Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Parcela 1 rekoše ili kraj godine, ili početak sledeće, na moje insistiranje da se ipak proveri konkretno za 1V zgradu, otišli smo i proverili i rok za useljenje je najkasnije do 31.12.2012, za ostale zgrade i parcele ne znam :/
 
Ajde proveri samo, jer te datume koji oni daju su rok do kog zgrada treba da bude izgradjena, a na to dodaj jos 2-3 meseca, tehnicke prijeme i kontrole
 
Optimist":1fehhcgo je napisao(la):
Parcela 1 rekoše ili kraj godine, ili početak sledeće, na moje insistiranje da se ipak proveri konkretno za 1V zgradu, otišli smo i proverili i rok za useljenje je najkasnije do 31.12.2012, za ostale zgrade i parcele ne znam :/
Jesi li ti siguran u to?Meni na ugovoru stoji da je krajnji rok izgradnje 24.01.2013. i to za zgradu na parceli 2.
 
La Grange":4kd3ep1e je napisao(la):
boby07":4kd3ep1e je napisao(la):
650ad2.jpg


Tako sam i ja shvatio! Kako ide posle, tipa uzeo sam 100.000 evra kredita, drzava mi pozajmila 20.000, banka 75.000 i posle godinu dana ja nekako skupio 10.000 i odem u banku da uplatim kako bi mi bila manja rata, da li ja posle te uplate dugujem sad banci 65.000 a drzavi i dalje 20.000 ili to ide nekako drugacije?

Upravo sam zvao Komercijalnu banku u Kralja Petra.
Potvrdili su ono sto sam ranije i napisao. Ukoliko je tvoje ucesce vece od 5%, proporcionalno se smanjuje i kredit banke i kredit drzave (ukoliko gledamo ukupnu vrednost stana).

Ukoliko ti je vrednost stana 100,000€ a ti das kao ucesce 20,000€, na ostatak od 80,000€ upotrebljavas odnos 75%:20% i to prema formuli:
80,000 / 0.95 = 84,210€
Ovaj iznos mnozis sa 75%, tj. 20%. Na taj nacin dobijes 63,157€ i 16,843€. Kada na ovo dodas tvoje ucesce od 20,000€ dolazis do konacnih 100,000€ odnosno 100%.
Medjutim ovi iznosi od 63,157€ i 16,843€ u odnosu na ukupnu vrednost stana (100,000€) cine 63.15% i 16.85%. Na to sam mislio kada sam rekao da se proporcionalno smanjuje vrednost kredita banke i drzave u odnosu 3.75:1 (63.15%:16.85%=3.75).
Sve u svemu u pitanju je razlicita terminologija ali je rezultat potpuno isti.
 
Duska":39kb0tr4 je napisao(la):
Optimist":39kb0tr4 je napisao(la):
Parcela 1 rekoše ili kraj godine, ili početak sledeće, na moje insistiranje da se ipak proveri konkretno za 1V zgradu, otišli smo i proverili i rok za useljenje je najkasnije do 31.12.2012, za ostale zgrade i parcele ne znam :/
Jesi li ti siguran u to?Meni na ugovoru stoji da je krajnji rok izgradnje 24.01.2013. i to za zgradu na parceli 2.

Naravno da nisam siguran s obzirom na to da nisam potpisao ugovor i da ne znam šta će pisati na njemu.

Ono što mogu da potvrdim je da smo otišli do info pulta devojka iz prodaje i ja (pošto ni ona nije bila sigurna oko datuma) i devojka koja tamo radi je otvorila neki dokument/tabelu i proverila kada je krajnji rok.

Razlikuje se od zgrade do zgrade. Takođe, logično je da će neke zgrade/lamele biti ranije gotove jer su neke petospratne a neke šestospratne..

Ne znam koliko sam ti pomogao, ali verujem da ako znaš tačnu zgradu u parceli koja te zanima, devojka ti to može proveriti za minut preko telefona .. :)
 
С обзиром да изградња објеката 7А и 7Б касни три месеца ова зима ће повећати то кашњење. Не могу да верујем да су дозволили да се на овим објектима ништа не ради три месеца и то септембар, октобар и новембар када је време било лепо.

