Šta je novo?

Cene nekretnina

Ja mislim na one energoprojektove karingtonke, fasadna cigla, cg, topla voda...celo to naselje, karingtonke plus cetvorospratnice je planski gradjeno 80ih i ima i skolu i veliki drzavni vrtic. Do korone ih je bilo da biras, nisu bile nesto ni preskupe. Od korone, niti ih ima bas u ponudi, a i to sto ima, kosta.
Tu je jedini problem slanacki put i to usko grlo.
 
Ja mislim na one energoprojektove karingtonke, fasadna cigla, cg, topla voda...celo to naselje, karingtonke plus cetvorospratnice je planski gradjeno 80ih i ima i skolu i veliki drzavni vrtic. Do korone ih je bilo da biras, nisu bile nesto ni preskupe. Od korone, niti ih ima bas u ponudi, a i to sto ima, kosta.
Tu je jedini problem slanacki put i to usko grlo.

Problem je i što samo 35 vozi odatle do centra, nije baš sjajno povezan deo grada. Znam da nije to svima važno, ali 35 je jedna od jezivijih linija da se voziš svaki dan.

Slanački put jeste usko grlo, ali s druge strane proširena Višnjička, kao i Dunavska, veliki su plus ovog dela grada jer sada do centra uopšte nema zagušenja i stigne se autom jako brzo. Mnogo brže nego bilo gde sa Čukarice/Rakovice/Voždovca itd.
 
Zavisi. Nemojmo biti kao zlurade babe o zlim novotarijama.
Evo kod nas u kancelariji porucuju sve sto treba za frizider preko aplikacije, iako su relativno blizu nas i Idea i Maxi, jer preko neke cifre (slagacu mozda 2000,3000) je besplatna dostava. S obzirom da tu ima vise kesa, sto bi se neko maltretirao kada je cena ista, a dobijes i gratis dostavu.
Prošetaš malo? Nije da ni Ja ne naručujem ponekad kad dobijem neki promo kod da me izadje jeftinije ali smatrati da je ozbiljan hendikep lokacije ako ne može glovo da ti donese paštetu iz maksija jer te mrzi da kupiš sam je sve samo ne ozbiljna diskusija. Onda platiš kvadrat x puta više i ćutiš.
 
Prošetaš malo? Nije da ni Ja ne naručujem ponekad kad dobijem neki promo kod da me izadje jeftinije ali smatrati da je ozbiljan hendikep lokacije ako ne može glovo da ti donese paštetu iz maksija jer te mrzi da kupiš sam je sve samo ne ozbiljna diskusija. Onda platiš kvadrat x puta više i ćutiš.
Ma za lokaciju se slazem, nego ne treba drvlje i kamenje na stvari koje imaju smisla.
Pogotovo za starije ljude, kad je vreme lose.
Ja licno prvi hranu ne bih kupovao na taj nacin, pogotovo meso, i sveze artikle, jer hocu da vidim sta kupujem.
Ali ovo je vec off.
 
Zavisi. Nemojmo biti kao zlurade babe o zlim novotarijama.
Evo kod nas u kancelariji porucuju sve sto treba za frizider preko aplikacije, iako su relativno blizu nas i Idea i Maxi, jer preko neke cifre (slagacu mozda 2000,3000) je besplatna dostava. S obzirom da tu ima vise kesa, sto bi se neko maltretirao kada je cena ista, a dobijes i gratis dostavu.
Naravno.

Pogotovo paketi sa flaširanom vodom i kućna hemija. Parking (kad ga ima) je prilično udaljen od zgrade i što bi se cimali da vučemo sve to? Čekanje redova i gubljenje vremena da i ne pominjem.
 
Ceo grad je zaštićen kao istorijsko kulturna celina, jedino se možda bude gradilo van gradske zone u budućnosti…

Ima nekakvih stanova za prodaju u Sremskim Karlovcima, ali je to krš krševa. Verujem da su u pitanju neke kuće u okviru kojih prodaju stanove. Nisam sigurna da li uopšte u tom gradiću postoje ozbiljne zgrade sa stanovima.
 
Na oglasima se može naći veliki broj završenih stanova u novogradnji koji su pušteni u prodaju u NS.
 
Poslednja izmena:
Prošetaš malo? Nije da ni Ja ne naručujem ponekad kad dobijem neki promo kod da me izadje jeftinije ali smatrati da je ozbiljan hendikep lokacije ako ne može glovo da ti donese paštetu iz maksija jer te mrzi da kupiš sam je sve samo ne ozbiljna diskusija. Onda platiš kvadrat x puta više i ćutiš.
Ako je to jedini razlog kupovine stana u Bgu/Novom Sadu spram manjeg mesta, za razliku u ceni mozes da unajmis 5 potrcka da ti idu u lokalnu prodavnicu 10 puta mesecno 😃
 
Kada gledam šta se sve nudi na oglasima... mislim da se prodavci generalno izuzetno bezobrazno postavljaju. I očigledno jedino rešenje je u startu dati ponudu koja je 50% od njihove procene.

