Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Moj budući stan je po klasifikaciji lošiji :D Mada, za mene bi odličan stan bio tek od 85 kvm na dalje, sve ostalo je ekonomisanje :D
Biće izazov uklopiti dovoljno plakara, a vidim da će se i ostali zezati s time, ali ima vremena. U svakom slučaju, interesatno mi je da čitam sve ovo i kradem vaše ideje za raspored i adaptacije :p
 
@Palezz
Na ove tvoje izmene, samo još proširi spavaću sobu tako što ćeš malo skratiti dnevnu, ionako ima preko 5 metara dubine, a tebi dodatnih pola metra na ovih 2,2 u spavaćoj mnogo znači i znatno popravlja funkcionalnost sobe, a onda i celog stana.
Ako tako uradiš, garantujem ti da prema SVS klasifikaciji ideš u ''nisu loši'' kategoriju, a to je zlatna sredina. :cool:
 
@Palezz
Na ove tvoje izmene, samo još proširi spavaću sobu tako što ćeš malo skratiti dnevnu, ionako ima preko 5 metara dubine, a tebi dodatnih pola metra na ovih 2,2 u spavaćoj mnogo znači i znatno popravlja funkcionalnost sobe, a onda i celog stana.
Ako tako uradiš, garantujem ti da prema SVS klasifikaciji ideš u ''nisu loši'' kategoriju, a to je zlatna sredina. :cool:
 
Ljudi, kakva bre klasifikacija!! STANOVI SU PODELJENI U TRI GRUPE PO MOM PRVOM UTISKU.
Brojevi su stavljevi da bi se lakše citirali i pronašli stanovi, a REDOSLED NIJE BITAN!!
 
grado":3w1xs7tv je napisao(la):
@Palezz
Na ove tvoje izmene, samo još proširi spavaću sobu tako što ćeš malo skratiti dnevnu, ionako ima preko 5 metara dubine, a tebi dodatnih pola metra na ovih 2,2 u spavaćoj mnogo znači i znatno popravlja funkcionalnost sobe, a onda i celog stana.
Ako tako uradiš, garantujem ti da prema SVS klasifikaciji ideš u ''nisu loši'' kategoriju, a to je zlatna sredina. :cool:

Hvala najlepse na savetu, ima logike :D
 
@svsavic
Svaka cast na trudu.
Ja se bas ne bih slozila jer mi je totalno nerealno i nelogicno da poredim stanove npr od 35 i od 90 kvadrata.

Kao sto Duska rece bas je mesanje baba i zaba.

Svakako bi grupe trebale da budu na osnovu kvadrature, pa u okviru grupe poredjati stanove, "dobri, nisu losi" i sl.

Dobro to je moje misljenje i kao sto kazu "sto ljudi sto cudi". :D
 
Juce je bila vest na Pink-u da ce se useliti jako veliki broj stanova, odnosno i oni koji nisu trebali da budu zavrseni pre izbora, zavrsice se. Ko je zvao GDS da proveri da li mu je datum useljenja pomeren unapred da bi se slikao sa Predsednikom? :laugh:
 
Jeca":1y14jhyk je napisao(la):
Izvinjavam se, ovo mi je prvi forum čiji sam član (šta znači životni interes!), pa ne umem da koristim pravilno opciju "Quote", za odgovor, i onda mi postovi izgledaju šašavo (ali pomažu...). Nadam se da će sadržina biti jasna onom kome je namenjena, a vežbaću..... Vazda, kada odaberem opciju "quote" i sastavim odgovor, izlazi mi poruka da sam nešto zabrljala i na post ne može biti otpremljen. Da izvinete, koji je to đavo? :rolleyes:

Zavisi sta uradis kada pises.....
Svakako kada pritisnes Quote, imas na pocetku tog teksta u zagradi quote i isto tako na kraju tog teksta - to ne smes da brises. Meni se to slucajno desilo i isto mi je izbacilo greska.

Naravno tekst koji citiras smes da menjas.
 
@nikola011

Izbori su cudo, vecito se svi dohvate nekog posla i slikaju.... Nas ce da usele (tj vas, posto ja cekam decembar), negde ce da rade puteve, negde kanalizaciju, negde toplovod itd..... i tako iz godine u godinu....uzas
Samo se nadam da posle izbora nece biti zastoja u radovima na zgradama, kao i da nece biti prosto receno "sklepani ofrlje" :laugh:
 
Kad smo kod toplovoda, videh da i dalje na GDS sajtu u vestima spominju da se radi na infrastrukturi toplovoda, pa mi nije jasno otkud bojleri u stanovima ako se planira toplovod?

Ima li neko precizniju informaciju o tome?

