Šta je novo?

Cene nekretnina

Mene zanima kakav je uticaj ljudi sa viskom nekretnina na ostatak drustva tj stanovnika Srbije?
uticaj je takav da su zluradi na m3, mrze sve bar duplo u odnosu na juce i naravno je*******u ti mater iza ledja dto imas a oni nemaju! sa takvima samo kao pored turskog groblja! ova zemlja nikada nece krenuti napred sve do se titraju muda sirotinji, to neka bude jasno svima! samo ovde vazi teza da svi koji imaju su automatski ukrali, prevarili itd.
 
Jel se gadi neko na kolekcionare stanova sto umesto u americke firme oni ulazu u m2 u Srbiji?
 
uticaj je takav da su zluradi na m3, mrze sve bar duplo u odnosu na juce i naravno je*******u ti mater iza ledja dto imas a oni nemaju! sa takvima samo kao pored turskog groblja! ova zemlja nikada nece krenuti napred sve do se titraju muda sirotinji, to neka bude jasno svima! samo ovde vazi teza da svi koji imaju su automatski ukrali, prevarili itd.

Ova zemlja nece nikad krenuti napred dok se ne sprovodi zakon o poreklu imovine, rade se ilegalne gradnje pa posle ide na legalizaciju a sudstvo i katastar/gradjevinska industrija i sve institucije nam plivaju u korupciji.

Nema to veze sa sirotinjom.
 
Ova zemlja nece nikad krenuti napred dok se ne sprovodi zakon o poreklu imovine, rade se ilegalne gradnje pa posle ide na legalizaciju a sudstvo i katastar/gradjevinska industrija i sve institucije nam plivaju u korupciji.

Nema to veze sa sirotinjom.
Iskreno, kriminal 90-tih je fetus u odnosu na ovo danas. Ono je bila anarhija a sada se tačno zna kome je gde mesto.
Svedočimo otimačini epskih razmera. Kada se otimačina završi e onda bi oni koji su uzeli najviše, e pa.... oni će najviše da se bore za pravnu državu i poštovanje zakona 🙂.
Da ih neko ne ugrozi 🙂.
Trenutno je još uvek divljina.
 
Je li Zoned isto što i Pionir Palace?
Ako jeste 2.300-2.500 + PDV je bila odlična cijena.
Ja se nadam da su ljudi proverili Investitora pre kupovine stanova, taj isti Zoned prethodnu zgradu Banjicka oaza na Banjici nije zavrsio, obmanuo je stanare, koji se sude sa njim, veštaci su izlazili i konstatovali katastrofalno i nedvršeno stanje, zgrada se raspada, odletelo pola krova, svaka kisa su poplave kišnice i fekalija. Zgrada nema priključke na vodi i kanalizaciju. Stanari su sami gradilišnu vodu prebacili, jer Zoned nije plaćao račune pa im je voda bila isklučena, umesto kanalizacije imaju septičku. Na žalost stanari su sve saznali po uzimanju ključeva, i evo 2.5 godine kasnije niti se bilo šta radi po tom pitanju niti postoji ikakv način da objekat dobije Upotrebnu dozvolu i da se 108 stanara uknjiži za ono što su pošteno platili. Građevinska dozvola ističe i stanari su pušteni niz vodu.
 
Ja se nadam da su ljudi proverili Investitora pre kupovine stanova, taj isti Zoned prethodnu zgradu Banjicka oaza na Banjici nije zavrsio, obmanuo je stanare, koji se sude sa njim, veštaci su izlazili i konstatovali katastrofalno i nedvršeno stanje, zgrada se raspada, odletelo pola krova, svaka kisa su poplave kišnice i fekalija. Zgrada nema priključke na vodi i kanalizaciju. Stanari su sami gradilišnu vodu prebacili, jer Zoned nije plaćao račune pa im je voda bila isklučena, umesto kanalizacije imaju septičku. Na žalost stanari su sve saznali po uzimanju ključeva, i evo 2.5 godine kasnije niti se bilo šta radi po tom pitanju niti postoji ikakv način da objekat dobije Upotrebnu dozvolu i da se 108 stanara uknjiži za ono što su pošteno platili. Građevinska dozvola ističe i stanari su pušteni niz vodu.
Da smo normalna zemlja ne bi morao da vodis racuna o tome da li je investitor pouzdan ili nije, nego bi drzava imala neki mehanizam (kazne, garancije,...) da te zastiti. Ne da drzava nadoknadi stetu od nasih para, nego da spreci investitore da rade ono sto oni rade ovde kod nas. Ne znam ima li jos neke zemlje sem nase (i mozda jos poneke banana drzave) da investitor pobegne sa parame, ne zavrsi zgradu ili neke druge formalne obaveze u vezi sa zgradom.
 