Morao sam da podelim ovaj oglas za ovu neku rupu/straćaru/podrum, ne znam kako da nazovem ovo što se prodaje. Pitam se kako nije sramota ni prodavca, a ni agenta da tako nešto objavi. A pitam se da li postoji i neki kupac za ovako nešto. Cena 5208 evra po metru kvadratnom po unjiženoj kvadraturi (odnosno 3500 evra po merenoj, iliti divljoj).

 
Kada gledam šta se sve nudi na oglasima... mislim da se prodavci generalno izuzetno bezobrazno postavljaju. I očigledno jedino rešenje je u startu dati ponudu koja je 50% od njihove procene.

Morao sam da podelim ovaj oglas za ovu neku rupu/straćaru/podrum, ne znam kako da nazovem ovo što se prodaje. Pitam se kako nije sramota ni prodavca, a ni agenta da tako nešto objavi. A pitam se da li postoji i neki kupac za ovako nešto. Cena 5208 evra po metru kvadratnom po unjiženoj kvadraturi (odnosno 3500 evra po merenoj, iliti divljoj).

A da ga zovemo svi i da nudimo 2500 EUR ? Svaki dan po dvoje :)
 
Kada gledam šta se sve nudi na oglasima... mislim da se prodavci generalno izuzetno bezobrazno postavljaju. I očigledno jedino rešenje je u startu dati ponudu koja je 50% od njihove procene.

Morao sam da podelim ovaj oglas za ovu neku rupu/straćaru/podrum, ne znam kako da nazovem ovo što se prodaje. Pitam se kako nije sramota ni prodavca, a ni agenta da tako nešto objavi. A pitam se da li postoji i neki kupac za ovako nešto. Cena 5208 evra po metru kvadratnom po unjiženoj kvadraturi (odnosno 3500 evra po merenoj, iliti divljoj).

Viđala sam ovakvih šklopocija u užem centru koliko hoćeš. Nemoj da se iznenadiš ako neko kupi tu kantu za stotinak k , renovira, napuca dobro i kasnije izdaje na dan. Užasno teško je naći dobru garsonjeru u užem centru. Lokacija prodaje stan, to je staro pravilo.

Brat je našao neku sasvim solidnu garsonjeru na pet minuta od tehničkih fakulteta, jako lepa i sređena zgrada. Ponudio je 7% manju cenu od oglašene (89k). Vlasnik se zahvalio i rekao da neće prodavati ispod cene, stan odlično izdaje i nije mu u interesu da spušta cenu.

Stan je bio na oglasima jedva par nedelja, za to vreme je pokupio ponude, povukao oglas sa sajta i izdao stan ponovo. Brat ga je zvao telefonom direktno, bez posredovanja agencije, s namerom da se dogovore oko cene. Kaže da stan neće prodavati do proleća, jer po zakonu nema pravo da isteruje stanara u toku zime. Lik otvoreno kaže da značajnog popuštanja cene neće biti jer mu je stan više nego isplativ.

Ovi predlozi na temi u smislu da se vlasniku stana ponudi 30% manje od oglašene cene, ne znam koliko imaju osnova. Možda ako naletite na nekoga kome je novac hitno potreban ili se seli za inostranstvo, ili je neka lokacija Bogu iza nogu, pa ko zna kada će naići sledeći kupac.

Bilo je komentara na temi da su bratovljeva deca razmažena, a brat juri statusne simbole, što uopšte nije tačno. On gleda lokacije blizu fakulteta jer deca imaju ishranu u menzi praktično besplatno (sva tri obroka, od toga dva kuvana koštaju manje nego jedna kafa u kafiću). Da ih preseli na periferiju verovatno bi jeli fast food, jer niti znaju da kuvaju, niti imaju vremena.

Ta tri sata koja bi inače proveli u prevozu budu iskorišćena za učenje, što je velika prednost. Školska godina na fakultetu traje nekih sedam meseci, u ostalom periodu se stan može izdavati na dan preko agencije.
 
Viđala sam ovakvih šklopocija u užem centru koliko hoćeš. Nemoj da se iznenadiš ako neko kupi tu kantu za stotinak k , renovira, napuca dobro i kasnije izdaje na dan. Užasno teško je naći dobru garsonjeru u užem centru. Lokacija prodaje stan, to je staro pravilo.

Brat je našao neku sasvim solidnu garsonjeru na pet minuta od tehničkih fakulteta, jako lepa i sređena zgrada. Ponudio je 7% manju cenu od oglašene (89k). Vlasnik se zahvalio i rekao da neće prodavati ispod cene, stan odlično izdaje i nije mu u interesu da spušta cenu.