Шта је било са сигурносним вратима на улазима у станове? Топла вода?.... Шта се дешава са вртићима, школама, тржним центром? Неће се ваљда уселити мали град од преко 13.000 становника а да нема ничега у насељу!!!
 
La Grange":s8vem5mx je napisao(la):
boby07":s8vem5mx je napisao(la):


Tako sam i ja shvatio! Kako ide posle, tipa uzeo sam 100.000 evra kredita, drzava mi pozajmila 20.000, banka 75.000 i posle godinu dana ja nekako skupio 10.000 i odem u banku da uplatim kako bi mi bila manja rata, da li ja posle te uplate dugujem sad banci 65.000 a drzavi i dalje 20.000 ili to ide nekako drugacije?

Od tog iznosa koji vracas prevremeno, 75% ide banci a 20% drzavi.
 
Zvati telefonom direkciju je kao da zoves neku TV/radio stanicu za neku nagradnu igru... niko se ne javlja... sve imam utisak uzeli smo ti novac ne smaraj vise :D... ali to ne pricam za onaj info broj, glavni gde se javi devojka koja nije upucena u 90% stvari... nego za ostale sluzbe...
 
Duska":3mtv8koj je napisao(la):
Dasenka":3mtv8koj je napisao(la):
Pozdrav svima
neko je u ranijim postovima potegao pitanje garaža, saznala sam da za garažno mesto može da se prijavi na listu bez obaveze da su isto uzme, čini mi se da je cena oko 7200 jura e sad da li je to sa PDV-om to već nisam sigurna. Danas sam u banci potpisala robiju po 4,35%+šestomesečnidrugstribor, stribor je u opadanju tako da trenutno iznosi 1.67

U kojoj banci si uzela kredit?

Kredit sam uzela u Raiffeisen banci, ja sam podnela dokumentaciju za kredit u novembru pa sam zato ukačila tu kamatu (4.35%+Euribor) koliko znam oni su to menjali posle primene novog zakona o kreditiranju. Svakako prošetaj od banke do banke i vidi šta tebi najviše odgovara i slodobno ih što detaljnije propitaj ipak je ovo odluka za n-godina :) a i na ovom forumu ima dosta korisnih informacija. Nadam se da sam barem malo pomogla :)
 
maki1885":280s4z7r je napisao(la):
Dasenka":280s4z7r je napisao(la):
Pozdrav svima
neko je u ranijim postovima potegao pitanje garaža, saznala sam da za garažno mesto može da se prijavi na listu bez obaveze da su isto uzme, čini mi se da je cena oko 7200 jura e sad da li je to sa PDV-om to već nisam sigurna. Danas sam u banci potpisala robiju po 4,35%+šestomesečnidrugstribor, stribor je u opadanju tako da trenutno iznosi 1.67

Strpi se malo za garazna mesta... desice se kao u jerkovicu gotovo sigurno (bar ja tako mislim)... tamo je palo na 5000 sa 7000, ja sam se sokirao kada su mi ponudili to... da sam imao tih 7000e u tom trenutku uzeo bih za koji kvm veci stan... bice dovoljno parkinga napolju...
http://www.gds.rs/default.aspx?ID=gds_Vesti&LN=SRL#vrhStrane

To si skroz u pravu, treba sačekati sa tim garažnim mestima mislim da su bezobrazno skupa u odnosu na cenu stana.
 
La Grange":zos229wz je napisao(la):
boby07":zos229wz je napisao(la):


Tako sam i ja shvatio! Kako ide posle, tipa uzeo sam 100.000 evra kredita, drzava mi pozajmila 20.000, banka 75.000 i posle godinu dana ja nekako skupio 10.000 i odem u banku da uplatim kako bi mi bila manja rata, da li ja posle te uplate dugujem sad banci 65.000 a drzavi i dalje 20.000 ili to ide nekako drugacije?

