Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

I ne samo to. Ako si primetio sve koje rade tu (a i u bankama na kreditima) su mlade, jako doterane , imaju dobru pricu....
Zavrte mi se u glavi od pomisli na nji :p
Odma cu da kupim stan :laugh:
 
PS
Zaboravih da kazem da su obicno i te damice iz GDS tu rezervisale neki stancic ( u blizini potencijalnog kupca), a one damice i Bankama isto uzele neki kredit za kupovinu slicnog stana ili vec zive u stanu i placaju kredit :cool:
 
:D Ja sam bas hteo da me zavedu i da kupim onako opijen lepotom, reko nek bude sta ce biti ali ni to nije pomoglo, slabo je ispalo na kraju, nudile su samo neke razne kvadrature koje su me smorile totalno, samo beton i parket, hladno do bola... Proveo sam se ko po trnju i pobegao glavom bez obzira, dzaba ti stanovi i kvadrati i vratio se mojoj Sumadinki.
 
Ja iskreno mislim da ce to biti ok naselje. Kda sam prvi put otisla pozelela sam da tu zivim jednog dana. Blizu je grada, ima dovoljno parking mesta, verujem da ce se i infrastruktura ubrzo izgraditi.... Mada ja jesam veciti optimista tako da moje misljenje mozda i nije merodavno. Interesuju me banke jer sam na korak da uplatim ucesce i podnesem zahtev za kredit. Ja znam uslove kod AIK banke dok se druge banke ni ne oglasavaju po tom pitanju. Zato me zanima da li se neko interesovao po tom pitanju?
 
ocekivac":2j4t94df je napisao(la):
Povoljan je trenutak onda kada tebi to odgovara i nista vise od toga. Ako sada imas dosta za ucesce, ako ti rata neopterecuje preterano kucni budzet, ako stan koji kupujes zadovoljava vecinu tvojih potreba onda je pravi trenutak.
Ako hoces da kupis 40kv na 30 god. a zelis da ti se porodica razvija, to onda po meni nema mnogo logike, pogotovu ako ti je rata recimo u visini trecine kucnih primanja, koja pritom nisu velika.

Nije stvar u tome imati dovoljno za ucesce (5%), naravno da imam, takodje i za troskove uzimanja kredita koji nisu ni malo mali, pa sve i sto imam povracaj PDV-a i jos nesto preko toga, ali jednostavno su kamate zelenaske.
A takodje ne bih ni dao vece ucesce od 5% jer bi ostatak orocio u banci (povracaj PDV-a), sto je isplativija varijanta..
 
Duska":y0eq51yd je napisao(la):
Ja iskreno mislim da ce to biti ok naselje. Kda sam prvi put otisla pozelela sam da tu zivim jednog dana. Blizu je grada, ima dovoljno parking mesta, verujem da ce se i infrastruktura ubrzo izgraditi.... Mada ja jesam veciti optimista tako da moje misljenje mozda i nije merodavno. Interesuju me banke jer sam na korak da uplatim ucesce i podnesem zahtev za kredit. Ja znam uslove kod AIK banke dok se druge banke ni ne oglasavaju po tom pitanju. Zato me zanima da li se neko interesovao po tom pitanju?

Kamate su uglavnom kod svih iste, odnosno kod onih gde su nize traze obavezno zivotno osiguranje pa to dodje na isto.
 
troops":2q7xhgxx je napisao(la):
Nije stvar u tome imati dovoljno za ucesce (5%),
Nisam mislio na dovoljno u apsolutnom smislu vec u relativnom, mislio sam pre na dosta ucesca npr. 20-50%.
 
To bi vec bila druga prica, pogotovo ako bi se period otplate kredita banci smanjio na 10 do 15 godina.
Medjutim vecina je na zalost prinudjena na maksimalni period otplate, upravo zbog nemogucnosti da zarade toliko kesa, pogotovo ako su podstanari.
 
