Šta je novo?

Cvijićeva Palata [Stambeni objekat | 10 000 m²]

Beton je odličan izolator u smislu vazdušne buke odn. zvuka a jako loš u smislu udarne buke. Termički je jako loš i zahteva deblju termoizolaciju.
Problemi nastaju , između ostalog, ukoliko se razne vertikale (ViK , ventilacije i sl.) stavljaju u presek zida, u tom slučaju ne pomaže odabir materijala jer se zidovi presecaju ili tanje pa gube svoja svojstva.

Svakako je kombinacija materijala najefikasnija i najekonomičnija varijanta . Definitivno spoljni zidovi treba da su od opekarskih proizvoda kao i pregradni unutar stana. Zidovi ka drugom stanu ili ka hodniku mogu biti od betona kako bi pružili bolju zvučnu izolaciju , mada i za to postoje razna rešenja .

Jako volim ovaj kraj , lepe uspomene me vežu za njega, tako da se nadam da će ovaj objekat biti reprezentativan u svakom pogledu .
Po onome što sam video na projektima, barem unutra, ima dosta prostora za poboljšanja .
 
210519-cvijiceva-palata-01.jpg

210519-cvijiceva-palata-02.jpg

210519-cvijiceva-palata-03.jpg

210519-cvijiceva-palata-04.jpg

210519-cvijiceva-palata-05.jpg

210519-cvijiceva-palata-06.jpg

210519-cvijiceva-palata-07.jpg

210519-cvijiceva-palata-08.jpg

210519-cvijiceva-palata-09.jpg

210519-cvijiceva-palata-10.jpg

210519-cvijiceva-palata-11.jpg

210519-cvijiceva-palata-12.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850314#p850314:5tm7jinn je napisao(la):
vucko » 16 May 2021 12:07 pm[/url]":5tm7jinn]Na javnom uvidu je plan detaljne regulacije kojim je napokon predviđen produžetak Cvijićeve ulice posle raskrsnice sa Poenkareovom ulicom. Time će pošto je predviđeno izmeštanje i pruge Dunav biti znatno bliži.

https://www.beograd.rs/lat/gradski-ogla ... alilula_2/
U planu je navedeno da će Cvijićeva biti produžena podvožnjakom ispod Linijskog Parka. Takođe, ucrtana je i metro stanica na toj lokaciji. Dakle, ova zgrada će imati metro Stanicu na prvoj liniji Beogradskog metroa. :shock:
 
Ovde će biti zanimljiva situacija sa brojevima ako se produži Cvijićeva, jer prvi neparni broj koji ova ulica ima je 1 (ova zgrada), one žute pored su 3 i 5, a prvi parni broj u Cvijićevoj je broj 18 (!)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851509#p851509:19auci1y je napisao(la):
MasterPera » Sre Maj 19, 2021 11:29 pm[/url]":19auci1y]Ovde će biti zanimljiva situacija sa brojevima ako se produži Cvijićeva, jer prvi neparni broj koji ova ulica ima je 1 (ova zgrada), one žute pored su 3 i 5, a prvi parni broj u Cvijićevoj je broj 18 (!)
Ova zgrada ce biti broj 3a, a sada to cak i ima smisla.
 
Како ће Цвијићева стићи да уђе у подвожњак? Ако буде налик на 2 подвожњака на Дорћолу, рампе су им дугачке око 70м, а раскрсница код ове зграде је директно наслоњена на линијски парк. Можда да улази буду на раскрсници пре парка, али онда не би могло да се скрене из Поенкареове, што заправо и није неки губитак поготово ако оставе Кнежопољску.
 
Могуће да ће бити плићи, а "парк" ће више бити као широк пешачки мост

Друга опција је да ће спустити целу улицу са све Поенкареовом. Што ће бити... интригантно по становнике, посебно по питању улаза у гараже зграде
 
Po planu spust kreće tek iza raskrsnice sa Poankarevom, verujem da će biti najplići mogući ali videćemo kako će ispasti. Svakako je nivelacija ok jer se zemljište spušta ka Dunavu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=768679#p768679:msa6fhms je napisao(la):
Прле » Pon Avg 24, 2020 10:33 am[/url]":msa6fhms]Наранво, могу да грешим, али, у последње време се развија концепт становања у градовима не као стан, где ће човек цео свој живот да проведе, већ да ће имати кућу негде ван гада или пак у иностранству, а у ове станове тј апартмане ће долазити по потреби.

Функционално, апартман и стан се никако не разликују, али правно, апартмане граде у оним реонима где нема стампбеме инфраструктуре и неће је бити (или је она презаузета). То значи, да се на тој адреси није могуће регистровати.

Отуда станар није исто што и резидент. Колико је то применљиво на овај пројекат не знам, али да Београд хвата тренд видим да - да.

Такође реч резидент је може и претенциозно искроришћена као обраћање потенцијалним купцима.

Иначе сем приметио да је за ове бајковите рендере потребно да се уклоне жице тролејбуса и трмаваја који ће ипак бити - исто као ђубре на све стране. Али, ко ће купити некретнину на таквом рендеру, поготову у раној фази.

Не знам како Београд хвата тренд када је то овде скоро немогуће. Прво, да би неко могао тако да живи, мора да има добар и организован превоз од центра до ванградских подручја. Сви људи који из околних села дозате у Београд, путују углавном колима или неким приградским аутобусом који је све само не удобан. Друго, гужве су велике током радних дана, а и викендом. Треће, у психологији нашеф човека је да буде што ближе радном месту.

Истина је да је квалитетније живети са породицом у кући ван града, али овде је то тешко оствариво.
 
Taj sam i ja utisak stekao, mada možda su preneli dosta radova na unutrašnjost...ne bih znao ali spolja stoji isto već par meseci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi se unutrašnja fasada i u objektu. Video sam primerke kamena kojim će biti obložena fasada tako da će i to uskoro krenuti.
 
Sa ovim investitorom obično u nekom momentu dodje do zastoja u napredovanju radova i kašnjenju. Objekat u Budimskoj je vrlo dobar orjentir, ako se ne varam taj objekat još uvek nema ni upotrebnu dozvolu niti su svi stanovi useljeni, par godina od završetka faktičke gradnje (jedino ako se na tom planu nešto promenilo u skorijem periodu).
 
Javio sam se neki dan, pitao za cenu za neke 2.5+ stanove. Ostao im jedan stan, al je cena 2800 evra + PDV što dođe 3080 evra, tako da sam odustao, jer mi se ovo svakako čini preskupo...
 
dosta su podii cenu bila je koliko znam 2.300-2400 bez PDVa


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se zna kada ce biti 80% izgradjenosti? Sta su procene ako je zavrsetek Februar 2022
 
Vrh