Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Conrad":2byvpm67 je napisao(la):
Duska":2byvpm67 je napisao(la):
U pravu si da ovo nije tema za ekonomske aspekte kupovine, samo mi pojasni malo bolje ovu recenicu, 8%na cenu stana bez uracunatog PDV-a?Kupoprodajna cena je sa PDV-om svakako! Ne razumem kako si dobio manje ? I usput koliko si cekao na uplatu?
E da, cestitam...drzacemo te za rec za rostilj :)

Hvala drugari, da vam se vrne! :D

Posvađao sam se najjače tamo u GDS-u, ali tako je totalno :shok: !
Npr. cena stana 100k sa PeDeReom (kako ga ja zovem ;) ), povraćaj se vrši na sumu bez tog PDV-a tj ~92k.
Velika nužda kroz gusto granje, al šta da se radi, barem uzeh nazad.

Podneo sam papire 09.01.'12 i eto - svaka im čast!

@Niki
Objekat 4V.

Za roštilj mora da se otvorimo svi opasno, biće prejako!

Pozdrav svima (evo, žena mi ovde pored mene kljuca :lol: gledajući tv i kako tapkam po lap-u)... Odo da spavam!

Na stan od sto hiljada povracaj PDV-a bi iznosio 7407 eura! Ne mogu oni da ti vrse povracaj pdv na cenu stana bez PDV-a.Al bitno da si ti dobio pare. Podrazumeva se da su ostali uslovi (clanovi porodice i kvadratura) ispunjeni u ovom slucaju!
 
Conrad":2fstrn9c je napisao(la):
Da se pohvalim (gotovo da ne verujem da sam napokon i to odradio ;) ), uplatili mi PDV-a (uzgred je na ukupnu vrednost stana ~7,4% tj. 8% na cenu stana bez uračunatog PDV-a, čisto da znate da će vas i tu odraditi 400-800 ojra) :notok: .
Mamu im lopovsku!!!

Moderacijo, aman za aman, dajte jednog :smajlisamoubicasapistoljemuperenimuslepoocnicu:

Kako bi odradio tog sto ti je predavao matematiku, trajno bi mu oduzeo licencu, bez prava da je ikada vise dobije. Ne zato sto ne zna, vec sto ti je dao prelaznu ocenu.

DakleM, stan od x kvadrata ukupno kosta 100k tako sto je:

osnovna cena stana: 92.592,59
PDV 8% : 7.407,41
TOTAL: : 100.000,00

Posto je ovo jako komplikovana matematicka operacija koju je jako tesko izracunati jer se ista izucava samo na postdoktorskim studijama na MIT-u, koliki je iznos obracunatog PDV-a moze se saznati tako sto se pogleda u racun koji izdaje kako GDS, tako i bilo koji drugi pruzalac usluga/prodavac bilo cega. No to treba pored gledanja i procitati, a tu vec ulazimo u problem ne sa matematicarima vec sa jos nekima kojima treba oduzeti licencu.
 
Nevenkovic":2g0svp2e je napisao(la):
Conrad":2g0svp2e je napisao(la):
Da se pohvalim (gotovo da ne verujem da sam napokon i to odradio ;) ), uplatili mi PDV-a (uzgred je na ukupnu vrednost stana ~7,4% tj. 8% na cenu stana bez uračunatog PDV-a, čisto da znate da će vas i tu odraditi 400-800 ojra) :notok: .
Mamu im lopovsku!!!

Moderacijo, aman za aman, dajte jednog :smajlisamoubicasapistoljemuperenimuslepoocnicu:

Kako bi odradio tog sto ti je predavao matematiku, trajno bi mu oduzeo licencu, bez prava da je ikada vise dobije. Ne zato sto ne zna, vec sto ti je dao prelaznu ocenu.

