Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Zakon o zastiti potrosaca

Raskidanje ugovora zbog odstupanja od ugovorenih uslova
 
Zakon o zastiti potrosaca

Raskidanje ugovora zbog odstupanja od ugovorenih uslova
 
Zakon o zastiti potrosaca

Raskidanje ugovora zbog odstupanja od ugovorenih uslova
Clan 78.
Ako se u toku pružanja usluge utvrdi da se trgovac ne pridržava uslova iz
ugovora, odnosno da pružanje usluge ne vrši u skladu sa ugovorom usled
 
Zakon o zastiti potrosaca, clan 78 - Raskidanje ugovora zbog odstupanja od ugovorenih uslova

Mislim da se visina naknade se utvrdjuje na osnovu Zakona o obligacionim odnosima
 
Posto je ova tema adekvatna za superheroje, poziva se poznati borac za pravdu i ljudska prava Nevenkovic da nam kaze sta mozemo da uradimo u slucaju kasnjenja u izvodjenju radova, odnosno useljenja.

Hvala unapred! :)
 
Ima li pravnika?

Ukoliko ima bilo bi dobro i da nam objasni šta da čuvamo, da spremamo ukoliko dođe do tužbe?

Mislim na naše dokaze npr. ugovor o zakupu stana i sl...... Nisam baš sigurna zašto bi bio neophodan ugovor, jer ako kasne kakve veze ima da li plaćaš kiriju ili ne....oni kasne te kasne i to se plaća, a mi smo svakako oštećeni ako se ne uselimo u predviđenom roku ili grešim? :)
 
@K_KACA Naravno da si u pravu.Oni imaju obavezu da ispoštuju ono što je potpisano i jednako odgovaraju i prema onima koji plaćaju kiriju, i koji ne plaćaju.To nema nikakve veze sa GDS-om, i nebitno je ko će i na kakav način premostiti taj period, svi su jednako oštećeni.
 
@volf

Tako sam i mislila, ali me malo zbunio post iznad gde piše čuvajte ugovore o zakupu stana....

Hvala puno :D
 
MilisaV":2f1ju0x6 je napisao(la):
može i van sudsko poravnjanje.

u zakonu jasno piše koliko košta dan kašnjenja. on se izražava u procentima. ali sam zaboravio tačan iznos.

Pošto pravnici nam ne odgovaraju na postove, a mene živo zanima koliko košta dan kašnjenja, pokušala sam da pronađem bar nešto korisno, ali ništa... verovatno zato što nisam pravnik :laugh:
 
somit":33jbh4gw je napisao(la):
Drage moje komsije,
Vec neko vreme pratim forum, ali sada moram da se ukljucim :)
i ja sam kupio 7A, malu garsonjeru..... ugovor potpisao pocetkom februara, rok za zavrsetak u ugovoru stoji 15.08.2012.... e sad ako treba da se tuze, ce ih tuzimo :)
takodje, i mene zanima ideja zajednicke kupovine tehnike, ako nesto moze da se izboksuje, mada sumnjam...
eto tako drage komsije :)
 
4Ž":3t108lmz je napisao(la):
4Ž, optika i plocice

imag0285.jpg


imag0292.jpg
 
Tacno je da je takav redosled izbora stana trenutno, ali kada sve bude zavrseno, ostace samo performanse, funkcionalnost, spratnost, orjentacija stana i lokacija. Tako da ce stanovi imati svoje razlike i u zivljenju u njima i u kasnijoj ceni. Ja sam kupio jedan, onako, solidan, 57kvm, a sada trazimo za sestru, ali sada dosta obazrivije na sve ovo izneto.
 
GP5":yvdb4zgd je napisao(la):
Tacno je da je takav redosled izbora stana trenutno, ali kada sve bude zavrseno, ostace samo performanse, funkcionalnost, spratnost, orjentacija stana i lokacija. Tako da ce stanovi imati svoje razlike i u zivljenju u njima i u kasnijoj ceni. Ja sam kupio jedan, onako, solidan, 57kvm, a sada trazimo za sestru, ali sada dosta obazrivije na sve ovo izneto.

Moram da se nadovezem. Meni u proceni nepokretnosti i pise da je zvanicna prodajna cena na dan procene tj. 06.02.2012. godine visa za parcele 2 i 4 u odnosu na ostale. E sad ne znam koliko je to tacno.
 
