Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Iran je tradicionalno najindustrijalizovanija/najmodernizovanija zemlja u islamskom svetu, praktično Japan Bliskog Istoka, i ima veoma dugu istoriju sekularizma i vesternizacije, dužu od kemalističke Turske, bez obzira što zadnjih malo manje od pola veka ima versku vlast. Ali čisto sumnjam da danas ima samo 1,9 dete po fertilnoj ženi, njegovo stanovništvo se progresivno povećava iz godine u godinu.
Iran zvanično danas ima 1,9 dete po ženi. Povećavaće se broj stanovnika još dugo jer su mlade generacije veće.



Srbija koja demografski nestaje sa 50.000 ljudi manje svake godine, ima nešto ispod jednog deteta po fertilnoj ženi, mislim 0,8 ili 0,9. A koliko malo u taj procenat ulaze etnički Srbi, strah me je i da pomislim.

Nema. Srbija ima blizu evropskog proseka oko 1,5 dece po ženi. Dolaze velike generacije danas na umiranje, a broj rođenih se drži već neko vreme na oko 60.000.


Odakle ti podatak da u Turskoj Kurtkinje rađaju više dece od "pravih" Turkinja ? I taj pojam je diskutabilan sam po sebi, pošto su današnji Turci mešavina svih mogućih naroda bivše Osmanske Imperije, ali u Turskoj se ne vode nikakve demografske statistike po etničkim grupama. Ima u toj pretpostavci logike, zato što Kurdi većinom naseljavaju ruralni istok Anadolije, ali popis stanovništva sve stanovnike Turske tretira kao Turke.

Bitno je da se ti ljudi identifikuju kao Kurdi, i da govore kod kuće kurdski jezik, ali istina je da je turska bila uspešna u asimilaciji manjina koji su po veroispovesti muslimani.
Verovatno da će uspeti asimilacija u zapadnim pokrajinama, jer je njih ogroman broj u svim velikim gradovima, ali u delovima gde se naslanjaju na Irak i Siriju to je naučna fantastika.



Turkey2.jpg


Činjenica da imaju političku svest govori da se ne asimiliraju više u turke

Turci će imati zapravo najbolji prostor za širenje i prodor na Balkanu. Recimo za koju deceniju kada Turska bude imala 100 miliona ljudi a Bugarska 5 miliona od kojih su 20% muslimani, biće potrebno samo da ušetaju.
 
Individualizam, spin off liberalizma, shvatanje da covek zivi samo za sebe, a da zena narocito bude oslobodjenja brige o bilo cemu osim svom izgledu devastira porodice.
U tom ratu, pobedice oni nemoderni i neurbani.
 
Što se tiče zatvaranja režimskih škola, prvo ta prisila obaveznog osnovnog u deci izaziva reakciju sile i nasilje, a drugo ako režim već hoće da bude ovavezno kako bi u svoju korist edukovalo decu, nek đacima bar plati zvanični minimalac po radnom času slušanja predavanja. Ako nema da plati - nek ukinu obavezu, ovakvo robovsko primoravanje je ponižavajuće za našu najbolju decu na svetu
 
Kao neko ko planira u budućnosti da digne vezu na sledeći nivo a nakon toga i na sledeći korak - roditeljstvo, mogu da kažem da sada u potpunosti razumem zašto ljudi danas oklevaju ili odlažu sa pravljenjem dece iz ekonomskih razloga (govorim dakle o onima koji ih žele ali se boje da li će moći da ga izdržavaju i da ga propisno vaspitaju). Situacija je grozna, budućnost deluje sve gora iz godine u godinu, ljudi su generalno depresivni i pesimistični, a cene i harači samo skaču. Dok se istovremeno cena rada u globalu obezvrednjuje iz godine u godinu.

Mislim razumeo sam takve ljude i situacije još kao mlađi, ali sad razumem u potpunosti. Pogotovu je teže ako je osoba, za razliku od stalnih kokodača i kvazi-patriota, svesna da nije poenta samo naštancati decu i čekati da ona dožive 20. godinu pa ih isterati iz kuće... nego da u međuvremenu treba da se odgajaju i razvijaju na najbolji način. A neke komponente toga podrazumevaju i ulaganje u više vremena s njima, u sport, u dodatne veštine i obrazovanje, u to da im se puži ono što im realno treba i ono što ponekad požele, da se ponekad osete posebnim i najvažnijim na svetu, i tako dalje. A neke od tih materijalnih stvari koštaju.

