Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Kakve sad garaže za kupovinu. Zar nije priča da su garaže javne. Niko nije pominjao da se garaže kupuju, doduše ja nisam ni pitao.
 
Jel stvarno cena garaznog mesta 7.000 evra?postoje li parking mesta ispred zgrada na otvorenom i koliki je njihov broj u odnosu na broj stanova?
 
Unutar zgrada je cca 1/3 parking mesta
Napolju ih ima i vise nego dovoljno... nesto nisam siguran da ce i tu trecinu prodati po toj cijeni, ja ne bih platio vise od 4, 4.5 Max
 
niki":3fpppxq3 je napisao(la):
Conrad":3fpppxq3 je napisao(la):
Nov sam ,tako da koristim priliku da vas prvo pozdravim sve! ;)
E, namučih se sa šarlatanima iz banke i birokratijom da sam izgubio živce! :bash:
Ja sam kupac stana na lokaciji Stepe i u više navrata sam posećivao lokaciju izgradnje i sve što se radi tamo je korektno u najgorem slučaju, radi se punom parom bez obzira na vremenske uslove, projekat zko drugi uzjahati...

Ja se slazem da je sve u svemu u ovaj nam crnoj zemlji projekat sto se tice kvaliteta OK, zgrade su nehumano blizu, sto neko rece bolje da su napravili po sprat vise i udaljili zgrade na pristojnu udaljnost jedne od druge, takodje imam primedbu i da nisu dozvolili ljudima da makar biraju boje plocica ako vec ne mogu da biraju kvalitet itd, takodje i da je ostavljeno izvodjacima da sami kupuju materijal sto znaci da svako od onih sibicara gore koji grade ce u jednom trenutku pokusati da nekog predje.
Topla voda po meni i nije neophodna, za protocni bojler je potrebna instalisana snaga i trofazna struja u kupatilu, to ide od glavnog ormana u prizemlju tako da ako se ne ugradi sad u izgradnji pitanje je kako bi se to izvelo naknadno.

Koje zgrade u 4 su zeznuli sa termoizolacijom i na koji nacin ako sam te dobro razumeo?

Postoje i monofazni protocni bojleri.
 
Zeka":1fuetza9 je napisao(la):
Да ли је неко проверио у Грађевинској дирекцији Србије за евентуалну надокнаду штете купцима станова због тога што неће бити топле воде?

У коликом износу по квадрату стана би могла да се тражи надокнада штете?

Можда би већи број заинтересованих могао у исти дан да оде у Дирекцију по објашњења.


Ako si jedan od kupaca - pogledaj papir koji si dobio odmah kad si rezervisao stan - sa svim mjerama, pozicijom itd... Lijepo stoje ikonice i tekst u sekciji "Ogradna oprema"
Inerfon - Centralno - Telefon - Kablovska - Antneski sistem

Topla voda, sem na samom pocetku dok je sve bilo u fazi sbbkbb nikad nije pominjana.
 
Погледајте у пресклипингу на сајту Дирекције и шта је објављено у Вечерњим новостима од 17.08.2011. године. Лепо пише топла вода 24 часова на располагању. Ако то није истина одакле онда таква информација на званичном сајту Грађевинске дирекције Србије.

Треба само прикупити довољно доказа о свему што је господа изјављивала и објављивала, па и о топлој води у становима. Прекршен је и закон јер су грађани обманути. Одатле треба кренути.
 
Никоме није пало напамет да бојлер постоји због могућности да се вода греје и лети???? Топлане не раде лети зар не, али топла вода треба....
 
Toplane isporučuju toplu vodu 365 dana u godini znači i leti, a sumnjam da su im stavili bojler za rezervu.
 
Топла вода нон – стоп
Топла вода нон – стоп

Производња и испорука топлотне енергије за загревање санитарне топле воде, врши се током целе године из 11 топлотних извора. Топлотни конзум за припрему потрошне топле воде износи око 55 MW, а санитарном топлом водом снабдева се нешто више од 30.000 станова у Београду.Предузеће испоручује топлотну енергију за припрему потрошне топле воде непрекидно у току целе године, тако да потрошна топла вода у предајној станици, на излазу из измењивача топлоте, има температуру од 50 степени Целзијуса. То практично значи да „Београдске електране“ загревају хладну воду из „Београдског водовода“ у топлотној предајној станици која преко разводне мреже долази до славина корисника. Предузеће одржава инсталацију и опрему за потрошну топлу воду само у предајној станици. Остали део инсталација (разводна цевна мрежа, прикључци и точећа места) није у нашој надлежности.

