Šta je novo?

Cene nekretnina

Iskreno i meni taj tekst deluje naručeno, to su isti likovi iz Art agencije koji su odgovarali narod od kupovine stana u Trstu (jer nemaju nikakve zarade od toga logično)
da bi sad plasirali kako "eto Rusi daju 3K za Banjicu, pa Mirijevo, Jerković i Rakovicu pošto domaći, jelte nisu zainteresovani".
 
Iskreno i meni taj tekst deluje naručeno, to su isti likovi iz Art agencije koji su odgovarali narod od kupovine stana u Trstu (jer nemaju nikakve zarade od toga logično)
da bi sad plasirali kako "eto Rusi daju 3K za Banjicu, pa Mirijevo, Jerković i Rakovicu pošto domaći, jelte nisu zainteresovani".
Jesi proverio na cenenekretnina ima li tog ugovora od 3k na banjici, ili po osecaju pises?
 
Rusi obozavaju da kupuju nekretnine u vreme kad su cene i kamate na vrhuncu :) Reaguju na trziste ko Internet Explorer :) /s
Ako uzimaju za kes koji su dobili prodajom imovine u Rusiji, kamate ih ne zanimaju (pitanje je da li uopste zapravo mogu da dobiju kredit ovde). Da li su cene na vrhuncu je upitno, a i da jesu, njima manje znaci jer ne pamte ta jeftina vremena ovde.
 
https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2023&mm=07&nav_id=2372587 Da skratim priču: Srbija prva u Eu uvodi autonomna vozila+do kraja 2030 zabranjena upotreba auta starijih od 10 godina= parking mesta kolko hoćeš, a tako i jeftinih garaža. Skupi stanovi+agenda=stanovi za džabe. Stanovi sada preskupi, to neće biti nikad. Hoće jer je cilj ulupati pare u nekretnine, a potom ih obezvrediti.
Cilj Vladarima NIKADA neće biti jeftini stanovi i kuće. Jer čovek koji je vlasnik kuće može da živi sada u Srbiji (minimalan znači) s 350-400 e sa porodicom. Znači 100-120 e režije ostalo Basic hrana (tipa pasulj svaki drugi dan) . I tog čoveka teško možeš ucenjivali i držati ga na kratkom lancu kao nekog ko je dužan 800 e za hipoteku ili 600 e za Rent plus sve ostalo.
A što se vozila tiče - sve te firme koje tvrde da nemaju profit na malim autima mogu vam garantovati da su na putu propadanja i da će ih zameniti Kinezi i Indijci.
Mogu vam dati primer Philipsa. Rekli su prvo ne isplati nam se proizvoditi televizore i možete i pegle itd jer je mala marza. Prodali taj deo Kinezima i pazi čuda - Kinezima se 10 godina već isplati prodavati sve to, razvijati nove uređaje i još plaćati royalties Philipsu zbog imena!! A Philips iz reorganizacije i reorganizaciju (čitaj samo dele otkaze svake 2 godine na hiljade).
Mali auto tipa Fabia sa svim državnim zahvatanjima ne bi smeo da košta više od 5k po sadašnjim cenama jer sve je automatizovano. to što fabrike traže nenormalne profite je drugo. Da puste Tata auto i ostale da vidiš cene na dole kako mogu...
 
Ako uzimaju za kes koji su dobili prodajom imovine u Rusiji, kamate ih ne zanimaju (pitanje je da li uopste zapravo mogu da dobiju kredit ovde). Da li su cene na vrhuncu je upitno, a i da jesu, njima manje znaci jer ne pamte ta jeftina vremena ovde.
Kredit mogu da dobiju Rusi isto kao i naši državljani ako su zaposleni na neodređeno u nekoj kompaniji. Naravno ne mislim da sam otvori neku firmu pa kao evo ti odmah kredit od 150k. Ali ako radi za neku kompaniju koja već posluje godinama dobija kredit bez problema ako su prihodi stabilni.
 
