Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

@merica

rok vazenja od 30 dana pocinje od dana potpisivanja aneksa... a od isteka ugovora do tog termina meni je proteklo 15tak dana koje sam vec pominjala... sto bi znacilo da je to negde sveukupno 45 dana produzenja vazenja ugovora... Nadam se da je sada jasno :) Pozz
 
Komšije,

Jel imao neko dodira sa životnim osiguranjem, vezano za kupovinu stana na kredit?
S obzirom da sam u proceduri kupovine stana preko SO GE banke, oni mi traže životno.
Kakva su vaša iskustva sa osiguravajućim kućama? Gde otići? Gde može bez lekarskog pregleda? Kakve su cene?
 
od datuma iz ugovara koji stoji za zavrsetak radova ocekuje se mesec do mesec ipo dana za tehnicki prijem zgrade pa tek onda useljenje. to sam dobio kao odgovor za zgradu 4 dj danas od sekretarice tehnicke sluzbe iz gds
 
zli komsija":2j7k7lx1 je napisao(la):
od datuma iz ugovara koji stoji za zavrsetak radova ocekuje se mesec do mesec ipo dana za tehnicki prijem zgrade pa tek onda useljenje. to sam dobio kao odgovor za zgradu 4 dj danas od sekretarice tehnicke sluzbe iz gds

To i piše u ugovoru, jasno i nedvosmisleno. :)
 
Sancho":3moxnmnj je napisao(la):
Komšije,

Jel imao neko dodira sa životnim osiguranjem, vezano za kupovinu stana na kredit?
S obzirom da sam u proceduri kupovine stana preko SO GE banke, oni mi traže životno.
Kakva su vaša iskustva sa osiguravajućim kućama? Gde otići? Gde može bez lekarskog pregleda? Kakve su cene?

Cao, buduce komsije,
citam odavno ovaj forum, ali nisam imala sta da dodam pa se nisam javljala :D

Evo da odgovorim Sanchi posto imam iskustva s ovom bankom, sto se tice osiguranja ne mozes da biras, oni rade sa Uniqa osiguranjem i lekarski je obavezan, u banci dobijes spisak ordinacija u koje mozes da ides, ja sam isla u EUROMEDIC, tu je bilo najjeftinije, imaju ordinacije na Slaviji i Novom Bgd, koliko se secam (a trudim se da zaboravim jer su to bukvalno bacene pare, dr mi je citala pitanja iz upitnika koji dobijes u banci i zaokruzivala odgovore, jedino sto su uradili je to da su mi izvadili krv i disi-disi jedno 10 sekundi) kostao je 6500.
 
sto se tice zivotnog osiguranja kod ja sam u toj banci potpisao sa njihovim osiguranjem i izadje me mesecno oko 15 Eurica-to je na sumu kredita banke oko 49000 na 11 godina-s tim sto su dve poslednje godina besplatne. Nisam isao na zdravstveni pregled jer se za sume do 55000 koje banka kreditira to ne radi.
 
samo da dodam, sasasa je u pravu, ovo sto sam napisala vazi za sume preko 55000
 
Jel uzima(uzimao) neko stan u kesu?
Kakve su procedure od trenutka potpisivanja ugovora?
 
kombi":1ulevj2y je napisao(la):
Jel uzima(uzimao) neko stan u kesu?
Kakve su procedure od trenutka potpisivanja ugovora?

Nakon potpisivanja Ugovora, imas rok od 7 dana da uplatis kaparu (5%) definisanu u clanu 4.
Ostatak kupoprodajne cene stana isplacujes u roku definisanom u clanu 5 (90 dana od dana potpisivanja Ugovora).

Ukoliko hoces i imas mogucnosti za povracaj PDV-a, pojuris GDS da ti sto pre izda potrebna dokumenta kako bi Mimistartsvu finansija (Poreska uprava, Filijala Novi Beograd) dostavila zahtev za povracaj PDV-a.

Spisak svih potrebnih dokumenata mozes preuzeti u GDS. Dokumenta su ti pretezno razne potvrde od GDS i banke preko koje si uplatio sredstva, a potrebne obrasce mozes preuzeti sa:
obrazac IKPS-PDV - http://www.agencijaplus011.com/pdf/IKPS-PDV izjava kupca.pdf
obrazac RFN - http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/obrasci/RFN.pdf

p.s. sve pazljivo pripremi da ti ne traze FT1P :)
 
Hvala zbuha...

Sa pdv-om se bavim posle uplate 100% cene? I jell ima nekog roka za povracaj ili mogu sve u laganom ritmu da obavljam?

Rekose mi one 2 cice u GDS-u da moze ali ne deluju mi toliko pouzdano- Nemam stan u vlasnistvu ali moja supruga ima, mogu li sebe i sina da navedem za povracaj?
 
