Šta je novo?

Cene nekretnina

Za prvi deo se slažem. Za drugi, s obzirom da sam advokat, ne baš. 200 e je minimum, cena ugovora se određuje spram vrednosti nekretnine. Da radiš sam, može naravno, nije zabranjeno, ali nije ni preporučljivo.
Drugar je advokat samostalni i isto tako mi je rekao.
 
Meni je advokat vise odmogao nego pomogao pri kupovini. Uglavnom i prodaju i kupovinu sam resio sam, imao sam neke ugovore od pre, i malo sam procesljao tipske po netu.
A sto se novogradnje tice, jako je tesko korigovati bilo koji ugovor investitora ukoliko im prodaja ide zeljenim tokom. Princip je "uzmi ili ostavi" cak i kada su nebitne stavke ugovora u pitanju.
 
Evo nasao sam jos jedan koji mi je zapao za oko u bloku 21 pored X gimnazije.

Mislim da je solidan (naravno morace kompletno da se renovira), lokacija/cena u odnosu na oglasene stanove u blok 22/23 deluje pristojno.
 
@Pavle To je zgrada u kojoj sam ja živeo 90tih. Jedna medju najstarijim na NBG. 8 od 9 ti je delimično nadkriven. Na 9 je bila zajednička terasa pa ima tih metar i nešto širine iznad 8. sprata.
 
Evo nasao sam jos jedan koji mi je zapao za oko u bloku 21 pored X gimnazije.

Mislim da je solidan (naravno morace kompletno da se renovira), lokacija/cena u odnosu na oglasene stanove u blok 22/23 deluje pristojno.
Sta je pristojno? Jel moguce da bi stvarno platio za ovaj stan 2700e po m2? Ja bih se lomio i 1000e da platim...
 
Sta je pristojno? Jel moguce da bi stvarno platio za ovaj stan 2700e po m2? Ja bih se lomio i 1000e da platim...
@LudaAmeba hvala na informaciji, ako je jedna od najstarijih zgrada onda pretpostavljam da je zgrada ruinirana pa otud i ovakva cena.

@VukSaWS Ako mi se stan svidi ja bih ponudio definitivno nizu cenu mozda 10%. A ovaj stan bar po slikama izgleda kao da neces da dobijes sugu kad udjes u njega, tako da sa te strane deluje normalno. Sto se cene tice ove lokacije - blokovi 21,22,23,28,29 cene se krecu od 2500e do 3100e po kvadratu. Pretpostavljam da ne pratis oglase pa nisi upucen u trenutnu ponudu i kakve su cene trenutno pa otud i tvoje iznenadjenje. Da, ja smatram da su cene u Beogradu prenaduvane ali jednostavno takve su i mi tu nista ne mozemo da ucinimo.
 
Znaci kupac treba da casti agenta jer obavlja svoj posao?
Za koji prima i platu svakako a i dobija proviziju?

Za ovo se bas ne slazem, agenti rade posao i provizija od strane kupca je suluda, ako neko hoce da casti agenta to je druga stvar.

U kontekstu gledanja stana itd, ne angazovanja agenta da ti nadje stan.

Tom logikom jel treba i ja da trazim od agenta pare ako mi je protracio vreme a ja se cimao :D
U pravu si...
Ja opet kažem...lično iz 2 slučaja...prodavci traže oko 50 hiljada ...slab odziv prvih mesec dana...onda daju agenciji i ona odmah digne na 60 hiljada...tek sad niko ništa ...5 meseci prošlo...oni vezani potpisom..ne samo za procenat nego i za cenu....
Ps...preko GeoSrbije sve možeš i sam ..i prodavca lično da nađeš...zar ne....ali se boje agrncija i tuzbe...a ovi namazani...
Strašno
Realno cene moraju pasti....
 
Pristojno nije, stan je za full renoviranje. Izađe te na kraju 3100-3200 kvadrat u zgradi upitnog stanja i održavanja. Ne znam koliko je u tim blokovima lako naći parking?

Lokacija jeste dobra, da li vredi toliko je na svakom za sebe da proceni.
 
Vrh