Šta je novo?

Cene nekretnina

A u Americi, JPMorgan banka predviđa da će do sredine 2024. godine, 99% amerikanaca imati manje raspoloživih sredstava nego pre početka epidemije COVID-19, tj. da će sva akumulirana sredstva (npr. uštede tokom epidemije zbog manje potrošnje, državna pomoć, isl) biti potrošena do tada. I pored svih problema, još uvek nije došlo do kraha tržišta nekretnina, ali je tržište zamrznuto zbog visokih kamata, i obim prodaje je na rekordno niskom nivou.

Ceo tekst.

Američka domaćinstva - Trend raspoloživih sredstava.jpg
 
Ne postoji besplatno skolovanje, svi mi to placamo od poreza. A to sto neko placa manje u odnosu na svoju zaradu a neko vise a neko uopste i ne placa, to je druga prica.

Znaci ne postoji besplatna vecera?

Ako neko ni dinara ne plati za skolovanje, a potom zapali u Nemacku za njega je skolovanje besplatno jer nikad ni na koji nacin nece vratiti dug otadzbini. Jos ako to neko sa predumisljajem uradi, onda nema potrebe za njega pisati da nije parazit.

S obzirom da su tim studentima koji moraju da zive u strogom centru Beograda tata advokat a tetka frilenserka, njih dvoje tesko da su od poreza i svoje skolovanje otplatili, tako da ta familija nema sta da procenjuje doprinos privredi i drustvu onih koji radeci po korporacijama sigurno doprinose vise drzavnom budzetu.

Treba nekad i u svoje dvoriste gledati, ne samo komsijsko.
 
Ako neko ni dinara ne plati za skolovanje, a potom zapali u Nemacku za njega je skolovanje besplatno jer nikad ni na koji nacin nece vratiti dug otadzbini. Jos ako to neko sa predumisljajem uradi, onda nema potrebe za njega pisati da nije parazit.
Platio je porezom plaćenim dok je živeo u Srbiji. Šta tu nije jasno.

Platili su i njegovi roditelji porezom.

Tako je parazit i čovek koji zahteva lečenje teške bolesti u odnosu na zdravog. Pa još ako umre na kraju lečenja, parazit dibidus.
 
Platio je porezom plaćenim dok je živeo u Srbiji. Šta tu nije jasno.

Nije jer nikada nije zaradjivao u Srbiji niti ce jer planira da ode u Nemacku.
Njegovi roditelji su za sebe porezom platili.

Za njega su porezom skolovanje platili oni koji nemaju ili ne skoluju decu. Sta tu nije jasno?

Krajnje licimerno reci za nekoga ko planira da iskoristi poreznike da ga besplatno odskoluju i da zapali u Nrmacku, da nije parazit a za nekoga ko zivi i radi u Srbiji, trosi i placa daleko vise poreza da je njegov doprinos drustvu/privredi upitan.

A primer sa bolesnikom ti je glup, potrudi se malo bolje.
 
Poslednja izmena:
Nije jer nikada nije zaradjivao u Srbiji niti ce jer planira da ode u Nemacku.
Njegovi roditelji su za sebe porezom platili.

Za njega su porezom skolovanje platili oni koji nemaju ili ne skoluju decu. Sta tu nije jasno?

Krajnje licimerno reci za nekoga ko planira da iskoristi poreznike da ga besplatno odskoluju i da zapali u Nrmacku, da nije parazit a za nekoga ko zivi i radi u Srbiji, trosi i placa daleko vise poreza da je njegov doprinos drustvu/privredi upitan.

A primer sa bolesnikom ti je glup, potrudi se malo bolje.
Da li se osećaš iskorišćeno?


Rodi se dete sa retkom bolešću, sprcamo milion na njegovo lečenje. Dete nažalost umre. Parazit.
 
Da li se osećaš iskorišćeno?

