Šta je novo?

Cene nekretnina

U redu..etooo..neka odu cene kvadrata i na 20 000k i na 50 000 k..super..jasno je da ova vlast i direktno i indirektno utice na to kao i ovde par botova..kao da se do sada nisu ovajdili po ovim cenama.
Mladi ne mogu da se skuce i planirati porodicu a kad nas bude bilo toliko da stanemo ispod jedne kruske shvaticemo sta smo uradili i gde smo gresili..treba malo biti i covek a ne samo ide gore,ide gore..
je l razumes da se to ne desava samo u srbiji vec u svetu, bukvalno je postao mim kako se zoomeri sprdaju da su boomeri kupovali kuce za $2 a danas su $2m? naravno krece polako da pada. Inace srbija nije samo beograd, imas u krugu od 100km i 1h voznje dosta tj puno jeftinijih novogradnji i nekretnina za "smesne" pare u poredjenju sa beogradom. Nije niko tebi kriv sto ne mozes da kupis nekretninu, prosto ne zaradjujes dovoljno po danasnjim standardima. I ja sam bio u takvoj situaciji kada sam bio mladji a cene drasticno manje.
 
Ja sam onaj koji je bas zasukao rukave i posteno radim i zaradjujem svoj dinar i nisam trenutno u mogucnosti da kupim stan po ovim cenama..zar u normalnoj drzavi to nije normalno da od rada ne mozes kupiti stan postenim radom..ajd mi to objasni i da li je to normano.. shvati sustinu price..i kako neko ko je mlad da se skuci pod ovakvim cenama i ratama kredita i plus stvarati porodicu..jel to normalno..pa se zale sto nam je natalitet mali..

Ne znam, nista na ovom svetu nije zagarantovano niti svakome moze da se ostvari sve sto zeli.
Oduvek je bilo tesko skuciti se, pogotovo od kada je prestala da postoji generacijska zajednica i svaka generacija ne moze ili ne zeli da zivi sa roditeljima, kao sto je to bilo na selu.
Nekada je po 4 generacije zivelo u domacinstvu, danas je individualizam i to nije vise moguce, otuda i problem sa skucavanjem.
Ti i ako si podstanar, to je i dalje plus u odnosu na one koji su ziveli sa strinom i tetkama u stsn u 50m2. Jer pre 30 godina nisi mogao ni da iznajmis nesto.

Moji roditelji su 70ih bili 15 godina podstanari u stanu bez vode i kanalizacije, kao i mnogo drugih ljudi, i sta sad? I oni su verovatno hteli da zive u Bg pa ih niko nije pitao zasto zive u nekoj supi u Rumi. Nista ti nije obecano niti zagarantovano u ovom kosmosu.

Uvek imas i jeftinija mesta za skucavanje, ne mora to biti krug dvojke. Danas brze do posla dodjes iz Pazove nego sa Zvezdare. Simanovci na 10 minuta, a cene smesne spram Bg.
Imas ljude koji svaki dan iz Rume idu na posao u Bg i vracaju se, to je sto je, nisi privilegovaniji, niti ti neko nesto duguje. Sam kalkulises izmedju zelja i mogucnosti, a mogucnosti imas, e sad sto ti nisu po zelji, pa nece niko plakati zbog toga.
 
Poslednja izmena:
Covek je milioner, a ti mu kazes da se malo poduci o ekonomiji.😀😀
Kako ti tako pun znanja nisi milioner, a znam da bi voleo. Zasto ljudi poput tebe uvek onima uspesnijima govore da su glupi i ne razumeju nista. Navodno vi sve znate i vidite, vase vreme tek dolazi, ali izgleda nikada ne dodje.

Mozda je vreme da promenis misljenje jer te to koje imas ocigledno jos nigde nije odvelo. Dzabe je sve to sto ti vidis i razumes, to je jedan deo stvarnosti, ali taj deo te ne dovodi do uspeha. Dok ne zasuces rukave, dzaba je to filozofiranje i politiziranje.
Kako ti znaš da je Vradovic milioner?
 
Aha, znači ne znaš
Ono sto bih sigurno mogao da znam, i kada bih ja za sebe napisao da sam ja milioner (a necu da se izjasnjamam o tome), da li bi poverovao? Pa ne bi, tako da nije ni cudo sto ne verujes da je neko drugi milioner.
Sto nije ni toliko bitno.
Dovoljno je da imas dva jaca stana i nesto kesa u banci i milioner si, a znamo da ima dosta ljudi sa vise stanova, i na ovoj temi.
 
Srbija je treća u Evropi po inflaciji hrane… Ubedljivo smo na vrhu sa Turcima i Madjarima…
U Junu. Zato sto je kriva inflacije kasnije dozivela peak kod nas. U dobrom delu Evrope, inflacija je pocela ranije i vrhunac je vec prosao. Pre pola godine-godinu, bili smo negde na sredini. Ali naravno za to je potrebno malo vise istrazivanja od pogleda u jednu sliku koja kruzi drustvenim mrezama.
 
