Šta je novo?

Cene nekretnina

Čekaj malo..
Pa 99 % njih ..Vas reklo da puca BALON krajem 2024...i šta sad...
Balon ne pukne tako sto danas cene budu 3.000 evra a sutra 2.500 evra. Ko je rekao da ce decembra 2024. cena biti jedna, a januara 2025. druga? To je proces koji traje mesecima ili godinama. Prvo sporije ide prodaja, pa se gomilaju neprodati stanovi,... Da li ce cene padati nominalno pitanje je i mozemo nagadjati, ali u realnim vrednostima vrlo je moguce da smo sad na nekom vrhuncu.
Konkretno, sto se tice trzista nepokretnosti, smatra se da na tom trzistu postoji 18-godisnji ciklus, gde svakih 18 godina (u proseku) dozivimo veliki rast cena, balon, a zatim pucanje balona i pad cena (pri cemu je cena na kraju svakog ciklus naravno veca nego cena na kraju prethodnog). Ako se ovaj ciklus i sada pokaze kao tacan, mozemo ocekivati pocetak pada cena za par godina, sto se kod nas manje vise poklapa sa EXPO-om.
1724067224493.png

Ja licno mislim da do EXPO-a nema pada cena, trziste ce se muciti, ali ce se drzati jer ce ga pumpati po svaku cenu, po cenu maksimalnog zaduzivanja, a posle toga se iskreno plasim sta ce biti sa ekonomijom. Ne znaci da ce tad padati cene (nominalno), ali rast cena koji smo do sad imali definitivno nije znak nikakvog prosperiteta jer se ostvaruje po jako visokoj ceni (zaduzivanje, investitoriski urbanizam, korupcija,...) koju cemo tek da placamo.
 
Gde si to nasao?

U daljim komentarima imaš diskusiju na tu temu, ispravio sam se i dodao da je dvojno državljanstvo dozvoljeno u određenim slučajevima, ali za pridošle Ruse konkretno ti slučajevi nisu primenjivi jer su potpuni stranci, a za njih važi da moraju dobiti otpust iz državljanstva da bi stekli srpsko.
 
Jeste Mico, puca sve naglo i sutradan kada se probudis odjednom ce cene pasti 80%, tako inace krize funkcionisu.
E, ajde nemoj mi tu mudrovati, ti, vi, što baratate kao nekim ciframa. Šta si ti Anon, neki kao ekonomista/vračara. Razglabaš prazne priče dok se cene vrtoglavo uzdižu.
Balon je tu da leti, a ne da puca. Zapamti to. Može da pukne samo ako ga neki tamo Perica probuši. A neće.
 
Jeste Mico, puca sve naglo i sutradan kada se probudis odjednom ce cene pasti 80%, tako inace krize funkcionisu.
Izvini...nisam ja rekao da ce puçi.
Od 2020..od korone...99.9% forumaš ..savetnika..znalaca su odredili pucanje krajem 2024 godine. Ja samo kažem su cene su opet otisle gore i NE nije tacno da se akumuliraju neprodati stanovi...retko koje gradiliste u Munze nije u oglasima jer se rasproda unapred..Lako za proveriti....
Ja sam verovao onima koji znaju bolje od mene za taj balon...ali sam se prevario..
Sad produzavaju na 2028..ok..ili kad Kina napadne Tajvan ili se Amerika odrekne nafte na ustrb elekticnih automobila čiji proizvođači delova u 80% su Kinezi...a inače su u ljubavi ...SMEŠNO..
Niti Vi znate niti ja znam
Samo lupamo
 