Sto ja, kako se njegovi roditelji osecaju ako tvrdis da su oni platili njegovo skolovanje da bi on dao neki dopronos roditeljima i drustvu u kom mu roditelji zive?

Rodi se dete sa retkom bolešću, sprcamo milion na njegovo lečenje. Dete nažalost umre. Parazit.

Nisi se dovoljno potrudio. Jos gluplji primer. Mozes ti to bolje. Ili prekopiraj nekoga drugog.
 
Poslednja izmena:
Znaci ne postoji besplatna vecera?

Ako neko ni dinara ne plati za skolovanje, a potom zapali u Nemacku za njega je skolovanje besplatno jer nikad ni na koji nacin nece vratiti dug otadzbini. Jos ako to neko sa predumisljajem uradi, onda nema potrebe za njega pisati da nije parazit.

S obzirom da su tim studentima koji moraju da zive u strogom centru Beograda tata advokat a tetka frilenserka, njih dvoje tesko da su od poreza i svoje skolovanje otplatili, tako da ta familija nema sta da procenjuje doprinos privredi i drustvu onih koji radeci po korporacijama sigurno doprinose vise drzavnom budzetu.

Treba nekad i u svoje dvoriste gledati, ne samo komsijsko.
Neko ko je recimo advokat u Leskovcu placa neke poreze, a od drzave ne dobije skoro nista za uzvrat. Sa druge strane, recimo neko ko zivi u Beogradu dobija mnogo vise od drzave, vrednost imovine mu je mnogo vise porasla nego onom iz Leskovca upravo zato sto od poreza svih gradjana Srbije vecina ulaganja ide u Beograd, plus taj iz Beograda u 99% slucajeva ne placa porez na izdavanje stana, i sad ovaj advokat iz Leskovca mora da kupi preskupi stan u Beogradu da ne bi placao preskupu kiriju nekom ko je ko zna kako dosao do stana i ne placa porez na izdavanje tog stana. Nije sve tako crno-belo.
 
Po milioniti put se meša "ulaganje države" i "privlačenje privatnog kapitala" najvećeg i glavnog grada neke države.

Na najpostiji mogući način:

- u koji bi aerodrom ulagao da si velika strana kompanija, niški ili beogradski?
(Mrzi me da ređam dalje).

- Naravno, država treba da motiviše velike strane korporacije da decentralizuju sedišta što je moguće više.
- Rusima zaboravišnu dozvolu da dozvoli kupovinu nekretnine u određenim regijama zemlje (jug/istok) - ako kupe u BG-u i novom sadu, ne mogu da dobiju boravak po tom osnovu.

I gomila drugih načina da se upravlja ravnomernim razvojem, ali ne pišite više svašta da "država ulaže u BG" - porezi koji se vrate čisto BG-u su mnogo manji od onoga što BG "proizvede" (pretežno uslugama).
 
Advokat koji zivi i radi u Beograda placa daleko vece poreze na zaradu i imovinu od advokata koji zivi i radi u Leskovcu.

Ne razumem kakve veze ima drzava sa tim sto cene nekretnina, samim tim i poreza na imovinu, rastu brze u Beogradu nego u Leskovcu?
 
Advokat koji zivi i radi u Beograda placa daleko vece poreze na zaradu i imovinu od advokata koji zivi i radi u Leskovcu.

Ne razumem kakve veze ima drzava sa tim sto cene nekretnina, samim tim i poreza na imovinu, rastu brze u Beogradu nego u Leskovcu?
Pa nista, neka se advokat iz Beograda preseli u Leskovac kako bi placao manje poreze :)
Poenta je da u Leskovcu cak ni za te male poreze ne dobijes nista, a u Beogradu za malo vece poreze dobijes mnogo vise.
 
Pa nista, neka se advokat iz Beograda preseli u Leskovac kako bi placao manje poreze :)
Poenta je da u Leskovcu cak ni za te male poreze ne dobijes nista, a u Beogradu za malo vece poreze dobijes mnogo vise.

