realnost, samo je pitanje kad ce se desiti jer je i ministar rekao da je prodaja skoro totalno posustala i vidim da pokusavaju nesto da urade sa sve vecim subvencijama sto je pogresno. Treba cenu dovesti na realnost, pa neka kupi ko pozeli, kes kredit, sta god, samo da se gradi i prodaje.
 
nikola011":2nt8ylqf je napisao(la):
Volf":2nt8ylqf je napisao(la):
@Merica i ostali. Slažem se u postpunosti da je bespredmetno raspravljati o tome, svako ima svoje.Reagovao na to ne može se uporeditii,90 posto ljudi bi Bellwile itd...Gluposti.Npr prvom ulicom desno, Bulevar MM, od Tošinog bunara, možeš da pešačiš tri sata do SC, da ne naiđeš baš ni na šta.....Smor.

Poz

Ja sam hteo da kazem da bi za slicnu cenu svako radije Belvill. .


Ja u ploču , ti u klin.Pa što ideš ka selu, idi ka gradu, gore su izletišta.Hehe

Ne bi svako za istu cenu uzeo Belvill.Ja mogu da ti ih dovedem bar 30.Uvrti sebi u glavu da ne bi svako, i da je za mnoge, za mene npr. Bellwill, smrdljiva lokacija.Imam pravo na to mišljenje, jer radim na tri minuta od Bellwila već skoro dve godine skoro, i dobro sam upoznat sa krajem.

Živeo, i kupi Bellwile
 
Evo uz minimalne modifikacije se rešava ulaz u spavaću sobu iz dnevne:

20120328221818263.jpg


ktHO.jpeg
 
@svsavic

Meni se bas dopalo resenje, dobio bi se prakticno mini garderober, naravno, ja bih pomerio sto i stolice u kuhinji umesto sto ih zid obilazi, pa bi zid isao ravno da isti ormarici budu sa obe strane. Naravno, nije problem dovesti i rasvetu posto je verovatno u tom delu prema projektu nema. To bi stvarno bio jako lep stan. Puno prostorija, jako puno prozora, kuhinja ima prozor, sve sobe, jako jako lepo, blago onom ko je uspeo da uzme ovakav stan.
 
svsavic":27jwz9hf je napisao(la):
Evo uz minimalne modifikacije se rešava ulaz u spavaću sobu iz dnevne:

20120328221818263.jpg


ktHO.jpeg

Eto zato taj stan vredi blaga, a ja sam bio planirao da pregradjivanjem dnevne od ulaza u sadasnju spavacu sobu pa sve do velikog prozora (koji se deli na jedno krilo u spavacoj a ostatak u dnevnoj) u sirini od 2,10 dobijem 3. spavacu sobu (takve su mi potrebe). Ostaje minimalna izmena pregradnog zida u kuhinji skidanje vrata od dnevne i zatvaranje vrata u kuhinji ka hodniku (izmestanje stola kod prozora u kuhinji). Dobija se 3 sobe po 8,5 kvm i dnevna 17kvm, sve idealno osvetljeno, svugde ima radijator, struja... To se zove adaptibilan stan, a ne... Ali dzaba... Nek je sa srecom onima koji su dosli do njega. I da dodam bio sam na gradilistu u ti stanovima na 6A i 5V i imaju najbolju geografsku orjentaciju i pogled... :kk:
 
A meni samo treba da promenim veliku kadu u tuš kadu ;-)
 
Misliš ovako:

kv8M.jpeg


Uz finije podešavanje dobije se super funkcionalan stan.
Svaki stan sa što više manjih prozora može da se pretvori u funkcionalan stan. Poenta, što više prozora!
 