Balon ne pukne tako sto danas cene budu 3.000 evra a sutra 2.500 evra. Ko je rekao da ce decembra 2024. cena biti jedna, a januara 2025. druga? To je proces koji traje mesecima ili godinama. Prvo sporije ide prodaja, pa se gomilaju neprodati stanovi,... Da li ce cene padati nominalno pitanje je i mozemo nagadjati, ali u realnim vrednostima vrlo je moguce da smo sad na nekom vrhuncu.
Konkretno, sto se tice trzista nepokretnosti, smatra se da na tom trzistu postoji 18-godisnji ciklus, gde svakih 18 godina (u proseku) dozivimo veliki rast cena, balon, a zatim pucanje balona i pad cena (pri cemu je cena na kraju svakog ciklus naravno veca nego cena na kraju prethodnog). Ako se ovaj ciklus i sada pokaze kao tacan, mozemo ocekivati pocetak pada cena za par godina, sto se kod nas manje vise poklapa sa EXPO-om.
Pogledajte prilog 208610
Ja licno mislim da do EXPO-a nema pada cena, trziste ce se muciti, ali ce se drzati jer ce ga pumpati po svaku cenu, po cenu maksimalnog zaduzivanja, a posle toga se iskreno plasim sta ce biti sa ekonomijom. Ne znaci da ce tad padati cene (nominalno), ali rast cena koji smo do sad imali definitivno nije znak nikakvog prosperiteta jer se ostvaruje po jako visokoj ceni (zaduzivanje, investitoriski urbanizam, korupcija,...) koju cemo tek da placamo.
LOL, gde si bio do sada sa ovim grafikom, da ljudi shvate da ciklus traje 18 godina, pa da ne najavljuju svako malo kako "balon samo što nije pukao". Drastično bi smanjio anksioznost među raznim Pericama, Hristijanama itd, jer na ovom forumu naširoko azglabalo kako smo dostigli vrhunac u Q3 2022 i da sledi pad od 30-40%. Sada ispada, sve je po planu, cepamo jako još min 3 godine i samo bull i sve pet.
 
Posle EXPO-a, će valjda biti i taj metro.
@mića , jel bi mi rekli gde trenutno gledate da uzmete investicioni stan?
Pazova, Banovci, Indjija?
Pretpostavljam u sivoj zoni i li u izgradnji gledate da uzmete stan.
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
LOL, gde si bio do sada sa ovim grafikom, da ljudi shvate da ciklus traje 18 godina, pa da ne najavljuju svako malo kako "balon samo što nije pukao". Drastično bi smanjio anksioznost među raznim Pericama, Hristijanama itd, jer na ovom forumu naširoko azglabalo kako smo dostigli vrhunac u Q3 2022 i da sledi pad od 30-40%. Sada ispada, sve je po planu, cepamo jako još min 3 godine i samo bull i sve pet.
Pad krece vec sad, ali kod nas ce drzati trziste na misice do Expo-a :)
 
Ne
Posle EXPO-a, će valjda biti i taj metro.
@mića , jel bi mi rekli gde trenutno gledate da uzmete investicioni stan?
Pazova, Banovci, Indjija?
Pretpostavljam u sivoj zoni i li u izgradnji gledate da uzmete stan.
Znam...hvala na pitanje
Ne znam...gledam gde jos kao nije poskpelo...ali...
Investicioni...mada dosta mi je i ova 3..
POkusavam da nadem neke odgovore i da perem zube malo levom rukom ..ali ne vredi
Ps..ovo za krug od 18 godina..vrhunski ...neverovatno šta u cemu sve neki traže izgovore ili razloge za pametovanje...@iv4n...svaka ti ....strašno
 
LOL, gde si bio do sada sa ovim grafikom, da ljudi shvate da ciklus traje 18 godina, pa da ne najavljuju svako malo kako "balon samo što nije pukao". Drastično bi smanjio anksioznost među raznim Pericama, Hristijanama itd, jer na ovom forumu naširoko azglabalo kako smo dostigli vrhunac u Q3 2022 i da sledi pad od 30-40%. Sada ispada, sve je po planu, cepamo jako još min 3 godine i samo bull i sve pet.
Znam za krug oko Jupitera..imal veze sa nekretninama...?
 
