Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

chikakare":3vg5iyhf je napisao(la):
Znam da mu nije mesto ovde, ali ako nekome moze da pomogne, ovde sam napravio kalkulator i opis procedure kupovine (ostao mi je troskovnik da napravim), pa vidite ako treba neka izmena, ili bilo sta.
chikakare.somee.com

Pozdrav,

Mozes da napravis i polje na prvoj strani koje ce odmah racunati povracaj PDV-a, ljudi tu cesto grese pa ne znaju da je to 7.4% od krajnje cene stana... tj. 8% na cenu stana bez uračunatog PDV-a.


Mozes da napravis i stranu sa cestim pitanjima vezanim za kupovinu stana, tipa (vec je neko ovde pisao tj. pitao i dobio odgovor), evo kako bi to moglo da izgleda:



1. Da li bi neko mogao da pojasni šta se dešava ako ne može više da se plaća rata? Recimo otplatio sam 20 000, a sad nemam više da plaćam i banka proda stan. Kad se namiri dug (ako je cena stana veća od duga) da li ja dobijem ostatak? A ako je cena stana manja od duga, da li sam i dalje dužan za razliku?


Ako cena stana skoci, banka namiri dug i vraca ti razliku(mozda, zavisi sta si potpisao). Ako cena stana padne, banka namiri deo duga i ti si duzan da joj platis ostatak. Banku uopste ne zanima stan, banku zanima samo tvoj dug, stan je u celoj prici fiktivan, ti si sa bankom sklopio dil o prodaji novca, stan je samo deo garancije da ces moci da ga vracas



2. Zna li neko neki program koji pomaze pri uređenju stana?

Na ovom linku može da se skine probna verzija programa i dodatna baza nameštaja http://www.roomarranger.com/
pored ovog programčića skinite i Cortona 3D - omogućava 3D pogled
http://www.cortona3d.com/Products/Viewer/Cortona-3D-Viewer.aspx


3. Koja je razlika izmeju PDV i poreza na prenos apsolutnih prava?


Porez na prenos aps.prava se placa iskljucivo kod kupovine starih stanova, dok se PDV placa iskljucivo kod novogradnje.



-------

Znaci nesto ovako ali na jednom mestu, gde su izvucena pitanja i odgovori:

http://www.kamatica.com/forum/viewforum.php?id=10
 
E ok, ljudi, dodacu sve sto mogu, necu stici veceras ali verovatno sutra. Dodacu i pregled troskova (posebno taj NKOSK). Dodacu i trenutni euribor i srednji kurs evra, cisto da dam sto pripbliznije informacije.

Pozdrav,
 
Pozdrav svima na forumu,

Chikakare, odlicno uradjen kalkulator, bice od pomoci..

Juce sam bila u GDS-u, jako fina devojka, sve sto me je zanimalo, objasnila je i pomogla.
Vidim da svi dobijaju razliciti info u vezi sa dodavanjem, rusanjem i sl. u stanu.
No, dobro.
Moje pitanje je za one koji su kupili stan na parceli 2, i to manji stan od 34m2 do 37m2.
Na kom spratu se nalaze takvi stanovi, pogotovo oni koji su kupili stan u 2a, 2e ili 2v.
Puno mi znacilo, jer ja cekam neki stan na taoj parceli, a ono sto je ostalo, devojka kaze samo poslednji sprat ili prizemlje.

Bilo kakav komentar, odgovor..
hvala unapred
 
lila":3a58nylv je napisao(la):
http://img849.imageshack.us/img849/7861/2bsl1.jpg
http://img827.imageshack.us/img827/8300/2bsl2.jpg
http://img585.imageshack.us/img585/3889/2b2v.jpg

(Ime slike je i ime zgrade 2B - slika 1...)

Koliko sam videla, zgrada ti odlicno napreduje. Cak najbolje u 2 grupaciji.

