Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Eh, kako je moguce da posle 84 strane na forumu i dve godine ultra-giga marketinga, ljudi i dalje misle da kupuju neprofitne stanove na Vozdovcu. Na Vozdovcu su jeftini stanovi tj. marketinska patka tj. sta je jeftino odredjuje strucni ministar.
O ugovoru sam vec pisao, taj njihov ugovor je klasican monopolski ugovor gde je kupac minimalno zasticen a prodavac na sve moguce nacine.
Nemam nista protiv kupovine na Vozdovcu ali dajte malo ljudi, dobro se informisite i razmislite o svemu.
 
Bio sam danas na gradilistu i sedeo sam sa sefom gradilista 5G i 5V i sa nadzorom iz GDS-a za te objekte, sve do sada ide po planiranim tokovima sto se tice tih zgrada... za 5V je podignuta i krovna ploca sad se radi na unutrasnjim zidovima dok je vecina radnika presla na 5G, cak su prestigli 5B koji je krenuo mesec dana ranije... pohvale za ZOP Inzenjering.

Sto se tice pomeranja roka... Kazu da nista zvanicno nisu dobili, cak da su od mene prvi put culi da je moguce pomeranje bilo kakvo uopste... A i da dodje do pomeranja setite se da je bilo na snazi vanredno stanje i da kako su mi rekli po zakonu imaju pravo na to sobzirom na okolnosti... To verovatno spada u ona obligaciona prava, tako da je moje misljenje da tu tuzbe nista nece uraditi... a jos je rano za to u svakom slucaju.
 
Maya":18ldevp1 je napisao(la):
Zanimljivo je pogledati DOMex, indeks cena nepokretnosti NKOSK-a, gde je prosečna cena za Q4 2011 na Voždovcu iznosila 1289 evra. Volela bih kada bi neko objasnio na koji način je formirana "neprofitna cena" stanova u Stepi.

Što se tiče cene stana u Stepi koja je po statistici viša od prosečne... imam komentar:
Pre nego što sam kupio stan u Stepi, ja sam najpre našao odgovor na pitanje da li mogu da dobijem više od onoga što u Stepi dobijam za iste ili čak manje pare... i nalazio sam za manje pare ali... ne može da se poredi cena kvadrata u uđericama sa prozorom na metar od ulice ili u suterenu bez prozora u pregužvanom naselju bez parkinga i zelenila sa urbanistički građenim objektima pa makar imali i veću kvadraturu za iste pare što se mene tiče. Tu sam totalno odlepio kada sam video šta se prodaje i po kojim cenama. Realno je porediti cene stanova u sličnim naseljima po Beogradu sa ovom cenom u Stepi i tu vidiš zapravo zašto je to jeftino. Recimo, Dunavski cvet u Krnjači... čini mi se Gemax je gradio pre par godina, cena je bila 900e/m2 u izgradnji, sve se rasprodalo ali ogromna mana je teren, zatim Višnjički venac, gradnja 80-tih: cene poluraspadnutih stanova od 1150 do 1300 i to uglavnom za donju cenu dobijaš visoko prizemlje ili potkrovlje, plus dodaj troškove za renoviranje 150-300 po kvadratu... ima dosta takvih primera, da ne navodim Novi Beograd... samo vodi računa da ne porediš cenu za kilo žaba sa cenom za kilo baba :)
 
Mayče,
surovi zakon ponude i tražnje ne zna ni za kakve statistike ni logiku. Sve dok se kupuje, cena ostaje, kada kupovina stane videćemo.
Pozdrav
 
