Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Sta sa stanovima na zadnjem spratu, sta te tu zanima i zasto bas zadnji sprat?

Kad pitas nemoj da te mrzi...
 
Zadnji sprat...nemas nikog nad glavom i imas savrsen pogled. Zanima me da li ce biti ravni ili kosi krovovi. A i ti stanovi sa dobrim pogledom okrenuti su na sever! Eto oko toga se dvoumim.Mogucnost prokisnjavanja i nedostatak sunca. Nisam neki strucnjak pa sam cisto htela savet da li da rizikujem ili da idem na neku sigurniju varijantu na nizem spratu pa da doveka budem nesrecna i klaustrofobicna.
 
I jos nesto vezano za tu parcelu 2. Pored nje ide ulica. Koleginica mi kaze da je to nekim planom predvidjeno za nekakvu spoljnu magistralnu tangentu odnosno da ce to jednog dana biti bucna magistrala. Meni je to malo nemoguce s obzirom da se tu gradi naselje al nikad se ne zna. Problem je sto se meni lokacijski jedino svidja ta parcela 2....nekako najbliza civilizaciji, gradu, stanicama prevoza! Tako da cu se verovatno za nju i odluciti! Drugo pitanje, prilikom rezervacije ili pre potpisivanja ugovora da li se dobijaju neke tehnicke dokumentacije zgrade, planovi stana sa jasnim dimenzijama da li tamo ima neko ko moze da odgovori na sva ta pitanja?
 
Jeste,tuda je planiran SMT,evo ga ucrtanog crvenom bojom na ovoj mapi.To je krug na kome se trenutno gradi most u zemunu-borci i kome jos fali ada huja most koji ce biti gradjen najranije za 5-6 godina.U principu ce ta magistrala spajati autoput sa mostom preko Ade i juznim delom grada.

I ta magistrala ce imati 2 ili 3 trake po smeru to jest 4 ili 6 traka ukupno,sto znaci da ce biti prakticno kao autoput sa semaforima.

obilaznica.jpg
 
Ulica Stepa Stepanovića je u planu da se spoji sa obilaznicom, inače saobraćaj, pristupne saobraćajnice biće najveći problem naselja. Problem su i dolazni putevi kao što je autokomanda, bulevar mira, borska..

Inače mišljenje o naselju su pozitivna što se tiče kvaliteta.
Arhitektonski meni se ne sviđaju providne ograde terasa, zbijenost zgrada, skoro ravan limeni krov ostalo je OK
 
Mene su prosto nagovarale devojke iz GDS da odaberem stan na poslednjem spratu ali uspele nisu. :). Elem, stanovi na poslednjem spratu uvek imaju probleme sa pritiskom vode, cirkulacijom grejanja, bukom lifta, termoizolacijom, parnim branama, hidroizolacijom odozgo i na dole - komsiji, snegom, ledenicama, pucanjem oluka, pticama, letnjim vrucinama i zimskim fijukanjem vetra.
Slicna problematika vazi i za stanove ispod jer su stanovi na poslednjem spratu uvuceni pa se ovom dole desava da je deo plafona dnevne sobe ovom gore terasa pa ti je posve realno za ocekivati pre ili kasnije pojavu budji, kondenza ili prodora vode. Slazem se da je lepo kad ima pogled, pa onda jos i onaj promotivni video ali imaj na umu da su plafoni helikoidni i da nije klasicno potkrovlje te da su betonske ploce preko kojih je verovatno neka hidro i termoizolacija pa na kraju lim. Pre ili kasnije pocne fasada da se kruni i ispira pa umesto lepe terase imas svakodnevu obavezu pristojnog ciscenja iste.
To su moja vidjenja sprata na poslednjem spratu pa sam se i pentrao gore da vidim, cisto da me zelja mine.
 
Pa da, uglavnom je tako kada je poslednji sprat u pitanju. Sutra idem u GDS tako da cu danas jos malo da razmislim. Mada ako nema zainteresovanih za poslednji sprat i ako imaju slobodne okrenute ka jugu verovatno ce to biti moja konacna odluka pa sta mi Bog da!
 
