Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

svsavic":3noqdork je napisao(la):
Evo napravio sam po mom mišljenu NA PRVI POGLED, bez ljutnje molim, "rang listu" stanova:
Dobri:

Lošiji

82.
tip03-4j_6460.jpg

Ovaj stan sam ja pazario (III sprat). Stan je prepravljen, odnosno kuhinja je promenjena i ubacena je jos jedna spavaca soba (od dela dnevne). Ima prostora za skoro 5m ugradnih ormana, sto meni potpuno odgovara. Ima i boljih i lepsih stanova ali se zeni i meni ovaj svideo. Ima lep pogled na park, tako da mogu u gacama ujutru da se setam :)

Stan sada izgleda ovako:
tip09-4e7080.jpg
 
dragi kraljribara, imaš najmanji stan a dobar, evo predloga na brzinu:
kxGa.jpeg
 
svsavic":1chbc5mz je napisao(la):
dragi kraljribara, imaš najmanji stan a dobar, evo predloga na brzinu:
kxGa.jpeg

Sale, papir sve trpi.
Soba je pravilnog oblika 247*246 ali je suvise mala da bi u nju stavio bracni krevet.
Na tvom crtezu, po sirini spavace sobe, imas orman od 60cm + bracni od 160cm. To ti ostavlja samo 26 cm slobodnog prostora, a na to moras dodati i debljinu radijatora (ispod prozora). Neka orman bude i 45-50 cm opet je suvise usko za bilo sta.

Najbitnije je otici i uzivo videti stan koji se kupuje. Poneses lepo metar i sve lepo izmeris. Tek kada dobijes licni uvid u prostor, shvatis da li ti stan odgovara ili ne.
 
Da li se nekom desilo da je kupio stan sa uverenjem da je stan na jugozapadnoj strani , a dobio na severozapadnoj, odnosno da je na projektu bilo jedno, a kad se zgrada izgradila shvatio da je na suprotnoj?

Pozdrav
 
smesak, mi smo kupili isti stan kao što je i tvoj, i ja sam sasvim zadovoljna strukturom i svim drugim osobinama tog stana. Posebno mi se upravo sviđa to što ima puno mesta za ugradne plakare, hvala im na tome, pa se nećemo morati mlatiti sa kojekakvim ormarinama koje bi mi "pojele" prostor. Upravo naveliko razmatram razne firme koje se bave izradom plakara po meri i razmišljam o pregradama, fiokama i ostalom, jer to moramo uraditi pre nego što se uselimo u stan. Ako naiđeš na nešto zanimljivo na internetu, prosledi link (ako je to dozvoljeno?). I naš stan ima lep pogled, dosta sunca i sl.
 
da li bi neko bio ljubazan da mi objasni kako da postujem nacrt svog stana kako bih se pridruzio diskusiji :D
 
merica":12p398kc je napisao(la):
Da li se nekom desilo da je kupio stan sa uverenjem da je stan na jugozapadnoj strani , a dobio na severozapadnoj, odnosno da je na projektu bilo jedno, a kad se zgrada izgradila shvatio da je na suprotnoj?

Pozdrav

Cesto se kod nas na kartama slovo S pogresno tumaci, jer je na engleskom to Jug, a na srpskom Sever. I tu gresku cesto naprave i sami projektanti kad crtaju plan pa se zbune i mahinalno sever oznace sa S, iako koriste englesku notifikaciju. Mozda si upravo to videla na karti, ili si se ti zbunila kad si gledala, ili je bila tehnicka greska na crtezu.

Mojima se desilo, ali jos 70-tih, da je izvodjac okrenuo kartu, pa je ulaz sa juga otisao na sever, kasnije su samo doterali ulicu kako treba :lol:
 
svsavic, hvala na predlogu.

Treba imati u vidu da treba da postavim radni sto sa kompjuterom (desktop) zbog prirode posla koji radim. Planirao sam i neki šank u kuhinji da bih izbegao sto za ručavanje, videćemo kako će na kraju izgledati stan. Što se tiče predloga za kauč koji je na zidu, to mi ne odgovara jer tu hoću veća vrata koja će moći da se otvore da mogu iz kreveta da gledam TV koji je povezan na HTPC za gledanje filmova. Tj. poenta je da se TV može gledati i iz spavaće i iz dnevne sobe, kao i to da negde moram da uglavim radni sto sa kompjuterom.

@smesak

Ja svakako planiram da stavim francuski ležaj u tu sobu, doduše ne preterano širok.
 
da li bi neko bio ljubazan da mi objasni kako da postujem nacrt svog stana kako bih se pridruzio diskusiji :D
 
Da li bi neko bio ljubazan da objasni da li Kruzni put u odnosu na naselje se nalazi severno ili juzno :) ?

Hvala.

Pozdrav,
 
@svsavic

Svaka čast za slike!!!

Šta mislite o stanovima 11,13 i 49, svi su slični... Kako vam se čini raspored i da li biste nešto menjali?
 