Nema poente da nam sada ugrađuju bojlere, ako će ubrzo biti priključenje na toplovod (osim ukoliko ne žele da nam to priključenje posebno ne naplate, šti bi bilo vrlo podlo :mad: )
 
K_Kaca":2v65fcxk je napisao(la):
@nikola011

Izbori su cudo, vecito se svi dohvate nekog posla i slikaju.... Nas ce da usele (tj vas, posto ja cekam decembar), negde ce da rade puteve, negde kanalizaciju, negde toplovod itd..... i tako iz godine u godinu....uzas
Samo se nadam da posle izbora nece biti zastoja u radovima na zgradama, kao i da nece biti prosto receno "sklepani ofrlje" :laugh:

Ja mislim da zastoja apsolutno nece biti ni kasnije jer je drzava uzela kredit za koji je dala garanciju u Skupstini da bi se veliki deo naselja u potpunosti zavrsio, mozda i ceo, znaci izvodjaci su dobili pare, gradice.
Meni se ne svidja ova druga konstatacija za koju sam i ja sumnjicav "sklepani ofrlje", pa nista, onima kojima se rok pomeri unapred, neka malo vise nadgledaju majstore... I naravno, frizura za slikanje...
 
Optimist":1bm4p943 je napisao(la):
Kad smo kod toplovoda, videh da i dalje na GDS sajtu u vestima spominju da se radi na infrastrukturi toplovoda, pa mi nije jasno otkud bojleri u stanovima ako se planira toplovod?

Ima li neko precizniju informaciju o tome?

Nema poente da nam sada ugrađuju bojlere, ako će ubrzo biti priključenje na toplovod (osim ukoliko ne žele da nam to priključenje posebno ne naplate, šti bi bilo vrlo podlo :mad: )

Kada na vestima kazu da rade toplovod, oni misle na grejanje, kroz cevi takodje ide topla voda. Ja sada zivim u zgradi sa toplovodom, to ne moze naknadno da se ugradi, nezavisan je sistem od tople vode za grejanje, dakle vec bi morali da urade kompletnu instalaciju u zgradama i stanovima da kad ukljucis toplu vodu da ti ona dolazi iz posebne cevi iz toplane. Ako to nije stavljeno, toplovoda nema i nece ga biti.
 
nikola011":3ifbj7x4 je napisao(la):
K_Kaca":3ifbj7x4 je napisao(la):
@nikola011

Izbori su cudo, vecito se svi dohvate nekog posla i slikaju.... Nas ce da usele (tj vas, posto ja cekam decembar), negde ce da rade puteve, negde kanalizaciju, negde toplovod itd..... i tako iz godine u godinu....uzas
Samo se nadam da posle izbora nece biti zastoja u radovima na zgradama, kao i da nece biti prosto receno "sklepani ofrlje" :laugh:

Ja mislim da zastoja apsolutno nece biti ni kasnije jer je drzava uzela kredit za koji je dala garanciju u Skupstini da bi se veliki deo naselja u potpunosti zavrsio, mozda i ceo, znaci izvodjaci su dobili pare, gradice.
Meni se ne svidja ova druga konstatacija za koju sam i ja sumnjicav "sklepani ofrlje", pa nista, onima kojima se rok pomeri unapred, neka malo vise nadgledaju majstore... I naravno, frizura za slikanje...

Svi su se uhvatili za izbore u maju. Ali u maju ne biramo druga predsednika, vec u verovatno u decembru. Nas ostavljaju za to slikanje. Sto je super, jer imaju motiv da ne kasne :)

Sto se tice toplovoda - on je za centralno grejanje, ne za toplu vodu u domacinstvima. Od toga je GDS odustao jos na pocetku.
 
nikola011":2fxkfyw0 je napisao(la):
Optimist":2fxkfyw0 je napisao(la):
Kad smo kod toplovoda, videh da i dalje na GDS sajtu u vestima spominju da se radi na infrastrukturi toplovoda, pa mi nije jasno otkud bojleri u stanovima ako se planira toplovod?

Ima li neko precizniju informaciju o tome?

Nema poente da nam sada ugrađuju bojlere, ako će ubrzo biti priključenje na toplovod (osim ukoliko ne žele da nam to priključenje posebno ne naplate, šti bi bilo vrlo podlo :mad: )

Kada na vestima kazu da rade toplovod, oni misle na grejanje, kroz cevi takodje ide topla voda. Ja sada zivim u zgradi sa toplovodom, to ne moze naknadno da se ugradi, nezavisan je sistem od tople vode za grejanje, dakle vec bi morali da urade kompletnu instalaciju u zgradama i stanovima da kad ukljucis toplu vodu da ti ona dolazi iz posebne cevi iz toplane. Ako to nije stavljeno, toplovoda nema i nece ga biti.

Ah, ima logike, hvala na objašnjenju, nije mi ni palo na pamet da se radi o daljinskom grejanju (ili sam se ipak ponadao da će biti tople vode nezavisne :D )
 
Jeca":77e3xvwc je napisao(la):
Smesak, hvala na odgovoru :) , pogledaću ove linkove, jer ovih dana ništa drugo i ne radim nego guglam po raznim adresama, ne bih li našla nešto po našoj meri. Prijatelji takođe imaju neke predloge, pošto ćemo i mi praviti kuhinju, naravno. Muž opet ima neke kolege na poslu koji se, izvan radnog vremena "honorarno" bave izradom i sklapanjem nameštaja, ali nismo sigurni koliko ko ima iskustva na tom polju, a nije ni zgodno da se na poslu preslišavaju dokle su odmakli radovi ( Npr. - Šefe, završi li ti meni onu policu? - Ne ide.....).
Mi smo kupili stan na GP4, konkretno u 4G zgradi, lamela I. Stan je, ako se ja dobro orijentišem, okrenut ka jugu (jugozapadu?), kada god smo navraćali oko podneva (dva puta, doduše) bilo je sunca, a gleda delom u zgradu preko puta (4E), a delom u parkić pored, gde su sada građevinci u barakama.

