Šta je novo?

Cene nekretnina

Za prvi deo se slažem. Za drugi, s obzirom da sam advokat, ne baš. 200 e je minimum, cena ugovora se određuje spram vrednosti nekretnine. Da radiš sam, može naravno, nije zabranjeno, ali nije ni preporučljivo.
Drugar je advokat samostalni i isto tako mi je rekao.
 
Meni je advokat vise odmogao nego pomogao pri kupovini. Uglavnom i prodaju i kupovinu sam resio sam, imao sam neke ugovore od pre, i malo sam procesljao tipske po netu.
A sto se novogradnje tice, jako je tesko korigovati bilo koji ugovor investitora ukoliko im prodaja ide zeljenim tokom. Princip je "uzmi ili ostavi" cak i kada su nebitne stavke ugovora u pitanju.
 
Evo nasao sam jos jedan koji mi je zapao za oko u bloku 21 pored X gimnazije.

Mislim da je solidan (naravno morace kompletno da se renovira), lokacija/cena u odnosu na oglasene stanove u blok 22/23 deluje pristojno.
 
@Pavle To je zgrada u kojoj sam ja živeo 90tih. Jedna medju najstarijim na NBG. 8 od 9 ti je delimično nadkriven. Na 9 je bila zajednička terasa pa ima tih metar i nešto širine iznad 8. sprata.
 
Evo nasao sam jos jedan koji mi je zapao za oko u bloku 21 pored X gimnazije.

Mislim da je solidan (naravno morace kompletno da se renovira), lokacija/cena u odnosu na oglasene stanove u blok 22/23 deluje pristojno.
Sta je pristojno? Jel moguce da bi stvarno platio za ovaj stan 2700e po m2? Ja bih se lomio i 1000e da platim...
 
Sta je pristojno? Jel moguce da bi stvarno platio za ovaj stan 2700e po m2? Ja bih se lomio i 1000e da platim...
@LudaAmeba hvala na informaciji, ako je jedna od najstarijih zgrada onda pretpostavljam da je zgrada ruinirana pa otud i ovakva cena.

@VukSaWS Ako mi se stan svidi ja bih ponudio definitivno nizu cenu mozda 10%. A ovaj stan bar po slikama izgleda kao da neces da dobijes sugu kad udjes u njega, tako da sa te strane deluje normalno. Sto se cene tice ove lokacije - blokovi 21,22,23,28,29 cene se krecu od 2500e do 3100e po kvadratu. Pretpostavljam da ne pratis oglase pa nisi upucen u trenutnu ponudu i kakve su cene trenutno pa otud i tvoje iznenadjenje. Da, ja smatram da su cene u Beogradu prenaduvane ali jednostavno takve su i mi tu nista ne mozemo da ucinimo.
 
Znaci kupac treba da casti agenta jer obavlja svoj posao?
Za koji prima i platu svakako a i dobija proviziju?

Za ovo se bas ne slazem, agenti rade posao i provizija od strane kupca je suluda, ako neko hoce da casti agenta to je druga stvar.

U kontekstu gledanja stana itd, ne angazovanja agenta da ti nadje stan.

Tom logikom jel treba i ja da trazim od agenta pare ako mi je protracio vreme a ja se cimao :D
U pravu si...
Ja opet kažem...lično iz 2 slučaja...prodavci traže oko 50 hiljada ...slab odziv prvih mesec dana...onda daju agenciji i ona odmah digne na 60 hiljada...tek sad niko ništa ...5 meseci prošlo...oni vezani potpisom..ne samo za procenat nego i za cenu....
Ps...preko GeoSrbije sve možeš i sam ..i prodavca lično da nađeš...zar ne....ali se boje agrncija i tuzbe...a ovi namazani...
Strašno
Realno cene moraju pasti....
 
Sta je pristojno? Jel moguce da bi stvarno platio za ovaj stan 2700e po m2? Ja bih se lomio i 1000e da platim...
Licno i ja isto, ali se suzdrzavam da tako komentarisem jer svako ima prava sa svojim novcem da kupi sta hoce, pa ako hoce nek daju i 5k/m2 za ovo.
 
Pristojno nije, stan je za full renoviranje. Izađe te na kraju 3100-3200 kvadrat u zgradi upitnog stanja i održavanja. Ne znam koliko je u tim blokovima lako naći parking?

Lokacija jeste dobra, da li vredi toliko je na svakom za sebe da proceni.
 
Pristojno nije, stan je za full renoviranje.

Svako ko kupi taj stan dodace I renovirace ga. Ali pojasni zasto je stan za full renoviranje - spoljna stolarija je nova (pvc ali radi posao), unutrasnja je odrzavana. Parket je u dobrom stanju. Plocice za danasnje standarde jezive, ali sve cele I na svom mestu. Ulazna vrata u stan takodje nova. Terasa u ok stanju. Radijatori u ok stanju.

Renoviranjenje treba, ali pitanje da li "mora" I da li mora "full renoviranje". Verujem da ni podstanarski stanovi nisi nista puno bolji od ovoga. U ovaj stan neko moze lagano odmah da se useli uz osnovno "higijensko" renoviranje, pa ostalo lagano po etapama umesto da spamuje po internetima "cene only go down", gledajuci kako mu se ustedjevina topi dok cene m2 idu gore I dok placa kiriju (ružnom) stanodavcu.