Teta u banci kaže da se kod prevremene odplate raspoređuje i banci i državi u odnosu banci 7/9 a državi 2/9 i na taj način se smanjuje rata kredita a pare prvo idu na ime kamate ukoliko bi se išlo na smanjenje godina vraćanja duga mora da se podnese aneks ili tako nešto.
 
Sve mane subvencija za kupovinu stana
Autor: D. Nišavić 10.02.2012.

Subvencionisani stambeni krediti u poređenju sa komercijalnim imaju specifičnosti. Jedna je da stan koji se kupi na ovaj način ne može da se iznajmi ili proda prvih pet godina, a delimična prevremena otplata se odnosi i na pozajmicu banke i države.

Čak i najjeftiniji krediti kriju brojna ograničenja

Mesečna zarada
LIMIT - Subvencionisani kredit mogu da dobiju građani čija plata ne prelazi 150.000 dinara. Moguć je, međutim, apsurd da kredit ne dobije čovek koja ima veća od ovih primanja, a dobije bračni par sa ukupno 299.000 dinara primanja.

Raskid ugovora
PROVIZIJA - U slučaju raskida ugovora sa bankom ili bilo kog drugog razloga kada se banci isplaćuje kredit u celosti, građanin mora da otplati u celosti i deo kredita iz budžeta. Ako je reč o delimičnoj prevremenoj otplati, ona se obavlja u srazmernom iznosu otplate duga i prema banci i prema državi.

Kamata i prodaja
CENA - Stan kupljen uz pomoć ovog kredita ne može da se iznajmljuje i prodaje u pet godina nepokretnosti. Marža je prilično visoka ako se ima u vidu da za komercijalne kredite u pojedinim bankama iznosi oko tri odsto.

Razlike kvadrata
MINUS - U slučaju da podnosilac zahteva već ima stan u vlasništvu, može uzeti kredit samo u visini razlike u vrednosti već postojećeg stana i stana koji želi da kupi, što značajno smanjuje njegov manevarski prostor.

PRIMER
Učešće klijenta 5% - 2.500 evra
Učešće države 20% - 10.000 evra
Iznos kredita banke - 37.500 evra
NKS - 4,45%+6m euribor
Rata za kredit banke - 240 evra
Rata za kredit države - 167 evra

http://www.24sata.rs/vesti/ekonomija/vest/sve-mane-subvencija-za-kupovinu-stana/28556.phtml
 
ocekivac":19idkcgr je napisao(la):
Konacno!!! Posle ko zna koliko godina, jedan normalan tekst o kupovini stana.

http://www.kamatica.com/istrazivanja/168/da-li-treba-iznajmiti-ili-kupiti-stan
Tekst je obojen jednom stranom , očigledno opcijom koju ti zagovaraš, prema tome ne vidim da je baš normalan.Ništa nije crno i belo, a ne vidim nijedan naveden razlog zbog koga treba imati svoj stan, i ne biti podstanar.

Pošao bih samo od jedne stvari (koliko živaca, vremena, novca itd...) će vas koštati selidba, i traženje novog stana, naročito sa porodicom, s obzirom da svaki trenutak možete dobiti otkaz jer podstanari u Srbiji nemaju apsolutno nikakva prava.

Postoji mnoooogooo stvari koje treba izvagati i staviti u ovaj tekst da bi on bio ''normalan''.
 