Ja sam u 4E, lamela 1 i gledam na park. Sto se tice majstora, ovaj nas ima brdo slika okacenih na internetu i ja sam prezadovoljan kako ih je uradio.
Ako ti odgovara kupovina na cekove, firma Agacija na Tosinom bunaru daje materijal (iverica, medijapan, okove, sudopere, radne ploce, itd.) na 6 meseci.
Ako zelis, mogu ti poslati dimenzije kuhinje u milimetar (imam u jpg formatu)?
 
Smesak, ne umem ljudski da koristim opciju odgovora, pa moram ovako da te oslovim.
Dakle, mi smo komšije iz dve naspramne zgrade. I mi gledamo "iskosa" u taj isti park (neko reče da je tu predviđeno da se gradi škola?) i u tvoju lepu zgradu, koja mi služi kao orijentir kada uđem u naselje i pokušam da nađem svoju zgradu...
Slušaj, baš sam se pitala kako već planiraš kuhinju (mislim o.k. okvirno, ali...), jer mi je još nismo ljudski premerili. Naravno, postoji plan (skica) ali koliko su dimenzije tamo realne? A u stan smo poslednji put ušli 17.03., bilo je prohladno i ništa nismo uspeli izmeriti, ja sam se smrzavala. Samo ovlaš udubljenja za plakare...
Ja stanujem na Vidikovcu i naravno, ne znam za tu firmu na Tošinom bunaru, ali nije nikakav problem da je obiđem i pogledam šta nude. Naravno da mi odgovara opcija na rate (čekove) jer ulazim u prazan stan (stvari ne selim iz nekih razloga) i moram kupiti sve novo. Bankrotiraću.
Molim te, pošalji mi na mejl dimenzije kuhinje, baš bi mi poslužilo, naravno.
Ja ću tebi poslati kako mi je arhitekta sa nekog sajta predložila da uredim stan, vođena mojim porodičnim potrebama (poslaću ti link).
Što se tiče majstora za kuhinju, muž mi još ne da odrešene ruke, nešto pregovara sa kolegama na poslu oko toga, ali slutim ja da to mene čeka, takva nam je podela uloga, šta da se radi. A tog tipa za kuhinju si našao na Internetu, ne znaš ga lično?
Hvala ti na informacijama, ti ćeš se sigurno useliti pre mene, pa će svako tvoje iskustvo u premošćavanju nekih problema biti korisno prilikom uređenja stana. Pozdravljam.
 
K_Kaca":ec4mkp7v je napisao(la):
Jeca":ec4mkp7v je napisao(la):
Izvinjavam se, ovo mi je prvi forum čiji sam član (šta znači životni interes!), pa ne umem da koristim pravilno opciju "Quote", za odgovor, i onda mi postovi izgledaju šašavo (ali pomažu...). Nadam se da će sadržina biti jasna onom kome je namenjena, a vežbaću..... Vazda, kada odaberem opciju "quote" i sastavim odgovor, izlazi mi poruka da sam nešto zabrljala i na post ne može biti otpremljen. Da izvinete, koji je to đavo? :rolleyes:

Zavisi sta uradis kada pises.....
Svakako kada pritisnes Quote, imas na pocetku tog teksta u zagradi quote i isto tako na kraju tog teksta - to ne smes da brises. Meni se to slucajno desilo i isto mi je izbacilo greska.

Naravno tekst koji citiras smes da menjas.

Hvala, K Kaca, evo probam. Ti si baš pozitivan lik, primećujem, kad imaš živaca i za moje informatičke trapavosti. Sada da vidimo hoće li uspeti....
 
Jeca":1hv0xq8v je napisao(la):
Hvala, K Kaca, evo probam. Ti si baš pozitivan lik, primećujem, kad imaš živaca i za moje informatičke trapavosti. Sada da vidimo hoće li uspeti....

Uspelo :kk:

Nema na cemu, ali zaista. Trajalo je samo minut da ti objasnim, ko ne bi imao strpljenja :D
 
@nikola011
@lila

Kada god da su izbori, samo neka oni nama sazidaju kako su obecali i da ispostuju rokove i sve ce biti ok.

P.S. Pa ja sam stan htela da kupim u GP4 da bih se slikala hahahaha :laugh: salim se naravno
 
da li neko zna radnju u Beogradu ili okolini da prodaje i ugradjuje klizna vrata, ali klizna vrata koja idu iz zida (kaseta)? :D
potrebna mi je svaka informacija vise nego predsednickim kandidatima glas :p
 
Da neko ima nove fotke vezane za 4 ž zfradu?VIDIM DA JE FASADA "diskretne"PLAVE BOJE!!!!
 
Vrh