Duska":e9atb335 je napisao(la):
GP5":e9atb335 je napisao(la):
Tacno je da je takav redosled izbora stana trenutno, ali kada sve bude zavrseno, ostace samo performanse, funkcionalnost, spratnost, orjentacija stana i lokacija. Tako da ce stanovi imati svoje razlike i u zivljenju u njima i u kasnijoj ceni. Ja sam kupio jedan, onako, solidan, 57kvm, a sada trazimo za sestru, ali sada dosta obazrivije na sve ovo izneto.

Moram da se nadovezem. Meni u proceni nepokretnosti i pise da je zvanicna prodajna cena na dan procene tj. 06.02.2012. godine visa za parcele 2 i 4 u odnosu na ostale. E sad ne znam koliko je to tacno.


Kakva vest..... :kk: Znači da sam ‚‚ubola‚‚ pravu parcelu (ako je to tačno naravno).
Ti si isto beše na parceli 2.... Koja zgrada?
 
Iskreno meni se najvise svideo polozaj GP1 i raspored zgrada , blizina Trosarine. GP2 je dosta niza u odnosu na GP1 , a i zgrade su nekako blizu i ima ih mnogo. GP4 je malo bolja ali dalja od prevoza,a i zgrade su takodjer nekako preblizu. Gp 5,6,7 su mi nekako daleko. Naravno, to je moje licno zapazanje.

Pozdrav,
 
K_Kaca":20hxj3ps je napisao(la):
Duska":20hxj3ps je napisao(la):
GP5":20hxj3ps je napisao(la):
Tacno je da je takav redosled izbora stana trenutno, ali kada sve bude zavrseno, ostace samo performanse, funkcionalnost, spratnost, orjentacija stana i lokacija. Tako da ce stanovi imati svoje razlike i u zivljenju u njima i u kasnijoj ceni. Ja sam kupio jedan, onako, solidan, 57kvm, a sada trazimo za sestru, ali sada dosta obazrivije na sve ovo izneto.

Moram da se nadovezem. Meni u proceni nepokretnosti i pise da je zvanicna prodajna cena na dan procene tj. 06.02.2012. godine visa za parcele 2 i 4 u odnosu na ostale. E sad ne znam koliko je to tacno.


Kakva vest..... :kk: Znači da sam ‚‚ubola‚‚ pravu parcelu (ako je to tačno naravno).
Ti si isto beše na parceli 2.... Koja zgrada?
Tacno je da tako pise u proceni. Razlicita je cena kvadrata. To su zvanicne prodajne cene osim ako Direkcija nije nesto menjala. Ja samo ne znam da li su po toj ceni kvadrata na drugim parcelama i prodavani stanovi jer su svi koje ja poznajem kupovali stanove na parceli 2 ili 4. Inace moja zgrada je 2V.
 
merica":1peocgqv je napisao(la):
Iskreno meni se najvise svideo polozaj GP1 i raspored zgrada , blizina Trosarine. GP2 je dosta niza u odnosu na GP1 , a i zgrade su nekako blizu i ima ih mnogo. GP4 je malo bolja ali dalja od prevoza,a i zgrade su takodjer nekako preblizu. Gp 5,6,7 su mi nekako daleko. Naravno, to je moje licno zapazanje.

Pozdrav,

Bas tako, jedino ostaje licni izbor, koji bar za stanove od oko 60 kvm, dvoiposobne, znaci ili bolji stan ili bolja lokacija. To je ujedno i moj generalni zakljucak, stanovi na gp 5,6 i 7 su daleko funkcionalniji. :violina:
 
Zdravo svima :)
Ja mislim da ne može sve biti idealno - i građevinska parcela i blizina prevoza (a ujedno da je što manja buka i zagađenje od saobraćaja) i orijentacija stana, boja fasade, sprat, komšije, zelenilo, blizina tržnog centra.... Da ne preterujemo? Pa gde to ima? Za tako nešto morala bih imati mnogo para i graditi sebi kuću gde ja želim i kako ja želim. Od trenutka kada sam napravila konačan izbor stana ( u gp 4), ja se trudim da vidim oko sebe pozitivne strane svog odabira. I jedva čekam i radujem se useljenju, u nadi da će biti (približno) u roku koji je određen ugovorom. A kako će sve izgledati jednog dana, videćemo kada naselje bude u završnoj fazi... Jednog dana. Ko zna šta će se tada ispostaviti kao prednost, a šta kao mana. Uživajmo u nastanku našeg novog naselja i ne opterećujmo se previše.
 
jeco radiš li za ortopeda ili si član omladine ds-a pa ovde tako pričaš?

kako da se ljudi ne opterećuju previše. pa kako misliš da neko ima za hranu ako plaća i kiriju i ratu?
 
