Šta je novo?

Cene nekretnina

Evo ti Slavija za 2.250 e/m2, spustis cenu 10% i eto ti 2k e/m2 :)
Jesu prizemlja, ali moj poznanik je isto kupio u prizemlju, ali je zgrada (iako starogradnja) sa renoviranom fasadom i unutrasnjoscu, a i stan je bio u velikoj meri renoviran, on je samo malo doradio neke stvari.
Ovo je sada kombinacija insajderske informacije i rekla-kazala. Jel forumsko "Ministarstvo za misli" odobrava ovakve postove?
 
Mislim da ljudi ne razumeju šta znači "insajderska" informacija. Nemam ništa od toga da mi neko kaže "sve je stalo", ili "moj rođak je kupio stan na Slaviji za 2000 eur/m2. Javi mi kontakt gde ja da kupim stan na Slaviji (čak I u ruiniranom stanju) za 2000 eur/m2 I rado ću platiti za tu uslugu. To je razlika između insajderske informacije I rekla-kazala.
Vidi, ako već nudiš da platiš uslugu, navedi koji iznos si spreman da platiš, jer ovako je samo rekla-kazala, a na kraju od love ništa.
 
Evo ti Slavija za 2.250 e/m2, spustis cenu 10% i eto ti 2k e/m2 :)
Jesu prizemlja, ali moj poznanik je isto kupio u prizemlju (visoko prizemlje, vise nego ovi stanovi ovde), ali je zgrada (iako starogradnja) sa renoviranom fasadom i unutrasnjoscu, a i stan je bio u velikoj meri renoviran (bolji od ovih u oglasima), on je samo malo doradio neke stvari.
A ne, ne možeš ovo da linkuješ ovo su stanovi bez energetskog pasoša, ovde treba da se menja sve, ko zna kakva je zgrada, a i na Slaviji je bajo moj, buka prevelika, tako da ovo nisu realne cene…

PS: Sve će više i više ovakvih povoljnijih stanova biti,
 
Aha, kad neko iznese neku informaciju koju ima, onda je tacnost te informacije upitna, a kad ti izneses, onda je to apsolutna istina :)
Ja licno verujem da su istinite obe informacije, samo kazem da ne bi trebalo da imamo dvostruke standarde: "drugi lazovi, samo ja govorim istinu" :)
Istina da je i moja informacija anegdotska, na citaocu je da proceni koliko sam verodostojan izvor.

Kada se na temi pojavi par desetina ljudi kojima se bas agenti poveravaju, i to nekako bas u velikom broju slucajeva budu ljudi koji sire neke teorije zavera o agentima i nazivaju ih svakakvim imenima, sumnjicav sam.

U ovom trenutku i ja verujem da ima agenata/gradjevinaca/investitora kojima ne cvetaju ruze. Ali iste takve ‘proverene informacije’ smo dobijali i prosle i pretprosle godine. Malo je sad ‘decak koji je vikao vuk’ situacija.
 
Poslednja izmena:
1690460252081.png


Ko ce placati te skupe kvadrate i kirije?
 
Evo ti Slavija za 2.250 e/m2, spustis cenu 10% i eto ti 2k e/m2 :)
Jesu prizemlja, ali moj poznanik je isto kupio u prizemlju (visoko prizemlje, vise nego ovi stanovi ovde), jer mu je stan prakticno trebao za firmu, a uvek moze da ga vrati u stambeni prostor, ali je zgrada (iako starogradnja) sa renoviranom fasadom i unutrasnjoscu, a i stan je bio u velikoj meri renoviran (bolji od ovih u oglasima), on je samo malo doradio neke stvari.
Što ne kupiš neki od ova dva? :)
 
Sad će ChatGPT ekipa reći kako je ovo zato što su svi našli posao prošle godine, pa je zato slaba ponuda 😂
Evo ga odgovor i na to :)
1690461327686.png


Veza je potraznja za poslom u odnosu na proslu godinu.
Elem, mislim da je svima jasno da ekonomska situacija nece ici na bolje u narednom periodu. . Bio sam na Jadranu i iako mi se cini da je guzva, neki ugostitelji mi kazu da im je manji promet tj izgleda da turisti trose manje. Npr cena porcije lignji u restoranu je pre 2 godine kostala oko 12 evra. Sada je 19 evra. Jednostavno izvori novca nisu neiscrpni. Ljudi ne mogu ili ne zele vise da placaju nenormalne cene osim ako nije kriticna kupovina u pitanju.