Ovo pinovati nekako na ovu temu 😂 😂 😂
Ako se pinuje, molim admina da se navede kojeg sam leta gospodnjeg to izgovorio, u pokušaju da opovrgnem luda bulažnjenja teoretičara zavere (dok sam desnom rukom sasvim malo strugao kamenac sa pločica u wc-u). Hvala unapred!
 
 
Veoma lepo objašnjeno, moram da priznam. I koji je vaš utisak, budući da se gradi kod nas na sve strane, da li imamo dovoljno stručne radne snage, ili pak određenog napretka u tom smislu? Da li mladi vide neku perspektivu u građevinskom sektoru, onako šturo rečeno? EXPO se približava, BDP umnogome zavisi od građevinarstva, da li ćemo zavisiti prevashodno od strane radne snage?
Uf, postavi vam ja mnoga i teška pitanja...
Inženjera (osim elektro) ćemo uvek imati dovoljno, nekad manje nekad više viška.
Radnika nam faliti oko 60k do 80k.
Al to sad može na kilo....
 
. a posle toga se iskreno plasim sta ce biti sa ekonomijom. Ne znaci da ce tad padati cene (nominalno), ali rast cena koji smo do sad imali definitivno nije znak nikakvog prosperiteta jer se ostvaruje po jako visokoj ceni (zaduzivanje, investitoriski urbanizam, korupcija,...) koju cemo tek da placamo.
Mnogo je veliki spread. Evo Belvil, prethodni top je oko 1.9k-2k. trenutna cena 3.6-3.8.
Zamisli sad koliko loše nešto treba da se desi da cena formira bottom na 2.3k. I koliko to dugo treba da traje.
 
Izvini...nisam ja rekao da ce puçi.
Od 2020..od korone...99.9% forumaš ..savetnika..znalaca su odredili pucanje krajem 2024 godine. Ja samo kažem su cene su opet otisle gore i NE nije tacno da se akumuliraju neprodati stanovi...retko koje gradiliste u Munze nije u oglasima jer se rasproda unapred..Lako za proveriti....
Ja sam verovao onima koji znaju bolje od mene za taj balon...ali sam se prevario..
Sad produzavaju na 2028..ok..ili kad Kina napadne Tajvan ili se Amerika odrekne nafte na ustrb elekticnih automobila čiji proizvođači delova u 80% su Kinezi...a inače su u ljubavi ...SMEŠNO..
Niti Vi znate niti ja znam
Samo lupamo
Lupamo = Analiziramo !!! Molim lepo :D
 
U daljim komentarima imaš diskusiju na tu temu, ispravio sam se i dodao da je dvojno državljanstvo dozvoljeno u određenim slučajevima, ali za pridošle Ruse konkretno ti slučajevi nisu primenjivi jer su potpuni stranci, a za njih važi da moraju dobiti otpust iz državljanstva da bi stekli srpsko.
Videh kasnije ali istekla je mogucnost brisanja poruke. Ima smisla sve. Hvala
 
Molim Vas da li ljudi koji ne rade sa nekretninama, kupuju ili prodaju, treba da komentarisu
Lupamo = Analiziramo !!! Molim lepo :D
Da li iko od Vas ulaže,kupuje,prodaje uopšte ...ili se samo brinete o tuđem novcu ?
Mene bi bilo sramota da pišem i ubeđujem nekog a nisam u vlasnistvu bar 30m2..
Koliko Vas zna za Clausulu intabulandi ?
 
Molim Vas da li ljudi koji ne rade sa nekretninama, kupuju ili prodaju, treba da komentarisu

Da li iko od Vas ulaže,kupuje,prodaje uopšte ...ili se samo brinete o tuđem novcu ?
Mene bi bilo sramota da pišem i ubeđujem nekog a nisam u vlasnistvu bar 30m2..
Koliko Vas zna za Clausulu intabulandi ?
Ja ulazem ali ne u nekretnine... ne svidja mi se ROI :D
 
Vrh