Na slici se vidi, kao da su i spoljni zidovi IZLIVENI od betona? Da li su stvarno tako, kao da su prozori izliveni u betonu ili je to ozidano ciglom, blokom i sl. pa omalterisano pa se cini kao da je od betona?
 
Duska":2p8c1uiw je napisao(la):
hmhmm":2p8c1uiw je napisao(la):
K_Kaca":2p8c1uiw je napisao(la):
(tako je bar meni rečeno i to posle ovog pomeranja rokova i nadam se da više neće biti pomeranja)

Nisam bas upucen u to pomeranje rokova... pa ako mozes samo da mi pojasnis kako si dosla do toga... da li su te oni obavestili ili si ih ti zvala informativno da pitas kako napreduju radovi ili nesto trece...

Nisam bas u toku i u kontaktu sa GDS posto sam zavrsio sve jos u avgustu pa se nisam mnogo ni interesovao ali me u poslednje vreme uhvatila opasna euforija... oduzi se :D
Meni su rekli za pomeranje rokova i to u direkciji. Produzili su rok na 20 dana svim izvodjacima zbog ovog snega.


Naravno nisu me pozvali ;) Bila sam u Direkciji prošlog ponedeljka i na onom njihovom planu je pisalo za svaku parcelu rok izgradnje - mesec i godina (svako od nas, ko je bio tamo je to dobio sigurno). Potom sam bila u utorak i dobijem opet isti plan, ali sa drugim rokovima, u kom je za svaku parcelu, tacnije zgradu pomereno za mesec dana kasnije.

Naravno videvši ovo usledilo je moje pitanje, pa koji je rok? Odgovor je bio da je sve pomereno za mesec (20-tak) dana zbog nepogoda, jer na temperaturi od -5 nije bilo moguće raditi.

P.S. Moj ti je savet da odeš do njih i pitaš. Svakako ćeš sačekati da završe sa izgradnjom i teh. prijemom. Ako kasne, zna se - tužba. Ako ne kasne - još bolje. :D
 
Postavljam slike unutrasnjosti zgrade 4e.

dsc2981.jpg

dsc2989.jpg

dsc2994.jpg

dsc2992.jpg

dsc2999.jpg

dsc3010.jpg

dsc3011.jpg

dsc3008.jpg

dsc3031.jpg

dsc3032.jpg
 
@smesak Svaka čast na fotografijama! Verujem da će po tom principu biti rađeni i ostali stanovi. Meni to izgleda veoma lepo :kk: :) muž i ja smo kupili stan na parceli 6đ. Jedino što me zabrine u celoj priči to je zvučna izolacija.... Ne razumem se u potpunosti u materijale, ali kad god sam bila u stanovima koji su novoizgrađeni - tu ne postoji nikakva privatnost :bash: od toga da se čuje čak i pas ljubimac na spratu kada trčkara po stanu, do toga da si upoznat i sa tim kada nekome pored stigne poruka na telefon. Nadam se da to neće biti slučaj i ovde.... Pozdrav veliki budućim komšijama!!!! :)
 
@Bluebell I ja se nadam...

Zna li neko kakva je uopšte zvučna izolacija?

@smesak

Stvarno svaka ti čast.... :kk:
 
K_Kaca":37dywyrq je napisao(la):
Duska":37dywyrq je napisao(la):
hmhmm":37dywyrq je napisao(la):
Nisam bas upucen u to pomeranje rokova... pa ako mozes samo da mi pojasnis kako si dosla do toga... da li su te oni obavestili ili si ih ti zvala informativno da pitas kako napreduju radovi ili nesto trece...

Nisam bas u toku i u kontaktu sa GDS posto sam zavrsio sve jos u avgustu pa se nisam mnogo ni interesovao ali me u poslednje vreme uhvatila opasna euforija... oduzi se :D
Meni su rekli za pomeranje rokova i to u direkciji. Produzili su rok na 20 dana svim izvodjacima zbog ovog snega.


