Šta je novo?

Cene nekretnina

Danas čujem priču iz druge ruke kako je jedna advokatska kancelarija radila na 3 kupoprodaje istog stana u BG H2O u prošloj godini. Investitor prodao podizvođaču, pa podizvođač drugom podizvođaču pa na kraju je stan prodat fizičkom licu.
Ne znam koliko je sve to istina ali mi se čini da se od novca koji je stecen korupcijom i drugim sumnjivim radnjama, pa od novca koji odvajaju podizvođači kao svoju obavezu za dobiju posao... kupuju stanovi u BG H2O i održavaju visoke cene koje se onda prenose na druge delove grada.
Ako jeste istina onda nema nekih ozbiljnijih promena cena dok se ne BG H2O ne izgradi do kraja .
 
Verovatno se radi o kompenzaciji za izvršene radove. Investitori generalno ne vole da daju keš i to im bukvalno dođe kao kredit bez ikakvog rizika. Cena u takvim transakcija je obično debelo ispod tržišne. Posle izvođač taj stan zadrzi za sebe ili ga odmah relativno povoljno proda da bi izvukao svoj novac.
 
Dart":1zt1ijej je napisao(la):
Verovatno se radi o kompenzaciji za izvršene radove. Investitori generalno ne vole da daju keš i to im bukvalno dođe kao kredit bez ikakvog rizika. Cena u takvim transakcija je obično debelo ispod tržišne. Posle izvođač taj stan zadrzi za sebe ili ga odmah relativno povoljno proda da bi izvukao svoj novac.
Ima i toga. Čudno mi je što su ovo sve kupoprodajni ugovori sa cenom. Čuo sam priču od jednog podizvođača proletos da se za manje radove tipa keramicarski radovi dobije kesh ali da su ga uslovili da ako hoće da radi mora da doplati iznos do cene određenog stana pošto su radovi nižeg iznosa nego cena tog stana itd...
 
chiki":10y5s9ts je napisao(la):
Danas čujem priču iz druge ruke kako je jedna advokatska kancelarija radila na 3 kupoprodaje istog stana u BG H2O u prošloj godini. Investitor prodao podizvođaču, pa podizvođač drugom podizvođaču pa na kraju je stan prodat fizičkom licu.
Ne znam koliko je sve to istina ali mi se čini da se od novca koji je stecen korupcijom i drugim sumnjivim radnjama, pa od novca koji odvajaju podizvođači kao svoju obavezu za dobiju posao... kupuju stanovi u BG H2O i održavaju visoke cene koje se onda prenose na druge delove grada.
Ako jeste istina onda nema nekih ozbiljnijih promena cena dok se ne BG H2O ne izgradi do kraja .
Zaboravio sam na Staro Sajmište. Da li se tamo planira nešto slično kao BG H2O?
 
Да.

А кад прође то онда Ада Хуја. Е то кад одраде онда иде фзн Макиш и оно између Железника и Рупчина. Е већ то кад одраде биће зезнутије понестаје великих површина. Можда неко огромно насеље између Вишњице, Сланаца, Великог Села и Калуђерице
 
Mislim da će za par godina drastično oslabiti ovaj udar doseljavanja. Nekako ide u talasima. Šumadija, Crna gora, Bosna, Kosovo, Čačak - Užice - Loznica i tako.
...mada vidim da je poslednjih godina dosta stiglo iz krajeva u koje se deca obično vrate kad završe škole (Pomoravlje pre svega, a i Mačva i Vojvodina).
 
A dodao bih da postoji i ciklična dinamika ko odakle ide i ko zauzima upražnjeno mesto, pa to sve onda u konačnici utiče na cene. Konkretno znam za Čačak jer je moja najbolja prijateljica odande: u Čačku je takođe došlo do građevinskog buma pa sada Čačani svoje stanove prodaju i do 1000 eura po kvadratu (kako kaže to je do pre par godina bilo u rangu naučne fantastike) a od tih para kupuju stanove u Beogradu, dok čačanske nekretnine kupuju ljudi iz okolnih sela ili varošica
 
SRBO":117f7voo je napisao(la):
Да.

А кад прође то онда Ада Хуја. Е то кад одраде онда иде фзн Макиш и оно између Железника и Рупчина. Е већ то кад одраде биће зезнутије понестаје великих површина. Можда неко огромно насеље између Вишњице, Сланаца, Великог Села и Калуђерице
A šta su od toga "državni" projekti kao BG H2O? Mislim kad je država vlasnik parcele?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816627#p816627:196zw2k0 je napisao(la):
chiki » 25 Jan 2021 09:41[/url]":196zw2k0]
SRBO":196zw2k0 je napisao(la):
Да.

А кад прође то онда Ада Хуја. Е то кад одраде онда иде фзн Макиш и оно између Железника и Рупчина. Е већ то кад одраде биће зезнутије понестаје великих површина. Можда неко огромно насеље између Вишњице, Сланаца, Великог Села и Калуђерице
A šta su od toga "državni" projekti kao BG H2O? Mislim kad je država vlasnik parcele?

