Šta je novo?

Cvijićeva Palata [Stambeni objekat | 10 000 m²]

Čudi me da je sve u betonu...
Kao bunker... kako li će sprovesti vodu i struju u stanovima?

Ima hilti da se čuje u ovom delu grada od sad pa u narednih 50 godine... :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818261#p818261:3vl32maj je napisao(la):
Bulbulderac17 » Čet Jan 28, 2021 9:45 pm[/url]":3vl32maj]Tako je bilo je kašnjenja i sa radovima i sa uknjižbom...pogotovo sa poslednjim povučenim spratovima i zaj. prostorijama.

Ima na ovoj temi prelistajte..nema bog zna koliko stranica


Sent from my iPhone using Tapatalk
E hvala, videla sam, u drugoj temi je o tome pisano. Kašnjenje mi nije toliko problem, ali bih volela da znam, ako bi neko bio ljubazan da napiše, da li su na kraju ti stanovi uknjiženi?

Ta zgrada u Budimskoj nije lepa, daleko od toga, ali ako je samo to problem sa njom, onda mi je to sasvim prihvatljivo.

Pišem ovde jer mi je ovaj projekat u najužem izboru, stvarno je u odnosu na Novi Dorćol dosta povoljnija cena, a praktično je prekoputa, ta lokacija mi odgovara, a za sada su iz ove agnecije koja se bavi prodajom bili vrlo korektni i efikasni u komunikaciji. Sutra idem tamo na sastanak.

Svaki savet mi je dobrodošao, šta treba da pitam, proverim, šta je najvažnije, svakako ću imati pravnu pomoć oko ugovora i papirologije, ali ovako na prvom sastanku šta biste vi pitali, šta bi vam bilo najvažnije?
 
Da živimo u državi gde ima zakona onda bi se gradnja novih spratova završila upravo ovde. :)
210129-cvijiceva-palata-01.jpg
 
Gledala sam sada sajt APR-a, za Budimsku je izgleda poslednji unos da je odbijen zahtev za upotrebnu dozvolu, ali koliko vidim pošto nije neuobičajeno da se zahtev u više navrata odbije i to za mnoge projekte (vrvr kao što se ovde pisalo zbog nepotpunoe dokumentacije) ja se nadam da će biti uknjiženi.

Što se Cvijićeve tiče, vidim da imaju građevisnku dozvolu jedino me buni to što nema nikakvih podataka o lokacijskim uslovima, pa da pitam one koji su malo upućeniji - zar sled događaja ne bi trebalo da bude prvo da se izdaju lokacijski uslovi a onda građevinska? Kako je uopšte moguće da se dobije građevinska dozvola bez lokacijskih uslova?

Da, za spratnost 5 spratova + jedan povučen bi bilo idealno, ovako ima malo viška.
 
Meni je Budimska bas lepa, ima jos par slicnih zgrada po Vracaru koje izgledaju slicno, mislim da ce i ova biti lepa!
Mada je i 7 spratova prihvatljivo, ovde izbrojah 9 :shock:
 
Pozdrav, i meni je interesantan ovaj projekat, malo mi je cudno da se bas sve betonira, obicno sam vidjao da je "kostur" zgrade betonski a potom blokovima popunjavaju praznine, moze li neko sa vise iskustva da kaze o cemu se zapravo radi?
Hvala
 
Čini ti se, spratovi su prazni ukoliko izuzmemo noseće zidove tako da idu pregradni zidovi. Prilikom sledećeg obilaska ću napraviti fotografije unutrašnjosti.
 
Kod nas se ti zidovi popunjavaju ciglom jer je jeftinije, ovakav sistem gde se betonira veći deo spoljnih zidova je skuplji. Svakako ide preko toga izolacija.
 
Nije sve sto je skuplje i bolje.
Takođe mi je malo cudno sto izlivaju zidove na licu mesta. Generalno trend kod betonskih zgrada je da se izliva samo kostur, dok se zidovi ugrađuju kao prefabrikovani elemenati.
 
Ovo će sasvim fino da izgleda, pogotovu kada se napravi Lidl pa se kompletira blok. Preko puta će biti linijski park ali mi nije jasno da li će biti produžavana Cvijićeva ulica ili ne.
 
Gde da se produžava kad će tačno da izlazi na linijski park?
 