Naravno nisu me pozvali ;) Bila sam u Direkciji prošlog ponedeljka i na onom njihovom planu je pisalo za svaku parcelu rok izgradnje - mesec i godina (svako od nas, ko je bio tamo je to dobio sigurno). Potom sam bila u utorak i dobijem opet isti plan, ali sa drugim rokovima, u kom je za svaku parcelu, tacnije zgradu pomereno za mesec dana kasnije.

Naravno videvši ovo usledilo je moje pitanje, pa koji je rok? Odgovor je bio da je sve pomereno za mesec (20-tak) dana zbog nepogoda, jer na temperaturi od -5 nije bilo moguće raditi.

P.S. Moj ti je savet da odeš do njih i pitaš. Svakako ćeš sačekati da završe sa izgradnjom i teh. prijemom. Ako kasne, zna se - tužba. Ako ne kasne - još bolje. :D


Interesantno :). Pa realno ko bi se u planovima od prosle god nadao da će pasti sneg u januaru i da će biti -5... ali kad iznenadi putare zašto bi oni bili izuzetak. :D

Nego... Ovo je odgovor firme koja izvodi radove na mojoj zgradi (4B) od 13. februara

"Radovi na objektu su u fazi malterisanja stanova. Dinamika je bila u skladu sa ugovorenom (rok za useljenje prvih stanara zgrade je jun 2012. godine), međutim, zbog vremenskih neprilika, radovi se ne izvode već skoro mesec dana, tako da će najverovanije doći do pomeranja roka za pomenuti period. Ovo Vam navodimo kao pretpostavku, jer smo mi izvođači samo grubih građevinskih radova, što znači da nakon malterisanja I košuljica poda, naša ugovorna obaveza na objektu prestaje. Preduzeće koje izvodi radove do završetka objekta je Deneza M Inženjering iz Beograda."

E sad kako je meni rok po ugovoru 20.07.2012. Dolazi se do zaključka da je razlika u ugovorima NAS (kupaca) i izvođača mesec dana... Tako da polažem nadu da će u tom roku i biti završeno... a što se tiče useljenja da ono se može prolongirati još 45 dana po ugovoru (30 dana pribavljanje teh. dokumentacije i 15 dana predaje ključeva)...

Hvala na informacijama u svakom slučaju... moraću da ih kontaktiram ovih dana...
 
zamiki":24kj4uqo je napisao(la):
Radnici (a njima donekle ipak verujem jer nemaju motiv da lažu) su prilično zadovoljni kvalitetom gradnje, tako da se nadam da će biti ok.
Što se tiče izmena, ja sam par meseci pokušao da to izvedem i na kraju odustao. Funkcioniše na sledeći način: u Direkciji ti kažu - vidi na gradilištu, na gradilištu šef kaže - nije problem, samo moraš u Direkciju da oni lupe pečat na izmenu stana, tj. da njihov arhitekta potvrdi i mi radimo. Direkcija - nema šanse. Nekoliko puta sam ih smarao i pokušavao na razne načine međutim mrka kapa. Mislim da je u jednom, jako kratkom, momentu moglo da se izvede da ti odobre neke manje izmene (ja sam hteo samo da mi jedan glupi zid ne izgrade uopšte), međutim kad su shvatili da bi to uradilo pola ljudi i da onda ne bi stigli da se slikaju pred izbore zabranili su tu opciju. Ja ću da platim majstorima nakon tehničkog prijema da mi sruše to začas.

Jel si mislio na onaj glupi parapetni zid izmedju kuhinje i dn.sobe/trpezarije?
 
