Šta je novo?

Cene nekretnina

Sumnjam da je bas toliko trazen, al je kao lokacija za stanovanje odlican.
Inace znam za prometovan stan (izvorno stanje) od ~60kvm u istom za ~90k eur, malo pre korone.
Koliko vidim na oglasima, ima ta kvadratura i sada po korektnoj ceni.
 
Na šta misliš kad kažeš korektnoj? Vidim jedan jedini stan od 158k, i svi ostali su iznad 180k. Taj jedan najjeftiniji je pritom renoviran, tako da sumnjam da tu nešto nije u redu zbog čega mu je niža cena.
 
Korektna = 2000 do 2500e po kvm, ali da tezi ka 2000, u skladu sa situacijom. :)
Sa filterom od 58 do 68 kvm ima 8 stanova... Taj od 158 je poslednji sprat (bez lifta ja mislim), verovatno je neka fora sa tim.
Ima jedan od 61kv za 133k al je prizemlje.
Ko trazi bolje da prati oglase svaki dan da naleti nesto.
 
Blok 45 je verovatno najtraženiji blok za kupovinu, ako izuzmemo one blokove najbliže ušću.

Elitni blok!

"У Блоку 45 је живело велики број познатих личности као што су политичари Александар Вучић, Слободан Милошевић са супругом Миром Марковић и др Радован Караџић"
 
Uđoh sad iz dokolice da proverim posle jedno 2,3 meseca šta ima na lokacijama "Paviljoni" i "Hotel Jugoslavija", pošto sam nekada razmatrao te krajeve, a sada pratim samo kuće na periferiji. Sve isti stanovi, možda svega dva, tri kojih se ne sećam, neke prepoznajem stoje već godinu i jače.


Ovaj sam recimo gledao uživo bio još prošle godine. Krenuo je sa nekih 230k, ako se dobro sećam.


Ovaj je krenuo sa 169k, spustili su na 153k, ali i on stoji već 6 meseci i jače.


Ovaj se prodaje dve godine i jače, njega sam takođe gledao.


Ovaj isto sve.



Ovaj isto dve godine garant.

Za ovaj su mi rekli agenti, ne lažem: "Prodaju ga, mole boga da ne nađu kupca".

Sigurno mogu da zalepim još 10 komada koje znam još pre godinu dana i jače. Eto, možda nekom znači ko gleda tu.
 
Evo ga jedan oglas koji isto stoji preko 6 meseci, prvi put kada sam ga video mislio sam da je stan i opremljen kao na slika, dok nisam detaljno procitao opis i video da su placeni(odradjeni) samo renderi :)


Stan se prodaje u fazi shell and core, odnosno u sivoj fazi. Renderi u galeriji prikazuju kako bi stan mogao da se uredi kao poslovni prostor, kao stan za život ili kombinovano.

Uz stan se prodaju i dva garažna mesta po pojedinačnoj ceni od 37.700 evra.
 
Istina, ali Tošin Bunar i Blok 45 su dve potpuno različite lokacije. Blok 45 je verovatno najtraženiji blok za kupovinu, ako izuzmemo one blokove najbliže ušću.
FYI do 2017 je u bloku bilo stanova i ispod 1k po m2 za renoviranje. Ne znam kako smo od nedodjije i geta, za sta se blok smatrao pre 10 i vise godina, stigli do elitne i pozeljne lokacije, ali dobro, ko voli nek' izvoli :) Cijena prava sitnica za krs i starudiju.
 
Ja ne znam ko blok 45 smatra elitnim naseljem ili najtrazenijim blokom.
Po meni je Klare Cetkin npr jedno 10 mesta ispred istog, ziveo sam ranije blizu ulice gladnih u tom potezu i iskreno mnogo je lepsi kraj od bloka 45.

Kada sam gledao starogradnju Savske blokove nisam ni razmatrao, previse mi je depresivan taj deo NBGDa.
 
Stigli smo zato što je blok 45, 70, pa i kraj oko hotela Jugoslavije Beverli Hils za New Minel, Elixir Gardens, Savade 3 i slične idiotluke.
Toga su vlasnici starogradnje svesni, zato deru.

