Šta je novo?

Cene nekretnina

Ja hoću da cene padnu, voleo bih da kupim nekretninu, ali ne po cenu ekonomske kataklizme koja će većini da donese propast. I ne po cenu neke državne intervencije koja će da odredi cene nekretnina.
...
I svakako nije realno da cene idu dole 70% kao što neki priželjkuju.
...
Slazem se generalno sa svim sto si napisao, niko ne zeli ekonomsku kataklizmu, ali ne zeli ni ovakve cene. Trziste jednostavno putem pada traznje reaguje na cene koje su preterano visoke i salje poruku da bi cene trebalo da budu nize da bi se promet odrzao relativno stabilnim. Voleo bih i ja da padnu cene 70%, ali znam da to nije realno, realno je da imamo situaciju slicnu situaciji od pre 10-15 godina i da cene padnu nekih 30-ak%, tu bi i vuk bio sit i ovce na broju, to bi i dalje bio daleko visi nivo cena u odnosu na nivo pre korone, a i kupcima bi to bila koliko-toliko prihvatljivija cena (iako bi i dalje bila previsoka). Drugim recima, 30% koje ja pominjem nije samo neka moja zelja (moja zelja je da pad bude mnogo veci, ali sam sam svestan da to nikako nije realno), nego neka procena kolika korekcija cene bi bila potrebna da bi se balon barem malo izduvao i situacija postala koliko-toliko prihvatljivija.
 
@Boža M

Ekonomski razumnije države (Belorusija, Holandija) ulažu u infrastrukturu po studijama opravdanosti, a ne po "babi se snilo". U Beogradu postoji velika potražnja za gradnjom, i tu nije teško doći do isplativog kapitalnog projekta sa paralenom gradnjom infrastruktura-komercijalna visokogradnja. I sada se ogromne pare daju na "naknadu za uređenje građevinskog zemljišta", a od uređenja jako malo! Pre 10 godina to je bilo oko 300-400 evra po kvadratu, a kako se u Beogradu gradi +/-1.000.000 godišnje, odavno postoje ogromni fondovi iz kojih bi se očekivala gradnja sve infrastrukture (bulevari, biciklističke staze, domovi zdravlja, škole, vrtići, parkovi, mostovi, infrastruktura javnog prevoza, kanalizacija, trafostanice...). Da je stavarno ulagano po 300-400 miliona godišnje u sve ovo, za 20 godina bi imali mnogo bolji i efikasniji grad, sa mnogo boljim odnosom cena/kvalitet/dostupnost.

I sadašnja vlast je rešila da gasi požar benzinom, odnosno od lošega napravila još gore. Povećavaju ulaganja u puko održavanje GSP, umesto da ga naprave efikasnim. Daju besplatne vrtiće i udžbenike, umesto da ulože u nešto što ima širi ekonomski efekat. Daću primer. Ako se krećeš 10km brzinom 10km/h, a sledećih 10km srednjom brzinom 30km/h, koja je srednja brzina? Većina koja ne razmišlja će reći 20km/h, a odgovor je 15km/h. Ako takvom putniku omogućiš na sporijoj deonici 20km/h, dobija se srednja brzina 24km/h, a tom putniku si svaki dan spasao pola sata + pola sata života. To utiče na opštu ekonomiju, a što se takođe može dokazivati studijama opravdanosti. Investicija koja diže brzinu sa 10km/h na 20km/h nije metro, nego efikasan bulevarski autobus, trolejbus ili tramvaj sa žutom trakom i dobrim signalnim planom. Međutim, takav projekat zahteva nešto što je jeftinije od metroa, čime se za razliku od metroa rešava sistem problema, ali je daleko složenije od metroa. A to je eksproprijacija.
 
Takođe, ne želim sebe da lažem. Podizanje kamatnih stopa vrši pritisak na cene nekretnina, ali je pitanje koliko je to povećanje kamatnih stopa dugovečno? Ako bude trajalo nekoliko godina, da, onda će cene ići dole van svake sumnje. Međutim, šta ako na jesen počnu da spuštaju i štampaju pare ponovo?

Trenutno stanje u evrozoni je da je ono što oni zovu "core inflation" i dalje na dosta visokom nivou (11-12%), tako da je realno da će kamatne stope ostati visoke još bar godinu dana.

