Nisam ekspert za materijale tako da ne znam koliko je video pouzdan, slucajno sam naleteo na njega i bilo mi je zanimljivo.Nije baš tako, možda bude potrebno neko saniranje pukotina, kako ne bi armatura korodirala, ali niko ne može odrediti vek trajanja zgrade. Saniranja se javljaju i to je normalno. Beton sa vremenom samo ima jaču čvrstoću. Klizišta mogu biti nekad problem, ali i to može onda da se sanira sa potpornim zidovima, učvršćavanjem zemljišta pa i podbetoniranjem. Panteon je star više od 2000god. Ajfelova kula cela od čelika, ok premazuje se zaštiton na svakih nekoliko godina. Razne katedrale su tu vekovima. Isključivo zavisi od šteta nastalih zemljotresima i vremenskim nepogodama. Kod nas se realno projektuje za viši stepen kategorije klase zemljotresa nego što bi trebalo. Tako da ako je ispravno projektovano i stvarno tako izvedena zgrada može 500-1000god da traje, videli smo šta znači zemljotres u Turskoj i loše izvedene zgrade(plitko fundiranje i neadekvatno armiranje)Najveći problem je požar u zgradama koji može da ih uništi.
Mislim da nisi pogledao video, nije problem u betonu, problem je u armaturi koja se nalazi u betonu.
Zbog odredjenih hemijskih procesa, cak i kada je armatura uronjena u beton, ona korodira.
Katedrale, panteon i ostale konstrukcije nisu koristile armirani beton, armirani beton i portland cement su skoro izmisljeni.
Te konstrukcije su koristile cement samo kao vezivo, a struktura je od kamena (npr.) dok je stabilnost ostvarena pomocu lukova i ostalih geometrijskih oblika.
Tek sa uvodjenjem armiranog betona je bilo moguce izlivati ploce, otarasiti se lukova i praviti konstrukcije koje danas imamo.