Jeca":20uv6efr je napisao(la):
smesak, mi smo kupili isti stan kao što je i tvoj, i ja sam sasvim zadovoljna strukturom i svim drugim osobinama tog stana. Posebno mi se upravo sviđa to što ima puno mesta za ugradne plakare, hvala im na tome, pa se nećemo morati mlatiti sa kojekakvim ormarinama koje bi mi "pojele" prostor. Upravo naveliko razmatram razne firme koje se bave izradom plakara po meri i razmišljam o pregradama, fiokama i ostalom, jer to moramo uraditi pre nego što se uselimo u stan. Ako naiđeš na nešto zanimljivo na internetu, prosledi link (ako je to dozvoljeno?). I naš stan ima lep pogled, dosta sunca i sl.

Jeco, bas mi je drago sto smo komsije po strukturi. I ja sam prezadovoljan mestima za ugradne plakare. Vec imam uradjen i veci deo dizajna za kuhinju, kao i majstora (od poverenja i izuzetno povoljnog) koji ce to da uradi.
Za pocetak mozes pogledati sledece linkove kako bi dobila ideje:

http://nove.rs/galerija_kuhinja.html
http://www.ppdesignplus.rs/index.php?option=com_morfeoshow&task=view&gallery=2&Itemid=65
http://www.kubis.rs/Galerija.html

P.S. Poslacu ti tokom dana moj telefon na email, pa se mozemo cuti i preko zice (da ne zamaramo ostale forumase). Na kojoj si parceli, tj. lameli kupila stan?
 
Jeca":1o4rem30 je napisao(la):
Primer: u zgradici gde sada živim, koja ima 16 stanova, stanari rešili da postavljaju roletne na prozore, sastao se kućni savet, i šta da vam pričam: bilo je otprilike 16 predloga za izbor boje roletni. Kako se nisu mogli dogovoriti jer je svako mislio da je njegov odabir najbolji, zgradica sada izgleda - veselo. Mala zgrada, a na njoj bele, braon, sive, zelene, plave i sve druge roletne. Naše naravi! Toliko o tome da se o ukusima ne raspravlja, pa ko želi drugačije pločice, boju zidova - naravno, na volju mu.

Slatko si me nasmejala :) hvala na tome :)
 
I ja sam kupio ovaj stan od 35.89 i planiram klizna vrata ili harmoniku izmedju "spavace" i "dnevne", ako je neko zainteresovan od buducih komsija da odemo na kafu i razmenimo misljenja oko uredjenja stana nek posalje PM :)
 
somit vidim da si zainteresovan za ugradnju kliznih vrata kao i ja (takodje izmedju spavace i dnevne) pa me zanima da li znas neku radnju koja ih prodaje. ja sam pronasao za sada samo ovu firmu http://www.allometal.co.rs/klizna_vrata.html
prodaju samo kasetu u koja treba da se ugrade vrata i kosta oko 13000 dinara
 
DA LI NEKO IMA PREPORUKU KOD KOGA RADITI KUHINJU I NAMESTAJ PO MERI?
 
Jeco, bas mi je drago sto smo komsije po strukturi. I ja sam prezadovoljan mestima za ugradne plakare. Vec imam uradjen i veci deo dizajna za kuhinju, kao i majstora (od poverenja i izuzetno povoljnog) koji ce to da uradi.
Za pocetak mozes pogledati sledece linkove kako bi dobila ideje:

P.S. Poslacu ti tokom dana moj telefon na email, pa se mozemo cuti i preko zice (da ne zamaramo ostale forumase). Na kojoj si parceli, tj. lameli kupila stan?

Smesak, hvala na odgovoru :) , pogledaću ove linkove, jer ovih dana ništa drugo i ne radim nego guglam po raznim adresama, ne bih li našla nešto po našoj meri. Prijatelji takođe imaju neke predloge, pošto ćemo i mi praviti kuhinju, naravno. Muž opet ima neke kolege na poslu koji se, izvan radnog vremena "honorarno" bave izradom i sklapanjem nameštaja, ali nismo sigurni koliko ko ima iskustva na tom polju, a nije ni zgodno da se na poslu preslišavaju dokle su odmakli radovi ( Npr. - Šefe, završi li ti meni onu policu? - Ne ide.....).
Mi smo kupili stan na GP4, konkretno u 4G zgradi, lamela I. Stan je, ako se ja dobro orijentišem, okrenut ka jugu (jugozapadu?), kada god smo navraćali oko podneva (dva puta, doduše) bilo je sunca, a gleda delom u zgradu preko puta (4E), a delom u parkić pored, gde su sada građevinci u barakama.
 