maki1885":2l02yscv je napisao(la):
zamiki":2l02yscv je napisao(la):
Radnici (a njima donekle ipak verujem jer nemaju motiv da lažu) su prilično zadovoljni kvalitetom gradnje, tako da se nadam da će biti ok.
Što se tiče izmena, ja sam par meseci pokušao da to izvedem i na kraju odustao. Funkcioniše na sledeći način: u Direkciji ti kažu - vidi na gradilištu, na gradilištu šef kaže - nije problem, samo moraš u Direkciju da oni lupe pečat na izmenu stana, tj. da njihov arhitekta potvrdi i mi radimo. Direkcija - nema šanse. Nekoliko puta sam ih smarao i pokušavao na razne načine međutim mrka kapa. Mislim da je u jednom, jako kratkom, momentu moglo da se izvede da ti odobre neke manje izmene (ja sam hteo samo da mi jedan glupi zid ne izgrade uopšte), međutim kad su shvatili da bi to uradilo pola ljudi i da onda ne bi stigli da se slikaju pred izbore zabranili su tu opciju. Ja ću da platim majstorima nakon tehničkog prijema da mi sruše to začas.

Jel si mislio na onaj glupi parapetni zid izmedju kuhinje i dn.sobe/trpezarije?

Razlog što ne dozvoljavaju promene u stanovima (zidovi, struja itd) nije zbog tehničkog prijema, već zbog toga što bi te izmene uradilo 90% ljudi (jer su stanovi veoma nefunkcionalni), pa bi zbog toga dolazilo do velikih problema (produženje rokova, tehničkih problema, nemogućih zahteva itd) za investitora. Tehnički prijem se tiče pre svega bezbednost, zahteva i kvaliteta, a što se tiče pregradnih zidova to nije toliko bitno.
Vidim da su stanovi u grupacijama 1 i 2 dosta bolje projektovani tj. funkcionalniji su od starijih grupacija 4, 5, 6 itd.
 
@svsavic
Pa to je glupo. Šta treba da dobijemo nove stanove i onda da rušimo i ponovo zidamo, krečimo i sl. :bash:
I ne razumem, ako je tako kako kažeš, šta im smeta npr. izmeštanje kade tj. zamena za tuš kabinu? Moj novac, moj majstor... kadu neka nose kući :laugh:

P.S. Zna li neko koje su posledice ako to uradiš ‚‚na svoju ruku‚‚?
 
maki1885":2d28s09g je napisao(la):
Jel si mislio na onaj glupi parapetni zid izmedju kuhinje i dn.sobe/trpezarije?

Pa onaj zid što postoji u skoro svakoj strukturi na četvorci, koji deli dnevnu sobu i kuhinju. Ne mogu uopšte da shvatim ideju tog zida, osim kao bonus površinu za kačenje slika :D
 
hmhmm":2a1k78iz je napisao(la):
K_Kaca":2a1k78iz je napisao(la):
Duska":2a1k78iz je napisao(la):
Meni su rekli za pomeranje rokova i to u direkciji. Produzili su rok na 20 dana svim izvodjacima zbog ovog snega.


Naravno nisu me pozvali ;) Bila sam u Direkciji prošlog ponedeljka i na onom njihovom planu je pisalo za svaku parcelu rok izgradnje - mesec i godina (svako od nas, ko je bio tamo je to dobio sigurno). Potom sam bila u utorak i dobijem opet isti plan, ali sa drugim rokovima, u kom je za svaku parcelu, tacnije zgradu pomereno za mesec dana kasnije.

Naravno videvši ovo usledilo je moje pitanje, pa koji je rok? Odgovor je bio da je sve pomereno za mesec (20-tak) dana zbog nepogoda, jer na temperaturi od -5 nije bilo moguće raditi.

P.S. Moj ti je savet da odeš do njih i pitaš. Svakako ćeš sačekati da završe sa izgradnjom i teh. prijemom. Ako kasne, zna se - tužba. Ako ne kasne - još bolje. :D


Interesantno :). Pa realno ko bi se u planovima od prosle god nadao da će pasti sneg u januaru i da će biti -5... ali kad iznenadi putare zašto bi oni bili izuzetak. :D

Nego... Ovo je odgovor firme koja izvodi radove na mojoj zgradi (4B) od 13. februara

"Radovi na objektu su u fazi malterisanja stanova. Dinamika je bila u skladu sa ugovorenom (rok za useljenje prvih stanara zgrade je jun 2012. godine), međutim, zbog vremenskih neprilika, radovi se ne izvode već skoro mesec dana, tako da će najverovanije doći do pomeranja roka za pomenuti period. Ovo Vam navodimo kao pretpostavku, jer smo mi izvođači samo grubih građevinskih radova, što znači da nakon malterisanja I košuljica poda, naša ugovorna obaveza na objektu prestaje. Preduzeće koje izvodi radove do završetka objekta je Deneza M Inženjering iz Beograda."

