Šta je novo?

Dijagram mreže autoputeva u Srbiji

Jos jedna mala korekcija. Prema projektu ap ce prolaziti sa juzne strane Zrenjenina. Ovo sto si oznacio je trasa u izgradnji obilaznice u magistralnom profilu. /izvinjavam se ako je sta menjano, a nisam u toku/. Inace sam strasni kartograf, kao klinac sam odrastao satima buljeci u auto atlase i mape. Naravno i od mene sve pohvale za trud Stevo! :kk:

P.s. ako vec unosis i brze saobracajnice Ruma NS i Sabac Loznica, onda treba ubaciti i Kragujevac Batocina.

Свака част Стево за дијаграм, визуелно је све бољи и бољи. :)

Имам скромни предлог за измену. Колико знам, нови гранични прелаз код Лознице није у плану са пројектом Рума-Шабац-Лозница, тако да остаје стари прелаз који се званично зове "Трбушница", а не "Лозница".

Zabeleženo i biće obrađeno u narednim verzijama :gobb:
 
Možda ne bi bilo loše napraviti dodatnu mapu gde bi u okviru deonica bili navedeni izvođači (ubaciti njihov logo). Idelano bi bilo ubaciti i železnicu na mapu jednu posebnu i jednu zajedničku.
 
Možda ne bi bilo loše napraviti dodatnu mapu gde bi u okviru deonica bili navedeni izvođači (ubaciti njihov logo). Idelano bi bilo ubaciti i železnicu na mapu jednu posebnu i jednu zajedničku.

Možda, doduše tu nisam baš najbolje upoznat sa situacijom na terenu tako da treba videti. A za železnicu, ako budem to radio onda verovatno kao odvojenu mapu pošto bi ista bila kompleksnija od mreže auto puteva.

Ono što mi i dalje fali je definicija moto puteva kao i nomenklatura istih, silom prilika nisam imao vremena da se bavim razvojem mreže zadnjih pola godine. Ako neko slučajno ima zvaničnu kartu planirane mreže putne infrastrukture neka stavi ovde :)
 
Osvežen dijagram :) Motoputevi ko KG-BA još nisu ubačeni.

Dijagram-APS-20220130-A.png
 
Лајковац-Ваљево и НС-Лозниае нису АП већ МП. тако да ако си њих ставио, онда треба да ставиш КГ-Баточина, а колико сам видео и КГ-Мрчајевци
 
Hvala Stevo na ažuriranju.

Na ovom pregledu se vidi da je Vojvodina kao zaboravljena. Apsolutno se ništa ne radi. Planira se BG-ZR-NS ali nikako da se krene sa izgradnjom sad će 10 godina od kako smo od Velje Ilića čuli za izgradnju tog puta od strane neke češke firme.
 
Hvala Stevo na ažuriranju.

Na ovom pregledu se vidi da je Vojvodina kao zaboravljena. Apsolutno se ništa ne radi. Planira se BG-ZR-NS ali nikako da se krene sa izgradnjom sad će 10 godina od kako smo od Velje Ilića čuli za izgradnju tog puta od strane neke češke firme.
Како који део Војводине, Срем је већ сада највеће саобраћајно чвориште Србије са укрштањем. Бачка је ту мало слабија, а Банат баш запостављен.
 
U pravu si za Srem. Pošto ja iz Banata više sam gledao iz te perspektive. Ostaje ipak utisak da je u poslednjih 10ak godina Vojvodina malo zapostavljena kada je u pitanju razvoj infrastrukture.
 
Истина, источна Србија је највише запостављена. Војводина макар има главне аутопутеве и пруге. Мада отприлике су Банат и Тимочка Крајина у сличном нивоу запостављени.
 
Svaka čast!

Dopunio bih samo sa informacijom da je za deonicu Niš - Pločnik izabran izvođač, Strabag, i da je kao počela izgradnja - https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/pocela-izgradnja-prve-deonice-autoputa-od-nisa-do-plocnika/

Ta deonica je verovatno u istom statusu kao i Požega - Duga Poljana pa bi bilo dobro da se označene istom bojom!