A moze i advokad umesto preskupih kirija/stanova po strogom centru da pazari i u nekom lepsem delu grada. Nece pasti kruna sa glave decici da spremaju sebi hranu, ne znam kad misle da nauce to ako ne u 3. deceniji zivota. Evo moze i glovo posluga da im donosi namirnice da ne gube vreme na soping.
 
Poslednja izmena:
Ako si vec komentarisala drustveni/privredni doprinos mislilice kao upitan jer radi HR posao, onda bismo mogli da prokomentarisemo i advokatsku decu koja mora da zive u iskljucivo u centru BG.

To ucenje nemackog mi bas deluje da su u pitanju paraziti koji ce da iskoriste Srbiju da ih besplatno iskoluje i ishrani u menzi pa da zapale.

Eventualno ce sutra iz Nemacke da kupuju stanove, gde drugde nego po centru BG, i tako nekoj novoj glovo zavisnici da onemogucavaju da kupi stan konstantnim dizanjem cene.

A mozda i gresim, mozda su im dedovi preneli ljubav prema Nemcima pa zato sada uce taj jezik...
Da li stvarno toliko slabo kapiraš, ili se samo pretvaraš ...

Nisam posumnjala u privredni doprinos mislice jer navodno ,,radi u HR", već se postavlja pitanje da li uopšte tamo radi, s obzirom na nelogičnost onoga što piše.

Pisala je kako radi u ljudskim resursima i kako menja posao na svake dve godine. Neko vreme sam radila selekciju kadrova i prijave kandidata koji menjaju posao na dve godine (zvali smo ih preletači) smo ugl odbacivali, sem ako nije low Skill job. Troškovi nove regrutacije, selekcije kandidata, obuke i adaptacije na radno mesto su ogromni, tako da vrlo retko se događa da su poslodavci voljni da prime radnike koji za 20 godina promene 10 preduzeća. To bukvalno znači da kako počne da radi u nekoj firmi, već gleda konkurse za drugo preduzeće. Nonsense. Niko ne želi nelojalne radnike, a fluktuacija pravi ogroman problem. Svaka kompanija gleda da zadrži dobrog radnika (ima sistem kako se to radi). Čim se ne trude da ga zadrže, bolje je bez njega, i nema logike da ga u drugoj firmi oberučke primaju.

Priča nema logike. Na 2 godine menja radno mesto, a opet ostvaruje zaradu s kojom može da plati ratu kredita pretpostavljam blizu 1.500 EUR. Sve ono što se radi u okviru ljudskih resursa (profesionalna orijentacija i selekcija kandidata, upravljanje talentima, analiza radnih mesta, procena radnog učinka, trening zaposlenih) se mnogo razlikuje od firme do firme, jer su zahtevi različitih poslova različiti.

Jedino procenu radne adaptacije apsentizma, fluktuacije, radne motivacije, zadovoljstva poslom radiš primenom sličnih instrumenata, ostalo gore nabrojano se mnogo razlikuje od kompanije do kompanije. Niko nije lud da na svake dve god prima nove zaposlene za HR jer dok dobije nekog ko je dobro adaptiran na zahteve tog posla u tom preduzeću, to mnogo košta. Da su kompanije toliko glupe da se mire sa fluktuacijom, privreda bi propala.

Što se tiče logike ,,kupi stan kada su cene na vrhuncu, jer će cene nekretnina dugoročno samo rasti", rekoh već, to je glupost decenije. Uvek se kupuje kad su cene na dnu, do tad skupljaš keš i ulećeš kad je momenat. Pare do tad držiš u banci.
 
Poslednja izmena:
Nisam posumnjala u privredni doprinos mislice jer navodno ,,radi u HR", već se postavlja pitanje da li uopšte tamo radi, s obzirom na nelogičnost onoga što piše.
Postavlja se pitanje i da li ti i tvoj brat uopste postojite, ili je jos jedna u nizu izmisljenih prica, pa se opet o tome razglaba u sitna crevca vec pet strana...
 