DakleM, stan od x kvadrata ukupno kosta 100k tako sto je:

osnovna cena stana: 92.592,59
PDV 8% : 7.407,41
TOTAL: : 100.000,00

Posto je ovo jako komplikovana matematicka operacija koju je jako tesko izracunati jer se ista izucava samo na postdoktorskim studijama na MIT-u, koliki je iznos obracunatog PDV-a moze se saznati tako sto se pogleda u racun koji izdaje kako GDS, tako i bilo koji drugi pruzalac usluga/prodavac bilo cega. No to treba pored gledanja i procitati, a tu vec ulazimo u problem ne sa matematicarima vec sa jos nekima kojima treba oduzeti licencu.

Ta racunica je tacna nego ljudi vole da razmisljaju pozitivno. :D Naravno da se vraca samo ono sto jeste PDV, a to nije 8% na konacnu cenu vec 8% na neto cenu (tj. to mu dodje nekih 7.4% na cenu sa PDV-om). Nema lazi, nema prevare, samo nase puste zelje. Ono gde cete se osecati prevareni je promena kursa evra, dok dodjete do povracaja kurs moze skociti (kao u mom slucaju) pa da dobijete 300-400 (a i vise) evra manje. Ko ne moze da ceka povoljan kurs jer mora da vrati pozajmljeno taj nema izbora nego da uracuna gubitak.

@Nevenkovic
nema potrebe da lupas po ostalim forumasima, malo razumevanja za druge nije na odmet. Savet da, samaranje je suvisno.

Zaista bi trebalo posebna tema za kredite, i ja bih pre da citam sta ima novo na gradilistu.
 
Tema se zove kako se zove i to nedvosmisleno znaci da moze da se pise sve sto je u vezi sa tim projektom. Smanjite dozivljaj jednoumlja i netolerancije jer smo vise puta svi to mnogo platili. :kk:
 
E ako ovaj nevenković ne radi za dulića onda ja stvarno ne znam... ili se možda bavi evaluacijom i licenciranjem profesora pa ga dirnula matematička nepravda. Ali ovolika posvećenost suzbijanju svake kritike rada ortopeda, pa makar ona bila i potpuno opravdana, u isto vreme fascinira i zabrinjava.
Za neupućene, nevenković je klasični investitor i diversifikator. Sa ciljem smanjenja gubitaka, predlažem mu sada jednu kupovinu u Dulvilu. Ako je B cena kvadrata koju je platio za Belvil, a D cena koju će platiti za Dulvil, onda je, pod uslovom da su površine iste, zbirna cena ulaganja u kvadrate (B+D)/2. :p
 
grado nije nevenković branio podivljalog ortopeda nego je objašnjavao čoveku kako se računa udeo pdv-a u ukupnoj ceni.

nego kad ćeš ti u podstanare. cene mogu na dalje samo padati, a i prognoziraju nam teške godine. to znači da kamata na štednju može samo rasti.
 
Kasno je sada za podstanarstvo. Cene su pale, stari stanovi se teško prodaju jer država čini sve da maksimalno odvrati kupce od stare gradnje. Kada bi ponudili iste uslove kupovine kao za novogradnju, niko taj Dulvil ne bi ni pogledao. Tu su još i troškovi selidbe, tumbanje nameštaja, porez na kapitalnu dobit i posle kod ponovne kupovine porez na prenos apsolutnih prava, overa ugovora, uknjiženje i troškovi adaptacije i nameštaja. Država je neke od tih stavki u poslednjih nekoliko godina nenormalno povećala. Naravno, ostaje gorčina u ustima kad se setim da su cene u blokovima bile skoro 2ke/m2, a kamate na štednju preko 9%, ali lako je biti general posle bitke. Mada su mi tada neki govorili da su to fantastične cene i da treba prodati, znam neke koji su i prodali, ali kap. dobit je tada bila 20%.
Kamate nažalost padaju. Ulazimo u višegodišnju recesiju i deflaciju. U prevodu - nema kamata, ali i sve ostalo pojeftinjuje, pada tražnja pa i proizvodnja i tako sve do neke granice kada se ponovo uspostavi ravnoteža. Ako se štampa evro, onda i kamate i euribor idu gore, a cene roba i usluga, pa i nekretnina, zavise od toga koliko se štampa.
 
