Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

smesak":3ek653dz je napisao(la):
Tokom vikenda sam obisao gradiliste i napravio par slika razlicitih parcela. Nadam se da ce vam koristiti.





Hvala. Doduše nema parcele koja mene zanima, ali koliko već pratim ovaj forum, prvi put vidim jasno upisano koja je koja zgrada..... do sada su me slike samo zbunjivale.

Logično sve je lepo nacrtano, pa mi je jasno :lol:
 
K_Kaca":35tvz668 je napisao(la):
smesak":35tvz668 je napisao(la):
Tokom vikenda sam obisao gradiliste i napravio par slika razlicitih parcela. Nadam se da ce vam koristiti.





Hvala. Doduše nema parcele koja mene zanima, ali koliko već pratim ovaj forum, prvi put vidim jasno upisano koja je koja zgrada..... do sada su me slike samo zbunjivale.

Logično sve je lepo nacrtano, pa mi je jasno :lol:


Dopunio sam svoj post sa dodatnim slikama. Nadam se da ce ti neka od njih i pomoci.
 
smesak":3mdtl5wo je napisao(la):
Inace uzurbano se radi. Ja sam kaparisao stan u 4e i receno mi je da ocekuju da zavrse do 13.05. Trenutno postavljaju za celu 4 parcelu sistem za grejanje i vodovod. Po zavrsetku ovih radova izvrsice i asfaltiranje puteva. Ulaz na ovu parcelu ce ici iz Kumodraske ulice.


Sjajne slike!!!

A šta ti piše u ugovoru vezano za datuma završetka zgrade?
 
hmhmm":2k5aykbi je napisao(la):
smesak":2k5aykbi je napisao(la):
Inace uzurbano se radi. Ja sam kaparisao stan u 4e i receno mi je da ocekuju da zavrse do 13.05. Trenutno postavljaju za celu 4 parcelu sistem za grejanje i vodovod. Po zavrsetku ovih radova izvrsice i asfaltiranje puteva. Ulaz na ovu parcelu ce ici iz Kumodraske ulice.


Sjajne slike!!!

A šta ti piše u ugovoru vezano za datuma završetka zgrade?

Hvala.
U ugovoru mi i pise 13.05. a taj isti datum su mi rekli i na gradilistu. Imam slike i unutrasnjosti zgrade 4e, pa koga zanima mogu i to da okacim.
 
Hvala.
U ugovoru mi i pise 13.05. a taj isti datum su mi rekli i na gradilistu. Imam slike i unutrasnjosti zgrade 4e, pa koga zanima mogu i to da okacim.

Ajde zakači, ali direktno, koristi komandu "img" komandu i stavi full path slike između ] i [

npr. ovako:
dsc2975.jpg
 
svsavic":334p2xgu je napisao(la):
Hvala.
U ugovoru mi i pise 13.05. a taj isti datum su mi rekli i na gradilistu. Imam slike i unutrasnjosti zgrade 4e, pa koga zanima mogu i to da okacim.

Ajde zakači, ali direktno, koristi komandu "img" komandu i stavi full path slike između ] i [

npr. ovako:
dsc2975.jpg

Savicu, Savicu, krv si mi popio :)
parcele-5-i-6.jpg

parcela-7a-i-7b.jpg

parcela-6g-i-6d.jpg

parcela-4a-b-i-v.jpg

dsc3028.jpg

parcela-5a.jpg

parcela-6a.jpg

dsc3027.jpg

dsc3026.jpg

dsc3025.jpg

dsc3006.jpg

dsc3016.jpg

dsc2977.jpg

dsc2978.jpg

dsc2979.jpg

dsc2975.jpg

dsc2976.jpg

parcela-4a-b-i-v.jpg
 
Fenomenalne slike! Jasno označene zgrade, svaka čast... komšija za primer :kk:

Da li neko ima informacije o parceli 1/ zgradi 1D? U ugovoru piše da im je rok izgradnje 20.01.2013. a sa druge strane blok 2, kome je rok za završetak kasnije koliko mi se čini, brže napreduje.
 
Hoćemo slike unutrašnjosti zgrade!
Hoćemo, hoćemo, hoćemo, hoćemo, hoćemo bre, živeo smešak :laugh:
 
K_Kaca":1zhuojfv je napisao(la):
Hvala. Doduše nema parcele koja mene zanima, ali koliko već pratim ovaj forum, prvi put vidim jasno upisano koja je koja zgrada..... do sada su me slike samo zbunjivale.