Jedino sto moze da odrzi cene je nova stampa novca.
Pitanje za forumase - oni sto gledaju da kupe nekretninu ali ne za zivot. Koliki procenat cine nekretnine u vasem investicionom porfoliu?
 
Što ne kupiš neki od ova dva? :)
Zato sto su skupi za ono sto nude. A i oni su bili odgovor na Analiticarevo pitanje da mu nadjem stan za 2k e / m2, makar u ruiniranom stanju. Moj poznanik je kupio stan na visokom prizemlju na toj lokaciji, ali u dosta boljem stanju. S obzirom da je stan kupio za potrebe svoje firme, njemu odgovara prizemlje, a delio je slike na drustvenim mrezama, stan je trenutno u lux stanju (nakon njegovih dodatnih ulaganja).
 
Evo ga odgovor i na to :)
Pogledajte prilog 168529

Veza je potraznja za poslom u odnosu na proslu godinu.
Elem, mislim da je svima jasno da ekonomska situacija nece ici na bolje u narednom periodu. . Bio sam na Jadranu i iako mi se cini da je guzva, neki ugostitelji mi kazu da im je manji promet tj izgleda da turisti trose manje. Npr cena porcije lignji u restoranu je pre 2 godine kostala oko 12 evra. Sada je 19 evra. Jednostavno izvori novca nisu neiscrpni. Ljudi ne mogu ili ne zele vise da placaju nenormalne cene osim ako nije kriticna kupovina u pitanju.

Jedino sto moze da odrzi cene je nova stampa novca.
Pitanje za forumase - oni sto gledaju da kupe nekretninu ali ne za zivot. Koliki procenat cine nekretnine u vasem investicionom porfoliu?
Mene je iznenadilo to da sam prekjuče na Rock radiju slušao vesti(možeš da zamisliš da Rock radio ima vesti) i da je jedna od vesti bila da je sada najzad potvrđeno da se oseća kriza zapošljavanja u IT sektoru. Ej, na Rock Radiju to javljaju. Poslednje mesto na kome bih očekivao da čujem takvu vest.
 
Zato sto su skupi za ono sto nude. A i oni su bili odgovor na Analiticarevo pitanje da mu nadjem stan za 2k e / m2, makar u ruiniranom stanju. Moj poznanik je kupio stan na visokom prizemlju na toj lokaciji, ali u dosta boljem stanju. S obzirom da je stan kupio za potrebe svoje firme, njemu odgovara prizemlje, a delio je slike na drustvenim mrezama, stan je trenutno u lux stanju (nakon njegovih dodatnih ulaganja).
Ruinirano stanje se može srediti odgovarajućim ulaganjem I izgledati bolje od novogradnje. Stan u podrumu možeš investirsti stotine hiljada evra u sređivanje I opremanje I opet ce biti podrum. Zato sam I napisao l daj bilo koji normalan stan (makar I ruiniran) za 2000 eur. Najbolje što si mogao da nađeš je podrum za 2250 eur. Dakle, opet mitovi i legende...
 
U IT-ju se definitivno oseca kriza. Bilo je dosta otakaza, verovatno ih ima i dalje ali u manjoj meri, manje je oglasa i ponuda za posao preko Linkedina, budzeti za povecanje plata su smanjeni a benefiti koji se nude u firmama su takodje sve manji, klijenti sve teze "drese kesu", frilenseri su spremniji da rade za nize satnice. Naravno, ko ima znanja i iskustva nece biti bez hleba u IT-ju, samo je situacija dosta losija nego prosle godine, vise ne padaju pare sa neba. Verujem da je slicna situacija i na trzistu nekretnina. Nece investitori i agencije ostati bez hleba (neki od njih mozda i hoce), ali ce morati da se naviknu na to da na trzistu ima dosta manje para i da se prilagode tome.
 