Da li stvarno toliko slabo kapiraš, ili se samo pretvaraš ...

Nisam posumnjala u privredni doprinos mislice jer navodno ,,radi u HR", već se postavlja pitanje da li uopšte tamo radi, s obzirom na nelogičnost onoga što piše.

Pisala je kako radi u ljudskim resursima i kako menja posao na svake dve godine. Neko vreme sam radila selekciju kadrova i prijave kandidata koji menjaju posao na dve godine (zvali smo ih preletači) smo ugl odbacivali, sem ako nije low Skill job. Troškovi nove regrutacije, selekcije kandidata, obuke i adaptacije na radno mesto su ogromni, tako da vrlo retko se događa da su poslodavci voljni da prime radnike koji za 20 godina promene 10 preduzeća. To bukvalno znači da kako počne da radi u nekoj firmi, već gleda konkurse za drugo preduzeće. Nonsense. Niko ne želi nelojalne radnike, a fluktuacija pravi ogroman problem. Svaka kompanija gleda da zadrži dobrog radnika (ima sistem kako se to radi). Čim se ne trude da ga zadrže, bolje je bez njega, i nema logike da ga u drugoj firmi oberučke primaju.

Priča nema logike. Na 2 godine menja radno mesto, a opet ostvaruje zaradu s kojom može da plati ratu kredita pretpostavljam blizu 1.500 EUR. Sve ono što se radi u okviru ljudskih resursa (profesionalna orijentacija i selekcija kandidata, upravljanje talentima, analiza radnih mesta, procena radnog učinka, trening zaposlenih) se mnogo razlikuje od firme do firme, jer su zahtevi različitih poslova različiti.

Jedino procenu radne adaptacije apsentizma, fluktuacije, radne motivacije, zadovoljstva poslom radiš primenom sličnih instrumenata, ostalo gore nabrojano se mnogo razlikuje od kompanije do kompanije. Niko nije lud da na svake dve god prima nove zaposlene za HR jer dok dobije nekog ko je dobro adaptiran na zahteve tog posla u tom preduzeću, to mnogo košta. Da su kompanije toliko glupe da se mire sa fluktuacijom, privreda bi propala.

Što se tiče logike ,,kupi stan kada su cene na vrhuncu, jer će cene nekretnina dugoročno samo rasti", rekoh već, to je glupost decenije. Uvek se kupuje kad su cene na dnu, do tad skupljaš keš i ulećeš kad je momenat. Pare do tad držiš u banci.
Drago mi je sto pratis moj lik i delo, ali slobodno pitaj ako te nesto zanima, odgovarala sam svim clanovima koji su zeleli da znaju vise.
Dakle, ja nemam 20 godina staza da bih stigla da izmenjam 10 firmi. Menjanje firmi na pocetku karijere dok ona ne uhvati zamajac ti omogucava da brze napredujes. To ne znaci da zelim uvek da menjam na po 2 godine, niti je to tako fiksno periodicno menjanje.
To koliko ja zaradjujem je iskreno moja stvar, ali firme u kojima sam bila su procenile da imam znanje i skill za dobru zaradu. Ljudski resursi nisu samo selekcija i regrutacija, ili dokumentacija, postoje daleeeko kompleksnije grane koje se bave strategijom, ekpanzijom, finansijama, informacionim sistemima, koje ne moze svako da radi.
Rata za moj stan je 700 i kusur, rata za manji stan je malo preko 200 evra nakon ove odluke nbs, on moze da se izdaje lagano za 500, znaci meni i suprugu ostaje da placamo svega 400e mesecnog tekuceg troska sa nase 2 plate sto se tice oba kredita. Stoga- lagani smo.
 
Znaci ne postoji besplatna vecera?

Ako neko ni dinara ne plati za skolovanje, a potom zapali u Nemacku za njega je skolovanje besplatno jer nikad ni na koji nacin nece vratiti dug otadzbini. Jos ako to neko sa predumisljajem uradi, onda nema potrebe za njega pisati da nije parazit.

