Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Dokle se stiglo sa radovima unutra?Vidim na fotkama da je samo jedan deo fasade zavrsen.....
 
ova prica o funkcionalnost i prostorni raspored stanova vazi samo za gp4 koliko ja znam...
 
nemmen":tt2wpag7 je napisao(la):
ova prica o funkcionalnost i prostorni raspored stanova vazi samo za gp4 koliko ja znam...

Ne bih se složio baš. Čini mi se da su u celom naselju stanovi, tj. raspored prostorija i njihov oblik, nefunkcionalni.

U manjim stanovima (do 50kvm) retko gde se može naći normalna spavaća soba (uglavnom su jako uske čak i <2m širine, gde se ne može staviti bračni krevet). Takođe, u preko 90% stanova se u spavaću sobu ulazi iz dnevnog boravka, što je užas, naročito ukoliko imate ili planirate decu. O organizaciji kuhinja neću ni da govorim (neko je par postova ranije pričao).

Sve u svemu, koliko para toliko i muzike, ili pristani i napravi kompromis svojim prohtevima i željama, ili nemoj uzimati ove nefunkcionalne stanove u Stepi. Arhitekte su zaista mogle da se malo više potrude, ali eto.. :|
 
projektanti samo poštuju želje kupaca stanova.


generalno zbog lošeg materijalnog stanja i preskupih stanova ljudi žele da u 50 kvadrata smeste dve spavaće, dnevnu, kuhinju sa trpezarijom i wc. i takvi stanovi su se ovde prvi prodali.

a to onda za sobom povlači i male sobe, ostave naravno nema i slično. da je neka bolja situacija u državi i da su nam cene stanova primerene platama lako bi se projektanti prebacili da dizajniraju stanove po meri čoveka.
 
Koliko sam ja gledao šeme stanova, skoro svi stanovi su nefunkcionalni, i to najviše u organizaciji/rasporedu kuhinje i dnevne sobe (položaj TV i troseda/ugaone), veličini/oblika hodnika (nema mesta za orman, gubitak prostora), manjak prozora (nemogućnost naknadne pregradnje), providne ograde terasa, itd. Koliko vidim stanovi su bolji u parcelama 1 i 2.

MilisaV":1p5je2vw je napisao(la):
projektanti samo poštuju želje kupaca stanova.
generalno zbog lošeg materijalnog stanja i preskupih stanova ljudi žele da u 50 kvadrata smeste dve spavaće, dnevnu, kuhinju sa trpezarijom i wc. i takvi stanovi su se ovde prvi prodali.
a to onda za sobom povlači i male sobe, ostave naravno nema i slično. da je neka bolja situacija u državi i da su nam cene stanova primerene platama lako bi se projektanti prebacili da dizajniraju stanove po meri čoveka.

Sobe za spavanje i treba da budu male (ne provodiš tamo vreme nego u dnevnoj sobi) osim dečijih soba koje treba da budu veće. Za ostave se slažem, ali moraju da imaju ventilaciju. Ulaz u spavaću sobu iz dnevne nije loše rešenje kao roditeljska soba.
 
Zgrada 4Z je pravi izuzetak u celom naselju , izuzetak je boja fasade :) .Kao da je arhitekta hteo da unesreci stanare te zgrade,svaka mu cast u tome je uspeo. Plava zgrada,ljudi ce ziveti u objektu koji podseca na bolnicu ili neku firmu .Lepa kombinacija sa crvenom ogradom na terasama.Na delovima fasade vide se ispravke koje se razlikuju u boji.Pa zar mora da bude fasada kako treba?.Mislim da je ovo zanemarivo u odnosu na 4E gde je fasada kao crtez iz obdanista.Kao da su celu zgradu ofarbali sa jednom kanticom boje.

Mogu da zamislim kakvi ce tek biti radovi koji su skriveni kad je fasada ovakva.
 
Evo daću nekoliko komentara na nasumično izabrane stanove:

Trosoban: 75.18 m²
Hodnik 1 i 5 prevelik, nama mesta za velike ormane, u dnevnoj sobi na ulazu oko dvokrilnih vrata gubitak prostora, televizor između prozora, ostalo ok
tip24-4e_7751.jpg

Trosoban: 71.70 m²
malo bolja situacija
gr01-tip13_7368.jpg

Dvosoban: 61.03 m²
stan za samca ili par, televizor između prozora??!!
tip25-4e_6292.jpg