Slicna problematika vazi i za stanove ispod jer su stanovi na poslednjem spratu uvuceni pa se ovom dole desava da je deo plafona dnevne sobe ovom gore terasa pa ti je posve realno za ocekivati pre ili kasnije pojavu budji, kondenza ili prodora vode. Slazem se da je lepo kad ima pogled, pa onda jos i onaj promotivni video ali imaj na umu da su plafoni helikoidni i da nije klasicno potkrovlje te da su betonske ploce preko kojih je verovatno neka hidro i termoizolacija pa na kraju lim. Pre ili kasnije pocne fasada da se kruni i ispira pa umesto lepe terase imas svakodnevu obavezu pristojnog ciscenja iste.
To su moja vidjenja sprata na poslednjem spratu pa sam se i pentrao gore da vidim, cisto da me zelja mine.

Problem je sto se meni lokacijski jedino svidja ta parcela 2....nekako najbliza civilizaciji, gradu, stanicama prevoza!
Imam ista razmisljanja.
Ja sam prekjuce bio u Bg i hteo sam da rezervisem i kupim stan na parceli 2.Medjuti jedino je bio slobodan na pretposlednjem spratu. I to sam prihvatio, jer smatram LEP POGLED. Medjutim kad sam pitao za stan iznad, saznao sam da nije pokriven skroz. I pored ubedjivanja o kvalitetnoj hidroizolaciji, nakon konsultacija sa strucnjacima , odustao sam za sada od kupovine.
 
kosi krov, 20cm betona, 15 cm staklene vune, daske, dva sloja hidroizolacione folije,lim...najmanja visina plafona je 2,62m pa ide do 3,40m. Na zapadu ne mozes kupiti tzv penthouse jer je skuplji za bar 20-30% od svi ostalih spratova. Ja sam ulazio u lamele 4 u 3.0 od 80kvm , svi su prodati, a razlog vidis kad udjes u stan. Eeee sad nase fobije o kvalitetu, kad kisne komsije ne zanima krov na njihovoj zgradi i ostalo su dugacka prica. Inace ta severno-istocna strana ima pogled na hram Sv, Save koji i te kako vidljiv narocito nocu kad je osvetljen, zaspes sa pogledom na hram...prozori su od plafona do 20cm od poda...
 
Znaci na zgradama je kosi krov? I sve ostalo sto si napisao vezano za krovove....da li to znaci da su ti krovovi dobri? Kako mislis prozor od plafona do 20 cm od poda? Da to nije samo za vrata koja izlaze na terasu ili su svi prozori takvi? Pogled je saaaaaaavrseeeen!!!! Imam i pitanje za djmirosa.....sta tacno znaci da stan iznad nije pokriven skroz ako mozes malo da mi pojasnis?
 
Pa nije da ne moze bolje, da su napravili tavan i ravan krov ispod bilo bi bolje, ali je OK sasvim. Malo leti vrucina, ali zato nemas komsije nad glavom, imas pogled...stan na zadnjem spratu, znaci iznad povucenog delom je ispod terase, nekoliko kvadrata.
Dobra stvar je da je investitor GDS, dobije se garancija od 2 godine na izvedene radove i ako se ne varam imas 10 godina garancije na gradjevinske(neko da potvrdi molim?), znaci krene da prokisnjava imas koga da tuzis i trazis da izvrsi korekciju.
U stanovima koje sam ja gledao svi prozori su i vrata na terase, veliki su i idu od plafona do 20cm od poda.
U 4 krov je malo drugaciji, natkriva skoro celu terasu i ima blagi luk navise, u ostalim zgradama postoje i delovi od pleksiglasa ili neceg slicnog sto mi se bas i ne svidja.
 
Najgore je sto bi trebalo da se kupi stan samo na osnovu projekta. Meni je malo tesko da to zamislim u glavi a pogotovo sto za gomilu stvari nemam pojma sta znace. Eto da mi zivot zavisi od toga ne bih znala da objasnim sta je pleksiglas! Ali prodaju se stanovi koliko vidim! Znaci da ako drugi imaju poverenja mogu i ja da ga imam! I da se pouzdam u osecaj....koji mi kaze da je zadnji sprat ok.
 
Ma Duska nikom nista ne veruj, na forumu posebno, odi u tehnicku sluzbu GDS-a, dobro se spremi da pitas i dobices dosta odgovora. Ja sam gledao stanove u objektima koji su stavljeni pod krov, ove sto tek izlaze iz temelja pojma nemam...
 