Stan je bio na oglasima jedva par nedelja, za to vreme je pokupio ponude, povukao oglas sa sajta i izdao stan ponovo. Brat ga je zvao telefonom direktno, bez posredovanja agencije, s namerom da se dogovore oko cene. Kaže da stan neće prodavati do proleća, jer po zakonu nema pravo da isteruje stanara u toku zime. Lik otvoreno kaže da značajnog popuštanja cene neće biti jer mu je stan više nego isplativ.

Ovi predlozi na temi u smislu da se vlasniku stana ponudi 30% manje od oglašene cene, ne znam koliko imaju osnova. Možda ako naletite na nekoga kome je novac hitno potreban ili se seli za inostranstvo, ili je neka lokacija Bogu iza nogu, pa ko zna kada će naići sledeći kupac.

Bilo je komentara na temi da su bratovljeva deca razmažena, a brat juri statusne simbole, što uopšte nije tačno. On gleda lokacije blizu fakulteta jer deca imaju ishranu u menzi praktično besplatno (sva tri obroka, od toga dva kuvana koštaju manje nego jedna kafa u kafiću). Da ih preseli na periferiju verovatno bi jeli fast food, jer niti znaju da kuvaju, niti imaju vremena.

Ta tri sata koja bi inače proveli u prevozu budu iskorišćena za učenje, što je velika prednost. Školska godina na fakultetu traje nekih sedam meseci, u ostalom periodu se stan može izdavati na dan preko agencije.
Ovo za ishranu u menzi čujem prvi put u životu. Ajde za decu koja žive u studentskom domu, gde je više njih u istoj prostoriji i nema uslova za pripremu hrane pa moraju da se hrane u menzi jer nemaju drugog izbora. Ali deca dobrostojećeg advokata sa juga Srbije koja žive u sopstvenom stanu zaista nemaju opravdanje da se ne hrane zdravo. Pri tome su, pretpostavljam, navikli na malo kvalitetniju ishranu od onoga što se servira po studetskim menzama. A ako im je ipak milije bajato testo i pizza od kartona, imaju Skoz dobru pekaru i Poncho odmah tu pored tehničkih fakulteta.

Što se vremena provedenog u prevozu tiče, nemoj da te klinci gasiraju, Beovozom se do Vukovog spomenika iz najudaljenije periferije stiže za malo više od pola sata.
 
Ovo za ishranu u menzi čujem prvi put u životu. Ajde za decu koja žive u studentskom domu, gde je više njih u istoj prostoriji i nema uslova za pripremu hrane pa moraju da se hrane u menzi jer nemaju drugog izbora. Ali deca dobrostojećeg advokata sa juga Srbije koja žive u sopstvenom stanu zaista nemaju opravdanje da se ne hrane zdravo. Pri tome su, pretpostavljam, navikli na malo kvalitetniju ishranu od onoga što se servira po studetskim menzama. A ako im je ipak milije bajato testo i pizza od kartona, imaju Skoz dobru pekaru i Poncho odmah tu pored tehničkih fakulteta.

Što se vremena provedenog u prevozu tiče, nemoj da te klinci gasiraju, Beovozom se do Vukovog spomenika iz najudaljenije periferije stiže za malo više od pola sata.
Brat nije vaspitavao decu da budu razmaženi paraziti. Njima je ishrana u menzi sasvim Ok, posebno ih raduje to što ne moraju da kuvaju, što niti vole, niti imaju vremena. Spremanje ručka podrazumeva prvo nabavku hrane, čekanje redova, zatim seckanje povrća, pripremanje jela, pranje sudova... zašto bi neko gubio vreme na sve to kad u studentskoj menzi ima sasvim lep izbor? Bude po četiri - pet ponuđenih jela, uvek ima nešto posno, što njima baš znači. Nešto od toga što je ponuđeno bude sasvim Ok. Ni kod kuće nisu odrasli na kavijaru, jedu sasvim normalnu hranu, kao i većina dece. Hrana u restoranima srednjeg ranga nije ništa bolja, to potpisujem.

Tu u centru grada idu na neke treninge i kurs nemačkog jezika. Sve im je na maksimum 10 minuta od kuće.

Jedan od najvećih strahova roditelja u Srbiji je da li su deca jela kuvano i da ne jedu neko đubre is fast food-a. Ovako im je mirna glava i ne razmišljaju ni o čemu. Donesu im voće sa sela, članovi familije pošalju po neku pitu ili kolače za užinu i to je to.

Ne mislim da brat greši jer traži za kupovinu garsonjeru baš u užem centru. Lako se izda na dan, lako se proda. Do dolaska Rusa periferija Beograda je praktično bila mrtva, slabo ko je imao želju tamo da stanuje ili da kupi stan. Tek sa dolaskom Rusa, stanodavci su masovno davali otkaze dugogodišnjim stanarima u centru grada, pa su se oni iz centra selili na periferiju. Tako je zaživela periferija, a pitanje je do kad će to biti tako. Da kupuje stan u Krnjači ili u Malom Mokrom Lugu, a da mu se deca hrane po pekarama, pa nije lud da radi tako nešto.
 