Logično sve je lepo nacrtano, pa mi je jasno :lol:

@ K-Kaca - U nekom ranijem postu si spominjala 2B zgradu, pa sam je zbog tebe i slikala. Jeste da nisam lepo obelezila kao Smesak.... Sledeci put cu se vise potruditi. ;) Ako ne mozes da se snadjes u albumu na linku koji sam stavila ranije, evo ponavljam sliku po sliku:

http://img849.imageshack.us/img849/7861/2bsl1.jpg
http://img827.imageshack.us/img827/8300/2bsl2.jpg
http://img585.imageshack.us/img585/3889/2b2v.jpg

(Ime slike je i ime zgrade 2B - slika 1...)

Koliko sam videla, zgrada ti odlicno napreduje. Cak najbolje u 2 grupaciji.

Neko je pitao i za 2А. I te zgrade ima u tom albumu:

http://img807.imageshack.us/img807/2072/2asl1.jpg
http://img638.imageshack.us/img638/3369/2asl2.jpg
http://img710.imageshack.us/img710/4741/2asl3.jpg

Ostatak slika je 2V. Za Dusku i ostale komsinice i komsije.

@ Duska - Stres ce proci, stan ostaje :)
 
kombadzomba":iolys68s je napisao(la):
Fenomenalne slike! Jasno označene zgrade, svaka čast... komšija za primer :kk:

Da li neko ima informacije o parceli 1/ zgradi 1D? U ugovoru piše da im je rok izgradnje 20.01.2013. a sa druge strane blok 2, kome je rok za završetak kasnije koliko mi se čini, brže napreduje.
Parcela 1 je najkasnije počela, evo, moj procenitelj je bio na terenu, uslikao, pobodeni (ako se tako kaže) šipovi, krenulo izlivanje ploče podruma (ako sam ja dobro zapamtio, na slikama vidim armaturu raskopanu veeeeliku rupu).


@smesak
Fenomenalne slike, a hvala i ostalima :)

Nego, ja imam pitanje za one koji su već realizovali kredit i izvršili uplate. Pretpostavljam da su svi davali prvo 5% za kaparu, a kasnije kredit i ostatak učešća. Da li su vam taj kredit i ostatak učešća bili dve odvojene uplate?
 
smesak":pj9ax1gr je napisao(la):
Dopunio sam svoj post sa dodatnim slikama. Nadam se da ce ti neka od njih i pomoci.


Nažalost bio si blizu 2b, ali svakako sam uživala u ovim ostalim slikama, dok moja zgrada ne poraste :laugh:

Hvala.
 
lila":2378qqg8 je napisao(la):
K_Kaca":2378qqg8 je napisao(la):
Hvala. Doduše nema parcele koja mene zanima, ali koliko već pratim ovaj forum, prvi put vidim jasno upisano koja je koja zgrada..... do sada su me slike samo zbunjivale.

Logično sve je lepo nacrtano, pa mi je jasno :lol:

@ K-Kaca - U nekom ranijem postu si spominjala 2B zgradu, pa sam je zbog tebe i slikala. Jeste da nisam lepo obelezila kao Smesak.... Sledeci put cu se vise potruditi. ;) Ako ne mozes da se snadjes u albumu na linku koji sam stavila ranije, evo ponavljam sliku po sliku:

(Ime slike je i ime zgrade 2B - slika 1...)

Koliko sam videla, zgrada ti odlicno napreduje. Cak najbolje u 2 grupaciji.

Neko je pitao i za 2А. I te zgrade ima u tom albumu:
Ostatak slika je 2V. Za Dusku i ostale komsinice i komsije.

@ Duska - Stres ce proci, stan ostaje :)


Hvala ti, divna si. Snašla sam se, zahvaljujući tvom objašnjenju :kk:

Napreduje, napreduje, jer zgrada 2B je jedina iz cele grupacije 2 koja će biti završena ove godine odnosno nekih mesec-dva pre ostalih zgrada u istoj grupaciji.... (tako je bar meni rečeno i to posle ovog pomeranja rokova i nadam se da više neće biti pomeranja)
 
Duska":t8vfu67x je napisao(la):
Bila sam jutros u direkciji. Sto se tice nekih izmena pre tehnickog prijema, nije dozvoljeno npr. praviti jos jednu sobu ili tako nesto ali sitnije izmene tipa izmestanje nekog zida, raspored uticnica ili tako nesto nece biti problen sto se tice ovih iz direkcije. To sve u dogovoru sa izvodjace radova.Najniza visina plafona je 260 a sredinom stana ide i do 3 m bas kao sto je Maki i rekao. Lila hvala na slikama. Blago tebi ja jos uvek nemam taj osecaj. Bila sam pod velikim stresom pa ne mogu ni da se radujem kako treba. Da li se to jos nekom desilo?