Plus je pritisak još veći, jer je društvo izdresirano (kao najgluplje moguće životinje) da deca danas moraju da imaju rođendane kao dvorske ceremonije, da moraju da nose samo najbolje brendove, da moraju da imaju više elektronike nego ikad (za slučaj da ih zove Bajden ili da moraju da interevenišu na NYSE), da kupuju najskuplje udžbenike jer svaki otpad od nastavnika ima svoje kriterijume i gradivo, da idu u najskuplje igraonice i obdaništa, itd itd...

Sve se radi tako da se običan čovek i njegov rad obezvrede što više i da se porodica i tradicija zamene konzumerizmom i finansijskim robovlasništvom.
 


ПОБЕДА ТАНАТОСА – 2. ДЕО

Морална трулеж и медијска деменција управљају процесима даљег самоуништења на овим просторима.
Владимир Димитријевић Владимир Димитријевић
5.08.2022.
135
Време читања:2 mins read

НЕМА ТРУДНИЦА НА УЛИЦИ

Рађање деце је узвишено и свето дело. Апостол Павле је рекао да ће се жена, ако остане у вери, љубави и чистоти, спасити рађањем деце. ( Друга Тим. 2,15 ) И Бог има мајку, каже наша народна пословица. Међутим, ни мушкарци ни жене више не желе да рађају децу – лакше им је (бар они тако мисле) да живе „сами и срећни“, с неким кућним љубимцем, евентуално. И то је то. Зато подаци показују (из 2015, а сад је још горе, сигурно) да у Србији има највише породица с једним дететом – свака друга, односно 51,8% укупног броја породица с децом, с двоје деце их је 40%, затим с троје (6,7%) и четворо деце (1,1%), док најмање има породица с петоро и више деце (0,4%).

Наши „међународни пријатељи“, чије газде, луциферијански глобалисти, све ово организују, већ нам нуде решења: усељавање туђег становништва у земљу која ће престати да буде Србија. Ево како то поучно звучи:

„Становништво Србије ће се у будућности смањивати. Подизање стопа фертилитета не може да надомести губитке. Близина тржишта радне снаге земаља ЕУ и њихове потребе за новим радницима и у будућности ће представљати подстрек за спољне миграције. Из перспективе броја становника, пронаталитетне мере неће бити довољне; уколико жели да ублажи пад броја становника, Србија мора да развије нове политике управљања миграцијама, укључујући и имиграционе политике (политике усељавања).“

А за то време, весеље се наставља: преко милион и четиристо хиљада људи гледало је финале блата званог „Задруга“. Морална трулеж и медијска деменција управљају процесима даљег самоуништења на овим просторима.

Зато скоро да нема трудница на улицама.

Ко би да рађа и мучи се кад живимо у „златном добу“ себичности и разврата? Сенилног разврата, узгред буди речено.
ИМА ЛИ НАДЕ?

Наде увек има тамо где има љубави и вере.

Пошто код нас нема ни љубави, ни вере, осим у траговима, јасно нам је шта је са надом.

Ако се томе дода ЕВРОПРАЈД, који је, цинично говорећи, демографски крајње подстицајан, онда је јасно зашто Бог диже руке од Срба. Он помаже тамо где има коме да помогне.

За то време, стижу они који се рађају. И којима треба, све више и више, земље за настањивање.