Tekst upravo govori o tome da treba dobro izvagati prilikom odluke, doneti odluku u skladu sa svojim primanjima, i svojom kolicinom ucesca, uzeti u obzir sve moguce troskove kako sada, tako i one pratece.
Ja ne zagovaram nikakvu opciju, u smislu kupiti ili ne kupiti. Moja opcija je da svako donese odluku po svom jorganu. Ne vidimi nikakvu korist od univerzalnih saveta tipa kupite sada svi ili nemoj niko da kupuje. To je moja opcija ako moze tako da se nazove. Mozda si pomesao tekstove, a mozda te neko drugi iznervirao.
Nikad ne postoje univerzalna resenja koja svima odgovaraju. Budimo razliciti! :kk:
 
ocekivac":21lj29de je napisao(la):
Tekst upravo govori o tome da treba dobro izvagati prilikom odluke, doneti odluku u skladu sa svojim primanjima, i svojom kolicinom ucesca, uzeti u obzir sve moguce troskove kako sada, tako i one pratece.
Ja ne zagovaram nikakvu opciju, u smislu kupiti ili ne kupiti. Moja opcija je da svako donese odluku po svom jorganu. Ne vidimi nikakvu korist od univerzalnih saveta tipa kupite sada svi ili nemoj niko da kupuje. To je moja opcija ako moze tako da se nazove. Mozda si pomesao tekstove, a mozda te neko drugi iznervirao.
Nikad ne postoje univerzalna resenja koja svima odgovaraju. Budimo razliciti! :kk:

Ta sama dilema je individulna (neko ima porodicu, neko ne, neko želi da živi u stanu kakav želi, namještaj i slično(podstanarstvo to praktično onemogućava)., neko ne. itd).
Prema tome, ovakvi tekstovi mogu samo da se oslanjaju na preporuke, sa obe strane.Navedi mi neke razloge u kojima tekst navodi zašto treba kupiti stan i ne biti podstanar.
 
@Vlasništvo nad nekretninom, kao i sve drugo, stvar je izbora. Samo vi možete da odlučite da li je za vas važno da posedujete nekretninu ili ne.@

@Novom uredbom o subvencionisanim stambenim kreditima, Vlada Srbije je povećala limit mesečnih primanja sa 120.000 na 150.000 dinara, smanjeno je učešće koje plaćaju građani na pet odsto, a kamata će iznositi maksimalno 4,5 odsto plus šestomesečni euribor. Prema novoj uredbi, kredite će moći da uzmu i bračni parovi stariji od 45 godina, maksimalan rok otplate je 30 godina, a korisnik kredita ne sme da ima više od 70 godina pri isplati poslednje rate kredita. Subvencije države daju se za kupovinu novoizgrađenih stanova ili objekata u izgradnji, naveli su u nadležnom ministarstvu i ocenili da će to pomoći oporavku građevinske industrije u Srbiji. @

Slazem se da druga strana nije preterano predstavljena ali u moru tekstova tipa sada je pravi trenutak ovaj je pravo osvezenje.
Ko ima dosta novca za ucesce (tipa 15-50000 e ili sve u kescu) i dobru karijeru koja mu omogucava da pravi malo dalje planove, na osnovu ovog teksta moze da zakljuci da moze malo opustenije da donese odluku i kupi stan, zasto da ne.
Uopste ne drzim stranu ovoj Dulicevoj propagandi vec samo zelim da kazem da ima i onih koji dosta rade i dosta imaju. Jednostavnom, ko radi ne boji se gladi.
 
ocekivac":t2l34t73 je napisao(la):
@Vlasništvo nad nekretninom, kao i sve drugo, stvar je izbora. Samo vi možete da odlučite da li je za vas važno da posedujete nekretninu ili ne.@

@Novom uredbom o subvencionisanim stambenim kreditima, Vlada Srbije je povećala limit mesečnih primanja sa 120.000 na 150.000 dinara, smanjeno je učešće koje plaćaju građani na pet odsto, a kamata će iznositi maksimalno 4,5 odsto plus šestomesečni euribor. Prema novoj uredbi, kredite će moći da uzmu i bračni parovi stariji od 45 godina, maksimalan rok otplate je 30 godina, a korisnik kredita ne sme da ima više od 70 godina pri isplati poslednje rate kredita. Subvencije države daju se za kupovinu novoizgrađenih stanova ili objekata u izgradnji, naveli su u nadležnom ministarstvu i ocenili da će to pomoći oporavku građevinske industrije u Srbiji. @

Slazem se da druga strana nije preterano predstavljena ali u moru tekstova tipa sada je pravi trenutak ovaj je pravo osvezenje.
Ko ima dosta novca za ucesce (tipa 15-50000 e ili sve u kescu) i dobru karijeru koja mu omogucava da pravi malo dalje planove, na osnovu ovog teksta moze da zakljuci da moze malo opustenije da donese odluku i kupi stan, zasto da ne.
Uopste ne drzim stranu ovoj Dulicevoj propagandi vec samo zelim da kazem da ima i onih koji dosta rade i dosta imaju. Jednostavnom, ko radi ne boji se gladi.