Maya":kgxlkn0s je napisao(la):
@ avoren, K_Kaca,
Zanimljivo je pogledati DOMex, indeks cena nepokretnosti NKOSK-a, gde je prosečna cena za Q4 2011 na Voždovcu iznosila 1289 evra. Volela bih kada bi neko objasnio na koji način je formirana "neprofitna cena" stanova u Stepi.
Ne znam u kom trenutku se govorilo o neprofitnoj gradnji. Od raznoraznog marketinga, kako očekivanog od strane investitora, tako i tipičnog FUD koji se, naročito po internetu, širi od nekih drugih interesnih grupa, teško mi je da sada da razaberem šta je bilo zvanična marketinška priča. A i ne zanima me mnogo. Ovo je, to je jasno svakome ko se malo upozna sa pričom, makar na nivou potrebom za običnu kupovinu, komercijalni projekat koji svoju konkurentnu cenu postiže načinom na koji se došlo do zemljišta, verovatno skraćenim procedurama i... To bi bilo to. Obim prodaje država pokušava da pospeši suvencionisanjem. To je cela priča. Ono što se u gradu trenutno naziva neprofitnom izgradnjom su one nedavno useljene zgrade u Vojvođanskoj koje su, ako se dobro sećam, po ceni od 1050 po kvm, a ima i klasične socijalne gradnje za ugrožene kategorije (kao što nas lepo obaveštava Studio B :)).
 
Evo i kako izgleda potražnja za stanovima koji su kupljeni na kredit od 2007:
24blx53.png


Izvor: http://www.nkosk.rs/content/indeks-...e-korporacije-za-osiguranje-stambenih-kredita
 
avoren":2zm69ml2 je napisao(la):
Eh... Pa ovaj skok je samo Stepa, mislim da je više problem u tome što je generalno potražnja, kao i izgradnja, jako opala, da ne kažem stala. Kako mi rekoše u banci, u zadnje vreme samo imaju kredite za Stepu, sve ostalo je stalo.

Pa da, slažem se, jeste skok posledica prodaje stanova u Stepi. Po meni ovo je dobar pokazatelj da je potražnja baš za stanovima u Stepi ogromna, samim tim dalja diskusija na temu o niskoj ceni je nepotrebna.
 
Postovani,

Ne znam da li se do sada raspravljalo na ovom forumu u vezi obezbedjenja tople vode ali ja ne mogu da se oduprem utisku da ugradjuju bojlercine pri cemu je cena kvadrata 1290E i toplana je na 200m od gradilista!
Naravno pored nesuvisne odluke o ugradnji bojlera na ovaj nacin sva prica o energetskoj efikasnosti naselja je na mnogo nizem nivou nego sto GDS i Dulic prezentuju......
 
K_Kaca":5x4i8fyk je napisao(la):
Ovo je fotografija za gospodina koji je na nekoj od prethodnih stranica objašnjavao da je moguće sa stepeništa razbiti prozor (svetlarnik) i dospeti na terasu. Jasno se vidi da nije moguće.
Ogradila bih se da je ovo slika za zgradu 2B i da ne znam kako je na ostalim zgradama, ali prosto ne volim kada neko generalizuje i prepada narod :)

@K_Kaca-izvinjavam se ako sam nekog prepao,to mi i je bila namera.

Na vasem objektu to srecom nije slucaj ,ali na objektima koje su slikali Boban 1 i smesak jeste(usput to sam video i svojim ocima,al ne slikah nazalost,minus za mene).

Moj post je trebao da posluzi da svi obrate paznju na ovaj detalj. I vas sam naterao da na objektu za koji ste zivotno zainteresovani proverite ovaj detalj. Videli ste da nemate ovaj problem idete dalje,molim vas alarmirajte ako nesto slicno primetite na objektima za koje ste vise zainteresovani,samo se tako nesto mozda u ovoj fazi da ispraviti.

Npr. da gospoda povade ovu alu stolariju koju su stavili na SVETLARNIK / TERASU na objetima na GP 4 i stave na vas objekat,a na ovim objektima nadju neko prihvatljivo resenje. Uspu dodao bih da se ovi prozori na svetlarnik/terasama otvaraju na "kiper". :bash:

Ako ga ovako ostave svi stanari ce u ovim objektima ce izgubiti,a najvise vlasnici ovih terasa.

Jos jednom da se izvinim na uznemiravanju.

Isto imam i zamerku na polozaje ormana za optiku i lan cvoriste za stanove,kao i velicinu i izgled istih.Ali to su sitnice u odnosu na svetlarnik/terasu.
 