Ono sto bih sigurno mogao da znam, i kada bih ja za sebe napisao da sam ja milioner (a necu da se izjasnjamam o tome), da li bi poverovao? Pa ne bi, tako da nije ni cudo sto ne verujes da je neko drugi milioner.
Sto nije ni toliko bitno.
Dovoljno je da imas dva jaca stana i nesto kesa u banci i milioner si, a znamo da ima dosta ljudi sa vise stanova, i na ovoj temi.
Imovina mojih roditelja + firma + keš u banci prelazi milion €, ali nikad nećeš čuti od mojih roditelja da je “BEOGRAD SVETSKA METROPOLA I DA SU OVE CENE REALNE”, proputovali su pola sveta, imaju prijetelje i u Milanu (Italijane) i u Moskvi. Tržišne cene su takve kakve su, činjenicna cena je u oglasima, ali ne možeš ih ubediti da 200k € ulože u ruiniran stan na Nbg, kao sto ih ne mozes ubediti da cene nekretnina u Tirani vrede vise od onih u NS.

Zato trenutno gledaju stanove u Budimpesti, Zagrebu, Italiji, Spaniji, ali i ETF fodove, investiono zlato itd.
 
Poslednja izmena:
Covek je milioner, a ti mu kazes da se malo poduci o ekonomiji.
Kako ti tako pun znanja nisi milioner, a znam da bi voleo. Zasto ljudi poput tebe uvek onima uspesnijima govore da su glupi i ne razumeju nista. Navodno vi sve znate i vidite, vase vreme tek dolazi, ali izgleda nikada ne dodje...

1. Odakle tebi da je @vradovic milioner?
2. Imaš li njegovu poresku prijavu, kao dokaz da je milioner?
3. Svi mi znamo da sticanje bogatstva u srbiji nema veze sa ekonomijom i da i ako ih ima veoma su unikatni slučajevi.
4. Svi su na forumu iz nekog interesa, koji bi bio interes @vradovic na ovoj temi, a da je kao što kažeš da je milioner?
5. Da li je moguće da je @vradovic https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Интернет_трол
 
Poslednja izmena:
Imovina mojih roditelja + firma + keš u banci prelazi milion €, ali nikad nećeš čuti od mojih roditelja da je “BEOGRAD SVETSKA METROPOLA I DA SU OVE CENE REALNE”, proputovali su pola sveta, imaju prijetelje i u Milanu (Italijane) i u Moskvi. Tržišne cene su takve kakve su, činjenicna cena je u oglasima, ali ne možeš ih ubediti da 200k € ulože u ruiniran stan na Nbg, kao sto ih ne mozes ubediti da cene nekretnina u Tirani vrede vise od onih u NS.

Zato trenutno gledaju stanove u Budimpesti, Zagrebu, Italiji, Spaniji, ali i ETF fodove, investiono zlato itd.
Ne verujem ti. Ne znam tvoje roditelje.

Eto mozes da objasnis Milancetu, on se pita kako od svog rada ne moze da kupi stan, a tvoji roditelji kupuju u Milanu.
 
Lol ni ne trebaš, jer ja ne potenciram to. To vi sa onog spiska spamujete da je Vradovic milioner. On ovde torturiše prosečne ljude kako su cene normalne, i kako svi trebaju da zive na rubu egzistencije da bi placali ratu za stan u opstinama gde ni ne postoji kanalizacija + je njemu izvor Alo.rs. Zamisli da ti Alo.rs bude izvor lol
 
Lol ni ne trebaš, jer ja ne potenciram to. To vi sa onog spiska spamujete da je Vradovic milioner. On ovde torturiše prosečne ljude kako su cene normalne, i kako svi trebaju da zive na rubu egzistencije da bi placali ratu za stan u opstinama gde ni ne postoji kanalizacija + je njemu izvor Alo.rs. Zamisli da ti Alo.rs bude izvor lol
kad radis za alo, to ti je izvor..
 
1. Odakle tebi da je @vradovic milioner?
2. Imaš li njegovu poresku prijavu, kao dokaz da je milioner?
3. Svi mi znamo da sticanje bogatstva u srbiji nema veze sa ekonomijom i da i ako ih ima veoma su unikatni slučajevi.
4. Svi su na forumu iz nekog interesa, koji bi bio interes @vradovic na ovoj temi, a da je kao što kažeš da je milioner?
5. Da li je moguće da je @vradovic https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Интернет_трол
Coveka bukvalno mozes da izguglas bez mnogo mozganja. Sto se ne moze reci za vecinu ovde.

Covek kupuje, otvoreno prica gde sta kupuje i sta namerava da kupuje, zapravo jedan od transparentnijih pristupa ovde.

