Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

dalek":dwfrglr1 je napisao(la):
Jel ovo IKOM postavlja kablovsku mrezu?
Izgleda da je to ipak ICOM ili ti ajkom? :)

Optiku (FTTH) polaze Telekom. Koristice se za pruzanje usluga IPTV, fiksne telefonije i interneta.
Nije mi poznato da li ce Telekom omoguciti i drugim operaterima da koriste njihovu infrastrukturu.
 
kupac":3tkrbxjk je napisao(la):
Pozdrav komšije,
Hvala svima koji su se potrudili(pomučili) oko fotografija. Moj opšti utisak je da sve lepo napreduje.
To što negde ide malo sporije, ili ste"načuli" da su firme pred propadanjem, ne treba da vas brine. Pare im se ne daju unapred već im se samo daje još jedna šansa (vremenska)pa se zato malo čeka.Nije tako jednostavno jednog izvođača "otkačiti" pa zaključiti ugovor sa drugim. Tu ima puno pravnih zavrzlama, rokova za žalbe i sl. koje oni moraju da ispoštuju, pa i kad se firma promeni treba vremena, i tu verovatno ima rokova , da se jedni sa svojim mašinama i ko zna čime još sklone , a da drugi dođu.
Mene baš ta preterana žurba zbog izbora brine, naročito kod velikih infrastrukturnih radova. Neke stvari ipak treba bar malo da "odstoje". Kad se zatrpaju one ogromne "iskopine" preko cevi, kablova i koječega još, zemlji treba neko vreme da "slegne" kako treba. Ako se krene sa asfaltiranjem ili popločavanjem pre nego što treba, posle godinu dana počeće sve da se krivi,uleže ili puca. Bolje je i nekoliko meseci kasnije nego posle istraživati u čijoj je nadležnosti neki problem, bar za to svi znamo kako izgleda.Sigurno ne bismo voleli da nam posle bageri i sl.raskopavaju parkinge ,staze, travnjake....
Znači , samo napred i bez preterane brige.
Pozdrav svima

Komšija,

Slažem se oko većine stvari koje si izneo, ali moraš uzeti u obzir da ovde ima dosta porodica kojima su bitne i škole i obdaništa..... Druga stvar, koju treba du uzmeš u obzir, a možda i najbitnija, jeste da dosta ljudi plaća kiriju i digli su kredit da bi kupili stan, a ako stanovi kasne oni imaju i kiriju da plaćaju i ratu za kredit i svaki mesec im je sve gori i više novca im je bukvalno izbijeno iz džepa.

P.S. Postoji mnogo ulica u Beogradu, i to veoma prometnih, koje su iskrivljene, ulegle i pune rupa, pa kao dođu, ‚‚poprave‚‚ tj. zamažu i posle par nedelja opet ista stvar. :bash:
 
smesak":162emmee je napisao(la):
Juce sam isao na gradiliste i napravio sam slike unutrasnjosti lamele 1 i 2 na 4e parceli.

Nisi mi obeležio šta je šta :laugh:

Šalim se, naravno. Hvala na slikama odlične su :kk:
 
da li ima neko da je kupio garsonjeru oko 36 m2 u zgradi 7a ili nekoj drugoj,jer ih je bilo i u petici i sestici cini mi se?
 
7A":1otfk9u1 je napisao(la):
da li ima neko da je kupio garsonjeru oko 36 m2 u zgradi 7a ili nekoj drugoj,jer ih je bilo i u petici i sestici cini mi se?

ja sam uzeo u petici stancic od 36.12kvm ali on spada u jednosobne
 
Dragi forumaši,
već mesec dana pratim ovaj forum i veoma sam zadovoljna informacijama koje se mogu naći. Kao i većina članova, razmišljam o kupovini stana uz subvencionisani kredit (nedostatak keša za veće učešće). S obzirom da nisam trenutno u Bg-u, zanima me da li znate da li ima slobodnih manjih stanova koji će prema planu biti useljeni u maju, odnosno što pre.

Unapred hvala i pozdrav!
 
koka":29nxm9h2 je napisao(la):
Zdravo svima,

zna li neko kako naprduje zgrada 1B?