Komšinice, u petak sam ih pitala i kao ništa ne sme. Uopšte nisu spominjali sitno da sme. I treba znati šta je njima sitno, a šta ne.... jer verovatno će svaki zaposleni drugačije da kaže :D

Htela sam kadu da izbacim, i ubacim tuš kabinu....kao ni to ne sme pre prijema. Čitala sam na nekoj od ovih silnih stranica da je neko to već uradio, pa sad.....ne znam ni ja šta je pametno raditi.

P.S. Ako si završila sa svim papirima, novcem i sada samo čekaš stan, čemu stres opusti se ;)
 
K_Kaca":26x9m1we je napisao(la):
(tako je bar meni rečeno i to posle ovog pomeranja rokova i nadam se da više neće biti pomeranja)


Nisam bas upucen u to pomeranje rokova... pa ako mozes samo da mi pojasnis kako si dosla do toga... da li su te oni obavestili ili si ih ti zvala informativno da pitas kako napreduju radovi ili nesto trece...


Nisam bas u toku i u kontaktu sa GDS posto sam zavrsio sve jos u avgustu pa se nisam mnogo ni interesovao ali me u poslednje vreme uhvatila opasna euforija... oduzi se :D
 
@Avoren ja sam ove nedelje zavrsila sa isplatom stana, prakticno sam imala tri odvojene uplate prvo kaparu od 5%, pa kredit i na kraju ostatak ucesca. Koliko sam shvatila u GDS-u je bitno da "legnu" pare za stan do isteka onih 90 dana od potpisivanja ugovora.
 
Pre svega pozdrav budućim komšijama! :)
Moj stan je na parceli 4 (objekat z), tako da mogu da prenesem za unutrašnjost te zgrade - pretpostavljam da slično napreduje cela parcela 4.

Stan: unutra je sve izgletovano, pločice su postavljene i u kupatilu i u kuhinji (još nisu fugovane), stavljena su ulazna vrata na stanove (koja mi deluju prilično dobro s obzirom kakva umeju da stave), pvc vrata i prozori, ograde na terasama, kutija sa osiguračima iznad ulaznih vrata. Ovo je sve, sa izuzetkom zadnje dve stavke, urađeno odavno, dok su osigurači i ograde postavljeni u toku zadnje dve nedelje. Ostalo je da se uradi: parket, fugovanje pločica, pločice na terasi, krečenje (još nešto sigurno, ali nisam se svega setio :) ).

Hodnik: izgletovano, stepenice još nisu počeli, na svakom spratu je metalna kutija sa kablovima postavljena, i sad nešto pripremaju za lift.

Radnici (a njima donekle ipak verujem jer nemaju motiv da lažu) su prilično zadovoljni kvalitetom gradnje, tako da se nadam da će biti ok.
Što se tiče izmena, ja sam par meseci pokušao da to izvedem i na kraju odustao. Funkcioniše na sledeći način: u Direkciji ti kažu - vidi na gradilištu, na gradilištu šef kaže - nije problem, samo moraš u Direkciju da oni lupe pečat na izmenu stana, tj. da njihov arhitekta potvrdi i mi radimo. Direkcija - nema šanse. Nekoliko puta sam ih smarao i pokušavao na razne načine međutim mrka kapa. Mislim da je u jednom, jako kratkom, momentu moglo da se izvede da ti odobre neke manje izmene (ja sam hteo samo da mi jedan glupi zid ne izgrade uopšte), međutim kad su shvatili da bi to uradilo pola ljudi i da onda ne bi stigli da se slikaju pred izbore zabranili su tu opciju. Ja ću da platim majstorima nakon tehničkog prijema da mi sruše to začas.

I poslednje, ako ste zainteresovani za masovnu kupovinu tehnike kad dobijemo ključeve računajte i na mene :D Mislim, što da ne iskombinujemo lep popust negde ako možemo? ;)

Pozdrav svima!
 
hmhmm":nol51qg4 je napisao(la):
K_Kaca":nol51qg4 je napisao(la):
(tako je bar meni rečeno i to posle ovog pomeranja rokova i nadam se da više neće biti pomeranja)


Nisam bas upucen u to pomeranje rokova... pa ako mozes samo da mi pojasnis kako si dosla do toga... da li su te oni obavestili ili si ih ti zvala informativno da pitas kako napreduju radovi ili nesto trece...


Nisam bas u toku i u kontaktu sa GDS posto sam zavrsio sve jos u avgustu pa se nisam mnogo ni interesovao ali me u poslednje vreme uhvatila opasna euforija... oduzi se :D
Meni su rekli za pomeranje rokova i to u direkciji. Produzili su rok na 20 dana svim izvodjacima zbog ovog snega.
 
