Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

objekat koji mene zanima terasa je natkrivena betonom, ko je bio tamo znace koji su objekti :)
 
I ja mislim da su banke manji problem od NKOSK. Na kraju krajeva bitno je da u zadnjih godinu dana ako si imao ili imas neke kredite, nisi bio u docnji (odnosno da dva meseca nisi izmirio obavezu po nekoj rati i tome sl) Ti znas da da li si kreditno sposoban....Mada se i ta kreditna sposobnost drugacije posmatra u zavisnosti od banke do banke ( nisu sve presle na onaj sistem oduzimanja potrosacke kopre pa puta neki procenat-sto ti povecava kreditnu sposobnost u odnosu na zaduzenje pola plate) Gledaju zaradu, preduzece u kojem radis i sl. Treba se raspitati u vise banaka svakako!
 
Da li je neko načuo (ili već ima proverenu informaciju) kada će banke početi s novim subvencionisanim kreditima?

I da li se otprilike zna da li će sve banke fiksirati kamatu na 4,5% + 6-mesečni euribor, ili će pojedine banke ići i s malo nižom kamatom?

Svaka informacija je zlata vredna! :)

Hvala unapred ;)
 
Optimist":3bcf2hie je napisao(la):
sve banke fiksirati kamatu na 4,5% + 6-mesečni euribor


npr. ja sam pre mesec dana otisao do Societe banke i dobio marzu od 3.95 + 6 mesecni euribor ali uz obavezno zivotno osiguranje. Dok je na sajtu societegenerale.rs pisalo da je marza 4,45% + 6M, znaci najbolje otici u banku i dobiti ponudu na papiru, nemoje gledati po sajtovima banaka.
 
i tako na gradilistu stanje nepromenjeno i svi idu po bankama a nziv teme drzavna stanogradnja promeniti u stanje u bankarskom sektoru i rad sa klijentima :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
i tako na gradilistu stanje nepromenjeno i svi idu po bankama a nziv teme drzavna stanogradnja promeniti u stanje u bankarskom sektoru i rad sa klijentima default/lol default/lol default/lol default/lol default/lol
Od svega, najvise koristi imaju banke:
Kredite uzima GDS da bi napravila stanove i gradjani da bi kupili.
Ugrubo :
a) GDS uzme kredit da bi stanove napravila i to:
45 zgrada x5mE=225mE uz 30%stope dobiti=292,5 mE uz kamate Bankama 1/2 dobiti odnosno oko 33 mE
b) polovina stanova sa prosecnom kvadraturom 50 m2 proda se na kredit odnosno:
50x1200e/m2x2500 stanova=150 mE uz kamate bankama minimalno 75% odnosno 112 mE.

Ispada da ce banke zaraditi kroz piramidalnu igru 145mE

Sta mislite o ovome

:notok:
 
Pa red je valjda da banke kao jedan od pokretaca zarade, kako bi inace bilo, nemoj slucajno da neka banka propadne...
 
zli komsija":2h1z684y je napisao(la):
i tako na gradilistu stanje nepromenjeno i svi idu po bankama a nziv teme drzavna stanogradnja promeniti u stanje u bankarskom sektoru i rad sa klijentima :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ovo je tema koju moderatori i administratori zaobilaze... jer ispada da subvencionisani krediti postoje samo za naselje stepa stepanovic... i da se dobijanje subv kredita razlikuje za druge nekretnine...
 
Pitanje za ljude koji su kupili stan u naselju: Da li je u ugovoru navedena garancija za stan i šta ona obuhvata?
 
Duska":tusr7sxu je napisao(la):
Pre svega veliki pozdrav svima.
Razmisljam o kupovini stana u naselju Stepa Stepanovic. Zanima me parcela 2 i stanovi na poslednjem spratu. Da li se neko interesovao za stanove na toj parceli? Bilo kakav savet ili sugestija su dobrodosli!
 
Ja sam rezervisala stan u zgradi 2 B (GP2). Danas sam bila da vidim gde se ona tacno nalazi i iznenadila se obzirom da je najnize u odnosu na sve zgrade i poprilicno udaljena od ulaza u naselje, tj. skoro do Kumodraske ulice (iznad plave velike zgrade).
Zabrinuta sam zbog polozaja zgrade i one price na pocetku da je zemljiste mozda porozno? :(
Da li mozda neko ima informaciju na ovu temu?
Puno hvala.
 
i naravno nikog ne zanima najnoviji izum arhitektonskih mozgova koji su napravili svetlarnike na stepenistu koji na teresama gde ce sedeti neki debeli morz u gacama i piti pivo dok se komsije budu prolazile
 
vesna79":1s7otnc0 je napisao(la):
Ja sam rezervisala stan u zgradi 2 B (GP2). Danas sam bila da vidim gde se ona tacno nalazi i iznenadila se obzirom da je najnize u odnosu na sve zgrade i poprilicno udaljena od ulaza u naselje, tj. skoro do Kumodraske ulice (iznad plave velike zgrade).
Zabrinuta sam zbog polozaja zgrade i one price na pocetku da je zemljiste mozda porozno? :(
Da li mozda neko ima informaciju na ovu temu?
Puno hvala.

