Šta je novo?

Cene nekretnina

Na ovom grafiku je prikazan pad od 2021. godine. Da li se taj pad desio?

Da li si proverio mozda nesto od podataka sa grafika pre nego sto si ga objavio dalje?
A sto bi ? Kakav to uticaj ima na njegove odluke u budićnosti kad se on ne bavi time...niti je ulazio novac niti planira...Verujem da bi pričao o stvarnom životu a ne o grafikonima copy past...mozzda gressim
 
Nikad nisam video da neko ovoliko fleksuje jer je dobio neko nasledstvo i kupio stanove u BG... Ok Mićo jasno nam je, ti si ekspert za tržište nekretnina jer poseduješ iste, a mi slepci što nema za šta kuče da nas ujede ne treba da se oglašavamo.

Kad mi se javi tetka iz Nigerije da mi ostavi jedno 500k EUR u nasledstvo i kupim od toga dva stana na NBG, očekujte me nazad...

Prepoznaćete me po šifri "cene only go up"
 
Molim Vas da li ljudi koji ne rade sa nekretninama, kupuju ili prodaju, treba da komentarisu

Da li iko od Vas ulaže,kupuje,prodaje uopšte ...ili se samo brinete o tuđem novcu ?
Mene bi bilo sramota da pišem i ubeđujem nekog a nisam u vlasnistvu bar 30m2..
Koliko Vas zna za Clausulu intabulandi ?

Upravo prodajem malo zemljište na Zlatiboru, slao sam i zainteresovanim članovima i privatno link.
Ovde sam kačio stan koji prodajem u NS-u(gde sam delom vlasnik ).
Slao sam i detaljno po kojoj ceni i kada sam kupio stan u Beogradu, Novom Sadu i na Kopaoniku.
Itd... Možeš Mićo videti moje postove. U kojima sam opisivao i ROI i ulaganje i renoviranje itd...
Oko mog ROI sam čak imao nesuglasica sa tobom jer me nisi bio razumeo, to jest nisi bio dobro pročitao.
I da gledam, to jest razmišljam o daljem ulaganju i već sam u nekoliko projekata što se tiče toga, uglavnom u nekretninama i zemljištu :)
Prozivan sam da sam agent nekretnina pa i da nema pas za šta da me ujede i slično ali eto, na to ne obraćam pažnju.
Ostvariš kontakt sa sličnim osobama, sa nekima se i upoznaš uživo pa i planiraš neke zajedničke poslove, investicije...
Naravno da od nekih analiza možeš nešto i da naučiš i to mi je drago sto ljudi podele , a svako će raditi na kraju po svom nahodjenju.
Clausulu intabulandi na primer nikad nisam davao prilikom prodaje, dok mi ne legnu sve pare na račun, tek tada idem na ponovno potpisivanje Ugovora.
 
Nikad nisam video da neko ovoliko fleksuje jer je dobio neko nasledstvo i kupio stanove u BG... Ok Mićo jasno nam je, ti si ekspert za tržište nekretnina jer poseduješ iste, a mi slepci što nema za šta kuče da nas ujede ne treba da se oglašavamo.

Kad mi se javi tetka iz Nigerije da mi ostavi jedno 500k EUR u nasledstvo i kupim od toga dva stana na NBG, očekujte me nazad...

Prepoznaćete me po šifri "cene only go up"

ajd da ima neke stanove, nego zamisli u zemunu
mene bi bilo sramota

mada bih video kakva su grobna mesta tamo
 
Upravo prodajem malo zemljište na Zlatiboru, slao sam i zainteresovanim članovima i privatno link.
Ovde sam kačio stan koji prodajem u NS-u(gde sam delom vlasnik ).
Slao sam i detaljno po kojoj ceni i kada sam kupio stan u Beogradu, Novom Sadu i na Kopaoniku.
Itd... Možeš Mićo videti moje postove. U kojima sam opisivao i ROI i ulaganje i renoviranje itd...
Oko mog ROI sam čak imao nesuglasica sa tobom jer me nisi bio razumeo, to jest nisi bio dobro pročitao.
I da gledam, to jest razmišljam o daljem ulaganju i već sam u nekoliko projekata što se tiče toga, uglavnom u nekretninama i zemljištu :)
Prozivan sam da sam agent nekretnina pa i da nema pas za šta da me ujede i slično ali eto, na to ne obraćam pažnju.
Ostvariš kontakt sa sličnim osobama, sa nekima se i upoznaš uživo pa i planiraš neke zajedničke poslove, investicije...
Naravno da od nekih analiza možeš nešto i da naučiš i to mi je drago sto ljudi podele , a svako će raditi na kraju po svom nahodjenju.
Clausulu intabulandi na primer nikad nisam davao prilikom prodaje, dok mi ne legnu sve pare na račun, tek tada idem na ponovno potpisivanje Ugovora.
Buy low sell high 🙂. Wait 5-6 years. Repeat 🙂
 
Buy low sell high 🙂. Wait 5-6 years. Repeat 🙂
Neko to radi, pogotovo sa akcijama ili kriptovalutama itd...Čak sam se i ja igrao sa tim kriptovalutama 😉
Sa nekretninama ipak mislim da je to dosta teže i to ja ne radim.
Prodajem zemljište koje sam dobio nevoljnom kompenzacijom i koje mi ne treba(konkretno lično više volim i idem na Kopaonik tako da mi zemljište na Zlatiboru ne treba).
Stan koji prodajem je nasledjen i bratu trebaju novci za kupovinu njegove veće nekretnine i zato se prodaje.
Bukvalno ni jednu kupovinu i prodaju nisam tako kalkulisao, da bi kao zaradio.
Osim naravno što sam kupovao u izgradnji i kada mi ti novci nisu trebali za proširenje primarnog posla.
 