Pozdrav
Prošlog vikenda je stepen završenosti bio 2-3% (po rečima mog procenitelja) :) Odnosno, temelji, neke armature, šta znam,

Maya":29nxm9h2 je napisao(la):
zanima me da li znate da li ima slobodnih manjih stanova koji će prema planu biti useljeni u maju, odnosno što pre.
Ja tražio još u januaru, nije bilo. Mali stanovi - zna se, prvi odu. Mada, najsigurnije je da lično proveriš.
 
Maya":2u4rf3rg je napisao(la):
Dragi forumaši,
već mesec dana pratim ovaj forum i veoma sam zadovoljna informacijama koje se mogu naći. Kao i većina članova, razmišljam o kupovini stana uz subvencionisani kredit (nedostatak keša za veće učešće). S obzirom da nisam trenutno u Bg-u, zanima me da li znate da li ima slobodnih manjih stanova koji će prema planu biti useljeni u maju, odnosno što pre.

Unapred hvala i pozdrav!

Manjih stanova za maj nema, kao sto nema ni za oktobar, novembar. Tako je bar bilo prosle nedelje.
E sad ako te zanima prizemlje ili povuceni sprat onda mozda i mozes nesto da nadjes.
S obzirom na to da se spiskovi, sa stanovima u ponudi, azuriraju svaki dan, najbolje ti je da proveris u Direkciji.

P.S. Putem telefona informaciju neces dobiti, bar meni nisu hteli da daju.
 
Ovo će do kraja biti najdetaljnije i najčešće praćen projekat u istoriji ovog foruma, bravo!
 
Da li mozete da date rang listu parcela u naselju, po vasem misljenju, od lokacije koja ima najvise prednosti pa nadalje... Bilo bi korisno razmeniti, misljenja u ovom pogledu. :kk:
 
Evo imam i ja jednu "LEPU"pouzdanu informaciju za sve forumase cije zgrade finansira komercijalna banka .Naime, pomenuta banka je predhodnih dana obavila monitoring u pogledu stepena zavrsenosti i konstatovala da on iznosi 70% i da je preostalo jos mnogo unutrasnjih radova do zavrsetka. :(
 
GP5":3dk9le4s je napisao(la):
Da li mozete da date rang listu parcela u naselju, po vasem misljenju, od lokacije koja ima najvise prednosti pa nadalje... Bilo bi korisno razmeniti, misljenja u ovom pogledu. :kk:

Jedini kriterijumi kojima se ja vodim je blizina/daljina centru, i rok izgradnje, pa shodno tome evo mog skromnog mišljenja.

1. Parcela 4 - ubedljivo najbolja. Lokacijski je blizu civilizacije, i rok izgradnje je najbrži odnosno zgrade će biti uskoro gotove.

2. Parcele 1 i 2 su lokacijski najbliže civilizaciji, ali rok izgradnje je decembar 2012, januar 2013.

3. Parcela 6 lokacijski dalje, ali rok je od jula do decembra 2012 (u zavisnosti od zgrade)

4. Parcele 5 i 7 najdalje su a rokovi su različiti od jula 2012 i decembar 2012.

5. Parcela 3

Naravno, sve ovo je onako kako ja gledam na to, ali verujem da je bitno i ko gradi zgradu i kakav će kvalitet biti, i da li će se rokovi ispoštovati....

U principu sve su zgrade ok i prosto da li je 500m-1km bliže ili dalje nisam ni ja sigurna koliko je bitno, ali eto. :D
 
Danas sam obisao gradiliste i evo nekih slika parcele 4E i unutrasnjosti lamele 2.
Sada je najvaznije da bude lepo vreme jer se svakodnevno proverava vlaznost kosuljice; ostalo je jos postavljanje parketa.

p.s. jos mi se slezu utisci koji su uglavnom pozitivni :)

4_3.jpg

4e4g.jpg

4el2_1.jpg

4el3_1.jpg

dnevna5.jpg

kuhinja4.jpg

kupatilo1.jpg

kupatilo4.jpg

predsoblje5.jpg

predsoblje6.jpg

spavaca7.jpg

trpezarija6.jpg

ulaz2.jpg
 
zbuha":gulo7utr je napisao(la):
Danas sam obisao gradiliste i evo nekih slika parcele 4E i unutrasnjosti lamele 2.
Sada je najvaznije da bude lepo vreme jer se svakodnevno proverava vlaznost kosuljice; ostalo je jos postavljanje parketa.

p.s. jos mi se slezu utisci koji su uglavnom pozitivni :)

Bravo zbuha. Sto vise slika to bolje za sve.
Pretpostavljam da si u lameli 2 cim si je slikao?
 