Imam i pitanje za djmirosa.....sta tacno znaci da stan iznad nije pokriven skroz ako mozes malo da mi pojasnis?
Stan na poslednjem spratu je manje kvadrature nego stan ispod. Uvucen je, tako da je deo plafona od donjeg stana nepristupacna terasa gornjeg stana izlozena kisi, snegu .....
 
Da li ta NEpristupačna/NEprohodna terasa može kasnije da se iskoristi? Odnosno da se koristi
 
Po meni ne moze, jer da je moglo oni bi je iskoristili po projektu. Mada u GDS tvrde da moze da se to posle nadzidjuje. Ali nasta to bi licilo. Mada u ovoj drzavi sve je moguce.
Kako vreme prolazi i utisci se sabiraju, dolazim do sledecih zakljucaka:
1. Kupujemo robu na nevidjeno
2. Voleo bih da vidim makar reprezentativno uradjen stan.( ovo je sada nemoguce osim izgleda za predstojece predizborne aktivnosti ministra u pratnji TV ekipa.
3. Voleo bih pre kupovine da vidim kako sve izgleda u odnosu na 3D animaciju Goblen studia ( nazalost misli da nece biti ni 40 % od nacrtanog do kraja ove godine)
4. Najteze je kupiti nesto sto samo virtuelno vidite , a da ne mozete to u stvarnosti da osetite jer stan mora da ima ne samo povoljnu cenu vec i puno vise od toga
 
Ja mislim kada bi kvadratura tih neprohodnih terasa ušla u zbir kvadrata, niko ne bi kupio taj stan. Te terase su gratis kvadratura
 
Tacno je da kvadratura tih terasa ne ulazi u cenu stana.
Sta mislite nasta ce da lice fasade kada svako na zadnjem spratu bude krenuo da probija zidove i osvaja ne prohodne terase pretvara ih u stambeni deo, i nadgradjuje krovove :bash:
 
Na vise mesta sam procitao da ce stanovi biti useljivi u martu. Ajd nek bude i 1.april, ali ja ne verujem u to iz sledecih razloga:
1. Nisu uradjeni pristupni putevi i staze
2. Nisu uradjeni elektroenergetski objekti , toplovodi, PTT , hidrotehnicki objekti...

I kad bi stanovi bili useljivi od 1 aprila , ne znam kud ce stanari kroz gradiliste prolaziti.

Sve je sad predizborna kampanja :notok: :notok:
 
Da li banka garantuje dobijanje kredita pre uplate rezervacije?
Sta ako uplatim kaparu u GDS od 5% a desi se da mi banka ne odobri kredit, sta onda?
Da li neko zna nesto o tome i da li je neko imao ovakvo iskustvo?
 
Nije pleksiglas (PMMA, polimetilmetakrilat) vec je pretpostavljam polikarbonat (Lexan profilisane ploce), kao na terasama. Da je pleksiglas puklo bi kao zvecka pri prvom gradu, polikarbonat je bolji ali avaj, zavuce se prasina u profile i posle 2 godine deluje kao krov tezge na Bajloniju :D . Dobijes te mrtve terase gratis koje mozes urediti jako lepo ali nekako ne volim kad mi nesto kao oni poklanjaju.
 
Da li su te neprohodne terase a i ona redovna koja se kupuje pokrivene tim leksanom ili betonom?
 
Mislim da ce biti ispunjeni otvori plocama koliko se ja secam kada sam obilazio gradiliste nije bilo natkriveno betonom.
 
dadan":1pvqmp83 je napisao(la):
Da li banka garantuje dobijanje kredita pre uplate rezervacije?
Sta ako uplatim kaparu u GDS od 5% a desi se da mi banka ne odobri kredit, sta onda?
Da li neko zna nesto o tome i da li je neko imao ovakvo iskustvo?

Verovatno imas strah kao i svi oni koji su krenuli u istu proceduru pre tebe i koji ce krenuti i posle, pa kao i ja...
U banci te uveravaju da nece ni da krenu u pricu o bilo kakvom kreditu pre nego sto se ne uvere da ce da prodje,
ali opet ni jedna banka ne moze da garantuje da ce ti stoprocentno dati kredit. Ali opet ako te odbiju na raspolaganju imas jos 7 banaka i prava da aneksiras ugovor sa direkcijom...
Ja sam mislio da je ako banka odobri to je to, dok mi nisu napravili problem u NKOSKu gde su mi skratili zivot za dve godine... ali sve se dobro zavrsilo po mene na kraju...
 
Vrh