Sve ovo utice na cene nekretnina i na stabilnost koju imamo. Zaista ne vidim kako cene mogu na dole osim spekulacijama gde pojedinci pokusavaju da izazovu paniku i da prevare nekoga na brzinu da mu uzmu stan povoljno!
 
Brat nije vaspitavao decu da budu razmaženi paraziti.

Ako si vec komentarisala drustveni/privredni doprinos mislilice kao upitan jer radi HR posao, onda bismo mogli da prokomentarisemo i advokatsku decu koja mora da zive u iskljucivo u centru BG.

To ucenje nemackog mi bas deluje da su u pitanju paraziti koji ce da iskoriste Srbiju da ih besplatno iskoluje i ishrani u menzi pa da zapale.

Eventualno ce sutra iz Nemacke da kupuju stanove, gde drugde nego po centru BG, i tako nekoj novoj glovo zavisnici da onemogucavaju da kupi stan konstantnim dizanjem cene.

A mozda i gresim, mozda su im dedovi preneli ljubav prema Nemcima pa zato sada uce taj jezik...
 
Šta mislite koliko su para napravili Srbi na kriptu?
Pare se ne mogu napraviti na kriptu, jer ne postoji carobni stapic koji pravi novac.Tj iz kripta moze izaći samo onaj novac koji uđe u njega.
Dakle u proseku su svi na nuli (minus provizije), a u stvarnosti par njih je zaradilo i mnogo više je izgubilo novac.
 







Sve ovo utice na cene nekretnina i na stabilnost koju imamo. Zaista ne vidim kako cene mogu na dole osim spekulacijama gde pojedinci pokusavaju da izazovu paniku i da prevare nekoga na brzinu da mu uzmu stan povoljno!
Upravo tako, logično je očekivati dalji rast cena, bar u meri da isprati prosečnu zaradu. U skladu sa predsednikovim obećanjem, trebalo bi da cene nekretnina porastu za 85-95%. Ostaje jedino pitanje da li će polaznu osnovicu činiti 350-500 eur (cena m2 iz nekog od ranijih predizbornih obećanja), ili pak 4000-6000 eur, koliko iznosi m2 u najlepšoj promenadi sveta oslobođenoj od pacova i zmija.
 
Evo, i u Grčkoj je krenula korekcija cena - kupoprodaje se obavljaju po cenama koje su 15 - 25% niže u odnosu na oglašene. Odnosi se na starogradnju.

Property market professionals report a gap ranging around 15% to 25% on average between the asking prices and the prices at which the sales are finally made, which means there is plenty of room for prospective buyers to bargain.


As they explain, this significant distance arises mainly due to excessive expectations that many sellers have, especially in the cases of older apartments, which also require the corresponding work in order to be modernized.

“Indeed, we find that on average there is a discrepancy of 15%-20%, between the price that one will see in the ad and the one at which the transaction will finally be completed,” Lefteris Potamianos, president of the Association of Realtors of Athens-Attica, tells Kathimerini. This mainly concerns older properties, since the prices of new constructions completed during this period are clearly more difficult to reduce, being less flexible due to construction costs and contractor profit.

The problem arises when the asking prices of old apartments – e.g. 30-40 years old – is very close to the prices of a newly built property in the same area,” notes Panos Haralambopoulos, head of the real estate valuation company Solum and member of the RICS Greece Advisory Board. According to him, in these cases, which are the general rule in today’s market, in order to complete a sale, significant concessions must be made by the owner.


Recently, an old apartment in Kolonaki was sold for 900,000 euros, when the original asking price was €1.2 million – i.e. 25% higher. That apartment also needed significant renovation, so in order to sell, the price had to be significantly reduced, as the seller had effectively included the cost of the renovation in the asking price, even though the relevant work had not been done.

Accordingly, in the cases of many advertisements for the sale of apartments in Athens’ northern or southern suburbs, one observes exaggerated demands, as the money requested does not correspond to the assets’ real value. For example, for a 105-square-meter, 35-year-old, first-floor apartment in Maroussi the owner asks for €350,000 and although it is advertised as renovated, as can be seen from photos, it has only been painted.
 
To ucenje nemackog mi bas deluje da su u pitanju paraziti koji ce da iskoriste Srbiju da ih besplatno iskoluje i ishrani u menzi pa da zapale.
Ne postoji besplatno skolovanje, svi mi to placamo od poreza. A to sto neko placa manje u odnosu na svoju zaradu a neko vise a neko uopste i ne placa, to je druga prica.
 
Vrh