Dvosoban: 55.05 m²
nije loš, prevelika terasa
gr05-tip02_5675.jpg

Dvosoban: 48.51 m²
ulaz u sp. sobu iz dn. sobe, prizemlje, nema terasu, ugaona kuhinja, sp. soba uz lift
gr04-tip04_4851.jpg

Dvoiposoban: 81.61 m²
trpezarija nepravilna, nema vrata za spavaći blok, previše terasa tj. kvadrata terasa
tip12-4e_8413.jpg

Garsonjera: 35.89 m²
Najmanji stan a funkcionalan, mogućnost pregradnje
tip04-7b_3589.jpg

Četvorosoban: 94.24 m²
preveliki hodnici, toliki stan a jednostran, dnevna soba nepravilna
tip23-4e_9715.jpg

Troiposoban: 94.27 m²
Prevelik hodnik, dn. i sp. soba uz lift, kuhinja katastrofa, glupe terase
gr06-tip12_9718.jpg


Toliko, ima ih dosta, za svaki stan treba veoma dosta vremena uvideti pozitivne i negativne strane.
 
svsavic":azhw4q16 je napisao(la):
Dvosoban: 48.51 m²
ulaz u sp. sobu iz dn. sobe, prizemlje, nema terasu, ugaona kuhinja, sp. soba uz lift
gr04-tip04_4851.jpg

Mi smo imali slične zamerke u direkciji vezano za ovaj stan. Konkretno, vezano za lift, rekli su nam da su ti liftovi bešumni - idetnični kao u TC Ušće, što u prevodu znači da nema klokotanja prilikom podizanja i spuštanja kao ni lupe vratima tako da smo tu primedbu vezano za lift eliminisali (bolje bešuman lift nego bučan komšija), ali nam je ispao iz izbora zbog pomenute veze dnevna soba-spavaća. Neke stvari su jednostavno stvar ukusa... recimo, neko više voli da nema terasu jer i da je ima, on bi je pregrađivao. Sve u svemu, šta god da ste izabrali ne treba da se brinete čak i da vam se ne sviđa raspored jer, u suštini, stanovi su uglavnom projektovani tako da se unutrašnji zidovi mogu lako premeštati, bar oni od siporex blokova što sam video na gradilištu. Još ako možete sa izvođačima da se dogovorite onda još bolje.
 
Na ovom linku su sve šeme stanova na jednom mestu:
http://www.gds-stanovi.rs/pics/stanovi/

kombadzomba":3m34k750 je napisao(la):
Mi smo imali slične zamerke u direkciji vezano za ovaj stan. Konkretno, vezano za lift, rekli su nam da su ti liftovi bešumni - idetnični kao u TC Ušće, što u prevodu znači da nema klokotanja prilikom podizanja i spuštanja kao ni lupe vratima tako da smo tu primedbu vezano za lift eliminisali (bolje bešuman lift nego bučan komšija), ali nam je ispao iz izbora zbog pomenute veze dnevna soba-spavaća. Neke stvari su jednostavno stvar ukusa... recimo, neko više voli da nema terasu jer i da je ima, on bi je pregrađivao. Sve u svemu, šta god da ste izabrali ne treba da se brinete čak i da vam se ne sviđa raspored jer, u suštini, stanovi su uglavnom projektovani tako da se unutrašnji zidovi mogu lako premeštati, bar oni od siporex blokova što sam video na gradilištu. Još ako možete sa izvođačima da se dogovorite onda još bolje.
Da, treba rušenje, iznošenje šuta, novi zid, premestiti struju, malterisanje, parket (srediti pod), krečenje, za izmenu struje nova tabla, to je skup sport u hiljadama evra;)
 
Možda sam subjektivan, ali ja sam zbog ovog stana čekao drugu fazu i kasnije useljenje, jer nisam mogao u prvoj fazi da odaberem ništa što bi meni odgovaralo. Mislim da nema bolji odnos nego što je kod ovog stana, 58 kvadrata, dve sobe, dnevna, kuhinja odvojena, terasa. Grupacija 6 ali ga verovatno ima i na drugim parcelama iz trece faze.

 
po mom misljenju kupiti novoizgradjeni stan pa ga onda sredjivati po svome,personalizovati i nalickati ok ali rusenje zidova i ostali ozbiljni radovi glupost...pa niko vas nije bio po usima da kupujete nefunkcionalan stan - konkretno ja znam sta sam uzeo i mojim potrebama odgovara (obisao sam bar 10-ak stanova slicne kvadrature kod kojekakvih privatnih investitora i svuda je losije ili jako slicno).

mislim da u stepi svako moze da nadje nesto po svom ukusu-bar je izbor struktura veliki,konkretno ja za 1.5 stan i ne mogu da ocekujem neki svemirski raspored a odgovara mi ulaz u spavacu iz dnevne.
 