Pitanje je koliko će to uticati na cene stanova u BG - zavisi od solventnosti investitora i koliko im se žuri da prodaju, ali i koliki bude pritisak na starogradnju jer će deo potencijalnih kupaca novogradnje verovatno preći na kupovinu starogradnje zbog razlike u ceni i nedostupnosti kredita. Ukoliko dođe do problema sa prodajom novogradnje, sigurno će doći i do odlaganja početka gradnje nekih drugih projekata, čime će investitori štititi svoje cene (to vidimo da se već najavljuje).

Svakako kriza mora da potraje nekoliko godina da bismo videli ozbiljnije padove kao prošli put.
 
Poslednja izmena:
@vradovic kako to da je najjeftinij BNV dvosoban stan u halooglasima u residencies zgradi? I pri tome je to jedini dvosobni bnv stan ispod hiljadarke. Najstaririja zgrada pa brzo opada cena, pogotovo sad u leto jer nema roletni?
 
necu sad sa: plati pa klati ili koliko para .... itd.
smatram da cene u centralnoj zoni treba da budu visoke a ko nema neka prosiri radijus traznje. nema tu nikakve ljutnje, u svakom milionskom gradu je tako. e sad sto je Beograd u svim segmentima civilizovanog zivota zaostao, to je sad za neku drugu analizu!
znaci ja centar ne bi dao ispod 4000e/m2
pa ko moze da plati a posteno je stekao molim lepo, ko ne moze i visnjica je ok.
 
Problem je i što "rodjeni beogradjani" ne žele dalje od 3 centralne opštine jer je to sve tamo zaklopača. Nije problem ni 3-4k centar, ali da mirijeva borce i ostale periferije bez uredjene infrastrukture ne budu preko 2k. Novogradnju mislim.
 
necu sad sa: plati pa klati ili koliko para .... itd.
smatram da cene u centralnoj zoni treba da budu visoke a ko nema neka prosiri radijus traznje. nema tu nikakve ljutnje, u svakom milionskom gradu je tako. e sad sto je Beograd u svim segmentima civilizovanog zivota zaostao, to je sad za neku drugu analizu!
znaci ja centar ne bi dao ispod 4000e/m2
pa ko moze da plati a posteno je stekao molim lepo, ko ne moze i visnjica je ok.
Ovde svi znaju moje stavove, a moj je da su stanovi precenjeni. Ali mozda to nisam predstavio na ovaj nacin.
Ja razmisljam o preseljenju u Beograd kao jednoj od opcija. To znaci da imam vise opcija, ali mi je glupo da pisem u ovoj temi vezano za kupovinu stana u Becu, jer to nije tema. To sto sam napisao da bi mi stan u Beogradu bio vikendica ne znam kako neki mogu ozbiljno da shvataju i da to ponavljaju u svakom postu, ocigledno ne shvataju salu, jer moj komentar da bi mi stan u Beogradu bio vikendica je vise bio u fazonu "Kupicu stan zato sto hocu i za ono sta meni treba, sta tebe briga sta ce meni stan", samo sam to rekao na malo kulturniji nacin, ali ok, da se ne zadrzavamo na tu temu.
Elem, ja cenu stanova u Beogradu konkretno posmatram vrlo prosto. Ako se izmedju vise opcija budem odlucio da se preselim u Beograd, to dolazi u obzir samo pod uslovom da u nekoj od centralnih Bg opstina nadjem kvalitetan stan po povoljnoj ceni, a to je recimo oko 2k evra po m2. Naravno, ne mislim, bukvalno, ali reda velicine da. Sve manje-vise iznad toga mi je neprihvatljivo, i to za mene znaci da ta opcija otpada. Onda mi je apsolutno svejedno da li je cena 3k ili 5k ili 10k evra po m2, jer to me vise ne interesuje, kao sto me ne interesuje da li je recimo Bitcoin 10k ili 100k USD. Za mene opcija nije Mali Mokri Lug, Mirijevo, Altina ili neka druga selendra. Pre bih otisao u bilo koju drugu evropsku zemlju i kupio stan ili kucu na periferiji nego bilo sta na periferiji Beograda.
Tacno je da je centar Beograda jedino sto vredi u Beogradu, kao sto to mnogi kazu, ali to ne znaci da je on nesto previse dobar izbor, nego da je samo manje los izbor od periferije. Za mene centar Beograda vredi reda velicine 2k evra po m2 (max 1,5k za nerenoviranu starogradnju, max 2.5k evra za renoviranu lux starogradnju ili lux novogradnju, a da nisu prizemlja, potkrovlja, sutureni i sl), kome vredi vise nek placa vise, ja necu :)
 