Duska":2a3m4e76 je napisao(la):
Ja iskreno mislim da ce to biti ok naselje. Kda sam prvi put otisla pozelela sam da tu zivim jednog dana. Blizu je grada, ima dovoljno parking mesta, verujem da ce se i infrastruktura ubrzo izgraditi.... Mada ja jesam veciti optimista tako da moje misljenje mozda i nije merodavno. Interesuju me banke jer sam na korak da uplatim ucesce i podnesem zahtev za kredit. Ja znam uslove kod AIK banke dok se druge banke ni ne oglasavaju po tom pitanju. Zato me zanima da li se neko interesovao po tom pitanju?
I ja sam bio na korak od kupovine. Jos uvek bih kupio stan, ali mi nije toliko hitno i ne moram da zurim.
Sama lokacija koju sam 2 puta obisao mi odgovara. Ima i prednosti i ne dostataka. U principu je i cena prihvatljiva. Samo da mi je da prvo omirisem stancic.... Voleo bih da mogu prvo da ga dodirnem, pogledam i dr. Ipak mi je ovo zivotna odluka i pitanje je da li cu ikada moci da jos jednom uradim.
 
I ja sam mislila da sacekam. Sledecu godinu. Ali...sta ako prodaju sve stanove, ako budu drugaciji uslovi za kredite, ako mi smanje platu...uvek ima neko ako... To ti je ko ona prica...ko uzme kajace se, ko ne uzme kajace se!
 
ma ljudi ko ima iole odrzivu konstrukciju vredi da kupi stan( u Stepi gde se uz povracaj PDV za te pare dobije pristojan kvalitet), kredita nece biti ili ce postati skupi...
 
niki":20qsgc48 je napisao(la):
ma ljudi ko ima iole odrzivu konstrukciju vredi da kupi stan( u Stepi gde se uz povracaj PDV za te pare dobije pristojan kvalitet), kredita nece biti ili ce postati skupi...

Ja sam pre za varijantu da im prodaja bas i ne uspe kako bi u dogledno vreme spustili cene, recimo na jesen :D
 
:) imaju celo naselje zavrseno u Braci Jerkovic, spremno za useljenje iako sva logika govori da bi trebali da spuste cene ne vredi, tamo gde im je sad direkcija imaju na pretek stanova slobodnih za useljenje po 2000eur , prodaja ne ide i ne spustaju cenu...
ko zna mozda zaista spuste cene svega zajedno sledece godine, nije nemoguce...
ja sam cekao Belville na 1300 vec 3 godine pa ne vredi, mozda se sad i nadje nesto po 1400-1500 ali mi ne odgovara lokacijski, orjentacija stana, struktura...
a ako sacekam jos 2-3 godine mozda nesto fino i pazarim za kes po 1000-1100eu/kvm, ali preti ozbiljan problem da zena izgubi zivce :)
 
To jeste veliki problem, znam iz iskustva, mada je kod mene u pitanju jos uvek devojka :)
Ma ja sam blizu da prelomim za Stepu ali mi fali jos malo manja kamata ili malo manja cena, sve jedno :)
 
E ne može manja kamata! :rant:
Ako dobijete manju kamatu, onda i meni banka smanjuje kamatu na štednju, a ja ne volim kad mi tako drastično padaju prihodi.
Meni odgovara da vi lepo kupite, sve na kredit, sa velikom kamatom i na jako dug period. Eto, samo toliko, a sve ostalo prepustite meni i vremenu koje će učiniti svoje. :kk:
Mislim stvarno, zar ćete dozvoliti da vam se žene i devojke nerviraju, da ih sve njihove drugarice prozivaju kako se vucaraju po tuđim stanovima jer nemaju svoj, a kreditno sposobne. :D
 
Pozdrav društvo sa foruma,

Da se pohvalim (gotovo da ne verujem da sam napokon i to odradio ;) ), uplatili mi PDV-a (uzgred je na ukupnu vrednost stana ~7,4% tj. 8% na cenu stana bez uračunatog PDV-a, čisto da znate da će vas i tu odraditi 400-800 ojra) :notok: .
Ja već i odradio neki šoping za kuhinju i za već akcijske cene za pojedine artikle sam dobio 12% popusta preko (malo razgovaraš sa prodavcima, pa zovi šefa, pa na količinu itd, pa malo napinješ - sve može!).

