Šta je novo?

Cene nekretnina

Zaboravio sam da je parking besplatan u krugu dvojke i kola se sama opravljaju kada idu tim ulicama a gorivo se toci na cesmi :)

Uostalom, svejedno je, kupuj gde hoces ali se ne zali sto ti i jos 1000 drugih trazite istu lokaciju a kvadrat je 3000.
Nema onda drzava duradi nesto da meni bude jeftiniji kvadrat.
pa onaj ko zivi na nbg placa zonu 500din/mesecno za celu jednu stranu arsenija carnojevica ili zorana dzindzica.

poJenta mog posta je:
1. apsolutno niko od vas ne stize kuci za 30min u spicu radnim danima. ne znam cemu izmisljanje. u proseku ste 1 ceo sat vremena u prevozu dnevno vise od onog ko zivi i radi na nbg
2. troskovi su vam glatko 150eur mesecno veci ako ides kolima, opet, u proseku,.

na 40g rada to je masivno gubljenje i vremena i novca.

da ne pisem o tome kako se situacija komplikuje ako i zena i muz zive na periferiji a rade recimo na nbg i preko mosta negde.
 
@sutraw Ti imaš validan argument za lokaciju, a mislim i da si jedan od dvoje na temi koji traže stan za život, a ne investiciju. Život u kući nije za svakoga, pogotovo van Beograda ko je navikao tako. Meni je trebalo 6 meseci da se priviknem na kutiju zvanu stan, da čujem komšije iznad i pored, buku, djubre... Verujem da bi slično bilo i da neko predje u kuću iz stana. Nije baš tako kako @Suzuman razmišlja ako do sada nisi imao dodira sa takvim životom jer je sve na tebi, neće ti niko drugi pokositi travu, izbaciti djubre napolje, srediti ulaz... Isto kao što meni nije problem ni put do posla od sat vremena, a nekome je previše i 30min.

Ja nisam protiv života u kući, i plan mi je da u kasnijem dobu kad ne budem toliko vezan za centar BG odem da živim u kući (idealno u drugom gradu odakle su ženini), ali trenutno gledam da olakšam sebi koliko god je moguće jer mislim da ću sigurno narednih x godina biti vezan za centar zbog posla, i gledam da živim u kraju gde ću moći sedenje u autu da svedem na minimum (i što se tiče porodičnih potreba takođe).
 
pa naravno, onaj ko zivi u svojoj kuci sa dvoristem gde se moze baskariti je dingospo i sto se mene tice. ali meni to ne odgovara sad kad i zena i ja radimo na nbg.
 
pa onaj ko zivi na nbg placa zonu 500din/mesecno za celu jednu stranu arsenija carnojevica ili zorana dzindzica.

poJenta mog posta je:
1. apsolutno niko od vas ne stize kuci za 30min u spicu radnim danima. ne znam cemu izmisljanje. u proseku ste 1 ceo sat vremena u prevozu dnevno vise od onog ko zivi i radi na nbg
2. troskovi su vam glatko 150eur mesecno veci ako ides kolima, opet, u proseku,.

na 40g rada to je masivno gubljenje i vremena i novca.

da ne pisem o tome kako se situacija komplikuje ako i zena i muz zive na periferiji a rade recimo na nbg i preko mosta negde.
Ako zivis i radis u istoj opstini kola ti ni ne trebaju u 90% slucajeva svakako, mozes da pesacis ili uhvatis par stanica autobusom.
A ako ides sa NBGD do centra da radis isto ti je za parking kao neko ko dolazi kolima iz Altine/Batajnice.

Ako gledas na 40 godina mislim OK da, izgubio si dosta vremena i novca, ali si sa druge strane verovatno uzeo duplo veci stan ili kucu nego sto mozes za iste pare nego u centru/NBGD, to je tradeoff koji imas i mislim da je svima jasno to.
Nekome je previse to velika cena pa ce radije da zivi u 40m2 nego u 80-100m2 na periferiji i to je OK, ali ako se treba birati izmedju tog stana na periferiji i rentiranja u centralnoj opstini jer nemas da kupis stan u centralnoj opstini, ti fakticki bacas pare u vatru svaki mesec onda ti se vise isplati ipak periferija.
Ipak je dosta humanije ziveti u 80m2 ako imas porodicu u periferiji nego ziveti u 40m2 u centru.

Ko god ide preko mosta je naje*******ao kada je spic, i tu se slazem, moja je poenta da se stvari ekvalizuju bas zbog toga... niko u spicu ne stize za 10 minuta do posla ili do kuce, da mozda ce biti dana gde provedes 30 minuta duze u prevozu pa putujes sat vremena, ali to znaci da ljudi sa NBGD su npr putovali 30 minuta zbog spica a ti si putovao 60 minuta, nisu oni ustedeli mnogo tu vremena.

Zavisi opet gde zivis i gde radis, ako radis u Airport Cityju npr ti uvek stizes za 20-30 minuta na posao iz Batajnice ili Zemuna jer mozes ici vozom i ne zavisis od guzve na putu, isto kao i NCR npr ako radis tu bukvalno ti je pored stanice posao, Autokomanda itd itd.
Ako radis bilo gde prolazi voz u blizini u principu taj potez periferije je skroz OK bas iz tog razloga, onda i ne moras da palis kola i onda nema ni trosak kola, ni trosak parkinga itd.

Opet sve ima svoje prednosti i mane ali ja da sada radim npr negde na Dorcolu a zivim na NBGD opet bi mi trebao parking tamo, u spicu bi opet bio problem jer prelazim most a gorivo se dosta vise trosi kada ides kreni/stani itd itd.
Treba sve sagledati i staviti na papir pa prema svojim sposobnostima i mogucnostima.
 
Ja nisam protiv života u kući, i plan mi je da u kasnijem dobu kad ne budem toliko vezan za centar BG odem da živim u kući (idealno u drugom gradu odakle su ženini), ali trenutno gledam da olakšam sebi koliko god je moguće jer mislim da ću sigurno narednih x godina biti vezan za centar zbog posla, i gledam da živim u kraju gde ću moći sedenje u autu da svedem na minimum (i što se tiče porodičnih potreba takođe).
Znaš kako, čovek kako stari menjaju mu se pogledi i razumevanje. Možda ti sad kuća deluje ideala kad ostariš, a možda će ti tada biti prevelika obaveza pa ne želiš da se seliš. Kao one dede što nemaju za infostan, a žive u stanu od 200k i neće da se sele. Znam i ljude koji žive u kućama, a radije bi živeli u stanu jer ima mnogo manje obaveza oko istog. A znam i neke koji ne bi svoju kuću dali za dva ili više stana (drugar jedan baš dobio ponudu od investitora i to finu, ali ne želi da ostavi kuću, deca kad porastu je pitanje šta će biti). Ja priznajem, dok sam bio mladji razmišljao sam o prodaji kuće i kupovini stana kada roditelji više ne budu tu, sada je ne bih prodao ne znam za kakve pare, dvorište, mir, roštiljanje sa prijateljima..., a sve ti je na dohvatu ruke. Mislim da na sedenje u autu ne treba gledati samo negativo već gledati i šta si dobio to zbog čega sediš. Sve ima prednosti i mane. Eto i Ja kupio stan na 10min pešice od posla, promenio posao i sad opet palim auto. Idem i prevozom ponekad ali žena ne vozi, dete mora u vrtić...
 
Vrh