За колеге из 4Ђ, лоша вијест. Комлетна вертикала у ламели 2 уз ламелу 1, озбиљно прокишњава. Прокишњавају сви станови од првог до задњег спрата који су у ламели 2 окренути ка ламели 1. Како ми је објаснио колега грађевинац између двије ламеле постоји шупаљ простор попуњен стакленом вуном остављен због тзв. дилетације - слијегања земљишта. Иако је кров на згради постављен још у октобру вода је некако ушла у тај простор, највјероватније послије ових великих снијегова. Драге комшије оно што је проблем је то што извођач неће ријешити тако што ће наћи гдје кров пропушта вода, већ нам прекречавају проблематичне зидове да не бисмо на љето видјели велике флеке од воде које су сада величине око 2x2 метра на сваком спрату, по принципу ''да не виде воду док мајстори оду''. Зашто и како је вода дошла ту, не испитују. Мислим да се мора извршити неки притисак на Грађевинску дирекцију како би она ''појурила'' извођача да ријеши овај проблем, иначе ето нама ватерпола на јесен у нашим становима.
 
да се исправим у односу на претходни пост не стакленом већ минералном вуном..
 
Dragan77":kj4k1wuw je napisao(la):
A zasto sad uopste brines kad o tome nisi razmisljao pre kupovine. Nema svrhe da se nerviras. Problema sa ravnim krovovima i otvorenim terasama uvek je bilo i bice. Imas garantni rok od 2 godine za radove, ako se nesto pokaze, popravice. Gledaj da budes u dobrim odnosima sa komsijom iznad da uvek mozes da se dogovoris da je na vreme ocisti od snega, ili da te pusti da ti to uradis. Na kraju krajeva, platices mu da je pokrije ako treba.

Da li je ovaj podatak o garantnom roku pouzdan? Promaklo mi je da pitam, da li neko ima napismeno (ili je makar pitao), s obzirom da u primeru ugovora ovako nesto ne stoji nigde...

Tice se i prethodnog posta o prokisnjavanju...
 
Ovaj komentar ere s ovog svijeta o prokišnjavanju me podsetio da sam i ja videla u objektu 4D vlažne fleke po unutrašnjim zidovima (čak i barice po ćoškovima prostorija) kada sam bila poslednji put u obilasku budućeg stana (17.03.). Stan nije u potkrovlju, nego "u sredini". Fleke su bile na mestima gde ih ne bih očekivala (npr. udubljenja u zidovima predviđena za plakare, ćoškovi soba koji nisu do prozora - premda su na tom objektu prozori postavljeni...) i sećam se da sam pitala - odakle to tu. S obzirom da ja nisam bila sa prijateljima koji se razumeju u građevinu, ubedili su me da je to od nekih radova (?!) i proba hidranta i sl. Bilo mi čudno, ali ... Sad me ovo baš onespokojilo.
Znam da postoji garantni rok za novoizgrađene građevinske objekte (nekad je bio 5 godina, pa je skraćen valjda na dve, slušala sam na TV) ali me nikako ne veseli pomisao da se tako nešto ozbiljno kao što je vlaga pojavi kao problem po useljenju, pa makar i u garantnom roku. Zaista, ako se tako nešto pokazalo još u fazi gradnje, zar nije logičnije otkloniti to još dok su radovi u toku.
 
Sad i ja moram da dodam ispravku, pobrkala sam broj sopstvene zgrade. Dakle, vlažne fleke po zidovima sam videla u objektu 4G, a ne 4D. U objektu 4D sam videla ono čudo od svetlarnika i terase, jer su mi prijatelji tu kupili stan, pa sam sve pomešala. Na žalost, ne umem za sada da postavim fotografije, slikala sam dosta, mrzi me da se pozabavim tim.
 
Maya":34jcrl5l je napisao(la):
@ avoren, K_Kaca,

hvala puno na odgovoru!
U telefonskom razgovoru nisam uspela da dodjem do pouzdane informacije, na moje pitanje o slobodnim stanovima koji su useljivi do avgusta, dobila sam odgovor da je najbolje da zakažem i lično dodjem. Iako moj dolazak zavisi u potpunosti od toga da li imaju ono sto tražim...igrali se gluvih telefona :notok: . Prodaja im nije vrlina, nadam se da je kvalitet gradnje bolji od sposobnosti komunikacije sa potencijalnim kupcima.