Moj savet svima koji se mnogo dvoume - pa, nemojte kupovati stan ako je puno argumenata protiv toga.

JA sam čovek koji voli da vaga, mada kako jednom reče Gandalf budući komšija (pozdrav druže, ja sam otac dvoje dece), verovatno ne bi bilo ništa od svega ovoga da moja porodica i ja nemamo nesebičnu pomoć bližnjih i naravno kredit (ne volim ih do smrti!).

Razgovarajući sa damama u GDS (od kojih ima i finih i ljubaznih do arogantnih mrštačica, kao da smo dobili nešto gratis pa se sa nama smaraju :blah:) , najzanimljivije mi je da su prvo rasprodati stanovi od 130+ kvadrata (mora da su neke funkcionerske akcije tu odrađene)...???

Ja lično bih voleo da se proda što više stanova (ne bih da bude polupuno/poluprazno), jer će uticati sigurno i na infrastrukturu, a i očekujem da će biti lepo naselje kad bude sve privedeno kraju.

Moje imresije što se tiče gradnje su jako dobre, izolacija tj. debljina zidova je Xtra (u mojem stanu su termoblokovi 38 cm debljine + po 2 cm fasada i 2 cm unutra), ali me mrzi više da idem po gradilištu, em što je zima, nego je i kaljavo...

Svim drugarima koji raspravljaju o ekonomsko aspektu rešavanja pitanja kupovine stana - otvorite novu temu jer mene, a verovatno i više nas koji su kupili ili bi kupili stan, više interesuje razvoj situacije na gradilištu + neke slike + iskustva i preporuke...

Da ste mi svi živi i zdravi, pa možda kad se (nadam se iskreno) srećno pouseljavamo i organizujemo neko ispijanje kafa i organizovanje roštilja :cool: .

'Aj zdravo!
 
conrade, srecno! jesi u A,B ili V? Jesi bio skoro, nesto su usporili u dec/jan? a ti od 130 i nisu bas prodati, vise sklonjeni sa strane, a i ima ih samo 6 u celom naselju.
 
Conrad":1scg4ihu je napisao(la):
Svim drugarima koji raspravljaju o ekonomsko aspektu rešavanja pitanja kupovine stana - otvorite novu temu jer mene, a verovatno i više nas koji su kupili ili bi kupili stan, više interesuje razvoj situacije na gradilištu + neke slike + iskustva i preporuke...

To ja pričam od kada sam došao na forum, ali me niko ne razume.. :(
a najgore je to što i mene uvukoše u priču o kojoj ne želim da pričam...
 
U pravu si da ovo nije tema za ekonomske aspekte kupovine, samo mi pojasni malo bolje ovu recenicu, 8%na cenu stana bez uracunatog PDV-a?Kupoprodajna cena je sa PDV-om svakako! Ne razumem kako si dobio manje ? I usput koliko si cekao na uplatu?
E da, cestitam...drzacemo te za rec za rostilj :)
 
Duska":5wm7mzb8 je napisao(la):
U pravu si da ovo nije tema za ekonomske aspekte kupovine, samo mi pojasni malo bolje ovu recenicu, 8%na cenu stana bez uracunatog PDV-a?Kupoprodajna cena je sa PDV-om svakako! Ne razumem kako si dobio manje ? I usput koliko si cekao na uplatu?
E da, cestitam...drzacemo te za rec za rostilj :)

Hvala drugari, da vam se vrne! :D

Posvađao sam se najjače tamo u GDS-u, ali tako je totalno :shok: !
Npr. cena stana 100k sa PeDeReom (kako ga ja zovem ;) ), povraćaj se vrši na sumu bez tog PDV-a tj ~92k.
Velika nužda kroz gusto granje, al šta da se radi, barem uzeh nazad.

Podneo sam papire 09.01.'12 i eto - svaka im čast!

@Niki
Objekat 4V.

Za roštilj mora da se otvorimo svi opasno, biće prejako!