S obzirom da su tim studentima koji moraju da zive u strogom centru Beograda tata advokat a tetka frilenserka, njih dvoje tesko da su od poreza i svoje skolovanje otplatili, tako da ta familija nema sta da procenjuje doprinos privredi i drustvu onih koji radeci po korporacijama sigurno doprinose vise drzavnom budzetu.

Treba nekad i u svoje dvoriste gledati, ne samo komsijsko.
Brat i snaha plaćaju porez na svoje zarade više od 20 godina, a evo šta su dobili od ove države:

- više od 10 godina su živeli u zajednici, dok nisu skupili novac za kupovinu stana.

- Snaha sve sa završenim fakultetom radi za platu koja je nešto ispod proseka.

- kad su dobili dve bliznakinje (treće i četvrto dete), za njih nije bilo mesta u vrtiću, iako je u istoj toj ustanovi rođena baba bliznakinja stekla penziju kao vaspitač. Posle su vodili decu u vrtić udaljen od njihove kuće 4 km.

Pola Medicinskog fakulteta paralelno sa studijama ide na kurseve nemačkog jezika i ja to pozdravljam. Ova patetisanja tipa ,,vraćanje duga otadžbini" ne bih ni komentarisala. Sad ćeš ti da spucaš pola života u ovom jadu od države, pa da se posle pitaš gde ti je bila pamet i što na vreme nisi učio nemački. Ako se ne integrišeš na vreme u drugu kulturu i drugi način života, posle je skoro pa nemoguće. Pominjala sam primer školskog druga od mog muža (lekar u dZ), koji ne može da podigne ni kredit za kupovinu stana jer bi celu platu do poslednjeg dinara davao za isti, pa ne bi preostalo ništa za druge životne troškove.

Da li neko treba sebe svesno da dovede do tako očajne pozicije, pa da se posle ostatak života pita zašto nije bio malo pametniji?

Ovo što radi moj brat apsolutno pozdravljam. Čak je deci otvoreno rekao da više ceni prosečan uspeh na fakultetu, a da paralelno uče jezik i dobro savladaju, nego da su vrhunski studenti bez znanja jezika.

Mislim isto. Sestra od mog školskog druga je bila prosečan student na etf-u, ali je nemački jezik na vreme dobro naučila i našla posao u Eriksonu u Austriji. Napravila je odličnu karijeru upravo zahvaljujući tome što je sve radila na vreme i nije dozvolila da je ova bolesna država sažvaće i ispljune.

Što se tiče saveta ,,neka kupi deci stan na periferiji, nek kuvaju sami i nek se čeliče" - ništa bolje je neće skuvati od hrane koju dobijaju u menzi skoro po besplatno (iskreno, ne znam ni ja da kuvam bolje od toga🙂). Brat nije hazarder i zna da u situaciji predstojeće krize ne treba rizikovati. Ako kupiš dobar stan u centru, mirna ti je glava, možeš ga prodati kad god poželiš. Ako kupiš garsonjeru na periferiji, u situaciji ekonomske krize ćeš je jako teško prodati ili izdati.
 
Poslednja izmena:
Nije jer nikada nije zaradjivao u Srbiji niti ce jer planira da ode u Nemacku.
Njegovi roditelji su za sebe porezom platili.

Za njega su porezom skolovanje platili oni koji nemaju ili ne skoluju decu. Sta tu nije jasno?

Krajnje licimerno reci za nekoga ko planira da iskoristi poreznike da ga besplatno odskoluju i da zapali u Nrmacku, da nije parazit a za nekoga ko zivi i radi u Srbiji, trosi i placa daleko vise poreza da je njegov doprinos drustvu/privredi upitan.