Optimist":34gq0k8k je napisao(la):
dalek":34gq0k8k je napisao(la):
A meni samo treba da promenim veliku kadu u tuš kadu ;-)

A meni samo keramiku u kupatilu :D

I bre, pa vi niste normalni, kupatila su bas prakticna i funkcionalna, mozda su samo mogli da stave bojler iznad ves masine da kada bude prostranija, plocice su OK, mislim da su Kanjizine A klase, a kada je prakticnija zbog male dece od tus kabine, kao i zenama kad nesto peru rucno :lol:

Sve je novo, cisto lepo, boja je takva kakva je, ne biste valjda rusili !? :bash:

Tu ideju sam vec cuo od nekih svojih prijatelja, jedva sam ih odgovorio od kupatila, ali kuhinju ce da promene zbog boje, hoce da im se uklopi u njima nesto zamisljeno. Ne shvatam, ali ajde, samo bacanje para, pa zasto jurimo novo ako cemo da menjamo kao da je staro?
 
svsavic":2qx9cqwf je napisao(la):
Misliš ovako:

kv8M.jpeg


Uz finije podešavanje dobije se super funkcionalan stan.
Svaki stan sa što više manjih prozora može da se pretvori u funkcionalan stan. Poenta, što više prozora!


Sale cim si otisao na godisnji odmor odmah si krenuo sa "Pikaso" crtezima. :D
Crtez koji si nacrtao ne pije vodu osim ako u srednjoj sobi imas nameru drzati akvarijum ili kucnog ljubimca. Soba nema ni 4 kvadrata.
Doticni stan sam gledao i napravljen je u milimetar. Vodi se kao dvosoban jer ima 2 spavace sobe koje se vode kao 1/2, tj. imaju oko 8.5 kvadrata. Nazalost ja nisam mogao nikako upakovati bracni krevet u spavacu sobu.
Osim toga i terase koja je pri spavacoj a ne dnevnoj sobi, nisam imao druge zamerke. Dobra je stvar sto kuhinja ima prozor.

Ovi stanovi su u 6 i 5 ali su odavno rasprodati.
 
svsavic":27qys8c1 je napisao(la):
Misliš ovako:

kv8M.jpeg


Uz finije podešavanje dobije se super funkcionalan stan.
Svaki stan sa što više manjih prozora može da se pretvori u funkcionalan stan. Poenta, što više prozora!

Ovo sa kuhinjom Ok, a 3.sobu sam predlozio na mestu gde se nalazi trosed, jednostavno pregradni zid od vrata sadasnje spavace sobe ka velikom prozoru. Ali evo vidim i ovo resenje, u sve se ulazi iz hodnika, ali se sve puno smanjuje ... Lako je u ovom stanu biti arhiktekta... :kk: Inace meni je bolje da terasa bude van dnevne sobe, da gosti ne gledaju ves na susilu i ostalo sto se pojavi na terasama, u sklopu roditeljske sobe je najbolje, susenje, peglanje... Velicina soba za ovu kvadraturu je idealna, kao i oblik i odnos sa drugim prostorijama, kao i funkcionalnost svake prostorije...
 
Mislim da je suvisno komentarisati ideju o pregovaranju sa GDS-om o smanjenju cene za stan.
Obzirom da drzava stoji iza celog projekta, vrlo je jasan interes.
Kome se ne svidja, uzmi ili ostavi.

A najnovija vest je da su banke smanjile kamate za stambene kredite..
Rate ce u proseku biti manje i do 20e, sve zbog smanjenja euribor-a..
O tome ce, nadam se, svi koji su podigli kredite biti i obavesteni..
 
grickalice":16hbgcqx je napisao(la):
Mislim da je suvisno komentarisati ideju o pregovaranju sa GDS-om o smanjenju cene za stan.
Obzirom da drzava stoji iza celog projekta, vrlo je jasan interes.
Kome se ne svidja, uzmi ili ostavi.

A najnovija vest je da su banke smanjile kamate za stambene kredite..
Rate ce u proseku biti manje i do 20e, sve zbog smanjenja euribor-a..
O tome ce, nadam se, svi koji su podigli kredite biti i obavesteni..