Kirija i rata i plus ako imaš porodicu onda su tu i deca, škole, obdaništa..... Sve kad se sabere bude veliki trošak i velika briga ukoliko izgradnja kasni...

Slažem se da treba gledati pozitivno i šta će biti biće, ali briga je tu svakome ko ima iznad navedeno.
 
Duska":2ldlphoo je napisao(la):
K_Kaca":2ldlphoo je napisao(la):
Duska":2ldlphoo je napisao(la):
Moram da se nadovezem. Meni u proceni nepokretnosti i pise da je zvanicna prodajna cena na dan procene tj. 06.02.2012. godine visa za parcele 2 i 4 u odnosu na ostale. E sad ne znam koliko je to tacno.


Kakva vest..... :kk: Znači da sam ‚‚ubola‚‚ pravu parcelu (ako je to tačno naravno).
Ti si isto beše na parceli 2.... Koja zgrada?
Tacno je da tako pise u proceni. Razlicita je cena kvadrata. To su zvanicne prodajne cene osim ako Direkcija nije nesto menjala. Ja samo ne znam da li su po toj ceni kvadrata na drugim parcelama i prodavani stanovi jer su svi koje ja poznajem kupovali stanove na parceli 2 ili 4. Inace moja zgrada je 2V.

Komšinice - ja sam 2B.
Mislila sam da cena zavisi od veličine stana, da su manji 1290, a veći 1250...... izgleda da sam ja to nešto pogrešno protumačila :D
 
K_Kaca":14b9ydc0 je napisao(la):
Duska":14b9ydc0 je napisao(la):
GP5":14b9ydc0 je napisao(la):
Tacno je da je takav redosled izbora stana trenutno, ali kada sve bude zavrseno, ostace samo performanse, funkcionalnost, spratnost, orjentacija stana i lokacija. Tako da ce stanovi imati svoje razlike i u zivljenju u njima i u kasnijoj ceni. Ja sam kupio jedan, onako, solidan, 57kvm, a sada trazimo za sestru, ali sada dosta obazrivije na sve ovo izneto.

Moram da se nadovezem. Meni u proceni nepokretnosti i pise da je zvanicna prodajna cena na dan procene tj. 06.02.2012. godine visa za parcele 2 i 4 u odnosu na ostale. E sad ne znam koliko je to tacno.


Kakva vest..... :kk: Znači da sam ‚‚ubola‚‚ pravu parcelu (ako je to tačno naravno).
Ti si isto beše na parceli 2.... Koja zgrada?

Da li je neko uzeo u obzir i nacin izgradnje i kvalitet iste. Danas sam bio do gradilista i ono sto primecujem jeste da na parceli 2 postavljaju sablone i popunjavaju ih betonom, tako da dobijate zgrade izlivene betonom, to se pogotovo radi kod mesta gde postoje prozori. Kod svih ostalih lokacija (4,5,6 i 7) zgade su zidane blokovima i na njih je postavljana fasada ili je pravljen sendvic zid. Zanima me koliko je ovo izlivanje betona opravdano i kolika je razlika u odnosu na blokove sa strane termoizolacije? Jasno je da im ovakav nacin rada ubrzava posao a pretpostavljam i da je jeftinije?
 
Svakako ne zidaju zgrade od cigle. Sta onda ima veze da li je beton ili su blokovi?!?
 
Duska":27d4j9t0 je napisao(la):
Svakako ne zidaju zgrade od cigle. Sta onda ima veze da li je beton ili su blokovi?!?

Beton je 3 do 4 puta gori izolator od opeke, a i opeka je zdravija (disanje zidova, buđ, zračenje betona tj. armature ...)

Evo primera izolacije raznih materijala:

jGWq.png
 
Vrh