Upravo sam pogledao važeći urbanistički plan Cvijićeve, po ranijim planovima zbog železničke stanice nije planirano produženje. Videćemo šta će biti sa linijskim parkom jer još uvek nije usvojen Plan detaljne regulacije već je samo bio rani javni uvid plana prošle godine. Možda budu i odlučili da se deniveliše Cvijićeva ispod Linijskog parka, videćemo šta će biti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828590#p828590:3aevisjf je napisao(la):
bgvozd » Čet Mar 04, 2021 6:34 pm[/url]":3aevisjf]Kakav bunker. Čist beton i malo ytong blokova
al zato na kraju ima da bude više mermera nego na Orlovači :lol:
 
Naravno da će višespratnica biti izgrađena od betona.

Kada si već pomenuo mermer, imam dosta visoka očekivanja od fasade. Nadam se da će Cvijićeva Palata uz komšijski projekat u izgradnji podići standard u materijalizaciji za neke buduće projekte u istom kraju.

Uzgred Ytong i Silka su odlični blokovi, jedan od investitora je u višefaznoj realizaciji prešao na Ytong zbog bolje termičke i zvučne izolacije u odnosu na klasčne blokove. O Ytongu možete postaviti pitanja u temi viewtopic.php?t=4330
 
Naravno. U redu je i beton i ytong.

Da li je ovo novi pristup gradnji objekata ove spratnosti, kao npr. kod Novog Dorćola?

Uglavnom su takvi objekti ranije imali i malo "cigle" na fasadnim površinama između armirano betonske konstrukcije.

Možda bi neko stručan mogao da iznese razloge za jedan i drugi pristup ovakvom projektovanju i gradnji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828630#p828630:2glcsxo2 je napisao(la):
Igor » Čet Mar 04, 2021 8:14 pm[/url]":2glcsxo2]Naravno da će višespratnica biti izgrađena od betona.

Kada si već pomenuo mermer, imam dosta visoka očekivanja od fasade. Nadam se da će Cvijićeva Palata uz komšijski projekat u izgradnji podići standard u materijalizaciji za neke buduće projekte u istom kraju.

Uzgred Ytong i Silka su odlični blokovi, jedan od investitora je u višefaznoj realizaciji prešao na Ytong zbog bolje termičke i zvučne izolacije u odnosu na klasčne blokove. O Ytongu možete postaviti pitanja u temi viewtopic.php?t=4330
Iskreno od fasade očekujem "Čudo" :)
Merkam njihov budući projekat Queens' Qarden i pratim kako će se ovde pokazati.

Hvala na slikama
 
Zna li se gde je tacno lokacija njihovog buduceg projekta Queens' Qarden?
Na sajtu pise samo zvezdara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828663#p828663:1uya554c je napisao(la):
srdjanprpa » Čet Mar 04, 2021 8:37 pm[/url]":1uya554c]Zna li se gde je tacno lokacija njihovog buduceg projekta Queens' Qarden?
Na sajtu pise samo zvezdara.


Procitah ovde viewtopic.php?t=546&start=7700 da je u pitanju Velizara Kosanovica.
 
Zvao sam ih u vezi sa Queens' Qarden jos u novembru i rekli su mi da cekaju gradjevinsku dozvolu i da ce biti za par nedelja.

Zvao sam ih opet u februaru i nemaju nikakve informacije u vezi sa objektom.

Lokacija i ceo taj kraj je dobar, e sad sta se tu desava nemam pojma :?
 
Fino napreduje izgradnja. Gledao sam prošlogodišnji rani javni uvid plana Linijskog parka koji je odmah prekoputa Cvijićeve Palate. Ono što je zanimljivo je da je predviđeno produženje Cvijićeve posle Poenkarove. Nije jasno da li će to biti klasičan produžetak ulice ili možda podvožnjak. To će biti definisano kada Plan detaljne regulacije Linijskog parka bude usvojen, a to bi trebalo ove godine kada bude bio stavljen na javni uvid. Sve u svemu ova konekcija je preko potrebna i omogućiće i stanovnicima Cvijićeve palate brži prilaz Dunavu koji je 550 metara odatle.
 
Sjajan primer onoga sto treba da se gradi u starom delu grada.
 
Vrh