stan.jpg

evo i ja da podelim svoje planove u vezi prepravki koje planiram.
uzeli smo po meni stan sa najboljim rasporedom prostorija a to je dvosoban stan od 49,1 kvadrata u zgradi 2B i planiram sledece:
crveno - po GDS ovde su vrata ali kako bih dobio jos prostora u kuhinji i kako se ne bi mesale "arome" izmedju kuhinje i wc, skidam vrata i zatvaram ih zidom
zeleno - po GDS su ovde takodje vrata ali kako bih dobio vise dnevnog svetla u hodniku, pregled dnevne i terase iz hodnika i da bih mogao da dodam malo kreativnosti u lego-stanove koje prave nasi kvazi strucnjaci, opet skidam vrata i pravim luk
plavo - opet vrata po GDS koja se nalaze na zidu izmedju spavace i dnevne sobe i to u dnu (zid koji odvaja spavacu sobu od LIFTA, na crtezu taj zid se nalazi uz sto trpezarije). opet HVALA BOGU skidam vrata, ugradjujem klizna vrata (koja se izvlace iz zida ne ispred) a sam otvor vrata pomeram barem za 80-90cm od mesta gde se sada nalaze a sve kako bih dobio mesta za americki plakar koji SAVRSENO lezi u spavacoj sobi uz zid koji deli spavacu od lifta jer je idealna dimenzija za americki plakar, savrseno mesto a jos cu dodatno da prigusim inace "besumni" lift po GDS.
toliko o mojim planovima za sada. nadam se da sam lepo objasnio raspored hahah
svim buducim komsijama zelim svako dobro a ako neko ima neke informacije o radnjama gde se mogu pazariti klizna vrata (ali klizna vrata koja leze u kaseti i izvlace se iz zida) bio bih mu veoma zahvalana :D
 
Izvinjavam se, ovo mi je prvi forum čiji sam član (šta znači životni interes!), pa ne umem da koristim pravilno opciju "Quote", za odgovor, i onda mi postovi izgledaju šašavo (ali pomažu...). Nadam se da će sadržina biti jasna onom kome je namenjena, a vežbaću..... Vazda, kada odaberem opciju "quote" i sastavim odgovor, izlazi mi poruka da sam nešto zabrljala i na post ne može biti otpremljen. Da izvinete, koji je to đavo? :rolleyes:
 
According to svsavic's clasification, sada bi svi koji su kupili trebali lepo da napišu da li su kupili dobar, ne tako loš ili pak lošiji stan. :cool:
A zašto nema odličnih, da li je to zbog ravnoteže, da se onda oni u dnu ne bi zvali jako loši ili katastrofalni čak? :/
Hteo sam, stvarno sam hteo da citiram ceo njegov post, ali sam ipak odustao, nisam imao srca, mada mi nije bilo lako. :D
 
Pogledala sam klasifikaciju. Svaka cast na trudu ali imam da primetim da su stanovi su razlicite velicine i kvadrature i nejasno mi je kako mogu da se klasifikuju na isti nacin. Svi se slazemo da su dvostrani stanovi bolji, ali oni su i veci tako da je nelogicno porediti garsonjeru i trosoban stan npr. Odnosno ne mozes mesati babe i zabe.Koliko sam ja uspela da shvatim osnovni imperativ za visoku poziciju po ovoj klasifikaciji jeste mogucnost naknadnog pregradjivanja, dodavanja i oduzimanja!
I mene zanima izrada kuhinje i plakara po meri. Neko je spomenuo da mozemo da se nadjemo i diskutujemo. Ja sam za.
 
Pozdrav svima!

Po predjasnjoj rang listi nas stan spada u losije :( , mada to je individualna procena. U trenutku u kojem smo mi birali stan, a to je bilo prilicno skoro, to je bila jedna od boljih opcija, jer i nismo imali veliki izbor.

Svakako, izuzetno smo srecni ovom opcijom obzirom da je stan u zgradi 4Đ, na trecem spratu, dvostran, zadovoljavajuce orijentisan, sa ne tako losim pogledom itd.

Stan ima sledeci raspored:

ScreenShot011.jpg


Mane ovakvog rasporeda su mozda preveliki hodnik i degazman + dve terase, kao da smo kupili stan od 50kvm, a on zapravo sa terasama i hodnicima ima 62kvm. Mala kuhinja je najveca mana po meni, spavaca soba je dimenzija ~4.3 x 2.2m, sto je nekako izduzeno, ali evo kako mi planiramo da ovaj prostor prilagodimo sebi u nekoj buducnosti.

stan.jpg


Hodnik cemo da iskoristimo za garderobere, a garderobera nikad dovoljno :) Trebace tu mesta i za cipelarnik, civiluk...tako da po mom misljenju nesto veci hodnik je plus
Kuhinju bi recimo produzili na racun degazmana (jos ne znam gde bi tacno postavili vrata za kuhinju, iz dnevne definitivno i verovatno klizna, ali jos bi razmislili o poziciji vrata), a prostor koji je predvidjen za trpezariju bi pretvorili u jos jednu sobu. Bilo bi malo vise prepravki, ali sad sta je tu je :)

Ako neko ima jos neku dobru ideju, bili bi zahvalni
 
Vrh