Samo dižite kredite i plaćajte životna osiguranja nek vas svi zavrnu da bi kupili stanove gde zidaju pijani majstori što se može videti i na ovim slikama koje su zadnje postavljene, gde se vidi vazduh između gitera i betonske konstrukcije. Kako to da izvođači mogu da menjaju ugrađene materijale uvek za jeftinije i na uštrb kvaliteta. Uzmite za ruku nekog ko zna nešto o građevini pa ga odvedite na gradilište pa će vam sve biti jasno. :bash: :bash: :bash: Razumem ja da vi želite što pre krov nad glavom ali nedajte da vas raznorazni šarlatani i kvazimajstori vuku za nos kao pre nekoliko godina ovi novokomponovani biznismeni. A što se tiče nadzora iz Direkcije, oni bi trebali otići na lekarski pregled. Ili dobro ne vide ili ne smeju da vide ili da se suprotstave tajkunskim firmama. :notok:
 
Pozdrav svima!
Dugo samo citam forum pa se resih da vas nesto upitam, s' obzirom da ste (kako vidim) dosta upuceni u desavanja na Stepi.
Iz GDSa dobijamo informacije da stanova kvadrature 40 - 50 nema na prodaju, ali i takodje da postoje jos neke zgrade koje nisu pustene u prodaju, pa me interesuje da li znate nesto o tome? (koje zgrade, i ako ih ima kada ce biti pustene?)
Unapred hvala i srecna kupovina svima koji su kupili i koji planiraju da kupe :)
 
Sancho":3j5g1ajr je napisao(la):
Komšije,

Jel imao neko dodira sa životnim osiguranjem, vezano za kupovinu stana na kredit?
S obzirom da sam u proceduri kupovine stana preko SO GE banke, oni mi traže životno.
Kakva su vaša iskustva sa osiguravajućim kućama? Gde otići? Gde može bez lekarskog pregleda? Kakve su cene?

Meni su rekli u SG da imaju svoje osiguranje, a za žene je oko 15 €,a za muškarce 25€. Kamata im je niža, pa dođe približno isto sa ratom u ovom trenutku :shok:
 
Odgovor za Sanchi,

U mojoj banci, postoji stavka za zivotno osiguranje.
Obzirom, da je taj trosak nametnut, ne vidim razlog, zbog cega bi neko, ako nema potrebu za tim uplatio takvu vrstu osiguranja.
Tako sam ja lepo otisla u banku i pitala da li postoji mogucnost da se to izuzme kao u stavka, sto su mi oni i potvrdili...pomislih,sjajno, ponadah se,ali...
Ukoliko ne zelite da uzmete tu vrstu osiguranja, povecava se procenat premije osiguranja kod NKOSK,i kad se to stavi na papir,uporedi,dodje na isto.
Svakako, raspitati se kod banke oko detalja..

Srecno,
 
U SO GE je obavezno zivotno, samo mi nije jasno - hiljadu ljudi hiljadu prica, meni su rekli da moze od bilo koje osiguravajuce kuce...
Pored zivotnog potrebno je i osnovno osiguranje stana, danas sam bio u Dunavu i oni nisu normalni, gledali su procenu sudskog vestaka i na osnovu nje traze mi 7900 din godisnje... lopovi
 
Pozz komsijama
Ima li ovde onih cije zgrade treba da budu useljene sad u maju ? Zanima me koji vam rok za zavrsetak zgrade pise u Ugovoru ? Hvala u svakom slucaju, i sa srecom... Cekamo vase utiske... :)
 
drugarić":9xqct84t je napisao(la):
Samo dižite kredite i plaćajte životna osiguranja nek vas svi zavrnu da bi kupili stanove gde zidaju pijani majstori što se može videti i na ovim slikama koje su zadnje postavljene, gde se vidi vazduh između gitera i betonske konstrukcije. Kako to da izvođači mogu da menjaju ugrađene materijale uvek za jeftinije i na uštrb kvaliteta. Uzmite za ruku nekog ko zna nešto o građevini pa ga odvedite na gradilište pa će vam sve biti jasno. :bash: :bash: :bash: Razumem ja da vi želite što pre krov nad glavom ali nedajte da vas raznorazni šarlatani i kvazimajstori vuku za nos kao pre nekoliko godina ovi novokomponovani biznismeni. A što se tiče nadzora iz Direkcije, oni bi trebali otići na lekarski pregled. Ili dobro ne vide ili ne smeju da vide ili da se suprotstave tajkunskim firmama. :notok:

:laugh: kakav je ovo lik... mislim gradjevinski strucnjak :bash: otkad nestase oni sto vicu da je bolje placati kiriju i sto cekaju da padne cena, nista bolje nisam procitao :laugh:
 
je*******ote, odakle se pojavljuju ovi fanatici, građevinske Jeremije i finansijske Kasandre :lol:
 
drugarić":1agkm1cd je napisao(la):
ti si plaćenik ne plaćeni što i sam znaš!

:violina: jes tako je, ajd sad na neki drugi forum da mozemo da procitamo i napisemo nesto sto ce buducim komsijama znaciti...

a i sta fali zivotnom osiguranju i rupi u dnevnom boravku... :D
 
zdravo buduce komsije,imali neko neke nove informacije vezane za datum useljenja .MI Smo culi na gradilistu da bi trebalo bar dve zgrade da puste oko 3.05.,ali mi to zvuci optimisticki.
 
Dali postoji neka agencija koja zavrsava poslove oko povratka PDVa?
Mrzim saltere i arogantne tetke na istim.....
 
Vrh