Pozdrav svima (evo, žena mi ovde pored mene kljuca :lol: gledajući tv i kako tapkam po lap-u)... Odo da spavam!
 
Conrad":2r1gclqg je napisao(la):
Pozdrav društvo sa foruma,

Da se pohvalim (gotovo da ne verujem da sam napokon i to odradio ;) ), uplatili mi PDV-a (uzgred je na ukupnu vrednost stana ~7,4% tj. 8% na cenu stana bez uračunatog PDV-a, čisto da znate da će vas i tu odraditi 400-800 ojra) :notok: .

Da li si siguran da su te oštetili, ili se ipak nisi informisao dovoljno?

Koliko sam ja upoznat, niko ni ne vraća 8% PDV-a na ceo stan, već samo na 40 kvm po nosiocu ugovora, + 15kvm za svakog sledećeg člana domaćinstva (ali za ovo drugo mora da se piše neka molba or so.. ).

:/
 
Eeee, da!

@Niki
Bejah tamo početkom januara i malo su usporili, međutim pre desetak dana se radilo (obucite skafander :o ).
Neću ići sigurno do aprila, mrzi me više da gledam, oblećem i kaljam se tamo (treba šmrk da se operem posle) :lol: .
Ono glavno je da sam ulazio u stan od 130+ koji gleda ka 6ci i 7ci i mogu reći da je prejak! Terase su fantazija, bukvalno mož' kafana da se otvori na njima, skroz se proteže oko stana sa 3 strane, naježio sam se kad sam zakoračio na nju/njih!

.
.
.
 
Optimist":xxxid86v je napisao(la):
Conrad":xxxid86v je napisao(la):
Pozdrav društvo sa foruma,

Da se pohvalim (gotovo da ne verujem da sam napokon i to odradio ;) ), uplatili mi PDV-a (uzgred je na ukupnu vrednost stana ~7,4% tj. 8% na cenu stana bez uračunatog PDV-a, čisto da znate da će vas i tu odraditi 400-800 ojra) :notok: .

Da li si siguran da su te oštetili, ili se ipak nisi informisao dovoljno?

Koliko sam ja upoznat, niko ni ne vraća 8% PDV-a na ceo stan, već samo na 40 kvm po nosiocu ugovora, + 15kvm za svakog sledećeg člana domaćinstva (ali za ovo drugo mora da se piše neka molba or so.. ).

:/
Druže,

Da li ti iz mojih postova deluje da nisam sve do tančina proverio itd, bla, bla? :|
Na svakog člana je dodatnih 15kvm i to sam ispunio (ima nas četvoro, napisah već da imam dvoje dece i da žena kljuca pored mene gledajući me kako piskaram :p ).
Živ bio i optimist (-ičan nam osto), pa ćeš se i sam uveriti...
 
Conrad":1r7t30l6 je napisao(la):
Optimist":1r7t30l6 je napisao(la):
Conrad":1r7t30l6 je napisao(la):
Pozdrav društvo sa foruma,

Da se pohvalim (gotovo da ne verujem da sam napokon i to odradio ;) ), uplatili mi PDV-a (uzgred je na ukupnu vrednost stana ~7,4% tj. 8% na cenu stana bez uračunatog PDV-a, čisto da znate da će vas i tu odraditi 400-800 ojra) :notok: .

Da li si siguran da su te oštetili, ili se ipak nisi informisao dovoljno?

Koliko sam ja upoznat, niko ni ne vraća 8% PDV-a na ceo stan, već samo na 40 kvm po nosiocu ugovora, + 15kvm za svakog sledećeg člana domaćinstva (ali za ovo drugo mora da se piše neka molba or so.. ).

:/
Druže,

Da li ti iz mojih postova deluje da nisam sve do tančina proverio itd, bla, bla? :|
Na svakog člana je dodatnih 15kvm i to sam ispunio (ima nas četvoro, napisah već da imam dvoje dece i da žena kljuca pored mene gledajući me kako piskaram :p ).
Živ bio i optimist (-ičan nam osto), pa ćeš se i sam uveriti...

God damn it ! :bash:
 
Vrh