Savski blokovi jesu raspad ali imaš reku; ko ima terasu u dvospratnicama ili četvorospratnicama može da ujutru doručkuje i gleda zelenilo i vodu, oko zgrade prostor, rastinje, košarkaški, teniski tereni, škole, vrtići, pustiš dete da jurca okolo ceo dan, ide na pecanje, vozi bajk, Ada je na 200m čamcem

Isto i za Dunav. Slažem se da je zgrada 50god krš i da treba full renoviranje, ali takve lokacije ne možeš kupiti više, jer ih nema, dakle plaćaš lokaciju.

Išao sam neki dan bajkom oko New Minela, naselili se ljudi, vruće popodne, svi izašli na terase i gledaju jedni druge i u parking gde im se deca igraju.
Niko ne spori kvalitet i novgradnju ali meni je prvi utisak bio "Zabela", ali Premijum.

U suštini svaki kupac ima dva izbora, e sad šta kome odgovara.
 
Ja sam se poslednjih par godina mitskih priča naslušao o savskim blokovima od ljudi u svom okruženju, kako je to najlepši deo nbg, humano, zelenilo, šetališta itd.

Lično bih uvek birao centralne blokove ili Bežaniju za život.
 
Stigli smo zato što je blok 45, 70, pa i oko hotela Jugoslavije.
To je Beverli Hils za New Minel, Elixir Gardens, Savade 3 i slične idiotluke.
Savski blokovi jesu raspad ali imaš reku, ko ima terasu u dvospratnicama ili četvorospratnicama može da ujutru doručkuje i gleda zelenilo i reku, oko zgrade prostor, rastinje, košarkaški, teniski tereni, pusti dete da jurca okolo ceo dan, ide na pecanje, vozi bajk, Ada je na 100m
Isto i za Dunav. Slažem se da je 50g krš i da treba full renoviranje, ali takve lokacije ne možeš kupiti više, jer ih nema, dakle plaćaš lokaciju

Išao sam neki dan bajkom oko New Minela, naselili se ljudi, vruće popodne, svi izašli na terase i gledaju jedni druge i u parking gde im se deca igraju.
Meni je prvi utisak bio "Zabela", ali Premijum.
Deo kod hotela Jugoslavije je za klasu iznad blokova 45 i 70, mislim da nije za porediti.
Ljudi koji kupuju stanove u New minelu / bloku 65 / buducem bloku 64 nije prioritet da imaju zelenilo i reku, ocigledno cim kupuju tamo (ukljucujuci i mene).
 
Ja sam se poslednjih par godina mitskih priča naslušao o savskim blokovima od ljudi u svom okruženju, kako je to najlepši deo nbg, humano, zelenilo, šetališta itd.

Lično bih uvek birao centralne blokove ili Bežaniju za život.
Slaežm se i za Bežanijsku Kosu 1, to je poslednje urbanistički lepo sredjeno naselje u Beogradu.
Ima široke bulevare, škole, vrtiće, zelenilo
Od zgrada mediteranke i karingtonke koje su više american lifestyle fazon, pa zgrade u Partizanske avijacije. Uglavnom jako lepo i ugodno za život
Ostali blokovi, kako koji,
 
Meni ona New Minel lokacija pakao, jedino su mi gori blokovi 61-2-3. Šokiran sam što se to sad smatra top lokacijom da se prodaje za one pare.
Smatra se top lokacijom zbog cinjenice da se punom parom uredjuje blok 64 a Airport City se siri, kroz 5-10 godina ceo taj deo novog beograda ce da izgleda skroz drugacije.

Slazem se jedino da su previse nabili zgradu pri brdu, to je bio debilizam ali lokacijski uopste nije lose pozicioniran, blizu su ti aerodrom, bezanija, autoput i ogroman biznis centar.
Kada krene projekat green line pravice se i novi bulevar da taj deo poveze sa jurija gagarina, a nove ulice da povezu interne delove bloka 64.

Jedino sto ce biti guzva tu zbog tolike gradnje stanova, ali ne znam kako to izbeci bez metroa.
 
Smatra se top lokacijom zbog cinjenice da se punom parom uredjuje blok 64 a Airport City se siri, kroz 5-10 godina ceo taj deo novog beograda ce da izgleda skroz drugacije.