Za one koji nikad nisu radili kalkulaciju maloprodajne cene:
porez ili PDV se racunaju na veleprodajnu cenu, koja sadrzi sve troskove (marze, carine, itd).
U slucaju stana PDV je 8 % na nabavnu cenu: 100 * 8% = 108 €
Da bi se od konacne cene izracunala vrednost PDV (koja nije 8 €) potrebno je izracunati PRERACUNATU STOPU po formuli:
100 x PDV
----------------- = 7.407407407 %
100 + PDV
Na kraju uzmete konacni racun i jednostavno izracunate koliko je 7,4 %.
Naravno kursne razlike zna se ko placa :(
 
oss":2r7jpyzt je napisao(la):
@Nevenkovic
nema potrebe da lupas po ostalim forumasima, malo razumevanja za druge nije na odmet. Savet da, samaranje je suvisno.
Oss, nikada ne bi reagovao da je bilo napisano nesto u stilu: bio sam u zabludi, nisam pogledao fakturu i mislio sam da ce povracaj PDV-a biti veci nego sto to zaista treba da bude, ali ne, i nakon razjasnjenja koje je doticni oko PDV-a dobio u PU i GDS-u, postuje se : zavrsio sam celu proceduru, dobio povrat, sigurno i provereno ce vas odraditi za nekoliko stotina eura. Zacinjeno sa jos par postova kojima se potvrdjuje isto.

Takve stvari smatram zlonamernim zaje*******avanjem onih koji tek ulaze u proceduru i "samaranje" kako ga ti nazivas je nista naspram onoga sto bi radio za ovakve stvari.
 
oss":3jo2fxzm je napisao(la):
Naravno da se vraca samo ono sto jeste PDV, a to nije 8% na konacnu cenu vec 8% na neto cenu (tj. to mu dodje nekih 7.4% na cenu sa PDV-om).

To me sve podseca na ovo:

"Crvic nije ni postojao dva puta nista je nista matematika je jasna. Znam, recicesh mi sine kad nema dve polovine, onda nema nichega i tu si u pravu."

http://www.youtube.com/watch?v=OKyIrtije*******o
 
Čika Nevenkoviću,

Kako se JA osećam prozvanim, očigledno nisi baš bio fokusiran kad si čitao, jer moji postovi su suštinski bili vrlo pozitivni (sviđa projekat, način izgradnje, dobio sam tih famoznih 7,4074 nazad :kk: , ali i izgubio na kursnoj razlici značajno :notok: , al nek ide život) što se tiče cele situacije itd.
To što se tiče % pdv-a, siguran sam da i većina ljudi koji ulaze u priču odabira/kupovine/smaranja sa bankama/administracijom i ostalo, taj podatak pomalo zanemare, a i da budemo iskreni nisu ga ni jasno definisali nama neukima...
Meni je sada najbitnije da se ceo projekat/naselje/infrastruktura završi kako treba, a generalno gledano sve državne firme vape za QMS-om (sistem menačmenta kvalitetom) i da celokupna priča bude usmerena na kupca i informisanja istog.

E da, i još nešto, opoosti se druže, utiče na libido! :grand:

Pozdrav svima i da ste mi svi živi, zdravi i veseli! :cool:
 
cao,
imam jedno pitanje u vezi kupovine stana u naselju Stepa Stepanovic
zna li mozda neko ima li jos stanova za kupovinu,i da li je neki uslov postavljen ko moze da ga kupi.
hvala
 
Naravno da ima jos, samo je pitanje da li ti nesto od stanova odgovara po strukturi, kvadraturi... Postavljen je jedan jedini uslov, moze da kupi samo onaj ko ima pare... ;-)
 
@Conrad i ostali

Stvarno mislim da nije tesko i nista katastrofalno se nece desiti ako covek prizna da je pogresio.Nebitni su razlozi.