A primer sa bolesnikom ti je glup, potrudi se malo bolje.
Neće nikad skapirati, nemoj da se mučiš

A i dobar deo se folira i piše iz interesa/kompleksa pa nije vredno rasprave, veruj mi
 
Brat i snaha plaćaju porez na svoje zarade više od 20 godina
Da da, svi znamo kako i koliko advokati placaju porez. Znamo i sta su advokati radili kad god je drzava pokusala da to dovede u red.

iako je u istoj toj ustanovi rođena baba bliznakinja stekla penziju kao vaspitač.
Ovo je za pohvalu. Sto se kaze "ni po babi ni po stricevima". Stop nepotizmu.

Pola Medicinskog fakulteta paralelno sa studijama ide na kurseve nemačkog jezika i ja to pozdravljam.

Pozdravi se i sa lecenjem kad ti zatreba. Svidja mi se rec koju si upotrebila u tom kontekstu, poZDRAVLJAS da oni koji se skoluju od tvog porez i treba da brinu o tvom zdravlju, odu iz drzave u koju ces ulupati sav svoj novac u 4 zida.

Ova patetisanja tipa ,,vraćanje duga otadžbini" ne bih ni komentarisala.

Ne bih ni komentarisala, samo cu napisati a4 stranicu komentara

zna da u situaciji predstojeće krize ne treba rizikovati

Evo vec godinu dana prizeljujes tu krizu, a sava novosadski, jedno 2-3 godine trudi o paljenju parketa, mada je u zadnje vreme i on batalio to pa se sad zanima nekom sektom agenda 2030.

Ovo što radi moj brat apsolutno pozdravljam.

Normalno, iver ne pada daleko od klade.

Pominjala sam primer školskog druga od mog muža (lekar u dZ), koji ne može da podigne ni kredit za kupovinu stana jer bi celu platu do poslednjeg dinara davao za isti

Jel to banke sada u obracunu koriste i legalizovani mito aka pokon sto su medicinari izdejstvovali, pa mu neka banka nudi kredit sa ratom od 100% plate?

- više od 10 godina su živeli u zajednici, dok nisu skupili novac za kupovinu stana.

Mladi bracni par sa decom za 10 godina skupi novca da za kesh kupi stan primajuci ispodprosecnu platu? Sa tako necim se ni brojne "zapadne" drzave ne bi mogle pohvaliti.

- Snaha sve sa završenim fakultetom radi za platu koja je nešto ispod proseka.

Odavno je fakultet prestao da bude ne znam ni ja kakav uspeh i merilo znanja. Ne znam koji je fakultet zavrsila, ali sam siguran da ima ljudi koji su zavrsili isti taj fakultet i placeniji su od nje.

jadu od države
ova bolesna država sažvaće i ispljune.

Zanimljivo da ti zelis da spucas sav svoj novac u 4 zida u jednoj takvoj drzavi...

ništa bolje je neće skuvati od hrane koju dobijaju u menzi skoro po besplatno
Nemoj ti da potcenjujes mlade narastaje. Svako ko ulozi malo truda moze spremiti bolju hranu od deep fried svinjetine aka snicla iz Beca.

(iskreno, ne znam ni ja da kuvam bolje od toga🙂)
To je zato sto si glovo zavisnica. Ali ne brini, imam resenje - moze @shadestudio da te nauci.
 
Poslednja izmena:
Pare se ne mogu napraviti na kriptu, jer ne postoji carobni stapic koji pravi novac.Tj iz kripta moze izaći samo onaj novac koji uđe u njega.
Dakle u proseku su svi na nuli (minus provizije), a u stvarnosti par njih je zaradilo i mnogo više je izgubilo novac.
Kako se ne mogu napraviti pare, ako kupiš za 20k eura a prodaš za 40k?
 
Da da, svi znamo kako i koliko advokati placaju porez. Znamo i sta su advokati radili kad god je drzava pokusala da to dovede u red.


Ovo je za pohvalu. Sto se kaze "ni po babi ni po stricevima". Stop nepotizmu.