Poslednja izmena:
Ovaj projekat je interesantan

Porušen SC Vizura zajedno sa bazenom i sportskom halom i grade se - stanovi. Dakle, još uvek se isplati, pod uslovom da završe ovaj projekat. Dolce Vita na Tošinom Bunaru.
 
Ruinirano stanje se može srediti odgovarajućim ulaganjem I izgledati bolje od novogradnje. Stan u podrumu možeš investirsti stotine hiljada evra u sređivanje I opremanje I opet ce biti podrum. Zato sam I napisao l daj bilo koji normalan stan (makar I ruiniran) za 2000 eur. Najbolje što si mogao da nađeš je podrum za 2250 eur. Dakle, opet mitovi i legende...
Cene stanova u oglasima su previsoke. Moze se naci i to sto ti kazes, samo treba cekati pravu ponudu ili dosta spustati cenu. Dobrih stanova po dobrim cenama ima, ali ne stoje u oglasima mesecima, oni se prodaju za par dana i trebas da ih odmah ulovis ili uopste i ne zavrse na oglasima. Samo sam hteo da ti pokazem da je realno naci relativno povoljan i dobar stan na dobrim lokacijama, a i cenenekretnina.rs pokazuju veliki broj stanova koji su prodati na Vracaru za 2k e/m2, pa i manje.
Bukvalno, ako stan stoji u oglasima duze od 3-4 dana, cena mu vrlo verovatno nije realna. Prodace se, ali pitanje kada i po koliko nizoj ceni. Meni je i dan danas krivo sto mi je jedan stan promakao za par dana kad sam kupovao. Bio bih spreman da ga platim po punoj oglasenoj ceni, ali taj stan je nestao vec sledeceg dana iz oglasa (prodat je, kasnije mi je potvrdio agent koji ga je prodavao). A vecinu ostalih ne bih kupio ni za 20-30% nizu cenu od oglasene.
 
Poslednja izmena:
Evo ga odgovor i na to :)
Pogledajte prilog 168529

Veza je potraznja za poslom u odnosu na proslu godinu.
Elem, mislim da je svima jasno da ekonomska situacija nece ici na bolje u narednom periodu. . Bio sam na Jadranu i iako mi se cini da je guzva, neki ugostitelji mi kazu da im je manji promet tj izgleda da turisti trose manje. Npr cena porcije lignji u restoranu je pre 2 godine kostala oko 12 evra. Sada je 19 evra. Jednostavno izvori novca nisu neiscrpni. Ljudi ne mogu ili ne zele vise da placaju nenormalne cene osim ako nije kriticna kupovina u pitanju.

Jedino sto moze da odrzi cene je nova stampa novca.
Pitanje za forumase - oni sto gledaju da kupe nekretninu ali ne za zivot. Koliki procenat cine nekretnine u vasem investicionom porfoliu?
Ako si bio na hrvatskom primorju, onda imaš lepu temu o tome na r/croatia a ako si bio na crnogorskom, onda je to istina. Drugar moj je jedan od menadzera hotela dole, kažu da generalno ljudi mnogo manje troše.
 
Ovaj projekat je interesantan

Porušen SC Vizura zajedno sa bazenom i sportskom halom i grade se - stanovi. Dakle, još uvek se isplati, pod uslovom da završe ovaj projekat. Dolce Vita na Tošinom Bunaru.
Ovo deluje kao bas dobra prica
 
Prošle nedelje samo 201 novi ugovor u BG. Ove nedelje predviđam još manji broj.

Nisu se džabe uskomešale agencije. One znaju par meseci unapred kako će se kretati tržište. Pre nego što mi vidimo na wolfovom sajtu.
 
Vrh