E sad kako je meni rok po ugovoru 20.07.2012. Dolazi se do zaključka da je razlika u ugovorima NAS (kupaca) i izvođača mesec dana... Tako da polažem nadu da će u tom roku i biti završeno... a što se tiče useljenja da ono se može prolongirati još 45 dana po ugovoru (30 dana pribavljanje teh. dokumentacije i 15 dana predaje ključeva)...

Hvala na informacijama u svakom slučaju... moraću da ih kontaktiram ovih dana...

Sa kojom firmom si razgovarao, posao na 4B je dobio CD Uno Invest, gradiliste izgleda malo zapusteno i sporo napreduje i ja sam cuo nesto oko Deneza M, da li to znaci da ce oni preuzeti posao od CD Uno ili sta vec?
 
Par opaski oko prepravki:

-formalno kada srusite neki zid pre tehnickog prijema dobicete vise stambenih kvadrata,i onda tu nastaju pravne zavrzalame sa cenom,PDV-om i ostalim.Ako gresim ispravite me.Mislim da je to osnovna prepreka za GDS.

-da ima glupih resenja,ima.Najgluplja stvar koju sam video su terase/lodje stanova ,mislim da je i "smesak" slikao jednu sa stepenista,gde su stavili prozore koji nisu ni armirani ,ni peskirani/zamuceni koji bi trebali da prirodnim svetlom osvetle stepeniste,a gledaju u komsijinu terasu.Za posledicu ce imati lepljenje kojekakvih materijala od strane stanara ne bi li sakrili svoju privatnost od komsija koji se penju stepenicama.Nije ni zanemarljivo to sto se ovo obicno staklo da lako slomiti,te bi neko mogao i da sa stepenista upadne na terasu i sa nje u stan.
Treba da postoji svetlarnik i pozdravljam ideju,ali na ovaj nacin stvarno je nesvrsishodno i bice ruglo 100%.
 
Pozdrav svima, prvenstveno ljudima koji ovde razmenjuju korisne informacije... Razmisljam izmedju dva stana, jedan se nalazi na gp5 a jedan na gp1. Vidim da je gp1 bliza Trosarini, ali me zanima misljenje ljudi koji su vise upuceni , za gp5. Hvala unapred
 
niki":1v9wghz8 je napisao(la):
Sa kojom firmom si razgovarao, posao na 4B je dobio CD Uno Invest, gradiliste izgleda malo zapusteno i sporo napreduje i ja sam cuo nesto oko Deneza M, da li to znaci da ce oni preuzeti posao od CD Uno ili sta vec?

http://www.asing.co.rs/sr-lat/reference/objekat-stepa-stepanovi.html sa njima sam razgovarao i kako su mi oni rekli rade grube radove... A cuo sam za Denezu da se skoro raspadaju...

sto se tice zapustenosti gradilista, DA!!! izgleda najlosije... Mada bio sam pre 10ak dana i radili su na gradilistu (nisam pricao sa njima jer sam bio u nekoj zurbi i sa nekim ljudima iz druge firme)... Video sam da na toj grupaciji 4A,4B,4C najbolje napreduje 4C cak su pstavili i skelu za fasadu... 4A i 4B su u slicnom stepenu zavrsenosti ali opet mi lepse izgleda 4A...

za tu firmu CD Uno nisam cuo nista...
 