Pozdravi se i sa lecenjem kad ti zatreba. Svidja mi se rec koju si upotrebila u tom kontekstu, poZDRAVLJAS da oni koji se skoluju od tvog porez i treba da brinu o tvom zdravlju, odu iz drzave u koju ces ulupati sav svoj novac u 4 zida.



Ne bih ni komentarisala, samo cu napisati a4 stranicu komentara



Evo vec godinu dana prizeljujes tu krizu, a sava novosadski, jedno 2-3 godine trudi o paljenju parketa, mada je u zadnje vreme i on batalio to pa se sad zanima nekom sektom agenda 2030.



Normalno, iver ne pada daleko od klade.



Jel to banke sada u obracunu koriste i legalizovani mito aka pokon sto su medicinari izdejstvovali, pa mu neka banka nudi kredit sa ratom od 100% plate?



Mladi bracni par sa decom za 10 godina skupi novca da za kesh kupi stan primajuci ispodprosecnu platu? Sa tako necim se ni brojne "zapadne" drzave ne bi mogle pohvaliti.



Odavno je fakultet prestao da bude ne znam ni ja kakav uspeh i merilo znanja. Ne znam koji je fakultet zavrsila, ali sam siguran da ima ljudi koji su zavrsili isti taj fakultet i placeniji su od nje.




Zanimljivo da ti zelis da spucas sav svoj novac u 4 zida u jednoj takvoj drzavi...


Nemoj ti da potcenjujes mlade narastaje. Svako ko ulozi malo truda moze spremiti bolju hranu od deep fried svinjetine aka snicla iz Beca.


To je zato sto si glovo zavisnica. Ali ne brini, imam resenje - moze @shadestudio da te nauci.
Uh, što volim ove što glume velike poštenjačine i rodoljube na forumu, a bukvalno svaki post im je izvrtanje onoga što je neko rekao, podj..... i vređanje...

Meso ne jedemo skoro uopšte (baš retko), a glovo sam poslednji put koristila prošle godine. Dostavu direktno iz marketa naravno, koristim, nisam luda da nosim iz prodavnice pakete sa vodom, kućnu hemiju i ostalo. Ako isparkiram auto zbog kupovine, šanse da ću ponovo naći parking mesto su oko 2%.

U toj meri si licemeran i imaš dvostruke standarde da si do sad u x postova ismevao kada neko za 10 godina braka uspe da skupi novac za kupovinu stana,
a sad odjednom ,,sa tako nečim (citat)🦍 ni najrazvijenije države ne mogu da se pohvale". 😄
 
Sve ovo utice na cene nekretnina i na stabilnost koju imamo. Zaista ne vidim kako cene mogu na dole osim spekulacijama gde pojedinci pokusavaju da izazovu paniku i da prevare nekoga na brzinu da mu uzmu stan povoljno!
upravo spekulacijama investitora, agencija su cene DUPLIRANE za 3 godine, rast od 100% nije moguce opravdati nikakvom inflacijom, palamudjenjem o rastu cena materijala (koj se btw vratio tu negde na staru cenu, a cena finalnog proizvod ne pada kao sto je tada rasla) itd, dakle spekulacijama i upravo tom izazvanom panikom koju spominjes su cene povecane preko 100% u mom gradu za 3 godine, na lokacijama gde je m2 bio oko 700, sad je 1500e m2, da bi investitori i agencije izazvanom panikom i strahom od daljeg poskupljenja nekog na brzinu prevarile i taj stan prodale za njihov dzep povoljno! Dakle upravo je sve kako ti pises tako, samo obrnuto!
red je da se taj balon posteno izduva! Da je zbog inflacije m2 porastao sa 700 na 1000, to i mogu da prihvatim, ali na 1500, tu su alava gov*a preterala svaku meru, i iskreno im zelim sve najgore da ih snadje!!
 
Poslednja izmena:
Uh, što volim ove što glume velike poštenjačine i rodoljube na forumu, a bukvalno svaki post im je izvrtanje onoga što je neko rekao, podj..... i vređanje...