Daj neki grafik za taj stuc 2021. godine.
Ne treba taj grafikon da shvatas bukvalno, nego kao smernicu. Ciklus ne traje tacno 18 godina, nego mu je toliki prosek. Trziste je pocelo da stuca, ali nije bilo dovoljno vremena da se to odrazi statisticki na cene jer su sa stampanjem novca krenuli bukvalno par meseci nakon zatvaranja.
Mada, ako hoces grafikon, evo i grafikona gde se vidi taj "stuc" :)
1724075425051.png

Trziste je stucnulo malo pre 2021, jer je korona ubrzala taj proces, ali mnogi kazu da bismo krizu imali i bez korone, samo je korona posluzila kao "dimna zavesa" i opravdanje za krizu.
Kao sto rekoh, ne treba gledati ovaj grafikon kao kristalnu kuglu, nego kao orijentir :)
 
Gledam investiciono da kupim stan, verovatno BNV ili NBG ili Elixir Vozdovac.
A pri tome prodajem nasledjeni stan u NS koji kada mi burazer upakuje i oglasi ko bude zainteresovan može da mi se javi privatno(54m2, dvosoban, starogradnja viši sprat, dvostrano orjentisan, za renoviranje, ulica Branimira Ćosića u NS-u, cena će biti 2100-2200eur/m2)
Edit: uknjižen
zna li se nešto o tom projektu elixir voždovac? ima li detaljnijih informacija?
 
zna li se nešto o tom projektu elixir voždovac? ima li detaljnijih informacija?
Nemam novih informacija, čekam i ja detaljnije. Pisao sam ovde poslednje informacije vezano za taj projekat, koje sam znao, čak i sa nekim očekivanim cenama.
Par članova me je konkretno za to i kontaktiralo i pokazalo zainteresovanost, kao i ja lično što sam zainteresovan.
 
Ili o ranom otkrivanju talenata.
Takodje i neiskusni moraju postati negde iskusni.
A iskusni profesionalac ne treba da gubi vreme na nekim banalnim stvarima, koje mogu baš ti neiskusni.
Kako god....
U mom okruženju jače gradjevinske firme zapošljavaju i jedne i druge...
Verovatno su terase bez armature u BW popadale zbog mladih talenata 😉
 
Jedna novina vezano za NS. Listam oglase agencija i naleteo sam na jednu zanimljivost. Šta su se setili mangupi 🙂. Jedan veliki investitor ne odobrava popuste u direktnoj prodaji. Umesto toga, daje odredjene stanove da agencije prodaju sa cenom koja je 10% manja 🙂.
 
Ne treba taj grafikon da shvatas bukvalno, nego kao smernicu. Ciklus ne traje tacno 18 godina, nego mu je toliki prosek. Trziste je pocelo da stuca, ali nije bilo dovoljno vremena da se to odrazi statisticki na cene jer su sa stampanjem novca krenuli bukvalno par meseci nakon zatvaranja.
Mada, ako hoces grafikon, evo i grafikona gde se vidi taj "stuc" :)
Pogledajte prilog 208619
Trziste je stucnulo malo pre 2021, jer je korona ubrzala taj proces, ali mnogi kazu da bismo krizu imali i bez korone, samo je korona posluzila kao "dimna zavesa" i opravdanje za krizu.
Kao sto rekoh, ne treba gledati ovaj grafikon kao kristalnu kuglu, nego kao orijentir :)
Opravdanja uvek ima..kad ne košta ništa..."onaj Mića"
 
Ovo i nije loš tekst, zapravo je informativan za razliku od drugih reklamnih tekstova na ovim portalima


Za kraj, naša sagovornica dodaje da je skoro sva novogradnja koja se trenutno reklamira i prodaje luks, a u ponudi gotovo da nema stanova poput onih koje gradila Direkcija za građevinsko zemljište.

- Ne traže svi luksuz, pa se nekada i mi zaposleni u Milenijumu pitamo ko više kupuje takve nekretnine - zaključuje Milutinović.
 
Prvi put od 2018. imamo kontinuirano 3 meseca lošiji performans novogradnje u odnosu na starogradnju (obim prometa). Da li je to u potpunosti prouzrokovano prelaskom BNV na predugovore ili je indikator trenda na tržištu da se odustaje od novogradnje u korist starogradnje?

tržišni obim.png
 
Prvi put od 2018. imamo kontinuirano 3 meseca lošiji performans novogradnje u odnosu na starogradnju (obim prometa). Da li je to u potpunosti prouzrokovano prelaskom BNV na predugovore ili je indikator trenda na tržištu da se odustaje od novogradnje u korist starogradnje?

Pogledajte prilog 208647
Meni ne deluje kao nešto pouzdano, ali možeš dodati bnv=false u url.

Graf bez uticaja bnv. Odnosno mesne zajednice Krcun.
 
Vrh