OK, u suštini se slažemo u svemu. :). Stvar koja je meni zasmetala je ta, da ako krenemo od toga da smo potpuno neobavešteni, s obzirom da ovaj tekst navodi neke stvari koje svi mi uglavnom znamo kao što je to da sami plaćamo opravke u sopstvenom stanu, onda treba da ukaže i na protivteže.NPR na to da gazdu treba da zoveš mjesecima da bi ti opravio slavinu, s tim što naravno svaku opravku vrši sa najjeftinojom varijantom... itd.Slažemo se
 
Ok :kk: Samo, ko je potpuno neobavesten a treba da donese neku odluku, bilo koju, pitanje je kakav ce izbor napraviti. Ima vrlo zanimljivih radova na tu temu. Mozemo o tome u nekoj drugoj temi a mozda i na drugom forumu.
 
Ja sam doneo odluku da kupim,jer sam misljenja da je cena za ovu lokaciju i ovaj kvalitet korektna,tj u skorije vreme nece biti jeftinije.

Neki ljudi ovde tvrde da ce cene nekretnina u Beogradu da padaju,ja mislim da nece, nego da ce u buducnosti, kako bude rastao standard i cene nekretnina rasti.To je prirodno.

Vreme ce pokazati ko gresi,trenutno je na Banjici kvadrat izmedju 1400-1500,ili je toliko bio pre 6-7 meseci,za stanove koji su izgradjeni pre 30-tak goidna,i u koje po useljenju treba uloziti cca 10000 eura u sredjivanje stolarije,instalacija,kupatila,kuhinje itd.Dodao bih da na "staru" gradnju nema povracaja PDV-a.

Kada se odbije PDV za kupca prvog stana ,dodje se do racunice da je kvadrat u Stepi oko 1195 eura.Nov stan bez nekog velikog ulaganja,i bez straha da je investitor isti stan prodao dvojici kupaca i pobegao van zemlje.

Ja sam svoju kupovinu pored krova nad glavom ,posmatrao i kao dugorocnu investiciju.Boze moj ako sam pogresio ,prodacemo stan ,namiriti dugove ka poveriocima,nesto ce i da pretekne od ovih transakcija i idemo u podstanare,ili kupujemo stan na drugoj lokaciji.

@Smesak kalkulator ,potpuno tacno sve navedeno.Prilikom prevremene delimicne otplate kredita vraca se srazmerno dug banci i drzavi.S tim da je ono sto je bilo 95%(Banka75%+drzava 20%) inicijalno sada u celoj kalkulaciji 100%(izuzima se vase ucesce od 5%).

Ja sam imao subvenciju od 15%(sta ces neko ce uvek bolje proci),i izveo kalkulaciju gde sam dobio da od 10000 eura npr:

15,64% ili 1564 eura ide drzavi a,
84,46% ili 8446 eura ide banci.

U mojoj banci nisu isli na decimale,nego su odokativnom metodom prelomili prevremenu otplatu :D ,i to je veci deo dobila drzava,cime sam ostecen(ne bas nesto preterano,ali je tako).Digao sam ruke od objasnjavanja i prihvatio predlog u tom trenutku,ali cu se kad nadjem vremena zaliti pismenim putem na sve sto mi je smetalo u odnosu banke prema meni.Uglavnom ,sve sto se placa ide na stetu klijenta.To vam je tako.I to pod parolom "pa to je samo 2-3 eura veca rata",a ja bas besan uvek isti odgovor:

Ok.Ako je to vama samo 2-3 eura,onda platite vi.I nakon ovoga uvek isto,muk.Platio sam i famoznih 2% provizije za prevremenu,i na to cu da se zalim jer sam istu obavio posle 5.12.2011. tj posle stupanja na snagu famoznog zakona o zastiti korisnika finansijskih usluga.