Koliko sam razumela ti nisi iz Beograda tako da ako dolaziš na dan, zbog GDS-a, pripremi se da ostaneš minimum 2-3 sata.
Obavezno uzmi broj od devojaka koje rade tamo, jer ukoliko se odlučiš za neki stan da ti one urade rezervaciju, a ti im e-mailom pustiš ličnu kartu. Pošto znam da je to moguće to je savet kako da smanjiš putovanja kuća-BG-kuća :)
 
slozeni":12y4y8to je napisao(la):
K_Kaca":12y4y8to je napisao(la):
Ovo je fotografija za gospodina koji je na nekoj od prethodnih stranica objašnjavao da je moguće sa stepeništa razbiti prozor (svetlarnik) i dospeti na terasu. Jasno se vidi da nije moguće.
Ogradila bih se da je ovo slika za zgradu 2B i da ne znam kako je na ostalim zgradama, ali prosto ne volim kada neko generalizuje i prepada narod :)

@K_Kaca-izvinjavam se ako sam nekog prepao,to mi i je bila namera.

Na vasem objektu to srecom nije slucaj ,ali na objektima koje su slikali Boban 1 i smesak jeste(usput to sam video i svojim ocima,al ne slikah nazalost,minus za mene).

Moj post je trebao da posluzi da svi obrate paznju na ovaj detalj. I vas sam naterao da na objektu za koji ste zivotno zainteresovani proverite ovaj detalj. Videli ste da nemate ovaj problem idete dalje,molim vas alarmirajte ako nesto slicno primetite na objektima za koje ste vise zainteresovani,samo se tako nesto mozda u ovoj fazi da ispraviti.

Nema problema, ali mene jeste prepali, jer ja ne da sam zainteresovana nego sam kupla stan i nije mi palo na pameta da nešto tako glupo može da se uradi (svetlarnik terasa na objektima GP4). Kada sam videla Vaš post, preselo mi sve.... Dobro, istina je da nije Vas ja ne bih tako brzo ni otišla na gradilište. :laugh:

Izgleda da sam imala više sreće nego pameti... A tako je to valjda kada svi kupujemo planove :)
 
Evo jos "malo" fotki sa gradilista. Video ce biti za par dana :)

01.
01.jpg


02.
02.jpg


03.
03.jpg


04.
04.jpg


05.
05.jpg


06.
06.jpg


07.
07.jpg


08.
08.jpg


09.
09.jpg


10.
10.jpg


11.
11.jpg


12.
12.jpg


13.
13.jpg


14.
14.jpg


15.
15.jpg


16.
16.jpg


17.
17.jpg


18.
18.jpg


19.
19.jpg


20.
20.jpg


21.
21.jpg


22.
22.jpg


23.
23.jpg


24.
24.jpg


25.
25.jpg


26.
26.jpg


27.
27.jpg


28.
28.jpg


29.
29.jpg


30.
30.jpg


31.
31.jpg


32.
32.jpg


33.
33.jpg


34.
34.jpg
 
U je, ovoliko dobrih slika odjednom, namam šta da kažem :kk:

Evo i plana naselja radi orjentacije:

legenda.jpg
 
Au, kakvi su ovi limeni krovovi kao u azbestnom naselju? Nisam ranije obratio paznju, ovo je jako lose, to je odavno napusteno resenje. Mislim da su upraskali sa krovovima samo tako...
 
Nije loše rešenje ako je kvalitetno odrađeno (kvalitetan lim, lem i izolacija). Inače morali su da ga stave zbog ugla koji je manji od 10°, crep može samo ako je ugao >20°. Da su stavili crep, stanovi u potkrovlju bi imali kosine. Malo se vidi iskrivljni limovi verovatno od gaženja na slici 28. na objektu 4E.
 
Ljudi se jos nisu uselili,a krov prokisnjava.
Ako su prve zgrade lose,sta mi ostali,koji se kasnije useljavamo mozemo ocekivati..

Gizmo, odlicne slike...
 
Vrh