http://www.beoelektrane.rs/?p=191#more-191
 
Da li je neko zainteresovan da kada dodje vreme za useljavanje :kk: (Bože zdravlje i lepo vreme) i opremanje, da se odradi grupna nabavka kod dobavljača bele tehnike, nameštaja, kuhinja sa izradom elemenata i bla, bla, radi dobijanja popusta na vrednost kupovina/e? Mož dobro da se uštedi? Neko? :|
 
O tome sam razmisljao, lepo odemo u tehnomaniju dva po dva i kazemo sefu tovari najveci kamion ali 20% popusta ;-)
 
shumar":1rq18928 je napisao(la):
Toplane isporučuju toplu vodu 365 dana u godini znači i leti, a sumnjam da su im stavili bojler za rezervu.
vucko":1rq18928 je napisao(la):
Производња и испорука топлотне енергије за загревање санитарне топле воде, врши се током целе године из 11 топлотних извора. Топлотни конзум за припрему потрошне топле воде износи око 55 MW, а санитарном топлом водом снабдева се нешто више од 30.000 станова у Београду.Предузеће испоручује топлотну енергију за припрему потрошне топле воде непрекидно у току целе године, тако да потрошна топла вода у предајној станици, на излазу из измењивача топлоте, има температуру од 50 степени Целзијуса. То практично значи да „Београдске електране“ загревају хладну воду из „Београдског водовода“ у топлотној предајној станици која преко разводне мреже долази до славина корисника. Предузеће одржава инсталацију и опрему за потрошну топлу воду само у предајној станици. Остали део инсталација (разводна цевна мрежа, прикључци и точећа места) није у нашој надлежности.
Питам јер сам ја живео у таквој згради. Мада, то је било стварно давно.
 
I ja sam kupac stana U naselju S.Stepanović. Takođe sam se doobro namučio sa bankom i pomalo čitam šta se sve ovde piše.
Neverovatno je koliko ima b..ala koje bi se samo tužile i svađale a da ih se to uopšte ne tiče. Stvar očigledno dobro napreduje i ne treba biti kr.ten. Tema se ovde maksimalno "razvodnila" toplom vodom kako iz "loše pozicioniranog bojlera" tako i iz toplovoda. Taj toplovod bi bio veliki plus, ali ni tamo gde je kvm bio 2 i 3 hiljade nije ga,ili ga je retko bilo, pa ne vidim šta je tu tako strašno. To što su pre samog projekta pričali o tome nikako ih ne obavezuje da to i urade. O tome ništa ne piše ni u ugovoru, pa kome nije odgovaralo nije trebalo ni da ga potpisuje.
Znači okanite se budalaština, ko od kupaca i može i voli neka ide i prati šta se dešava, dušebrižnici nemojte da preračunavate kolika bi trebala da bude nadoknada štete za ovo ili ono već gledajte svoja posla.
Pozdrav ozbiljnima i niste pogrešili,ne brinite.
 
Ко је помињао тужбу?

То што сам подсетио да се обмањивање купаца санционише законом не значи да треба некога тужити.

Дирекција би требала свима нама који смо купили станове да каже колико је сада за њих јефтинија изградња станова по квадрату, јер се одустало од топле воде о којој су толико причали, и шта планира да уради заузврат како се купци не би осећали превареним.
 
Zeka":3lm4jot4 je napisao(la):
Ко је помињао тужбу?

То што сам подсетио да се обмањивање купаца санционише законом не значи да треба некога тужити.

Дирекција би требала свима нама који смо купили станове да каже колико је сада за њих јефтинија изградња станова по квадрату, јер се одустало од топле воде о којој су толико причали, и шта планира да уради заузврат како се купци не би осећали превареним.

Potpuno si u pravu!
 
Zdravo svima. Nisam jos uvek isao ni do jedne banke da se raspitam za uslove kreditiranja, ali me zanima da li je neko od vas uzeo takav model kreditiranja gde je ucesce recimo vece od 50% i da li je to uopste moguce? Hvala unapred na odgovoru!
 
