Šta je novo?

Cvijićeva Palata [Stambeni objekat | 10 000 m²]

Imaju svoju dinamiku ali bez praznog hoda tj uvek ima radnika. Ugrađena su stakla na prozorima, prva ruka krečenja, keramika se postavlja uveliko u kuhinjama na terasama, kupatilima. Unutrašnja fasada je odmakla postavljena je fasadna plastika.
 
211216-cvijiceva-palata-01.jpg

211216-cvijiceva-palata-02.jpg

211216-cvijiceva-palata-03.jpg

211216-cvijiceva-palata-04.jpg

211216-cvijiceva-palata-05.jpg

211216-cvijiceva-palata-06.jpg

211216-cvijiceva-palata-07.jpg

211216-cvijiceva-palata-08.jpg

211216-cvijiceva-palata-09.jpg

211216-cvijiceva-palata-10.jpg

211216-cvijiceva-palata-11.jpg

211216-cvijiceva-palata-12.jpg

211216-cvijiceva-palata-13.jpg
 
Crvenom bojom sam obeležio poziciju ovog stambenog kompleksa. Odmah prekoputa Poenkareve na raskrsnici sa Cvijićevom ulicom je planirana metro stanica Dunav.
dunav.png
 
Da li neko zna šta se gradi na raskrsnici Cvijiceve i Despota Stefana? Vidim da je ograđen i očišćen plac.
 
Dobro je, bar neće biti još jedna kanjončina. Gledam to gradilište nekoliko dana unazad i uvek sam se bojao da nisu naumili da prave ovako nešto...
Cvijiceva.jpg

Mislim, pošto je to sad novi standard. Ovakve zgradurine na ovakvim mestima više nisu ni ekstrem ili presedan, nego standard.

Dobro je da se bar tu neće praviti (još veća i gora) kanjončina.
 
Poslednja izmena:
Crvenom bojom sam obeležio poziciju ovog stambenog kompleksa. Odmah prekoputa Poenkareve na raskrsnici sa Cvijićevom ulicom je planirana metro stanica Dunav.
Pogledajte prilog 124707
kako je ovo moguce ? na uglu cvijiceve i poankareove je sa jedne strane upravo ova zgrada a sa druge osnovna skola Vlada Aksentijevic ?
koliko ja znam, stanica treba da bude u Venizelusovom parku.
 
kako je ovo moguce ? na uglu cvijiceve i poankareove je sa jedne strane upravo ova zgrada a sa druge osnovna skola Vlada Aksentijevic ?
koliko ja znam, stanica treba da bude u Venizelusovom parku.

Neće kod parkića, već u nastavku Cvijićeve (kad se probije ka luci), tj. prekoputa u Poenkareovoj, gde je sada pruga.

Mada i to uzmi sa rezervom jer u aprilu ako ova gradska vlast padne velika je verovatnoća da će se cela trasa prve linije korigovati, ovde bi logičnije bilo da se stanica pomeri na ugao Despota Stefana i Cvijićeve (gde je pumpa) i gde su glavna kretanja ljudi.
 
Neće kod parkića, već u nastavku Cvijićeve (kad se probije ka luci), tj. prekoputa u Poenkareovoj, gde je sada pruga.

Mada i to uzmi sa rezervom jer u aprilu ako ova gradska vlast padne velika je verovatnoća da će se cela trasa prve linije korigovati, ovde bi logičnije bilo da se stanica pomeri na ugao Despota Stefana i Cvijićeve (gde je pumpa) i gde su glavna kretanja ljudi.
Ja sam odrastao u ovom kraju i kupac sam u ovom objektu, bas sam bio u Djuri kada su radili prva seizmoloska ispitivanja u parku bas... ma ko ce ga znati... ja nisam saobracajni inzenjer ali realno, metro bi ti dolazio iz istog smera kao autobusi kada bi bio na mestu pumpe (jedina mogucnost) . A da treba prekrojiti trase ... to je svima jasno, svako ko se kretao duze od 6m po gradu :) opet tu dole kod parkica "kupis" novi dorcol, ovo sto se planira na mestu dunav stanice ... ma ko ce ga znati. Vidim dosta negativnih komentara za zgradu i investitora... evo da kazem da je sve 5 - taj advokat. To je istina . Sve prepravke dostavljene na vreme su bile sprovedene free of charge, materijali koji su ugradjeni izgledaju top. Nije moj stil, ali je bas dobro uradjeno. Garaza je prostrana, ulice siroke.
 
Radili su testiranja u parku jer je na užem obuhvatu trase metroa, pozicije stanica prema postojećem planu su ove koje si citirao iz Vučkovog posta.
 
Kako ce da rese ove klime, pretpostavljam da ce ici neka maska preko.
Vidjao sam na dosta zgrada, kada je klima zakacena na fasadu (kao u ovom slucaju), da se posle odredenog vremena, a usled atmosferkog uticaja, rdja od nosaca se sliva niz fasadu.
 
Mogli su da sakriju klime uz terasu, nekako... steta, meni to recimo bode oci, fasada izgleda lepo.
 
Ovaj kompleks fino zatvara blok, šteta što su drugi stambeni objekti u ovom bloku a i sa druge strane Cvijićeve veoma ružni sa estetskog aspekta.
 
Pa polako, taj kraj je krenuo da se "razvija" sa ovim kompleksom i Novim Dorćolom, tu bi trebao da bude i linijski park preko puta, ako se ne varam, tako da ima mnogo potencijala da bude još bolji u budućnosti.
 
Vrh