Одрекли смо се Христа, Бога Живота, и похитали за земљама у којима је материјално благостање једини бог. А да смо слушали Владику Николаја, то нам се не би десило. Он је говорио, јасно и јавно:

„Данашња Европа није више ни папска ни лутеранска. Она је изван тога и ван тога. Она је скроз земаљска, и без жеље да се пење на небо ни са пасошем непогрешивог папе, нити пак уз лествице памети протестантске. Уопште, одриче се путовања из овога света. Жели да остане ту. Жели да му буде гроб где и колевка. Не зна за други свет. Не осећа озон небесни. Не види у сну анђеле и светитеље. За Богородицу не може да чује. Разврат га утврђује у мржњи против девичанства. Сав је трг у мраку. Све су сијалице погашене. Ај, какав ужасан мрак! Брат брату зарива мач у груди мислећи непријатељ је. Одриче се отац сина и син оца. Вук је вуку вернији пријатељ него човек човеку. Ај, браћо моја, зар ви сви то не видите? Зар ви сви нисте осетили мрак и злочин антихришћанске Европе на својим леђима? Хоћете ли уз Европу или уз Христа? Уз смрт или уз живот? Питате се. Разведрите се. Одлучите се. Смрт или живот. То двоје ставио је некад Мојсеј пред свој народ. И ми стављамо пред вас. Знајте: Европа је смрт, Христос је живот. Изаберите живот да живи будете навек. Амин.“
 
Nije nama prajd oduzeo decu i buducnost nego potrosacko drustvo i kapitalizam.
Potreba da verujemo da smo bogovi, da smo individualno jako vazni i neponovljivi.

Ima onaj grafit:

Ne je..u vas ped..ri nego kapitalizam.
 
Sta je potrosacki zivot nego vrsta religije.
Vera da smo jako lepi, da smo statue.
Sva ziva bica ne odredjeni nacin zrtvuju se kad se razmnozavaju.
Ta zrtva je potrosacu neshvatljiva.
Ta zrtva je nekad bila shvatana drugacije, ne kao zrtva.
 
Sta je potrosacki zivot nego vrsta religije.
Vera da smo jako lepi, da smo statue.
Sva ziva bica ne odredjeni nacin zrtvuju se kad se razmnozavaju.
Ta zrtva je potrosacu neshvatljiva.
Ta zrtva je nekad bila shvatana drugacije, ne kao zrtva.
Свети владика Николај ништа друго није ни рекао. А жртва није била схватана ни другачије ни недругачије већ се о томе није ни размишљало. Рађало се и живело, много и умирало и тако кроз векове до данас када смо ми постали много слободнији али зато и са много већом одговорношћу за своје изборе који су када се све сабере очигледно у збиру катастрофални, по свим питањима.
 
Evo neka neko negde zapise da sam se jednom slozio sa MC_

Nismo mi toliko potrosacki religiozni, koliko smo siromasni. Borba reprodukativno sposobnih parova je da sebi obezbede puke osnove za zajednicki zivot. Onda ulaze u kredite i ostalo, a stres je takodje jedan vrlo bitan faktor u celoj ovoj prici. U bogatijoj drzavi isto postoje ovakve borbe, ali u siromasnim je sve to mnogo teze.

Ipak, ostajem pri stavu da NIKO nije duzan da drzavi ili naciji reprodukuje decu samo zbog tog cilja.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Потомство треба да буде плод љубави двоје, а не некаква дужност према некаквој држави или нацији. А држава ако жели да има популацију, треба бројним мерама да омогући паровима који желе да имају децу да то и могу. Занемарени су бројни фактори који одвраћају парове од имања деце или их ограничавају на 1-2 детета:
-запослење жена, стамбено збрињавање са кредитним робством, структура стамбеног фонда (Београд је нпр. пре имао неупоредиво више породичних кућа које су погодније за рађање више деце него стамбене зграде које су их замениле), поседовање аутомобила, цене трошкова опреме, гардеробе и хране за децу као и уџбеника који су срамно скупи.
Држава треба да се позабави тим проблемима. Верујем да су оне накарадне куће у Бари венецији биле погодније за оснивање породице са више деце него што ће БнВ икада бити. Слично и насеље у блоку 18 кога се већина на форуму гнуша. Парови у становима ће ићи на максимално двоје деце, мада и то теже.
 
Потомство треба да буде плод љубави двоје, а не некаква дужност према некаквој држави или нацији.
Tacno.
To je stvar statistike.
Ako u nekom drustvu masovno nema ljubavi (osim prema sebi), nema zelje, nema hrabrosti, a ima straha, zavisti, kukavicluka, onda je drustvo bolesno.
 