Dvosoban: 48.51 m²
ulaz u sp. sobu iz dn. sobe, prizemlje, nema terasu, ugaona kuhinja, sp. soba uz lift
gr04-tip04_4851.jpg


To je stancic koji sam ja uzeo i slazem se u potpunosti da nije sjajno resenje cak je i prilicno lose ali je to u tom trenutku bilo najbolje sto sam mogao da izaberem...
Kriterijumi su mi bili -
1. cena
2. II sprat
3. rok izgradnje
4. postojanje terase i iskoriscenost prostora (terasu nema sto mi je u kasnioj racunici ispalo Ok jer se za nju placa puna cena kvadrata... i hodnik je mali) ...

!jedina i najveca zamerka - ulazak u sobu iz d.sobe!

S obzirom na to ovo je bilo jedino resenje. Trenutno zivim sa devojkom tako da nam je sasim Ok... za par godina ako bude nekih prinova mislim da se prinudno moze izvrsiti fino pregradjivanje uz dobijanje 2 male sobe i male d.sobe (posto je mali stan nemam mnogo opcija)... ali do tada ce se valjda otvoriti mogucnost i za menjanje stana

Ovo je neki moj prvi plan za uredjenje stana (fali jos par stvarcica), ali ce verovatno pretrpeti jos dosta promena posto se iz dana u dan javljaju nove ideje :) ... naravno i budzet ce odigrati veliku ulogu u konacnom resenju :/
slika2w.jpg

slika1fn.jpg

slika3c.jpg


Vec 7 dana nisam uspeo da stupim u kontakt sa osobom iz GDS zaduzenom za 4B sutra cu ponovo pokusati :/

Malo pre sam prolazio pored naselja (trenutno stanujem u blizini)... i na opste iznenadjenje video da mikseri za beton "svrljaju" pogradilistu :) ... ...
 
dalek":1agow8pr je napisao(la):
Možda sam subjektivan, ali ja sam zbog ovog stana čekao drugu fazu i kasnije useljenje, jer nisam mogao u prvoj fazi da odaberem ništa što bi meni odgovaralo. Mislim da nema bolji odnos nego što je kod ovog stana, 58 kvadrata, dve sobe, dnevna, kuhinja odvojena, terasa. Grupacija 6 ali ga verovatno ima i na drugim parcelama iz trece faze.

jedan od boljih stanova, mane (ili nisu) su ulaz u sp. sobu iz dnevne, dn. soba nema terasu nego sp. soba, dn. soba ima dva spoljna zida, u kupatilu nema mesta za neki veći ormanćić, inače fin je stan.
 
Slazem se, dva spoljna zida mozda nije resenje. ulaz u sobu iz dnevne meni veoma odgovara sada jer je to dečja soba u mom slučaju. Lepše je da je terasa na dnevnoj sobi svakako ali makar da ima bilo kakvu terasu. Hodnik je minimalan što je takođe dobro. U ovoj rupi kod hodnika i sobe je lift, to me je malo razočaralo kad sam shvatio da je tu otvor za lift ali nadam se da će biti tih, a i postavljena je izolacija na tim zidovima, to sam video.
 
^^
Vibracije su čudo, prenose se kroz beton na desetinama metara, betonski odlivak za lift je verovatno povezan sa stepenicama (klompe!). Bez obzira na izolaciju, vibracije (zvuk) se prenose preko plafona i poda.
Bešumni lift ili ti hidraulični koji će kad tad da se razradi i postaće glasan.
Pored liftova i stepeništa, dobar arhitekta uvek stavlja ovim redom prostorije: ostave, wc, kupatilo, kuhinje, hodnike, dn. sobe pa na kraju sp. sobe.
Nadam se da neće biti ovako :) .
 
hmhmm":3a77h50h je napisao(la):
Dvosoban: 48.51 m²
ulaz u sp. sobu iz dn. sobe, prizemlje, nema terasu, ugaona kuhinja, sp. soba uz lift
gr04-tip04_4851.jpg


To je stancic koji sam ja uzeo i slazem se u potpunosti da nije sjajno resenje cak je i prilicno lose ali je to u tom trenutku bilo najbolje sto sam mogao da izaberem...
Kriterijumi su mi bili -
1. cena
2. II sprat
3. rok izgradnje
4. postojanje terase i iskoriscenost prostora (terasu nema sto mi je u kasnioj racunici ispalo Ok jer se za nju placa puna cena kvadrata... i hodnik je mali) ...