Uslovi za subvencionisane kredite

Visina učešća države je 20 odsto (vraća se poslednjih pet godina otplate bez kamate) - do sada bilo 15 odsto
Učešće korisnika kredita 5 odsto - do sada 10 odsto
Kamata - šestomesečni euribor + 4,5 % na godišnjem nivou - do sada bilo 4,9 %
Maksimalna neto primanja (pojedinačna) 150.000 dinara - do sada je bilo 120.000 dinara
Nema starosne granice (u 2011. do 45 godina starosti)
Banke odlučuju kome će dati kredit
Kada se završi otplata kredita, korisnik ne može imati više od 70 godina
Prema predlogu budžeta za sledeću godinu, za pomoć građanima u kupovini stanova izdvojeno je 1,2 milijarde dinara

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/...-stan-uz-subvenciju-novca-ima-za-2000-stanova
 
Ovo za kamatu je cista laz, i do sada je bila kamata 4.5% kod Komercijale i Inteze.
 
Drugari/gospodo,
Bio sam danas sasvim slučajno na gradilištu i u stanovima (mom i drugima istog tipa koji su već u poodmakloj fazi) i mogu reći da izgleda prejako :) (možda sam malo euforičan)! Čak ima radnika i danas...
Jedino mi se malo manje svidjaju izbor boja za fasade (neka pastelno ružičasto-kajsija i žućkasa).
Da ste živi i zdravi svi i srećna vam nova godina! :lol:
 
Ovog meseca uvođenje olakšica za kupovinu stanova

Tanjug | 04. 01. 2012. - 09:57h |
Uredba koja će omogućiti subvencionisane stambene kredite i za bračne parove starije od 45 godina i sa nešto većim primanjima biće usvojena početkom ovog meseca, izjavio je državni sekretar u Ministarstvu životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja Nemanja Komazec.

Ta uredba predviđa dodatne pogodnosti za korisnike subvencionisanih stambenih kredita, rekao je Komazec za Tanjug.

Uredbom će, prema njegovim rečima, biti izbrisan uslov koji određuje maksimalnu starosnu granicu korisnika kredita i povećan maksimalni limita neto plate sa sadašnjih 120.000 na 150.000 dinara, koji se odnosi na korisnika kredita i njegovog bračnog druga pojedinačno.

Komazec je naveo da će biti povećano učešće države, koje se vraća u poslednjih pet godina otplate kredita, sa sadašnjih 15 odsto od iznosa kredita na 20 odsto, što znači da će neophodno učešće kupca biti smanjeno sa sadašnjih 10 na pet odsto.

Predviđeno je smanjenje maksimalne kamatne stope za ove kredite sa sadašnjih 4,9 odsto, plus šestomesečni EURIBOR na 4,5 odsto, plus šestomesečni EURIBOR na godišnjem nivou, tako da će maksimalna kamatna stopa biti smanjena za 0,4 odsto na godišnjem nivou.

Za subvencionisanje stambenih kredita opredeljeno je 1,2 milijarde dinara, podsetio je Komazec dodajući da će ukoliko ta sredstva budu brzo potrošena, u saradnji sa Ministarstvom finansija, biti obezbeđen dodatan novac za tu namenu.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/299663/Ovog-meseca-uvodjenje-olaksica-za-kupovinu-stanova
 
Oce li jednom da se ustale uslovi a ne svake godine da se gradjani osecaju prevareno!
Da se zna jednom da li ima subvencije i kolika je i otkud sada 20% kad smo mi navuceni na 15%? Jel smo to prevareni i namagrčeni? Sramota!
 
Ljudi shvatite jednom da zemlju vode prevaranti i kriminalci, bukvalno. Ti ljudi su delom u vlasti a delom su iza nje i oni skrabaju note po kojima ostali sviraju i duvaju.
 
ocekivac":3nxr2jje je napisao(la):
Ljudi shvatite jednom da zemlju vode prevaranti i kriminalci, bukvalno.

Kaubojstvo banaka si zaboravio, Banca Intesa u ugovoru za stambeni kredit imaju cak i clan:

Ukoliko dođe do pada vrednosti nekretnine koja je predmet hipoteke, tako da visina preostalih novčanih obaveza Korisnika kredita po ovom Ugovoru bude veća od 80% vrednosti nekretnine, Korisnik kredita je dužan da Banci odmah po prijemu obaveštenja Banke, omogući zasnivanje dodatne hipoteke u nedostajućoj vrednosti ili većoj.
 
Vrh