Ja sam potpisala ugovor za stan u zgradi 2V. Polozaj je odlican, nije to uopste daleko. Meni nije delovalo nisko u odnosu na ostatak naselja. Ja prvi put cujem da je zemljiste mozda porozno. Vise sam bila zabrinuta zbog buke.
 
vesna79":2enybqrr je napisao(la):
Ja sam rezervisala stan u zgradi 2 B (GP2). Danas sam bila da vidim gde se ona tacno nalazi i iznenadila se obzirom da je najnize u odnosu na sve zgrade i poprilicno udaljena od ulaza u naselje, tj. skoro do Kumodraske ulice (iznad plave velike zgrade).
Zabrinuta sam zbog polozaja zgrade i one price na pocetku da je zemljiste mozda porozno? :(
Da li mozda neko ima informaciju na ovu temu?
Puno hvala.

Ja sam dva puta menjao rezervaciju... to je ipak investicija za veoma dug period... ako ti ne odgovara naravno da ce ti dozvoliti da se predomislis, pre nego sto doneses novac...
 
Boban1":2jigy42c je napisao(la):
Pitanje za ljude koji su kupili stan u naselju: Da li je u ugovoru navedena garancija za stan i šta ona obuhvata?

Nije navedena garancija za stan u ugovoru. Ugovor je tipski i ne moze da se menja. Ugovor uglavnom podrazumeva obaveze za kupca i prava za prodavca, dok od prava kupaca i obaveza prodavca skoro da nema ni slova.
Postavio sam im par pitanja vezano za ugovor, a gledali su me kao da hocu da ih lisim plate.

Na moje pitanje o garanciji cekao sam par minuta da se dogovore sta ce mi reci. Na kraju je ispalo da garancija postoji i da iznosi dve godine. Problem je sto to nije navedeno u ugovoru tako da mozes da se slikas ukoliko dodje do problema. Tehnicka specifikacija stana ne postoji nego postoji samo zajednicka tehnicka specifikacija svih zgrada i to na dve strane, sturo napisano, tj. koji materijal se koristi za izgradnju. Mogu kasnije da uplod-ujem ukoliko nekome treba.
Sve u svemu, osecao sam se kao da kupujem dzak krompira a ne stan.
 
djmiros":31lltsbe je napisao(la):
Od svega, najvise koristi imaju banke:
Kredite uzima GDS da bi napravila stanove i gradjani da bi kupili.
Ugrubo :
a) GDS uzme kredit da bi stanove napravila i to:
45 zgrada x5mE=225mE uz 30%stope dobiti=292,5 mE uz kamate Bankama 1/2 dobiti odnosno oko 33 mE
b) polovina stanova sa prosecnom kvadraturom 50 m2 proda se na kredit odnosno:
50x1200e/m2x2500 stanova=150 mE uz kamate bankama minimalno 75% odnosno 112 mE.

Ispada da ce banke zaraditi kroz piramidalnu igru 145mE

Sta mislite o ovome

:notok:
Pa neće banke da uzmu baš sve, uzećemo nešto i mi koji štedimo u tim bankama. Nama je jako bitno da vi što više kupujete na kredit, naročito ako vam kamata nije fiksna već zavisi od tamo nekih euribora i sl, nije bitno, bitno je samo da postoji osnov da banke mogu da vam povećavaju opterećenje u godinama koje dolaze (jer se evro uveliko štampa i inflacija je neizbežna) i bitno je da vas ne bude mnogo jer bi u tom slučaju mogli na silu da izdejstvujete da država preuzima deo vaših dugova. Najopasnije u celoj priči je ovo smanjenje obaveznog učešća (korak više ka NINJA kreditima, a vidimo gde je to dovelo tržište nekretnina u USA) jer postoji opasnost da za nekoliko godina vrednost nekretnine bude manja od visine preostalog duga i onda imamo situaciju da vi masovno odustajete od otplate kredita, stanove vraćate bankama, banke u velikim gubicima i onda država ''mora da ih spašava'', odnosno, i ja ću morati preko poreza da plaćam vaše stanove. Međutim, čak i u slučaju aktiviranja hipoteke, prema našim propisima preostali dug ostaje u visini od 50% tako da hipoteka nije jedini vid obezbeđenja za banke.
Dakle, što se mene tiče, samo vi kupujte. Ako ne putem kredita, onda za keš, da bi spasili svoju ušteđevinu od ''propasti evra'', kako kaže ljupka g-đa Kaća iz Alke. :)
 
Optimist":89vljkpm je napisao(la):
Da li je neko načuo (ili već ima proverenu informaciju) kada će banke početi s novim subvencionisanim kreditima?