Pa zasto to kazes, GDS je vec spustila cene nekih drugih lokacija.
Trziste i kupac odredjuju cenu, ne prodavac.
Ako broj kupaca padne ispod neke ciljane dinamike prodaje, mora se ici nanize, nema druge.
Nece se dozvoliti kolaps u gradjevinarstvu, da se ugase sve masine i sve gradjevinske firme dok se Stepa ne proda po zacrtanoj ceni, zivot ide dalje, mora da se obrce novac.

Drago mi je za kredite, to mi je rekla i drugarica iz banke, i to ne samo da pada euribor, nego NBS planira da smanji obavezne rezerve pa i marze banaka treba da idu malo nanize, bar su mi tako rekli.
 
nikola011":35tdwun1 je napisao(la):
Optimist":35tdwun1 je napisao(la):
dalek":35tdwun1 je napisao(la):
A meni samo treba da promenim veliku kadu u tuš kadu ;-)

A meni samo keramiku u kupatilu :D

I bre, pa vi niste normalni, kupatila su bas prakticna i funkcionalna, mozda su samo mogli da stave bojler iznad ves masine da kada bude prostranija, plocice su OK, mislim da su Kanjizine A klase, a kada je prakticnija zbog male dece od tus kabine, kao i zenama kad nesto peru rucno :lol:

Sve je novo, cisto lepo, boja je takva kakva je, ne biste valjda rusili !? :bash:

Tu ideju sam vec cuo od nekih svojih prijatelja, jedva sam ih odgovorio od kupatila, ali kuhinju ce da promene zbog boje, hoce da im se uklopi u njima nesto zamisljeno. Ne shvatam, ali ajde, samo bacanje para, pa zasto jurimo novo ako cemo da menjamo kao da je staro?

Ne bih ja ništa rušio postojeće, već bih se prosto dogovorio s majstorima i šefom gradilišta da u startu stave moje pločice, bolje tako nego da kasnije razbijam postojeće i plaćam dodatno majstore, ovi dok mi grade stan su ionako plaćeni za to,.. ;)
 
grickalice":1yaz3gbz je napisao(la):
Mislim da je suvisno komentarisati ideju o pregovaranju sa GDS-om o smanjenju cene za stan.
Obzirom da drzava stoji iza celog projekta, vrlo je jasan interes.
Kome se ne svidja, uzmi ili ostavi.

A najnovija vest je da su banke smanjile kamate za stambene kredite..
Rate ce u proseku biti manje i do 20e, sve zbog smanjenja euribor-a..
O tome ce, nadam se, svi koji su podigli kredite biti i obavesteni..

Nisu banke smanjile kamatu nego zbog pada euribora kamate idu dole... a za maržu sumnjam da ce da spuste, mada bi to bio pravi potez
 
Optimist":5unj6eqb je napisao(la):
Ne bih ja ništa rušio postojeće, već bih se prosto dogovorio s majstorima i šefom gradilišta da u startu stave moje pločice, bolje tako nego da kasnije razbijam postojeće i plaćam dodatno majstore, ovi dok mi grade stan su ionako plaćeni za to,.. ;)

Mojim prijateljima nisu dali iako su nudili novac majstorima i naravno da sami kupe sve sto je potrebno od materijala. Znaju oni da su mnogi uspeli da se dogovore, ali njima su rekli da GDS ne dozvoljava izmene tog tipa i da to ne smeju da rade. Znaci treba ti prvo veza u GDS-u ili mozda bolji dogovor sa majstorima :rolleyes:
 
Evo napravio sam po mom mišljenu NA PRVI POGLED (bez ljutnje molim, ima i grešaka, ima ih puno), "rang listu" stanova:
Dobri:
1.
gr01-tip05_5120.jpg