InfrastrukturaTM- tu
PeriferijaTM- realno sve sem dorčola I eventualno vračara historicala je periferija, al ovo je ok lokacija bez obzira sto treba 65 min busom do petlovog brda
ZeleniloTM- ima ga
GlovoTM - ima dostava, ne mora domacica u kuhinju da ulazi
 
Poslednja izmena:
Ja na prvu loptu vidim da treba da se menja unutrašnja stolarija, nova kuhinja (+ keramika, pod), novo kupatilo, novi wc, moleraj, novi ugradni elementi. U pravu si da parket i prozori izgledaju ok stanje na slikama. Za parket bi bilo jasno tek kad se nameštaj iznese doduše.

Ovakvi stanovi još po pravilu bolje izgledaju na slikama, kad ih obiđeš, vidiš stvari koje se na slikama ne vide. Možda nije ful renoviranje, ali nije ni samo krečenje. Stanje zgrade glavna stvar koja se ne vidi i koja verovatno nije sjajna. Sprat 8/9, dakle treba proveriti i natkrivenost stana i šta je iznad (stan ili tavan) i u kakvom je stanju.

Meni lično je ovo overpriced za ono što se vidi na slikama, ali razumem da lokacija ipak prodaje ovaj stan više nego njegovo stanje.
 
Overpriced je nesto sto ce svaki kupac za svaki stan u ponudi reci zar ne? Daj nam primer nekog stana iz tih blokova koji nije precenjen za ono sto se vidi na slikama.

Na osnovu cega si zakljucio da unutrasnja stolarija mora da se menja? Na slikama ne vidimo nista krivo/trulo I sl. Za razliku od danasnje stolarije od kompresovane iverice to je puno drvo, I to drvo koje nije bilo izlozeno atmosferskim utocajima. Deluje da su skoro farbali, vrv pred prodaju. Stavis neke modernije kvake tu I ispunjen je I taj estetski momenat, nije bas da zbog toga "mora zamena unutrasnje stolarije".

Nova kuhinja? Od kad to spada u renoviranje? Ako izuzmemo bnv, kuhinjski namestaj ne dolazi ni uz starogradnju ni uz novogradnju. Plocice bele nisu cak ni pozutele, fugne uredne. Plocice na podu cele, neutralne. Nista tu nije "mora full renoviranje, pod i plocice".
 
U principu ne mora ništa da se renovira ni u jednom stanu, to zavisi od toga šta ti kao kupac stana želiš i šta si spreman da prihvatiš. Ja sam rekao da treba da se renovira po mom mišljenju, možda ne istog momenta kad uđeš, ali bih sigurno to računao u cenu stana. Svaki trošak koji vidim pri kupovini starogradnje ja zaračunam u ukupnu cenu stana da bih doneo sud o tome da li to vredi kupiti.
 
Šta mislite o stanovima u soliterima na visokim spratovima? Da li se to isplati kupovati?
 
Šta mislite o stanovima u soliterima na visokim spratovima? Da li se to isplati kupovati?
Ja iskreno volim visoke spratove, jos od kad sam ziveo u 70a. Ako su liftovi ispravni i ako nije zadnji sprat, il ne daj boze, nadogradnja, zasto da ne. Jos jedna stvar na koju treba obratiti paznju je da li zgrada ima teretni lift. Npr, gledao sam svojevremeno neki stan u visokim zgradama kod Metroa ka Zemunu i imali su samo jedan mali lift, u koji ne mogu dva coveka da stanu, koji je bio nevidjeno spor. Ne daj boze da tamo treba da odneses nesto gabaritnije na visi sprat.

S druge strane, gledao sam i neki stan u Rudu 3, na Konjarniku, 18 sprat, cak i ne-teretni lift kida, staje samo na parnim spratovima, oni su izgleda morali da menjaju liftove i to sad funkcionise bez greske. Jedno od vecih kajanja mi je sto na kraju nisam uzeo taj stan, zbog nekih porodicnih problema u tom trenutku. Inace, pogled, tisina, nezamenjivo...

Naravno, treba se raspitati i za statiku zgrade. Neki stanovi u Savi Kovacevicu su u zgradama koje su se iskrivile. Mozda sam vec pisao o tome, al ne bih tamo cekao naredni veci zemljotres:

Generalno, ceo taj potez u Zemunu, novi grad je sumnjiv sto se tice podloge.
 
Šta mislite o stanovima u soliterima na visokim spratovima? Da li se to isplati kupovati?
Sve od lifta i od odrzavanosti zgrade zavisi. Ukoliko su stariji liftovi, uvek moze biti lutrija. Licno - izbegavao bih sve iznad 5,6 sprata. Sa pozitivne strane, pogled je uvek bolji sa visih spratova.
 
S druge strane, gledao sam i neki stan u Rudu 3, na Konjarniku, 18 sprat, cak i ne-teretni lift kida, staje samo na parnim spratovima, oni su izgleda morali da menjaju liftove i to sad funkcionise bez greske. Jedno od vecih kajanja mi je sto na kraju nisam uzeo taj stan, zbog nekih porodicnih problema u tom trenutku. Inace, pogled, tisina, nezamenjivo...

Baš u tim zgradama s vremena na vreme vidim da izađu stanovi. Dobro si mi rekao ovo da uzmem u obzir, inače sam otpisivao upravo zbog visine...
 
Vrh