Šta je novo?

Cene nekretnina

Ranije su i prvi spratovi bili cenjeni, a i odlični su pošto ti ne treba lift( i dalje su u starogradnji koja nema lokale u prizemlju).
U novogradnjama treba paziti na 1 ili 2 sprat zbog lokala u prizemlju.

Ukoliko zgrada poseduje 2 lifta, (veći-teretni i manji), onda nema problema sa višim spratovima.
Ukoliko poseduje jedan manji lift onda ti je skoro isto da li si na 5 ili 12 spratu.
Te selidbe se retko dešavaju, a odrzavanje i kvar liftova zavisi od efikasnosti Upravnika zgrade i generalno odrzavanja te zgrade.
 
Razmišljam opet o ovim vrućinama, ljudi su očigledno namučeni, jedva čekaju da ljusne kiša. Svako leto sve toplije i duže, svaka zima sve kraća i blaža, sve manje drveća a više betona. Vidim najavljuju da će potražnja za klimama u budućnosti eksplodirati, da ćemo biti "Novi Kairo" ili šta god. I pitam se: kakav komofor ti zapravo donosi život u centru grada? Tri meseca minimum živiš kao pacov pod klimom od kuće do posla, ako imaš prostora na terasi za neko bazenče iz maksija onda si kralj komšiluka. Komšije dovode decu kod tebe, zahvaljuju ti se kao da si im život spasio. Evo, drugar moj odrastao u Beogradu, kao da je odjednom otkrio postojanje Avale. Čovek se svaki drugi dan vozi kolima na Avalu "da se rashladi", a skoro kupio stan na Nbg. Jao, što je blizu, stigneš očas, Avala najjača. Mislim da je @chiki pisao kako mu se smučio Nbg, i da predviđa da infrastruktura neće ispratiti rast stanovništva na istom. Ta teorija mi je sve bliža. Samo što mislim da će vrućina prva biti ta koja će nas terati negde dalje od betona nazad u zelenilo.

Već sam nekoliko dana van BG-a. 4G Internet radi ok. U komšiluku imam šumu od par hektara. Noću bude hladnije bar 2-3 stepena u odnosu na druge delove sela koji su čak pored reke. Neverovatno je da šuma posle ponoći osetno počne da "izbacuje" vlagu i hladi se vazduh u šumi i okolini.
Ako gledate neki plac za kontejner kuću i slično tj vikendicu, gledajte da bude blizu šume koju neće poseći ili da imate vašu šumu.

Inače u Vojvodini fali 170000 hektara šume. Vojvodinasume ima oko 1000 hektara. Kad bi se posumila ne bi imali probleme sa vrućinama ali i vodom.
 
Vrh