Šta je novo?

Dijagram mreže autoputeva u Srbiji

Sto su mu crveni Y krak i ovi gotovi ka Makedoniji i Bugarskoj.
 
Штета што Мали Пожаревац - Барајево - Грабовац - Дебрц - Шабац уопште није у плану за даљу будућност.
 
Можда парче од А1 до А2 може тако да се сматра, али би даље ишао на Шабац и ту би се спојио са деоницом ка Руми и Лозници
 
Čisto za info, osvežen dijagram će biti izbačen kada se pusti pristup A2 od Vinogradske do čvora Surčin.
Jel to ostaje da se nadamo da će pustiti parcijalno od Vinogradske :D ili si mislio na kružni tok kad si napisao od Vinogradske?
 
Jel to ostaje da se nadamo da će pustiti parcijalno od Vinogradske :D ili si mislio na kružni tok kad si napisao od Vinogradske?
Izvinite na kasnom javljanju i nejasnom porukom, mislio sam da će da puste parcijalno a očigledno neće.
Trenutno sam zauzet sa jednim drugim projektom pa će onda verovatno narednih par nedelja i osvežen dijagram da dođe, nema tu nekih velikih promena :)
 
Stevo kada budes imao vremena, ne bi bilo lose da se uradi updejt dijagrama, uskoro ce 6 meseci od psolednje izmene :)
 
Dijagram mreze za ceo region.(klik za vecu sliku)

Capture.PNG
 

  • Poplaveo je krak od Vojvođanske do čvora A2 i A1
  • Redovno osvežavanje trasa u izgradnji
  • Rebrendiranje dijagrama, ubuduće će ići uz našu inicijativu dijagram.rs (uskoro više informacija! :cool: ) Možete već na instagramu da nas zapratite: Instagram Dijagram


Greške i primedbe će biti ispravljane u hodu kao i uvek.​


Dijagram-APS-20230401-A.png
„Чвор Добановци“ је пре коју годину постао „Београд“.
 

  • Poplaveo je krak od Vojvođanske do čvora A2 i A1
  • Redovno osvežavanje trasa u izgradnji
  • Rebrendiranje dijagrama, ubuduće će ići uz našu inicijativu dijagram.rs (uskoro više informacija! :cool: ) Možete već na instagramu da nas zapratite: Instagram Dijagram


Greške i primedbe će biti ispravljane u hodu kao i uvek.​


Dijagram-APS-20230401-A.png
Petlja Kuršumlija je petlja Pločnik, a posle Pločnika postoji petlja Pepeljevac (Kuršumlija).
 
"Užice Zapad" je petlja "Mačkat", a "Užice Istok" je petlja "Zlakusa".

Takođe, mislim da taj put neće nositi oznaku A6.

Mnogo ranije će biti završen npr. Ruma - Šabac i verovatno će on biti A6
Kuzmin - Sremska Rača npr. A7
Merdare - Priština A8 (ili bude pratio pravac A4)

Tako da je Požega - Kotroman verovatno A8 ili A9 🙃
 
"Užice Zapad" je petlja "Mačkat", a "Užice Istok" je petlja "Zlakusa".
Zašto je Užice Zapad i Užice Istok tako napisano je objašnjeno ovde kratko: https://forum.beobuild.rs/threads/dijagram-mreže-autoputeva-u-srbiji.4393/post-986475

Petlja Kuršumlija je petlja Pločnik, a posle Pločnika postoji petlja Pepeljevac (Kuršumlija).

Biće unešeno pri sledećoj reviziji

Takođe, mislim da taj put neće nositi oznaku A6.

Mnogo ranije će biti završen npr. Ruma - Šabac i verovatno će on biti A6
Kuzmin - Sremska Rača npr. A7
Merdare - Priština A8 (ili bude pratio pravac A4)

Tako da je Požega - Kotroman verovatno A8 ili A9 🙃

Niko ne zna po kojoj se nomenklaturi dodavaju imena, a za A6 na određenim dokumentima se taj pravac već tako upisuje:

1680356500032.png
 
Vrh