Meso ne jedemo skoro uopšte (baš retko), a glovo sam poslednji put koristila prošle godine. Dostavu direktno iz marketa naravno, koristim, nisam luda da nosim iz prodavnice pakete sa vodom, kućnu hemiju i ostalo. Ako isparkiram auto zbog kupovine, šanse da ću ponovo naći parking mesto su oko 2%.

U toj meri si licemeran i imaš dvostruke standarde da si do sad u x postova ismevao kada neko za 10 godina braka uspe da skupi novac za kupovinu stana,
a sad odjednom ,,sa tako nečim (citat)🦍 ni najrazvijenije države ne mogu da se pohvale". 😄
Opet pišeš besmislice. "Deca" od 20 i kusur godina koji žive u centru grada, studiraju i nemaju vremena da pripreme sebi jedan zdrav obrok? Inace, pretpostavljam da u centru grada nema prodavnica, da se namirnice ne mogu dostaviti Glovom i da su studenti toliko okupirani celodnevnim učenjem da nemaju 10 minuta da naprave kuvani obrok, da izdinstaju meso uz pirinač ili povrće? Baš me zanima kako se doktorandi koji rade kao frilenseri od 30 i kusur godina hrane, jel i za njih važi bonovi u menzi, jesu li naučili makar osnove zdrave ishrane ili im je highlight da im neko prinese obrok iz Poncha ili Skroz dobre pekare?
 
upravo spekulacijama investitora, agencija su cene DUPLIRANE za 3 godine, rast od 100% nije moguce opravdati nikakvom inflacijom, palamudjenjem o rastu cena materijala (koj se btw vratio tu negde na staru cenu, a cena finalnog proizvod ne pada kao sto je tada rasla) itd, dakle spekulacijama i upravo tom izazvanom panikom koju spominjes su cene povecane preko 100% u mom gradu za 3 godine, na lokacijama gde je m2 bio oko 700, sad je 1500e m2, da bi investitori i agencije izazvanom panikom i strahom od daljeg poskupljenja nekog na brzinu prevarile i taj stan prodale za njihov dzep povoljno! Dakle upravo je sve kako ti pises tako, samo obrnuto!
red je da se taj balon posteno izduva! Da je zbog inflacije m2 porastao sa 700 na 1000, to i mogu da prihvatim, ali na 1500, tu su alava gov*a preterala svaku meru, i iskreno im zelim sve najgore da ih snadje!!

Zabrinjavajuce je da neko ko se predstavlja kao dipl. ekonomista, rast cena nekretnina svede na jedan jedini faktor.
 
upravo spekulacijama investitora, agencija su cene DUPLIRANE za 3 godine, rast od 100% nije moguce opravdati nikakvom inflacijom, palamudjenjem o rastu cena materijala (koj se btw vratio tu negde na staru cenu, a cena finalnog proizvod ne pada kao sto je tada rasla) itd, dakle spekulacijama i upravo tom izazvanom panikom koju spominjes su cene povecane preko 100% u mom gradu za 3 godine, na lokacijama gde je m2 bio oko 700, sad je 1500e m2, da bi investitori i agencije izazvanom panikom i strahom od daljeg poskupljenja nekog na brzinu prevarile i taj stan prodale za njihov dzep povoljno! Dakle upravo je sve kako ti pises tako, samo obrnuto!
red je da se taj balon posteno izduva! Da je zbog inflacije m2 porastao sa 700 na 1000, to i mogu da prihvatim, ali na 1500, tu su alava gov*a preterala svaku meru, i iskreno im zelim sve najgore da ih snadje!!
Već bi nastupio roler coaster da nisu banke privremeno umanjile kamate. Ovako je roler coaster samo odložen na period od godinu dana. Strpljen spašen.

Da li kupuješ nekretninu u Nišu?
 
Prethodnih godina stepljivi nisu bili spaseni rasta cena nekretnina. Naprotiv.
 
Vrh