Poslednja izmena:
necu sad sa: plati pa klati ili koliko para .... itd.
smatram da cene u centralnoj zoni treba da budu visoke a ko nema neka prosiri radijus traznje. nema tu nikakve ljutnje, u svakom milionskom gradu je tako. e sad sto je Beograd u svim segmentima civilizovanog zivota zaostao, to je sad za neku drugu analizu!
znaci ja centar ne bi dao ispod 4000e/m2
pa ko moze da plati a posteno je stekao molim lepo, ko ne moze i visnjica je ok.
Ovo je u rangu sa onim da penzioneri žive u prevelikim stanovima u centralnim opštinama i tako zauzimaju potencijalnim kupcima stambeni prostor. Ja bi njih sve izbacio pa neka se snalaze po staračkim domovima, šta ima da žive u centru! Molim lepo.
 
Ovo je u rangu sa onim da penzioneri žive u prevelikim stanovima u centralnim opštinama i tako zauzimaju potencijalnim kupcima stambeni prostor. Ja bi njih sve izbacio pa neka se snalaze po staračkim domovima, šta ima da žive u centru! Molim lepo.
A ne, nije isto, kad penzioneri zive u prevelikim stanovima u centralnim opstinama, oni su jadni penzioneri koji jedva prezivljavaju i treba im socijalna pomoc, a ti sirotinjo koja nemas stan u centru Bg-a, mars u Mirijevo.
 
Ja bih najradije kupio stan/kuću na periferiji sa dobrom infrastrukturom, u naselju koje je uređeno i nije favela, i da imam max 20min metroom do centra grada. Ali to u Beogradu ne postoji.

Nikad ne bih živeo u urbanom jezgru u tom slučaju.

A i da napravimo nešto tako za 10 godina, imaću komšije koje ce da mi pale gume pred nosom i greju se na plasticne flaše. Tako da opet ne dolazi u obzir.
 
Za mene opcija nije Mirijevo ili neka druga selendra. Za mene centar Beograda vredi reda velicine 2k evra po m2 (max 1,5k za nerenoviranu starogradnju, max 2.5k evra za renoviranu lux starogradnju ili lux novogradnju, a da nisu prizemlja, potkrovlja, sutureni i sl)
Vase visocanstvo, na Mirijevu zivi visokoobrazovani krem naseg drustva. Na Mirijevu je prosecna cena novogradnje 1900e (mada strahovito raste prema volfovom sajtu), dok se lux novogradnje prodaju ispod 2000e m2 (poslao shadestudio juce link). Izačunali smo udaljenost za Vas od Mirijeva do centra Beograda.
Udaljenost Mirijevo Centar Beograda drumskim saobracajem iznosi 8,5 km.

Nadam se da ce cena u Kuli Beograd uskoro pasti na 1500m2 ukoliko je par km od centra Beograda prihvatljivo za Vas.
 
Vase visocanstvo, na Mirijevu zivi visokoobrazovani krem naseg drustva. Na Mirijevu je prosecna cena novogradnje 1900e (mada strahovito raste prema volfovom sajtu), dok se lux novogradnje prodaju ispod 2000e m2 (poslao shadestudio juce link). Izačunali smo udaljenost za Vas od Mirijeva do centra Beograda.
Udaljenost Mirijevo Centar Beograda drumskim saobracajem iznosi 8,5 km.

Nadam se da ce cena u Kuli Beograd uskoro pasti na 1500m2 ukoliko je par km od centra Beograda prihvatljivo za Vas.
TIh 8.5km se brze predje pesice nego bilo kojim prevozom. Zato to ne vredi vise od 1k e/m2. :)
 
Za mene centar Beograda vredi reda velicine 2k evra po m2 (max 1,5k za nerenoviranu starogradnju, max 2.5k evra za renoviranu lux starogradnju ili lux novogradnju, a da nisu prizemlja, potkrovlja, sutureni i sl),kome vredi vise nek placa vise, ja necu
Moraću da te razočaram ali ni 2017/2018te nisi imao lux novogradnju u centru za 2500e. Za novogradnju (običnu) cena se kretala minimum 2000+e, za malo ozbiljnije projekte cena je išla od 3000e+. To što svi hoće da budu rodjeni beogradjani iz kruga dvojke je posebna tema.
 