2.
gr01-tip10_8206.jpg

3.
gr01-tip16_9008.jpg

4.
gr02-tip11_6181.jpg

5.
gr04-tip05_13215.jpg

6.
gr04-tip15_4837.jpg

7.
gr05-tip01_3693.jpg

8.
gr06-tip03_6001.jpg

9.
tip01-7b_5323.jpg

10.
tip04-7b_3589.jpg

11.
tip16-4e_7015.jpg

12.
tip27-4e_8416.jpg

13.
tip28-4e_7613.jpg




Nisu loši:
14.
gr01-tip08_5764.jpg

15.
gr01-tip09_6776.jpg

16.
gr01-tip12_7073.jpg

17.
gr01-tip13_7368.jpg

18.
gr01-tip15_7734.jpg

19.
gr01-tip17_5001.jpg

20.
gr02-tip04_6724.jpg

21.
gr02-tip06_4725.jpg

22.
gr02-tip09_4206.jpg

23.
gr02-tip10_7184.jpg

24.
gr04-tip04_4851.jpg

25.
gr04-tip06_8016.jpg

26.
gr04-tip07_7709.jpg

27.
gr04-tip11_7309.jpg

28.
gr04-tip12_8002.jpg

29.
gr04-tip13_7766.jpg

30.
gr06-tip04_7561.jpg

31.
gr06-tip06_5098.jpg

32.
gr06-tip11_5347.jpg

33.
tip02-4j_7915.jpg

34.
tip02-7b_8437.jpg

35.
tip03-7b_4744.jpg

36.
tip05-7b_5121.jpg

37.
tip07-4e_7703.jpg

38.
tip09-4e_7080.jpg

39.
tip11-4e_8794.jpg

40.
tip12-4e_8413.jpg

41.
tip17-4e_5010.jpg

42.
tip17-7b_5382.jpg

43.
tip18-7b_5927.jpg

44.
tip19-4e_6600.jpg

45.
tip20-7b_8299.jpg

46.
tip21-4e_8424.jpg

47.
tip22-4e_8474.jpg

48.
tip24-4e_7751.jpg

49.
tip26-4e_6564.jpg

50.
tip29-4e_7019.jpg

Lošiji
51.
gr01-tip01_2663.jpg

52.
gr01-tip03_4145.jpg

53.
gr01-tip08_5764.jpg

54.
gr01-tip11_5087.jpg

55.
gr01-tip14_7648.jpg

56.
gr02-tip01_6429.jpg

57.
gr02-tip02_4508.jpg

58.
gr02-tip03_4004.jpg

59.
gr02-tip05_3844.jpg

60.
gr02-tip07_5062.jpg

61.
gr02-tip08_3595.jpg

62.
gr02-tip12_5800.jpg

63.
gr04-tip03_4497.jpg

64.
gr04-tip08_3711.jpg

65.
gr04-tip09_4949.jpg

66.
gr04-tip10_3614.jpg

67.
gr04-tip16_5010.jpg

68.
gr04-tip17_6424.jpg

69.
gr05-tip02_5675.jpg

70.
gr06-tip01_4167.jpg

71.
gr06-tip02_6210.jpg

72.
gr06-tip05_7796.jpg

73.
gr06-tip07_3623.jpg

74.
gr06-tip08_4167.jpg

75.
gr06-tip09_4615.jpg

76.
gr06-tip12_9718.jpg

77.
tip02-4e_3583.jpg

78.
tip01-4j_5290.jpg

79.
tip03-4e_3441.jpg

80.
tip01-4e_4762.jpg

81.
gr06-tip10_9134.jpg

82.
tip03-4j_6460.jpg

83.
tip05-4e_3952.jpg

84.
tip06-7b_9136.jpg

85.
tip07-7b_7308.jpg

86.
tip08-4e_5103.jpg

87.
tip08-7b_7601.jpg

88.
tip09-7b_7756.jpg

89.
tip10-4e_3744.jpg

90.
tip10-7b_3840.jpg

91.
tip11-7b_6425.jpg

92.
tip13-4e_8342.jpg

93.
tip14-4e_7869.jpg

94.
tip14-7b_4538.jpg

95.
tip15-4e_6761.jpg

96.
tip15-7b_9627.jpg

97.
tip16-7b_9969.jpg

98.
tip19-7b_6162.jpg

99.
tip25-4e_6292.jpg
 
Ja ne nameravam ništa prepravljati u svom stanu, na sreću, odgovara mi raspored prostorija i raspoloživi prostor, mada uvek može bolje. Koliko para - toliko muzike. Ko je bio podstanar ili živeo u zgradam privatnih investitora po nekim obodnim naseljima, zna o čemu govorim, tj. koliko može biti teško i jadno.
Srećna sam upravo što ulazim u novi stan u kojem ćemo prvo boraviti moja porodica i ja, a posle, ko zna...