Kad se budem zalio za sve navedeno iznecu ovde sta je konacan rezultat svega.
 
slozeni":1cn437yg je napisao(la):
Ok.Ako je to vama samo 2-3 eura,onda platite vi.I nakon ovoga uvek isto,muk.Platio sam i famoznih 2% provizije za prevremenu,i na to cu da se zalim jer sam istu obavio posle 5.12.2011. tj posle stupanja na snagu famoznog zakona o zastiti korisnika finansijskih usluga.

Kad se budem zalio za sve navedeno iznecu ovde sta je konacan rezultat svega.

Kolko se ja secam sta mi je objasnjavala sluzbenica banke je da aneksom ugovora jedine tri stvari koje ostaju iste i posle 5.12. su da rata kredita ne mora biti po srednjem kursu, ostaje provizija za prevremenu otplatu... a trece stvari ne mogu da se setim pa da ide zivot :D u svakom slucaju ako si kredit dobio pre tog 5.12. dzaba ti da se bunis za tu stavku...

p.s.
ja se izvinjavam sto idem van teme pisanjem o bankarskim problemima, nadam se da mi necete uzeti to za zlo...
 
smesak":24homoqt je napisao(la):
boby07":24homoqt je napisao(la):

Upravo sam zvao Komercijalnu banku u Kralja Petra.
Potvrdili su ono sto sam ranije i napisao. Ukoliko je tvoje ucesce vece od 5%, proporcionalno se smanjuje i kredit banke i kredit drzave (ukoliko gledamo ukupnu vrednost stana).

Sve u svemu u pitanju je razlicita terminologija ali je rezultat potpuno isti.


Kako mislis smanjuje se kredit drzave ako je ucesce vece? Ako ti stan kosta 100.000, drzava ti daje 20.000 i drzavu ne interesuje koliko je tvoje ucesce tj. ako je vece od 5% tj. samo banku sad zanima koliko je tvoje ucesce.

Ako imas samo 5% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 75.000.
Ako imas 20% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 60.000 na zajam.
Ako imas 50% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 30.000 na zajam.

Po tebi ispade ako imam 20% ucesca ne mogu da uzmem 20% pomoci od drzave? Pa onda se to ne zove subencionisani kredit.

PS Ja te ne razumem, ajde probaj da objasnis a da ne koristis formule, nego na prakticnom primeru. Sad me zanima uzimanje kredita a ne otplata.
 
La Grange":2bloi5e9 je napisao(la):
smesak":2bloi5e9 je napisao(la):
boby07":2bloi5e9 je napisao(la):

Upravo sam zvao Komercijalnu banku u Kralja Petra.
Potvrdili su ono sto sam ranije i napisao. Ukoliko je tvoje ucesce vece od 5%, proporcionalno se smanjuje i kredit banke i kredit drzave (ukoliko gledamo ukupnu vrednost stana).

Sve u svemu u pitanju je razlicita terminologija ali je rezultat potpuno isti.


Kako mislis smanjuje se kredit drzave ako je ucesce vece? Ako ti stan kosta 100.000, drzava ti daje 20.000 i drzavu ne interesuje koliko je tvoje ucesce tj. ako je vece od 5% tj. samo banku sad zanima koliko je tvoje ucesce.

Ako imas samo 5% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 75.000.
Ako imas 20% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 60.000 na zajam.
Ako imas 50% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 30.000 na zajam.

Po tebi ispade ako imam 20% ucesca ne mogu da uzmem 20% pomoci od drzave? Pa onda se to ne zove subencionisani kredit.