Dvadeset godina jedna Beograđanka živela je u centru. Svakodnevne gužve, nedostatak parkinga, buka, malo zelenila i odlučila je da se preseli. Izabrala je Mirijevo."

Veći stan, više mira, više zelenila. Moj stan je tako, baš sam ga zato i birala, ima pogled na šumu, nema buke, nema ni ulice sa automobilima. Mirijevo je kao gradić pored Beograda, tako mi to izgleda", kaže ona za RTS.


Bolje Mirijevo no centar 👍
 
Dobri moj Savo... Stalno mu se nesto prividja... Umislio da ce da padnu cene stanova i prodao svoj, kad ono umesto pada strahovit rast cena. Posle umislio rast cena kuca na selu i sve pare ulupao u to, kad ono strahovit pad cena vikendica posle korona pika. Sad mu se prividja sekta 2030 i ko zna sta ce sada da uradi :(
Ulece sava u stan 1/1. Svi ovi sto su agresivni oko pada potajno zele da ga kupe sa nekim masnim
popustom :)
 
Nema. Jedan deo Banjice pripada Voždovcu, drugi Savskom vencu. Ima dva u Vojv Stepe u novogradnji u Square koja odgovaraju ceni, ali to nije Banjica. Na Savskom vencu ima u BnV.
Nadji ga ti.

Ne brini, neće ti odgovoriti. AI algoritam nije uzeo u obzir da će neko stvarno proveriti informacije koje se plasiraju.

Eto njega opet sa pošalicama uskoro, a ovo će elegantno da zaboravi.
 
Ne brini, neće ti odgovoriti. AI algoritam nije uzeo u obzir da će neko stvarno proveriti informacije koje se plasiraju.

Eto njega opet sa pošalicama uskoro, a ovo će elegantno da zaboravi.
Ima jedan stan 27.6. kupljen za 2.716 bas na Banjici. Ima i jedan Paunov Breg, i nekoliko oko Trosarine koji bi se uklopili sa cenom ali tu vec nije Banjica.
 
I? Šta nam to govori?
To nam govori da je to samo fol da je neko dao toliki novac za stan..prije bi rekao da je to namesteno kako bi se ,,prosek cene stanova" ikako zadrzao jer da imam toliko novca prije bi sam podigao zgradu odmah pored..logicno,stavi prst na celo.
 
Tako je, sto kupiti luksuznu stancinu na nbg kad mozes odma pored…. u Novoj Pazovi mozda vec… da dignes zgradu. Stavi prst na celo, pojesce te sistem naivcino!
 
Tako je, sto kupiti luksuznu stancinu na nbg kad mozes odma pored…. u Novoj Pazovi mozda vec… da dignes zgradu. Stavi prst na celo, pojesce te sistem naivcj
I sam znas da ce cene stanova uskoro drasticno pasti..dzaba se nerviras.. 😉 🙂 da sam na tvom mestu vise bi se zabrinuo sto ce te i vi uskoro pasti sa vlasti.🙂
 
I sam znas da ce cene stanova uskoro drasticno pasti..dzaba se nerviras.. 😉 🙂 da sam na tvom mestu vise bi se zabrinuo sto ce te i vi uskoro pasti sa vlasti.🙂
Ja ne znam da ce cene pasti. Kako to moze sa sigurnoscu da zna?

Sto se tice pada vlasti ja iskreno ne vidim da se bilo sta turbulentno desava. Cak je i ovo oko Kosovo malo iskuliralo.
 
Ja ne znam da ce cene pasti. Kako to moze sa sigurnoscu da zna?