Da smo normalna zemlja ne bi morao da vodis racuna o tome da li je investitor pouzdan ili nije, nego bi drzava imala neki mehanizam (kazne, garancije,...) da te zastiti. Ne da drzava nadoknadi stetu od nasih para, nego da spreci investitore da rade ono sto oni rade ovde kod nas. Ne znam ima li jos neke zemlje sem nase (i mozda jos poneke banana drzave) da investitor pobegne sa parame, ne zavrsi zgradu ili neke druge formalne obaveze u vezi sa zgradom.
Imaš neko rešenje za datu situaciju? Šta da činimo?
 
Da kupimo starogradnju?
Ne znam. U pola sata smo konstatovali da nismo normalna zemlja, da je kriminal nikad veći, da plivamo u korpuciji, da smo izloženi malverzacijama investitora i slično, da su nam prava nikakva, pa se pitam šta činiti? A živeti se negde mora...
Da li je jedino rešenje koje imamo odlazak negde gde možemo da se nadamo nečem navodno boljem?
 
Upravo prodajem malo zemljište na Zlatiboru, slao sam i zainteresovanim članovima i privatno link.
Ovde sam kačio stan koji prodajem u NS-u(gde sam delom vlasnik ).
Slao sam i detaljno po kojoj ceni i kada sam kupio stan u Beogradu, Novom Sadu i na Kopaoniku.
Itd... Možeš Mićo videti moje postove. U kojima sam opisivao i ROI i ulaganje i renoviranje itd...
Oko mog ROI sam čak imao nesuglasica sa tobom jer me nisi bio razumeo, to jest nisi bio dobro pročitao.
I da gledam, to jest razmišljam o daljem ulaganju i već sam u nekoliko projekata što se tiče toga, uglavnom u nekretninama i zemljištu :)
Prozivan sam da sam agent nekretnina pa i da nema pas za šta da me ujede i slično ali eto, na to ne obraćam pažnju.
Ostvariš kontakt sa sličnim osobama, sa nekima se i upoznaš uživo pa i planiraš neke zajedničke poslove, investicije...
Naravno da od nekih analiza možeš nešto i da naučiš i to mi je drago sto ljudi podele , a svako će raditi na kraju po svom nahodjenju.
Clausulu intabulandi na primer nikad nisam davao prilikom prodaje, dok mi ne legnu sve pare na račun, tek tada idem na ponovno potpisivanje Ugovora.
Izvini..nisam Vama hteo da protivrečim...izvinjenje ako je tako ispalo...poz
 
Evo malo o priuštivosti nekretnina u NL za običnog čoveka...

Ne stavljam samo da se poredi sa Srbijom već samo da vidite da za obične ljude je sve teze i teze. S tim da ovaj i da ode 200km od Amsterdama opet nema velike razlike u ceni. Dok kod nas 200km dalje imaš kuća da biraš po povoljnim cenama!
 
Evo malo o priuštivosti nekretnina u NL za običnog čoveka...

Ne stavljam samo da se poredi sa Srbijom već samo da vidite da za obične ljude je sve teze i teze. S tim da ovaj i da ode 200km od Amsterdama opet nema velike razlike u ceni. Dok kod nas 200km dalje imaš kuća da biraš po povoljnim cenama!
U Holandiji ako odes na 200km od Amsterdama mozes da nadjes posao u tom malom mestu bez stranke, i da imas odgovarajucu zdravstvenu zastitu i sve ono sto normalno drustvo podrazumeva. Kod nas ako ne zivis u par vecih gradova jedino radno mesto koje mozes da nadjes je preko stranke ili da motas kablove. Tamo nemas lokalne serife koji te malo "volkaju" da bi dobio radno mesto. Tako da ima smisla da tamo cene nekretnina u manjim mestima kostaju mnogo vise nego kod nas. Kod nas je zivot u malim mestima slican onim selima u Italiji gde imas kuce za 1 evro, tako da smo i u tom pogledu skupi, jer kod nas nema kuca za 1 evro, a u Italiji ima. Drugim recima, Holandija je u mnogo vecoj meri decentralizovana, ne moras da zivis u glavnom gradu ili par vecih gradova da bi ziveo kvalitetno i imao neku perspektivu, pa i zivot na 200km od Amsterdama u nekom malom mestu ima cenu.
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se sto se gledaju samo single income housing, kao da kod nas ljudi kupuju sa jednom platom stanove isto :D

Iz istog tog clanka:
According to De Hypotheker, the average dual-income household earns 80,000 euros. That would allow them to take out a mortgage of around 367,000 euros. That would cover over 29 percent of the national housing supply, up from over 24 percent last year.
 
U istom clanku stoji i da sve manje i manje ljudi misli da ce biti recesije i da je los rezultat proslog izvestaja anomalija:
"The labor market is hanging in there just fine. It's gradually cooling, but we don't expect it to have really material weakening. The unemployment rate is maybe going to add another 10th or so from where it is. There's not really any reason for them (the Fed) to panic."
Tako da kao sto smo pricali treba pratiti situaciju u septembru/oktobru i novembru, trenutno je previse rano za zakljucke.
 
Vrh