Slazem se jedino da su previse nabili zgradu pri brdu, to je bio debilizam ali lokacijski uopste nije lose pozicioniran, blizu su ti aerodrom, bezanija, autoput i ogroman biznis centar.
Kada krene projekat green line pravice se i novi bulevar da taj deo poveze sa jurija gagarina, a nove ulice da povezu interne delove bloka 64.

Jedino sto ce biti guzva tu zbog tolike gradnje stanova, ali ne znam kako to izbeci bez metroa.
Razmišljao sam svojevremeno i o tome, ali... biće previše nekretnina, previše automobila, još kad krene saobraćaj (i sa BASa) da tutnji tuda pa kroz Vojvodjansku pa na autoput...nek je narodu Bog u pomoći. Jedan opšti kolaps, beton bez sadržaja. Mora se piznati i da kvalitet zgrada izgleda solidan.
Barem ti koji gledaju u brdo imaju tišinu.
A kad se popodne posle posla poželiš neke prirode moraš ili u auto ili na bicikl pa jedno pola sata kroz kolone do Save ili Dunava, ili na Ušće...
ne znam, nisam optimista.
Opet, ko šta voli, o ukusima ne treba raspravljati.
Jedini plus po meni je što je stanica Tošin Bunar blizu.
 
Razmišljao sam svojevremeno i o tome, ali... biće previše nekretnina, previše automobila, još kad krene saobraćaj (i sa BASa) da tutnji tuda pa kroz Vojvodjansku pa na autoput...nek je narodu Bog u pomoći. Jedan opšti kolaps, beton bez sadržaja. Mora se piznati i da kvalitet zgrada izgleda solidan.
Barem ti koji gledaju u brdo imaju tišinu.
A kad se popodne posle posla poželiš neke prirode moraš ili u auto ili na bicikl pa jedno pola sata kroz kolone do Save ili Dunava, ili na Ušće...
ne znam, nisam optimista.
Opet, ko šta voli, o ukusima ne treba raspravljati.
Jedini plus po meni je što je stanica Tošin Bunar blizu.
Isto se moze reci i za delove centra i potrebe odlaska do Kalemegdana/Ade kolima pa opet vidimo da je potraznja za tim lokacijama ogromna iako su urbanisticki promasaj skroz po meni.

Kao sto si rekao, ko sta voli, ljudi vrednuju i gledaju drugacije stvari.
 
Deo kod hotela Jugoslavije je za klasu iznad blokova 45 i 70, mislim da nije za porediti.
Ljudi koji kupuju stanove u New minelu / bloku 65 / buducem bloku 64 nije prioritet da imaju zelenilo i reku, ocigledno cim kupuju tamo (ukljucujuci i mene).
Bilo bi najbolje kad bi ljudi mogli da sve to renoviraju kompletno. Ja gledam Paviljone, nikad bolja lokacija. Zemun na 15 minuta, centar na 20, Stari Merkator, Novi Merkator, autobusi na sve strane, stanica Tošin bunar, Železnička Novi Beograd isto blizu, Dom zdravlja NBG, Institut za majku i dete, vrtića koliko hoćeš. Ali... Zgrade u poluraspadu, stanovi mahom mali i dizajnirani loše, sve više vozila, a parkinga niđe. Zub vremena samo grize, a niko ni ne pomišlja da mu se odupre. Gledam juče terase, nabubreli beton uliven suncem zjapi lenjo i čeka da se sruši. U podrum kad uđeš zapahne ti miris nekih pradavnih vremena, kao da ulaziš u kamenu humku.
 
Cena bezolovnog benzina:
Srbija 195 RSD
Hrvatska 180 RSD
Bosna. 152 RSD

Zašto je kod nas najskuplje? Pa kad smo u mogućnosti :)
Lepote državadauradineštoizma.

Država uradila nešto i imamo ogromne cene. I dugoročno ih pumpa.

Kad bi pustili tržište da se izreguliše cene bi pale.

Mada i razumem Vučića. Ljudi se voze i sa ovim cenama, budžet se puni, spoljnotrgovinski deficit manji nego da su cene niže.
 
Možda o ovakvom nekom piše :

Dragulj na tržištu.
Cijena, prava sitnica.