Znam da mu nije mesto ovde, ali ako nekome moze da pomogne, ovde sam napravio kalkulator i opis procedure kupovine (ostao mi je troskovnik da napravim), pa vidite ako treba neka izmena, ili bilo sta.
chikakare.somee.com

Pozdrav,
 
zamiki":309t6q7k je napisao(la):
Pre svega pozdrav budućim komšijama! :)
Moj stan je na parceli 4 (objekat z), tako da mogu da prenesem za unutrašnjost te zgrade - pretpostavljam da slično napreduje cela parcela 4.

I poslednje, ako ste zainteresovani za masovnu kupovinu tehnike kad dobijemo ključeve računajte i na mene :D Mislim, što da ne iskombinujemo lep popust negde ako možemo? ;)

Pozdrav svima!

Pozdrav i tebi komsija. Ja sam u 4e, sto znaci da nas deli 30 metara.

Sto se tice masovne kupovine tehnike, nisam siguran da se nesto bas extra moze ucariti. Tehnomanija inace jednom mesecno daje mogucnost da se dobije popust od 10% ukoliko doneses bilo ciji penzioni cek. Par puta sam do sada kod njih kupovao na ovaj nacin. Uz to daju ti i mogucnost kupovine na 6 mesecnih rata bez kamate ili na 12 mesecnih sa kamatom od 2% mesecno na ostatak duga (ovo se odnosi na mesecne rate od 7 do 12 meseca). Poenta je sto je marza za vecinu proizvoda od 12-20%, tako da davanje mesecnog popusta od 10% znatno smanjuje mogucnost da cenu jos spuste.

Ja prilikom kupovine tehnike koristim sajt www.eponuda.com (neka vrsta berze za tehniku). Na ovom sajtu su izlistane sve prodavnice i sve sto ti pada na pamet od tehnike.

Televizore je najbolje naruciti iz Subotice (uvoz iz Madjarske) jer su im cene skoro duplo nize nego kod nas.

Pozdrav
 
chikakare":3uzbeoae je napisao(la):
Znam da mu nije mesto ovde, ali ako nekome moze da pomogne, ovde sam napravio kalkulator i opis procedure kupovine (ostao mi je troskovnik da napravim), pa vidite ako treba neka izmena, ili bilo sta.
chikakare.somee.com

Pozdrav,

Chicakare, svaka cast na kalkulatoru. Odradjen je perfektno, nema greske. U cent daje tacne iznose.
Dajem preporuku da se postavis za predsednika kucnog saveta :)
 
smesak":1s1axhqa je napisao(la):
Pozdrav i tebi komsija. Ja sam u 4e, sto znaci da nas deli 30 metara.

Sto se tice masovne kupovine tehnike, nisam siguran da se nesto bas extra moze ucariti. Tehnomanija inace jednom mesecno daje mogucnost da se dobije popust od 10% ukoliko doneses bilo ciji penzioni cek. Par puta sam do sada kod njih kupovao na ovaj nacin. Uz to daju ti i mogucnost kupovine na 6 mesecnih rata bez kamate ili na 12 mesecnih sa kamatom od 2% mesecno na ostatak duga (ovo se odnosi na mesecne rate od 7 do 12 meseca). Poenta je sto je marza za vecinu proizvoda od 12-20%, tako da davanje mesecnog popusta od 10% znatno smanjuje mogucnost da cenu jos spuste.

Ja prilikom kupovine tehnike koristim sajt www.eponuda.com (neka vrsta berze za tehniku). Na ovom sajtu su izlistane sve prodavnice i sve sto ti pada na pamet od tehnike.

Televizore je najbolje naruciti iz Subotice (uvoz iz Madjarske) jer su im cene skoro duplo nize nego kod nas.

Pozdrav

Hvala na informacijama :)
Jel postoji određeni dan u mesecu kad je ta penziona akcija, da se pripremim? Ovaj sajt je dobar, moraću ga prelistati lepo kad stignem. A ovo za Mađarsku znam, planiram izlet u Segedin u skorije vreme.

I još nešto - nije problem što je 30m nego što moj stan gleda ka Vojvode Stepe, tako da ne možemo da se dovikujemo :laugh:
 
chikakare":3pj53ahr je napisao(la):
Znam da mu nije mesto ovde, ali ako nekome moze da pomogne, ovde sam napravio kalkulator i opis procedure kupovine (ostao mi je troskovnik da napravim), pa vidite ako treba neka izmena, ili bilo sta.
chikakare.somee.com

Pozdrav,

Svaka cast! Posto cu imati puno da te pitam privatnim porukama, molim te da mi pomognes. Jos jednom bravo za ovo do sada! Pozz
 
Vrh