Moraću da te razočaram ali ni 2017/2018te nisi imao lux novogradnju u centru za 2500e. Za novogradnju (običnu) cena se kretala minimum 2000+e, za malo ozbiljnije projekte cena je išla od 3000e+. To što svi hoće da budu rodjeni beogradjani iz kruga dvojke je posebna tema.
Kako nije bilo, pre 2-3 godine si mogao da biras novogradnje za 2k evra. A to ti pokazuju i podaci iz registra cena nepokretnosti. Mislim, i tada je bilo skupo za tadasnje uslove, ali je bilo po tim cenama.
Evo recimo, ova zgrada je pre 3 godine bila 2k evra (https://novazgrada.rs/en/bulevard-lot489), nije bas centar, ali je ok lokacija.
A bilo ih je i na Vracaru 2019. ako se ne varam, znam jer sam tad dolazio u Bg i vidjao novogradnju po toj ceni.
 
Očigledno se ne razumemo oko reči "centar" i "lux novogradnja". Ne, nisi mogao da biraš, iz mnogo zgrada su me "izbacili" kad su čuli da nisam keš kupac, obišao sam, pa ja mislim 90% gradilišta u Beogradu tada, od krnjače, preko karaburme, nbg, voždovca, vračara, starog grada, savskog venca... Ta lokacija ti je više granica izmedju zvezdare i mirijeva. Novogradnji je bilo (obične zgrade do 5 sprata), skupljih kompleksa u centralnim opštinama si samo mogao da sanjaš za 2000e. Kopernikus je početna cena bila 2000+pdv. Kapije Vračara (koje generalno i nisu Vračar) su koštale 1750e+pdv sa početnom cenom 2017te. Mislim, ako ti je ok ta lokacija sa linka možda i danas možeš da nadješ nešto do 2-2500e. Moj Aviv je koštao 1850e sa početnom cenom. Uglavnom, ništa brže nećeš stići odatle nego od višnjice npr.

edit: i da, central garden je 2015/2016te startovao sa cenom od 1600e+pdv,čim su zaboli ašov cena je bila 1700+pdv da bi se veoma, veoma brzo popela na 2000+ još tada.

edit2: i još jedan savet, ako si pravi kupac nemoj kupovati stan online i preko slika, često slike znaju da varaju jer su renderi, a lično ćeš pre dobiti neki popust.
 
Poslednja izmena:
Očigledno se ne razumemo oko reči "centar" i "lux novogradnja". Ne, nisi mogao da biraš, iz mnogo zgrada su me "izbacili" kad su čuli da nisam keš kupac, obišao sam, pa ja mislim 90% gradilišta u Beogradu tada, od krnjače, preko karaburme, nbg, voždovca, vračara, starog grada, savskog venca... Ta lokacija ti je više granica izmedju zvezdare i mirijeva. Novogradnji je bilo (obične zgrade do 5 sprata), skupljih kompleksa u centralnim opštinama si samo mogao da sanjaš za 2000e. Kopernikus je početna cena bila 2000+pdv. Kapije Vračara (koje generalno i nisu Vračar) su koštale 1750e+pdv sa početnom cenom 2017te. Mislim, ako ti je ok ta lokacija sa linka možda i danas možeš da nadješ nešto do 2-2500e. Moj Aviv je koštao 1850e sa početnom cenom. Uglavnom, ništa brže nećeš stići odatle nego od višnjice npr.
Kad sam rekao centar, nisam mislio preko puta Narodne skupstine, nego na siri centar i centralne beogradske opstine. Lokacija koju sam naveo za ovu zgradu mi je Ok samo zato sto izlazi na bulevar, slucajno sam zapamtio tu zgradu, iako je malo daleko, 100 odatle u nekoj zavucenoj ulicici ne bi mi bilo Ok. Ali kazem, bilo je i na Vracaru za 2k evra, ali nisam mnogo tad pratio da bih znao ni koja ulica ni koja zgrada. U svakom slucaju, hteo sam da iznesem svoju referentnu vrednost koliko sam spreman da dam, a sta je za mene bacanje para.
Trenutne cene su po mom misljenju apsolutno bacanje para, ali to je samo moje misljenje.
Trziste ce reci u narednom periodu da li vise ljudi misli da vredi kupovati po ovim cenama ili je kupovina po ovim cenama bacanje para.
Do sad je trziste mislilo da vredi kupovati, uglavnom zbog inflacije. Videcemo sta ce trziste reci u narednom periodu, meni za sad deluje da ce trziste promeniti misljenje, ali videcemo.
 