Ali realno, ko hoće da živi u tom kraju, ne može da nađe novogradnju. Pogotovo ne garsonjeru. Možda će biti na mestu hotel Jugoslavije jednog dana. Zato ovaj prodavac peca.

Interesantno bi bilo videti, kolika bi bila cena u Kenedy residence da neko izađe na tržište sa sličnim stanom.
 
Cijena, prava sitnica.

Ali realno, ko hoće da živi u tom kraju, ne može da nađe novogradnju. Pogotovo ne garsonjeru. Možda će biti na mestu hotel Jugoslavije jednog dana. Zato ovaj prodavac peca.

Interesantno bi bilo videti, kolika bi bila cena u Kenedy residence da neko izađe na tržište sa sličnim stanom.
Poslednji ugovor koji sam video za kenedy je bio skoro 4500 po m2.
 
Isto se moze reci i za delove centra i potrebe odlaska do Kalemegdana/Ade kolima pa opet vidimo da je potraznja za tim lokacijama ogromna iako su urbanisticki promasaj skroz po meni.

Kao sto si rekao, ko sta voli, ljudi vrednuju i gledaju drugacije stvari.

Slažem se, zato je savet sagledajte sebe ne sada nego i za 10-20god (ipak se nekretnina ne kupuje svaki dan) pa i lokaciju

-Kad si mlad zanima te centar: korzo, faks, kafić, klub
-srednje godine: da ti je blizu vrtić, škola, prevoz na posao
-zrele godine: da gledaš u zelenilo i da ti je tu Maxi, pošta i DZ :D neki šah ako ima, i pijaca.
I kvalitetno blejanje ispred zgrade sa penzićima
 
Bilo bi najbolje kad bi ljudi mogli da sve to renoviraju kompletno. Ja gledam Paviljone, nikad bolja lokacija. Zemun na 15 minuta, centar na 20, Stari Merkator, Novi Merkator, autobusi na sve strane, stanica Tošin bunar, Železnička Novi Beograd isto blizu, Dom zdravlja NBG, Institut za majku i dete, vrtića koliko hoćeš. Ali... Zgrade u poluraspadu, stanovi mahom mali i dizajnirani loše, sve više vozila, a parkinga niđe. Zub vremena samo grize, a niko ni ne pomišlja da mu se odupre. Gledam juče terase, nabubreli beton uliven suncem zjapi lenjo i čeka da se sruši. U podrum kad uđeš zapahne ti miris nekih pradavnih vremena, kao da ulaziš u kamenu humku.

Počinje lagano Gangulin narativ:

Kako bre to neke socrealističke zgrade zauzele najkvalitetnije pozicije?
"Ne može to tako:
Treba porušiti i bl 45 i 70 i paviljone i sve oko Jugoslavije,
rasterati taj plebs i sirotinju i napraviti premijum zgrade po 10K kvadrat" ;)

Šalim se malo, ali videćete uskoro, ni to nije nerealno očekivati..
 
Slažem se, zato je savet sagledajte sebe ne sada nego i za 10-20god (ipak se nekretnina ne kupuje svaki dan) pa i lokaciju

-Kad si mlad zanima te centar: korzo, faks, kafić, klub
-srednje godine: da ti je blizu vrtić, škola, prevoz na posao
-zrele godine: da gledaš u zelenilo i da ti je tu Maxi, pošta i DZ :D neki šah ako ima, i pijaca.
I kvalitetno blejanje ispred zgrade sa penzićima
Dok si mlad kupis stan koji odgovara prvoj stavci, kad deca dodju u opticaj prodas ga i kupis u skladu sa skolom i poslom a kada deca odu na studije prodas i odes na periferiju gde ima dosta vise prirode :)

Zasto bih sada kupovao stan za mene od 60 godina ili nesto sto ce biti bitno tek kroz 10-15 godina?
Valjda treba i ja da uzivam neki period vremena dok sam mlad :D

Iskreno apsolutno kontra savet bih dao, prodaja nekretnine i kupovina druge nije bauk, bolje kupiti u skladu sa zeljama u sledecih 5-10 godina a ne nesto sto ce vam trebati tek kroz 30ak.
 
Vrh