!jedina i najveca zamerka - ulazak u sobu iz d.sobe!

S obzirom na to ovo je bilo jedino resenje. Trenutno zivim sa devojkom tako da nam je sasim Ok... za par godina ako bude nekih prinova mislim da se prinudno moze izvrsiti fino pregradjivanje uz dobijanje 2 male sobe i male d.sobe (posto je mali stan nemam mnogo opcija)... ali do tada ce se valjda otvoriti mogucnost i za menjanje stana

Pitala bih te samo nešto.... Npr. kasnije kada budeš želeo da napraviš dve sobe gde bi odnosno koji deo bi pregradio?
Pošto koliko se ja razumem noseći zid je skoro pa celom unutrašnjom dužinom spavaće sobe (on ne sme da se dira-tako kažu :D ). Gde bi vrata stavio od te druge sobe?

Nadam se da grešim za zid.

Ili bi od dnevne pravio drugu sobu?
P.S. Moj kriterijum je bio + terasa - must have, ali ulazak iz dnevne u spavaću mi nije bio toliki problem.
 
Pozdrav svima, pratio sam neko vreme ovaj forum jer i mene zanima ovo naselje. Nisu se ni meni svidele skice velikog broja stanova, bio sam u dosta zgrada, apsolutno je lift u skoro svakoj zgradi uz predsoblja stanova, nikad uz sobu. Lift moze biti besuman, ali posle par godina vrata ce ipak poceti da skripe. U zgradi u kojoj stanujem privatno lift je do hodnika od stana, a kako sam u potkrovlju, ono "stekanje" iz kucice gde je motor nekad bas ume da iritira. A posto je zgrada starija, lift se pregreva kad je spoljna temperatura preko 33C, pa po najvecim vrucinama treniram :o
Bas sam bio zagrejan kad je naselje pocelo da se gradi, ali sam bio malo skeptican jer je to ipak bila samo livada pa odustao. Ima li ovde neko ko je skorije bio u GDS-u, da li se malo pregovara i o nizoj ceni?
Ovo pitam zato sto je tada Belville i dalje bio 2000+PDV sto je za mene bilo nepojmljivo. Sada se u Belvillu stanovi prodaju po 1550e/m2 sa PDV-om, i uz dvosoban stan od 67m2 daju gratis garazno mesto. Sad je to prilicno slicna cena a lokacije su prosto neuporedive. Da li nekog ovde ima od buducih kupaca, jesu li poceli da se cenkaju?
 
nikola011":1mtdmotg je napisao(la):
Ima li ovde neko ko je skorije bio u GDS-u, da li se malo pregovara i o nizoj ceni?
Ovo pitam zato sto je tada Belville i dalje bio 2000+PDV sto je za mene bilo nepojmljivo. Sada se u Belvillu stanovi prodaju po 1550e/m2 sa PDV-om, i uz dvosoban stan od 67m2 daju gratis garazno mesto. Sad je to prilicno slicna cena a lokacije su prosto neuporedive. Da li nekog ovde ima od buducih kupaca, jesu li poceli da se cenkaju?

Skoro sam kupila i veruj mi da sam pokušala, ali ni da čuju. Čak ni za keš nema nikakav popust. To je cena koju su formirali na osnovu nečega i to je to.
 
K_Kaca":3rxmquba je napisao(la):
Pitala bih te samo nešto.... Npr. kasnije kada budeš želeo da napraviš dve sobe gde bi odnosno koji deo bi pregradio?
Pošto koliko se ja razumem noseći zid je skoro pa celom unutrašnjom dužinom spavaće sobe (on ne sme da se dira-tako kažu :D ). Gde bi vrata stavio od te druge sobe?

Nadam se da grešim za zid.

Ili bi od dnevne pravio drugu sobu?
P.S. Moj kriterijum je bio + terasa - must have, ali ulazak iz dnevne u spavaću mi nije bio toliki problem.

Ja bih ovako uradio. Nadam se da se vidi, to sam na brzinu uradio. Zahteva celokupnu rekonstrukciju stana, šteta što nije ovako originalno rešenje.

krYc.jpeg
 
svsavic - nije lose pregradjivanje, samo ne razumem zasto bi vrsio zamenu mesta kupatilu i kuhinji ? Ok mi je smanjivanje kuhinje ali ne i zamena. U sv.sl to je samo moj komentar i moje vidjenje.