Mozete se neslagati sa njegovim stavovima, i ja mislim da su mu neke izjave nekad na granici trolovanja, ali koliko ljudi ovde daju za pravo da ga vredjaju i napadaju, ja bih odgovarao i trolovao 10 puta toliko.
 
Covek je milioner, a ti mu kazes da se malo poduci o ekonomiji.
Kako ti tako pun znanja nisi milioner, a znam da bi voleo. Zasto ljudi poput tebe uvek onima uspesnijima govore da su glupi i ne razumeju nista. Navodno vi sve znate i vidite, vase vreme tek dolazi, ali izgleda nikada ne dodje.

Mozda je vreme da promenis misljenje jer te to koje imas ocigledno jos nigde nije odvelo. Dzabe je sve to sto ti vidis i razumes, to je jedan deo stvarnosti, ali taj deo te ne dovodi do uspeha. Dok ne zasuces rukave, dzaba je to filozofiranje i politiziranje.

Kako misliš nije ga nigde odvelo.

Čovek živi u Beogradu a vradovic u nekoj raspaloj Kaloforniji gde se sve raspada.

Vradovic sanja da bude na njegovom mestu.
Za par godina, najkasnije 10, eto njega u Beogradu da živi život koji Milance već živi.

Tako da taj komentar o filozofiranju i politiziranju uputi vradovicu, da učini nešto što je 1,5 milion ljudi već uradilo (živi u Beogradu).
 
Pa sobzirom da je vrednost firme sa 200k€ u 2018. narasla na 650k€ danas, dobro oni prolaze

Jel trebaju da kupe stan u Mirijevu za 200k mozda?
Jesu preprodajom stanova u Budimpesti uvecali vrednost ili nesto drugo?

Posto je ovde vec aksiom da od postenog rada nije moguce doci do para u Srbiji, a kamoli uvecati vrednost 3x za 5 godina, jel ti to ovde hoces da kazes da su funkcioneri SNS-a?
 
Ne kapiram sto potenciras razmisljanje anonimnog lika na forumu koji tvrdi da ima stan u Kuli Beograd?
Nije anoniman (str. 604 ove teme). Preduzimač iz San Franciska.

Sa druge strane, ostali smo uglavnom anonimni (a meni je postao humoristički program pasivno praćenje ovog sve rđavijeg foruma).
 
Pa sobzirom da je vrednost firme sa 200k€ u 2018. narasla na 650k€ danas, dobro oni prolaze

Jel trebaju da kupe stan u Mirijevu za 200k mozda?
Jao kako bi neki na ovoj temi rekli, koje su to firme i na koji nacin procvetale pod ovom vlascu. Ali nije to taj rast, tvoje je posteno, to su neki drugi ljudi uz vlast firmu od 200k pretvorili u 650k.
Uzgred, cene su visoke upravo zbog tvojih roditelja. Sa obzirom da razmatraju gde u belom svetu da kupe stan, ne kupuju za zivot, nego investiciono, kao i vecina drugih koji su natrpali kes u nekretnine. Ne znam zasto se toliko iscudjavas nad cenama kada odgovor imas pred nosem.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo kako se sa malo guglanja može pronaći dosta podataka o Vladimiru Radoviću. Čak i o njegovom biznisu u Srbiji od prije više od 20 godina (internet i TV provajder), a kamo li o TeslaWatt u Americi. Neki ovdje nisu ni to u stanju, a pretenduju da im se mišljenje uvaži kada su u pitanju buduća ekonomska kretanja i tendencije kod tržišta nekretnina. Lako je vrijedjati, omalovažavati i pljuvati i pisati koješta, ali da bi neko uvažavao nečije mišljenje, potrebno je dosta više od toga.
 
Jao kako bi neki na ovoj temi rekli, koje su to firme i na koji nacin procvetale pod ovom vlascu. Ali nije to taj rast, tvoje je posteno, to su neki drugi ljudi uz vlast firmu od 200k pretvorili u 650k.
Uzgred, cene su visoke upravo zbog tvojih roditelja. Sa obzirom da razmatraju gde u belom svetu da kupe stan, ne kupuju za zivot, nego investiciono, kao i vecina drugih koji su natrpali kes u nekretnine. Ne znam zasto se toliko iscudjavas nad cenama kada odgovor imas pred nosem.
Tako je, kupuju investiciono. Ja nikad nisam rekao da su cene vestacke ili lazne, vec da trenutno nisu realne za ono sto se nudi, odnosno doslo je do prevelikog hajpa kod nas nakon korone da se novac stuce u nekretnine, a zna se ko je ucestvovao u propagandi. Kao npr. sto sam znao da su akcije Tesle u 2021. bile precenjene i nerealne… Videcemo nakon leta kakav ce biti promet…
 
Vrh