Sto se tice Nevenkovica,svaki dosadasnji post makar na ovoj temi,mu je bio OK,tj tacan i bez zle namere.

@Grado ,general posle bitke,jos se nije odlucio da proda stan i ulozi u stednju.Konacno je shvatio da mora da postoji i druga strana koja trosi(zaduzuje se) da bi on zaradio na stednji.Korektan vrlo cesto,ali upadljivo ne podnosi Nevenkovica,ko zna zasto,a moguce da mu je gosn Nevenkovic negde nagazio na zulj.


Sve u svemu sa svih strana i dosta korektno sagledani svi aspekti kupovine stana u Stepi,i to je pozitivno.Postojerazliciti pristupi ,filozofije i slicno.A sto se tice matematike pitajte Nevenkovica i on ce vam sve korektno objasniti.

Da li su zavrseni keramicki radovi u zgradama na parceli 4???Ako neko ima info neka se javi.


Svima na forumu jedan veliki pozdrav.
 
ninamarina":10x61qd9 je napisao(la):
ima li jos stanova za kupovinu,i da li je neki uslov postavljen ko moze da ga kupi.


Odes prvo na

http://www.gds-stanovi.rs/stanovi.php

nadjes strukturu i kvadraturu koja ti odgovara. Ako je nesto prodato, pisace na sajtu PRODATO. Kada si nasla ono sto ti se svidja odes licno u GDS kad god ti ogovara od 8.30 do 16h i kazes videla sam stan od 58,36 kvadrata jel mogu da ga rezervisem, oni ce ti reci na kojim spratovima je ostao i na kojoj strani zgrade... Kada ga rezervises, rezervacija traje 7 dana posle tih 7 dana moras da potpises kupoprodajni ugovor i uplatis 5 % kapare...
 
La Grange":3poywybm je napisao(la):
ninamarina":3poywybm je napisao(la):
ima li jos stanova za kupovinu,i da li je neki uslov postavljen ko moze da ga kupi.


Odes prvo na

http://www.gds-stanovi.rs/stanovi.php

nadjes strukturu i kvadraturu koja ti odgovara. Ako je nesto prodato, pisace na sajtu PRODATO.

Hajde molim te baci link ka nekom od tih stanova za koji piše "Prodato" pošto se ja ubih da nađem neki takav, i nigde ne piše "Prodato" :/
 
Optimist":3l4aouwq je napisao(la):
La Grange":3l4aouwq je napisao(la):
ninamarina":3l4aouwq je napisao(la):
ima li jos stanova za kupovinu,i da li je neki uslov postavljen ko moze da ga kupi.


Odes prvo na

http://www.gds-stanovi.rs/stanovi.php

nadjes strukturu i kvadraturu koja ti odgovara. Ako je nesto prodato, pisace na sajtu PRODATO.

Hajde molim te baci link ka nekom od tih stanova za koji piše "Prodato" pošto se ja ubih da nađem neki takav, i nigde ne piše "Prodato" :/

izgleda da nemamo isti internet browser posto ni ja ne vidim ni jedan stan da pise da je prodat :D

kako idu radovi ovig dana, rastu li zgrade koje nisu dosle do krova :D
 
@maki1885
Pa lepo ti je napiso ocekivac iznad da "Poskidali su sve tipove koji su prodati." Do skora je bilo drugacije, lepo je pisalo - PRODATO za one tipove sto su prodati.
 
Pozdrav dragi ljudi i buduce komsije,

ja sam jos jedan od onih koji su kupili stan u Dulvilu. Robija na 30 godina.
Objekat 4I.
Citala sam da ima vas koji ste zainteresovani za akciju trazenja popusta kod kupovine namestaja i tehnike. Da li ste i dalje zainteresovani?
 
Vrh