7A":wc6kln1k je napisao(la):
da li ima neko da je kupio garsonjeru oko 36 m2 u zgradi 7a ili nekoj drugoj,jer ih je bilo i u petici i sestici cini mi se?

Ja sam uzeo garsonjeru 35.89m2 u 7B.

Mene stvarno brine ako ne budem mogao da se uselim u septembru. Kredit mi kreće 28. juna (uzeo sam grejs period od 12 meseci), koja je procedura ako kasni zgrada? 3. jula je rok za 7B, 30 dana za upotrebnu dozvolu + primopredaja, to je 18. avgust. Ne sećam se da sam u ugovoru pročitao šta se dešava ako zgrada kasni jer meni ne pada napamet da plaćam i kredit i kiriju, pošto sam podstanar. Nadam se da ćemo se ujediniti za neku zajedničku tužbu ako budu kasnile zgrade, verujem da i ostali misle ovako.
 
kraljribara":1l260zae je napisao(la):
7A":1l260zae je napisao(la):
da li ima neko da je kupio garsonjeru oko 36 m2 u zgradi 7a ili nekoj drugoj,jer ih je bilo i u petici i sestici cini mi se?

Ja sam uzeo garsonjeru 35.89m2 u 7B.

Mene stvarno brine ako ne budem mogao da se uselim u septembru. Kredit mi kreće 28. juna (uzeo sam grejs period od 12 meseci), koja je procedura ako kasni zgrada? 3. jula je rok za 7B, 30 dana za upotrebnu dozvolu + primopredaja, to je 18. avgust. Ne sećam se da sam u ugovoru pročitao šta se dešava ako zgrada kasni jer meni ne pada napamet da plaćam i kredit i kiriju, pošto sam podstanar. Nadam se da ćemo se ujediniti za neku zajedničku tužbu ako budu kasnile zgrade, verujem da i ostali misle ovako.

Ja sam za. Meni je rok 13.05. plus 45 dana za upotrebnu dozvolu i tehnicki prijem. Za svaki dan kasnjenja ima da ih tuzim.
 
Juce sam obisao lokaciju i video nesto necuveno.Fasada na svim zgradama je neznih opustajucih boja sem na 4Z gde se arhitekta nije najbolje probudio tog dana kada je odredjivao boju fasade.Ista je plavo-siva kombinacija kao najveci kiceraj koji mozete videti po okolnim naseljima.Kako je moguce da samo jedna zgrada odstupi od ostalih?Ko je mogao da donese takvu odluku?

Ako neko ima neki info neka javi.
 
Slazem sa sa tobom KKaca, to je sad trenutno vrlo bitno, :kk: ali za godinu dana nece imati toliku vaznost, obzirom da ce tada valjda sve biti useljivo. Sto se tice udaljenosti, kako i sama kazes relativno je da li je zgrada 6 ili 7 km udaljena od centra grada. Mislim da je ovde vrlo bitna orjentacija zgrade u odnosu na infrastrukturu u naselju i oko njega.

Po meni je poredjenje sledece>

1. GP 1, blizu Trosarine, skole, ali pored buduce SMT (buka, zagadjenje)
2. GP 2, takodje kao za GP1
3. GP 4, centralni deo naselja, ali raspored zgrada je los (prenatrpano)
4. GP 5, odmah pored trznog centra, vise zelenila, ali udaljeno od Trosarine
5. GP 6, mirnije, dosta zelenila, ali udaljeno takodje
6. GP 3, pored SMT i Kumodraske (buka, zagadjenje), najnize u naselje ali pored trznog centra
7. GP 7, najmirnije, pored dosta otvorenog prostora ali najudaljenije od infrastrukture.

Trosarinu sam uzeo kao bitan reper zbog graskog prevoza, SC Banjica, Banjicke sume, crkve, a mislim da ce tu vrlo brzo nici neki sopingmol. Sada su cene gotovo iste za sve parcele, a kasnije mislim da nece imati istu vrednost. I za ovo moje poredjenje nisam siguran, pa ako ima jos zapazanja, mislim da ih je korisno cuti.
 
Vrh