Pozdrav
Ubacio sam i taj pravac kao potvrđenu deonicu, pogledao sam na sentinelu - tamo nema ničega pa zato i još nisam ubacio da se radi. Gledam stalno snimke sa sentinela ili snimke @srdjanprpa i @SCS da bi pogodio deonice koje se zaista rade.
Лајковац-Ваљево и НС-Лозниае нису АП већ МП. тако да ако си њих ставио, онда треба да ставиш КГ-Баточина, а колико сам видео и КГ-Мрчајевци
Ovako upravo sam osvežio kartu u ovom postu dodao sam neke moto puteve i veliki disclaimer u legendi. Jednostavno se u zvaničnoj komunikaciji to previše neozbiljno meša, ali opet bilo bi suboptimalno ignorisati te pravce, tako da sam se malo ogradio tu i dodao samo moto puteve sa minimalno dve trake po smeru a i nisu svi izlazi obeleženi. Nažalost, ali tako je kako je.
Takođe su ispravljene neke manje greške oko naziva pravaca. Isto tako nema više petlji "Pakovraće" i "Preljina" nego "Čačak zapad" i "Čačak istok".
 
Možda je vreme za osveženi dijagam 😊😊😊

U međuvremenu se desilo nekih promena:

- skoro ceo moravski koridor se radi, sve tri deonice
- početi su radovi na Niš - Pločnik
- početi su radovi na brzom putu do Golupca
- početi su delom radovi na brzom putu do Loznice

Svaka čast na dijagramu generalno!
 
Mali update, kod Trstenika je krenula izgradnja druge deonice Moravskog Koridora(rade se dva mosta i trasiranje), treća deonica je cela trasirana i Merošina - Merošina 1 je u izgradnji.
Ako si stavio brzu saobraćajnicu Kragujevac-Batočina, onda bi trebalo dodati i Požarevac-Golubac(radi se na oko 3-4 mesta), Šabac-Loznica(u izgradnji na oko 2 mesta).
Ovo je samo predlog, ako si u mogućnosti.
 
Poslednja izmena:
Vidim da se dosta toga izdešavalo, a imao sam i neke privatne obaveze pa nisam mogao da se posvetim više hobiju :)
Možda je vreme za osveženi dijagam 😊😊😊

U međuvremenu se desilo nekih promena:

- skoro ceo moravski koridor se radi, sve tri deonice
- početi su radovi na Niš - Pločnik
- početi su radovi na brzom putu do Golupca
- početi su delom radovi na brzom putu do Loznice

Svaka čast na dijagramu generalno!

Za E80 fale Petlje Prokuplje zapad i Prokuplje istok. Može i Prokupački dijagram.

Mali update, kod Trstenika je krenula izgradnja druge deonice Moravskog Koridora(rade se dva mosta i trasiranje), treća deonica je cela trasirana i Merošina - Merošina 1 je u izgradnji.
Ako si stavio brzu saobraćajnicu Kragujevac-Batočina, onda bi trebalo dodati i Požarevac-Golubac(radi se na oko 3-4 mesta), Šabac-Loznica(u izgradnji na oko 2 mesta).
Ovo je samo predlog, ako si u mogućnosti.

Hvala na info! Biće apdejta ovih dana.
 
@Jakovljevic @SCS jel bi mogli da mi ucrtate gde se tačno radi na BP do Golupca? Isto tako i novu deonicu do Loznice? Ne mogu da je nađem na sentinelu.

Inače po sentinelu ne trasira se još deo moravskog između Kraljeva i Kruševca ili su tek to krenuli da rade?
 
Deonice "Ruma - Novi Sad" i "Šabac - Loznica" su i dalje jedva naznačene kao "objekti u razmatranju" (?!) premda su odavno potpisani komercijalni ugovori za izgradnju koja je već i počela, tj. to su "objekti u izgradnji".
 
Deonice "Ruma - Novi Sad" i "Šabac - Loznica" su i dalje jedva naznačene kao "objekti u razmatranju" (?!) premda su odavno potpisani komercijalni ugovori za izgradnju koja je već i počela, tj. to su "objekti u izgradnji".
Biće ubačeno da je utvrđen objekat, daleko je to još od toga da bude kompletno narandžasta pošto se radi samo na relativno malom delu tog koridora.
 
Vrh