Kao sto rekoh, nefunkcionalnosti i dosta mana kod stanova nije problem Stepe, nego uopste. Arhitekte su sa zadatkom da sto vise stanova smeste u odredjenu zgradu da tako kazem, a onda da bi se ispunilo to sto vise...izgubi se na nekim osnovnim stvarima. Da ne govorim o gradjevinskoj stedljivosti...i gledanju da se na svaki nacin ustedi a da se dobije sto vise. E, to je najveci problem. Mada, sto se tice Stepe, sa raznih strana sam cula da je to kod njih ok, i da se tu ne stedi, da radovi koji se izvode su sasvim ok.

Stan koji sam uzela je bio najbolji moguci u tom trenutku za mene. Obzirom da se radi o ugaonoj zgradi...nisu mogli da mi kazu da li ce takav biti i u kasnijoj izgradnji. Sto i nije. I drago mi je da nisam cekala. Isti, nisam ni izabrala iz prve, a ni uspela da rezervisem. Znaci, vise puta sam isla u direkciju, i po situaciji tamo, jedino sto sam mogla da primetim je da manji stanovi brzo odu. A kako je bilo vazno i koji je tip, ne samo kvadratura, primetno je bilo da oni bolji brzo nestanu :) Tako da sam opet pogledala malo bolje, izabrala, i iz treceg puta uspela sa izabranim.
Naravno, na crtežu sve drugačije deluje...ali to nije toliko vazno, kao problem sa ugaonom kuhinjom koja nema dovoljnu dubinu sa jedne strane, i tim oduzima na drugom delu, kojije takodje mali pa je svak cm dragocen. Sve ostale mane su mi delovale kao nasa stvarnost i sa tim sam bila pomirena ali ovo...
Da, moze da se rusi i sl...ali mi nije bio cilj da udjem u novi stan i da ga rusim. A sto se tice izmena u toku gradnje (sto je u principu moguce kod drugih investitora) GDS mi nista na to nije odgovorio, a na terenu je informacija bila da to i nije bas moguce, tj tesko.

Moram da dodam, da od novih tipova stanova, postoje dva-tri koja su mi zadovoljavajuca. Sto je super. Ali nije bilo lako ni do njih doci. Prijatelji koji su uzeli stan u gp2, nisu imali veliki izbor slobodnih stanova za kupiti.
 
K_Kaca":3mpihvid je napisao(la):
Pitala bih te samo nešto.... Npr. kasnije kada budeš želeo da napraviš dve sobe gde bi odnosno koji deo bi pregradio?
Pošto koliko se ja razumem noseći zid je skoro pa celom unutrašnjom dužinom spavaće sobe (on ne sme da se dira-tako kažu :D ). Gde bi vrata stavio od te druge sobe?

Nadam se da grešim za zid.

Ili bi od dnevne pravio drugu sobu?
P.S. Moj kriterijum je bio + terasa - must have, ali ulazak iz dnevne u spavaću mi nije bio toliki problem.


Ako sam ja dobro protumacio crni zid je pregradni i moze da se skida... mada mozda i gresim...

ali evo neka resenja (sad sam odradio po secanju zamisli)

predlog1.jpg


Samo je bolje bez vrata u hodniku... mozda druga garnitura posto ugaona zauzima dosta mesta...

Posto je spavaca soba za spavanje smanjiti je sto vise :D Umesto pregradnog zida postaviti ormare sa kliznim vratima... (poslednju kocku na slici iskoristiti kao prolaz do sobe (tajna vrata))
u prostoru iznad male spavace sobe iskoristiti za ormare sa kliznim vratima...

primer2.jpg

Mrzelo me da ubacujem stvari... Ali u sustini mala soba ista kao na primeru iznad...
Trpezariju uraditi ugaonu i to je to...

Naravno nije neki konfor ali "Kad celjad nisu besna ni kuca nije tesna"

Ima sjajnog namestaja sa raznim mehanizmima koji se rade za male stanove...

A evo jos jedng resenja...
Da skupim jos XY000 eur i prosirim se na susedni stan :D
primer3c.jpg


@svsavic i to resenje je super :D
 
K_Kaca":mkumzpct je napisao(la):
Skoro sam kupila i veruj mi da sam pokušala, ali ni da čuju. Čak ni za keš nema nikakav popust. To je cena koju su formirali na osnovu nečega i to je to.

Steta, to znaci da ipak moram sacekati da prodju izbori da bi se uslo u realnost. Tek cemo posle saznati kakvo nam je zapravo pravo stanje, sad je sve lazno, videcemo, hvala ti, da ne pokusavam uzalud :/
 
Vrh