Zvala sam gds danas, rekli su mi da je rok za izgradnju zgrade 6dj pomeren na oktobar + dva do tri meseca za tehnički pregled i ključeve tek dobijamo početkom 2013. :rant: a po ugovoru nam je krajnji rok septembar ove godine.... eto da podelim sa vama.
 
hmhmm":14isprix je napisao(la):
niki":14isprix je napisao(la):
Sa kojom firmom si razgovarao, posao na 4B je dobio CD Uno Invest, gradiliste izgleda malo zapusteno i sporo napreduje i ja sam cuo nesto oko Deneza M, da li to znaci da ce oni preuzeti posao od CD Uno ili sta vec?

http://www.asing.co.rs/sr-lat/reference/objekat-stepa-stepanovi.html sa njima sam razgovarao i kako su mi oni rekli rade grube radove... A cuo sam za Denezu da se skoro raspadaju...

sto se tice zapustenosti gradilista, DA!!! izgleda najlosije... Mada bio sam pre 10ak dana i radili su na gradilistu (nisam pricao sa njima jer sam bio u nekoj zurbi i sa nekim ljudima iz druge firme)... Video sam da na toj grupaciji 4A,4B,4C najbolje napreduje 4C cak su pstavili i skelu za fasadu... 4A i 4B su u slicnom stepenu zavrsenosti ali opet mi lepse izgleda 4A...

za tu firmu CD Uno nisam cuo nista...

4A,B,V su objekti, 4A radi kao glavni izvodjac Energorpojekt, 4B i 4V CD Uno invest, ostali su podizvodjaci.
4A je jesenas bio u zaostatku nekoliko nedelja, sad mu rade fasadu a na B i V nisu postavljeni ni prozori do kraja.
Oko Deneze nisam siguran sto ih spominju, kao podizvodjaca ili da preuzme posao od CD Uno Invest. Rok za zavrsetak je jul, ja cu biti zadovoljan ako bude tokom jeseni, pa i do kraja godine.
 
Bluebell":33fqbpg9 je napisao(la):
Zvala sam gds danas, rekli su mi da je rok za izgradnju zgrade 6dj pomeren na oktobar + dva do tri meseca za tehnički pregled i ključeve tek dobijamo početkom 2013. :rant: a po ugovoru nam je krajnji rok septembar ove godine.... eto da podelim sa vama.
Jesu li rekli zašto?
 
@avoren Da, rekli su da su svim izvođačima pomerili rok 20 dana zbog snega, kao što je neko ovde već i napisao, čini mi se. Međutim, mislila sam da tehnički pregledi ne traju tako dugo...
U svakom slučaju, zvala sam posle i izvođača i oni su mi vrlo ljubazno dali br. mobilnog telefona njihovog pripravnika koji je na gradilištu i nadgleda radove i rekli mi da će mi on dati najbolje informacije :) planiram danas-sutra i njega da zovem. :D
 
slozeni":a4k0udp9 je napisao(la):
Par opaski oko prepravki:

-formalno kada srusite neki zid pre tehnickog prijema dobicete vise stambenih kvadrata,i onda tu nastaju pravne zavrzalame sa cenom,PDV-om i ostalim.Ako gresim ispravite me.Mislim da je to osnovna prepreka za GDS.

Veruj mi to parce zida koje je u mom stanu 90X7cm rado cu da doplatim to mu dodje negde oko 0.063kvm oko 81e, srecom pa je to parce parapetnog zida od siporeksa koji se kao stiropor sece najobicnijom testerom...
 
Bluebell":1p8ttt4f je napisao(la):
Znao sam da će biti nezadovoljnih... :rolleyes:
Bluebell":1p8ttt4f je napisao(la):
U svakom slučaju, zvala sam posle i izvođača i oni su mi vrlo ljubazno dali br. mobilnog telefona njihovog pripravnika koji je na gradilištu i nadgleda radove i rekli mi da će mi on dati najbolje informacije :) planiram danas-sutra i njega da zovem
a) na zajedničko putovanje
b) na uselenje
c) na ručak ili
d) samo na kafu ?
:cool:
 
Vrh