Истина, друштво је нажалост болесно духом. Целокупно расположење није наклоњено ни љубави нити рађању. Погледајте само приказе порођаја кроз целокупну кинематографију, погледајте представљање деце као терета и постављање исте на друго место иза нпр. школовања што женама помера прво рађање из најфертилнијег периода живота.
 
Људи се намерно трују мржњом што убија љубав.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
УН је избацио пројекције популације за цео свет https://ourworldindata.org/world-population-update-2022

За неких 40ак година се очекује да глобално опадне стопа фертилитета испод одрживог нивоа а да укупна популација људи на свету крене да се смањује за неких 60ак

И то је по умереној процени, више пута је ревидирано наниже тако да је могуће и пре да нас дочека пад (поготово узимајући у обзир претње попут климатских промена, ратова, болести, урушавања мушке плодности и тестостерона итд.)

Ево конкретно за Србију, да останем на теми: https://ourworldindata.org/explorer...Total&Projection+Scenario=Medium&country=~SRB
 
Ja se sećam neke procene da će od 2050. pad. Ali UN uvek ima po tri varijante, tako da moguće je da sam ja upamtio onu najnižu.


Sve u svemu, daj bože da što pre krene da pada. Ovo ovako nije održivo.
 
еМСија сам дуго држао на игнор листи због зеленоќомунистичких ставова. Човек се измени, поправио, види како смислено почео да пише. Почео сам и да га лајкујем!
 
*fraza Luciferijanski globalisti neironicno iskoriscena u nekom od postova*
regret-judge-judy.gif


Mozda je ovakav narod sklon teorijama zavere posledicno sklon i samounistenju?
 
Већ је одавно установљено да пад популације код нас долази од ниског наталитета. Емиграција има минорни ефекат а по питању високообразованих људи имамо нето прилив а не одлив популације

А сва истраживања потврђују да верници имају виши наталитет од атеиста тако да ти је основна премиса коментара аутоматски погрешна

55534ad535b5c.image.png


Иначе мени је бизаран тренд да највише левичари бране богате капиталисте и неолибералне глобалисте као да ће њих да угрози или емоционално повреди што их неко на интернету зове демонима или лошим људима. Хордовати милијарде евра знајући да можеш да спашаваш животе огромном броју људи од новца које не би ни осетио да потрошиш и јесте психопатско понашање.

EksIy3aW0AEIsK-.jpg


Сиромаси су и у најтежим периодима људске историје имали бар право да мрзе и теше се да ће бог казнити бахате богаташе не видим што би им сад то узимали.
 
Nekako ne vidim kako ovaj odgovor ima veze sa mojim postom? Nisam komentarisao s religijskog aspekta, niti branio milijardere na bilo koji nacin, posebno retko odvratnog Elona Maska. Luciferijanski (((globalisti))) je samo teoretsko-zaveraski izokola da kazes Jevreji, i ucitavanje neke mistike u tipicni kapitalisticki diskurs. Klasicno mucenje vode gde nije dosta samo da bude odvratan lik jer izrabljuje hiljade ljudi, sto je vise nego dovoljno, nego mora da bude i sluga Sotone i pedofil i otelotvorenje demona da ima skrivenu agendu u vezi s tim. Moj post je izrazavao iskreno gadjenje prema takvom bajkovitom i zatupljenom nacinu posmatranja sveta. Da kazes u sali "Ilon Mask je demon", pa da se i slozimo, ali ova sintagma dolazi iz neke Miroljub Petrovic/"Trece oko" skole misljenja. A apropos teme, i dalje ne razumem zasto tim ljudima-gusterima odgovara "da se ne vide trudnice". Fali neka logika. Posebno jer je radna snaga jedino sto kreira vrednost.

Uostalom, mislio sam da si ti ovde glavni Ajn Rand fanboj i zagovornik kapitalizma, ovo mi je iskren sok. Da ti progovoris protiv vrha piramide, gde su valjda najbolji od najboljih, sto je prirodni rezultat sistema?
 
Poslednja izmena:
Србија има ужасно низак наталитет, али такав је и у целој Европи, једино што они то пеглају имиграцијом. Толики пад је дошао јер су највеће генерације стигле на умирање. Нисам оптимиста да ће се то променити. Вероватно ће нас одменити Индуси, Бангладежани, Арапи, Црнци…
 
Vrh