Е то не знам. Ада Хуја и Лука само, вероватно
 
Jedina banka koja daje kredite za nerezidente i za strance je Komercijalna banka i to samo ove ekspoziture po centru grada.
Kredit je na 15 godina u dinarima i kamata je 4.2%.

Inace ako nekome treba moze se uzeti i u izgradnji ako je Komercijalna banka na projektnom finansiranju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816243#p816243:39pclfjk je napisao(la):
Igor » Sub Jan 23, 2021 11:46 pm[/url]":39pclfjk]Napisi slobodno ime banke.
Meni je agemt preporučio Expobanku. Ima ekspozituru u Dalmatinskoj. Ali nisam bio tamo. Neki " Austrijanac" bi to mozda mogao da potvrdi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817797#p817797:1prhzqco je napisao(la):
chiki » Sre Jan 27, 2021 7:32 pm[/url]":1prhzqco]Ko gradi Beograd na vodi, gradiće i Makiš - https://www.danas.rs/ekonomija/ko-gradi ... e-i-makis/
Ja sam za da se gradi, ali i da se zaštiti voda. A nemam ništa protiv ako bude metro da bude naselje na Makišu. Iskreno? ako radi kako što treba, za 15min na Trgu republike, za 30min na zadnoj stanici. NI auto ne treba. Tad će cene tek skočiti na svakoj stanici +30%
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814063#p814063:a8d25l5q je napisao(la):
gamblerNBG » Ned Jan 17, 2021 9:50 am[/url]":a8d25l5q]Evo ja odma da se pohvalim da sam omasio :lol: Ja sam prognozirao pad. Da mi je neko pricao da ce sivi nbg blokovi doci do 2000+ po kvadratu, mislio bih da je lud.

Semafor:

:notok: 1
:kk: 0


Državna firma GDS pravi novu zgradu u bloku 63, a cena verovali ili ne 2700 evra / m2... Cudno je samo sto prodaja jos ne krece, a stigli su do krova... Jos uvek nema informacija ni o strukturi stanova, rokovima, materijalima... nista, sem cene i ponavljanja njihovih agenata da je interesovanje nezapamceno?! Misterija totalna!

"Грађевинска дирекција Србије основана је одлуком Владе Републике Србије ради управљања пројектима од значаја за Републику, првенствено за управљање инвестицијама у грађевинарству."

Ne razumem koji je ovde interes za Republiku Srbiju ?!

screenshot-323.png


Nedaleko odatle se grade jos neki objekti sa po 300-500 stanova... Elixir garden, savada 3, novi minel... a cene nize od ovih...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822442#p822442:1kjlxaw4 je napisao(la):
MrGood2016 » 11 Feb 2021 09:33 pm[/url]":1kjlxaw4]koje je cena za elixir?
2500e/m2
 


Prošle godine isti ovakav stan samo na IV ili V spratu se prodao za 140.000.

A opet danas mi u Intesi rekoše da je neviđena navala na stambene kredite.
 
@moodboy ne znam da li si primetio da su dva zadnja oglasa za isti stan :D samo je razlika u ceni 20 000 hahahaha. To ti najbolje oslikava trziste nekretnina u Srbiji. Inace na slicnom sajtu imas prikaz razlike oglasenih i relalizovanih cena. Procenat se krece od 10%-30% u zavisnosti od dela grada sto se uklapa u onih 140K sa pocetka price.
 
Očigledno je srednji oglas sa greškom. U pitanju su crveni soliteri na Lionu, gde cena najviše zavisi od toga da li su stari liftovi zamenjeni ili ne. Cena koju vlasnici traže u njima je oko 2000 EUR/kvm ako je lift nov i stanje pristojno. Ovi od 90 kvm idu za 160k u roku od par nedelja ako prodavac hoće da spusti. Taj što je prodan za 140k ili je bio totalni raspad u jednom od solitera sa starim liftovima ili je nekome bilo baš baš hitno.
 
Pozdrav ljudi, čitam vas već neko vreme, dosta korisnih informacija, a i zanimljivo je čitati razna mišljenja:). Imao bih par pitanja:

Gde gledate stanove, vi koji kupujete? Ja sam našao jedan sajt koji je kao online agencija bez provizije (pretpostavljam da naplaćuju oglas prodavcu) i tu mi se sviđaju prikazi i količina informacija (ne znam sme li da se pominje ime sajta) i broj oglasa nije mali, ali opet, ne bih da se ograničim samo na delić tržišta, ako ima nešto bolje. Imate li vi neki dobar predlog?

Šta mislite o kupovini od investitora u fazi izgradnje, dok je npr. zgrada još u gruboj gradnji (još malo pa pod krov), biste li to razmatrali, ako je dokumentacija do tada Ok i šta mislite, koliko bi se mogla spustiti cena?

Hvala unapred i pozdrav
 
Apsolutno, Velja i ostale nevolje su morale negde da uloze lovu :D taman su Arapima napravili lep bubble da prodaju Bg na H2O jos skuplje nego sto su planirali. :p Ako su starogradnje i novogradnje B klase 2000+, oni onda slobodno mogu da ocepe po 4000 po kvadratu.
 
Vrh