Sto se tice pada vlasti ja iskreno ne vidim da se bilo sta turbulentno desava. Cak je i ovo oko Kosovo malo iskuliralo.
Kako mozes sa sigurnoscu da znas..
Dovoljno je da i malo imas pojma o matematici,ekonomiji..paa i desavanju o proslosti da ne kazem istoriji..paa desavanja u svetu i kada to se sagledas saberes i oduzmes znas kuda sve ovo vodi..aa vidim pametan si covek..
A sto kazes sa druge strane moze svasta da se dogodi da preko noci postanemo svetska ekonomska sila jaca i od amerike.
Pa sada ti sam razmisli koja ti je prica logicnija i moguca aa ,,napominjem" vidim pametan si covek
 
Dovoljno je da i malo imas pojma o matematici,ekonomiji..paa i desavanju o
Covek je milioner, a ti mu kazes da se malo poduci o ekonomiji.😀😀
Kako ti tako pun znanja nisi milioner, a znam da bi voleo. Zasto ljudi poput tebe uvek onima uspesnijima govore da su glupi i ne razumeju nista. Navodno vi sve znate i vidite, vase vreme tek dolazi, ali izgleda nikada ne dodje.

Mozda je vreme da promenis misljenje jer te to koje imas ocigledno jos nigde nije odvelo. Dzabe je sve to sto ti vidis i razumes, to je jedan deo stvarnosti, ali taj deo te ne dovodi do uspeha. Dok ne zasuces rukave, dzaba je to filozofiranje i politiziranje.
 
Covek je milioner, a ti mu kazes da se malo poduci o ekonomiji.😀😀
Kako ti tako pun znanja nisi milioner, a znam da bi voleo. Zasto ljudi poput tebe uvek onima uspesnijima govore da su glupi i ne razumeju nista. Navodno vi sve znate i vidite, vase vreme tek dolazi, ali izgleda nikada ne dodje.

Mozda je vreme da promenis misljenje jer te to koje imas ocigledno jos nigde nije odvelo. Dzabe je sve to sto ti vidis i razumes, to je jedan deo stvarnosti, ali taj deo te ne dovodi do uspeha. Dok ne zasuces rukave, dzaba je to filozofiranje i politiziranje.
Ja sam onaj koji je bas zasukao rukave i posteno radim i zaradjujem svoj dinar i nisam trenutno u mogucnosti da kupim stan po ovim cenama..zar u normalnoj drzavi to nije normalno da od rada ne mozes kupiti stan postenim radom..ajd mi to objasni i da li je to normano.. shvati sustinu price..i kako neko ko je mlad da se skuci pod ovakvim cenama i ratama kredita i plus stvarati porodicu..jel to normalno..pa se zale sto nam je natalitet mali..
 
Forumas otkriva pojam inflacije (FOTO/VIDEO)
nije samo inflacija :)

Ja sam onaj koji je bas zasukao rukave i posteno radim i zaradjujem svoj dinar i nisam trenutno u mogucnosti da kupim stan po ovim cenama..zar u normalnoj drzavi to nije normalno da od rada ne mozes kupiti stan postenim radom..ajd mi to objasni i da li je to normano.. shvati sustinu price..i kako neko ko je mlad da se skuci pod ovakvim cenama i ratama kredita i plus stvarati porodicu..jel to normalno..pa se zale sto nam je natalitet mali..
normalno je, trenutno zivimo u ekonomskom ciklusu gde je housing jako tesko kupiti, u problemu su mnogo jace ekonomije nego mi. Samo sto smo mi jbg navikli da nam 80% stanova daje drzava na lepe oci, nema toga vise bato. Inace je trend da je natalitet negativan u evropi
 
U redu..etooo..neka odu cene kvadrata i na 20 000k i na 50 000 k..super..jasno je da ova vlast i direktno i indirektno utice na to kao i ovde par botova..kao da se do sada nisu ovajdili po ovim cenama.
Mladi ne mogu da se skuce i planirati porodicu a kad nas bude bilo toliko da stanemo ispod jedne kruske shvaticemo sta smo uradili i gde smo gresili..treba malo biti i covek a ne samo ide gore,ide gore..
 
Vrh