PS Ja te ne razumem, ajde probaj da objasnis a da ne koristis formule, nego na prakticnom primeru. Sad me zanima uzimanje kredita a ne otplata.
Odgovor je baŠ u onom što si sam napisao.'''Pa onda se to ne zove subencionisani KREDIT"'.Ono što ti očekuješ je potpuno nelogično i besmisleno.Država ti daje 20 posto kredita, a ne od cene stana.To je potpuno korektno, jer će raspoloživi novac biti korektnije raspodijljen, tako što će svima ravnopravno subvencionisati sredtva koja su prinuđeni da uzmu kao zajam.Da li npr očekuješ da uletiš sa 70 000E učešća, da od države dobiješ još 20 000 beskamatno pa da sa 10 000 kkredita banke fino zatvoriš konsktrukciju.Budimo realni, i korektni...
 
La Grange":fgn0vbaz je napisao(la):
smesak":fgn0vbaz je napisao(la):
boby07":fgn0vbaz je napisao(la):

Upravo sam zvao Komercijalnu banku u Kralja Petra.
Potvrdili su ono sto sam ranije i napisao. Ukoliko je tvoje ucesce vece od 5%, proporcionalno se smanjuje i kredit banke i kredit drzave (ukoliko gledamo ukupnu vrednost stana).

Sve u svemu u pitanju je razlicita terminologija ali je rezultat potpuno isti.


Kako mislis smanjuje se kredit drzave ako je ucesce vece? Ako ti stan kosta 100.000, drzava ti daje 20.000 i drzavu ne interesuje koliko je tvoje ucesce tj. ako je vece od 5% tj. samo banku sad zanima koliko je tvoje ucesce.

Ako imas samo 5% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 75.000.
Ako imas 20% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 60.000 na zajam.
Ako imas 50% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 30.000 na zajam.

Po tebi ispade ako imam 20% ucesca ne mogu da uzmem 20% pomoci od drzave? Pa onda se to ne zove subencionisani kredit.

PS Ja te ne razumem, ajde probaj da objasnis a da ne koristis formule, nego na prakticnom primeru. Sad me zanima uzimanje kredita a ne otplata.

Pokusacu ukratko da objasnim na primeru koji si dao.
Drzava u tvom primeru daje 20,000 eur samo ukoliko je tvoje ucesce 5%, tj. 5,000 eur.
Bilo koje odstupanje (povecanje) od tog ucesca uticace na smanjenje 20,000 eur koje ti daje drzava.

Tvoji primeri:
Ako imas samo 5% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 75.000. - TACNO
Ako imas 20% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 60.000 na zajam. - NIJE TACNO. U ovom primeru banka razmislja da li da ti da 63,158 eur a drzava 16,842 eur
Ako imas 50% ucesca, banka ce razmisliti da li da ti da 30.000 na zajam. - NIJE TACNO. U ovom primeru banka razmislja da li da ti da 39,474 eur a drzava 10,526 eur

Pozdrav
 
Volf":yrl95f3b je napisao(la):
.Država ti daje 20 posto kredita, a ne od cene stana.To je potpuno korektno, jer će raspoloživi novac biti korektnije raspodijljen, tako što će svima ravnopravno subvencionisati sredtva koja su prinuđeni da uzmu kao zajam.Da li npr očekuješ da uletiš sa 70 000E učešća, da od države dobiješ još 20 000 beskamatno pa da sa 10 000 kkredita banke fino zatvoriš konsktrukciju.Budimo realni, i korektni...

A jel ima to negde zvanicno da se procita, npr. gledam

http://www.nkosk.rs/srlat/content/pitanja-i-odgovori


Znam da banke nisu realne i korektne ali ocekivao sam da mi drzava pozajmi beskamatno 20% od cene kostanja stana, u uredbi pise "Maksimalni iznos kredita koji se može odobriti je 100.000 EUR", "dok se 20% učešća obezbeđuje iz budžeta u vidu dugoročnog stambenog kreditiranja." Nigde se ne kaze da 20% nije 20% ukoliko imam ucesce vece od 5%.
 
Vrh