PRVI ZAHTEVI
GraĐani će već od srede moći da podnose zahteve za nove subvencionisane kredite, a prvu isplatu očekuju početkom marta. Država je za ovu godinu namenila 1,2 milijarde dinara dotacija, ali postoji mogućnost da se one povećaju ukoliko bude većeg interesovanja.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:364327-Rata-za-stan-tri-puta-veca
 
La Grange":3cot77lo je napisao(la):
Optimist":3cot77lo je napisao(la):
Da li je neko načuo (ili već ima proverenu informaciju) kada će banke početi s novim subvencionisanim kreditima?

PRVI ZAHTEVI
GraĐani će već od srede moći da podnose zahteve za nove subvencionisane kredite, a prvu isplatu očekuju početkom marta. Država je za ovu godinu namenila 1,2 milijarde dinara dotacija, ali postoji mogućnost da se one povećaju ukoliko bude većeg interesovanja.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:364327-Rata-za-stan-tri-puta-veca

pa ti idi u novosti i podnesi zahtev u sredu :)
dok banka ne izbaci dzaba ti ova pisanja po novinama
 
Duska":39ogp84v je napisao(la):
vesna79":39ogp84v je napisao(la):
Ja sam rezervisala stan u zgradi 2 B (GP2). Danas sam bila da vidim gde se ona tacno nalazi i iznenadila se obzirom da je najnize u odnosu na sve zgrade i poprilicno udaljena od ulaza u naselje, tj. skoro do Kumodraske ulice (iznad plave velike zgrade).
Zabrinuta sam zbog polozaja zgrade i one price na pocetku da je zemljiste mozda porozno? :(
Da li mozda neko ima informaciju na ovu temu?
Puno hvala.

Ja sam potpisala ugovor za stan u zgradi 2V. Polozaj je odlican, nije to uopste daleko. Meni nije delovalo nisko u odnosu na ostatak naselja. Ja prvi put cujem da je zemljiste mozda porozno. Vise sam bila zabrinuta zbog buke.

Nisam strucnjak, ali kako zemljiste moze da bude porozno? Valjda se uradi statika pre nego sto pocne da se gradi.
Ne zida se privatna kuca od 100m2, pa da pijani staticar omasi, nego celo naselje.
Nije ovo jedino naselje koje je podignuto na padini.

I ja sam potpisala ugovor za 2V. Moj stan je okrenut juzno, pa ne verujem da ce biti problema sa bukom. Pored toga, zgrade ne izlaze na samu raskrsnicu.

Normalno je da svako ima neki potajni strah, jer kupujemo stanove na nevidjeno. Sa druge strane, ja sam ovo naselje izabrala bas zato sto mislim da ce u njemu biti najmanje problema. Da niko nece stan koji sam ja kupila prodati 3 puta...
 
lila":2pl5p8or je napisao(la):
Duska":2pl5p8or je napisao(la):
vesna79":2pl5p8or je napisao(la):
Ja sam rezervisala stan u zgradi 2 B (GP2). Danas sam bila da vidim gde se ona tacno nalazi i iznenadila se obzirom da je najnize u odnosu na sve zgrade i poprilicno udaljena od ulaza u naselje, tj. skoro do Kumodraske ulice (iznad plave velike zgrade).
Zabrinuta sam zbog polozaja zgrade i one price na pocetku da je zemljiste mozda porozno? :(
Da li mozda neko ima informaciju na ovu temu?
Puno hvala.

Ja sam potpisala ugovor za stan u zgradi 2V. Polozaj je odlican, nije to uopste daleko. Meni nije delovalo nisko u odnosu na ostatak naselja. Ja prvi put cujem da je zemljiste mozda porozno. Vise sam bila zabrinuta zbog buke.

Nisam strucnjak, ali kako zemljiste moze da bude porozno? Valjda se uradi statika pre nego sto pocne da se gradi.
Ne zida se privatna kuca od 100m2, pa da pijani staticar omasi, nego celo naselje.
Nije ovo jedino naselje koje je podignuto na padini.

I ja sam potpisala ugovor za 2V. Moj stan je okrenut juzno, pa ne verujem da ce biti problema sa bukom. Pored toga, zgrade ne izlaze na samu raskrsnicu.

Normalno je da svako ima neki potajni strah, jer kupujemo stanove na nevidjeno. Sa druge strane, ja sam ovo naselje izabrala bas zato sto mislim da ce u njemu biti najmanje problema. Da niko nece stan koji sam ja kupila prodati 3 puta...
Pozdrav za komsinicu :)
 
dadan":qzicmdal je napisao(la):
Sta ako uplatim kaparu u GDS od 5% a desi se da mi banka ne odobri kredit, sta onda?
Da li neko zna nesto o tome i da li je neko imao ovakvo iskustvo?


Pre nego sto uplatis kaparu, odes u banku i vidis koliko sa tvojom platom mozes da podignes kredita i po kojim uslovima... i sl.


Ako si uplatio kaparu, pa se predomislis iz nekog razloga:
- ne svidja ti se stan (sad si svatio da nije dobro orjentisan, treba ti veci...)
- dobio si otkaz
- zena ti se predomislila
....
Od kapare nema nista, poklonices je drzavi. Lepo ti pise u ugovoru.
 
Vrh