Primer: u zgradici gde sada živim, koja ima 16 stanova, stanari rešili da postavljaju roletne na prozore, sastao se kućni savet, i šta da vam pričam: bilo je otprilike 16 predloga za izbor boje roletni. Kako se nisu mogli dogovoriti jer je svako mislio da je njegov odabir najbolji, zgradica sada izgleda - veselo. Mala zgrada, a na njoj bele, braon, sive, zelene, plave i sve druge roletne. Naše naravi! Toliko o tome da se o ukusima ne raspravlja, pa ko želi drugačije pločice, boju zidova - naravno, na volju mu.
Ja ću se za originalnost svog životnog prostora postarati izborom nameštaja, zavesa, eventualno boje zidova (maksimum) i ostalih detalja koji čine dom. Na sreću, volim i belu boju zidova, jer volim svetlo i prostranstvo i minimalistički stil u uređenju enterijera, pa neću morati ni krečiti, sem ako, ne daj Bože, bude prokišnjavalo :/ .
Još da dodam, iako smo se saglasili da tu temu okončamo, da na Novom Beogradu volim da šopingujem i da što pre pobegnem na moj lepi Vidikovac, gde komšiji doviknete preko ulice dobro jutro, gde se puno dece igra ispred zgrada i gde je vazduh zaista - vazdušna banja. Kad izađem iz TC Novi Merkator i pogledam naokolo - široke ulice, razdaljine, na puškomet nema čoveka - valjda svi idu kolima, šta li?
Očekujem da će, kad zaživi, Stepa biti jedno lepo naselje, "sa dušom". Pa vidi se i po forumašima.
P.S. Ne radim za GDS ili slično. Moj odabir, moj ukus, pa i moje posledice tog odabira. Tako je to. :)
 
svsavic, svaka ti čast na rang-listi stanova, po tvom mišljenju, kako te samo nije mrzelo? Možda ti je to struka ili tako nešto? Tek sam sad videla tvoj post, jer sam piskarala svoj. Moj si stan svrstao u kategoriju "nije loš" i moram priznati da si ga dobro ocenio. Zaista - nije loš, a ne mogu da kažem da je odličan, jer bi to bilo neistinito. Druga je stvar što je za mene, naspram mog dosadašnjeg "usuda" sa podstanarstvom i stanovima - on više nego sjajan. Ali, to već spada u onaj subjektivni osećaj. Pozdravljam tvoj entuzijazam i udubljivanje "u materiju".
 
Pozdrav komšijama.

Uzeo sam stan od 35.89m2 i evo skice:

http://www.gds-stanovi.rs/pics/stanovi/tip04-7b_3589.jpg

Hteo bih da pregradim da spavaća soba bude u gornjem desnom odvojenom delu, pa mi treba savet iskusnijih. :) Nacrtao sam par rešenja, dopisao sam gde je televizor da biste imali u vidu da iz spavaće sobe treba da se vidi i TV od 42", tako da mi treba savet i za tip vrata.

Prvi "nacrt":

http://i.imgur.com/Mb1qz.jpg

Drugi "nacrt":

http://i.imgur.com/3apsm.jpg

Treći "nacrt":

http://i.imgur.com/LP4h5.jpg


Prema mom mišljenju, najrealniji je ovaj prvi, al' će pregradni zid štrčati sa desne strane pored ulaza na terasu.

Drugi bi bio najbolji, ali mislim da je onda soba premala i da neće sve stati.

Treći je verovatno idiotizam, al' mi i to palo na pamet. :lol:

Ne zamerite na amaterskom crtanju, ako neko ima neki savet ili drugačiju ideju, voleo bih da iznese.
 
Vrh