Poslednja izmena:
Ovde svi znaju moje stavove, a moj je da su stanovi precenjeni. Ali mozda to nisam predstavio na ovaj nacin.
Ja razmisljam o preseljenju u Beograd kao jednoj od opcija. To znaci da imam vise opcija, ali mi je glupo da pisem u ovoj temi vezano za kupovinu stana u Becu, jer to nije tema. To sto sam napisao da bi mi stan u Beogradu bio vikendica ne znam kako neki mogu ozbiljno da shvataju i da to ponavljaju u svakom postu, ocigledno ne shvataju salu, jer moj komentar da bi mi stan u Beogradu bio vikendica je vise bio u fazonu "Kupicu stan zato sto hocu i za ono sta meni treba, sta tebe briga sta ce meni stan", samo sam to rekao na malo kulturniji nacin, ali ok, da se ne zadrzavamo na tu temu.
Elem, ja cenu stanova u Beogradu konkretno posmatram vrlo prosto. Ako se izmedju vise opcija budem odlucio da se preselim u Beograd, to dolazi u obzir samo pod uslovom da u nekoj od centralnih Bg opstina nadjem kvalitetan stan po povoljnoj ceni, a to je recimo oko 2k evra po m2. Naravno, ne mislim, bukvalno, ali reda velicine da. Sve manje-vise iznad toga mi je neprihvatljivo, i to za mene znaci da ta opcija otpada. Onda mi je apsolutno svejedno da li je cena 3k ili 5k ili 10k evra po m2, jer to me vise ne interesuje, kao sto me ne interesuje da li je recimo Bitcoin 10k ili 100k USD. Za mene opcija nije Mali Mokri Lug, Mirijevo, Altina ili neka druga selendra. Pre bih otisao u bilo koju drugu evropsku zemlju i kupio stan ili kucu na periferiji nego bilo sta na periferiji Beograda.
Tacno je da je centar Beograda jedino sto vredi u Beogradu, kao sto to mnogi kazu, ali to ne znaci da je on nesto previse dobar izbor, nego da je samo manje los izbor od periferije. Za mene centar Beograda vredi reda velicine 2k evra po m2 (max 1,5k za nerenoviranu starogradnju, max 2.5k evra za renoviranu lux starogradnju ili lux novogradnju, a da nisu prizemlja, potkrovlja, sutureni i sl), kome vredi vise nek placa vise, ja necu :)
Vrlo bahat stav- ja pa ja i samo ja. Jel ti misliš da je 2000 EUR/m2 prihvatljivo za radnicu u Maxiju ili vaspitačicu u obdaništu, ili čak lekara specijalistu koji spašava živote. Niko od njih ne može priuštiti stan po toj ceni, ali bitno je da se TEBI ta računica uklapa i da SEBI obezbediš da živiš u "krugu dvojke" jer "jedino to valja". Dakle, lični interes i ništa drugo. A pri tome zaradjjes bar 5X vise od prosečnog zaposlenog sa medijalnim prihodom. Pa gde da žive ljudi koji rade u bolnicama, pekarama, državnim organima? jel ti to predmet razmišljanja ili te ne zanima?
 
Vrlo bahat stav- ja pa ja i samo ja. Jel ti misliš da je 2000 EUR/m2 prihvatljivo za radnicu u Maxiju ili vaspitačicu u obdaništu, ili čak lekara specijalistu koji spašava živote. Niko od njih ne može priuštiti stan po toj ceni, ali bitno je da se TEBI ta računica uklapa i da SEBI obezbediš da živiš u "krugu dvojke" jer "jedino to valja". Dakle, lični interes i ništa drugo. A pri tome zaradjjes bar 5X vise od prosečnog zaposlenog sa medijalnim prihodom. Pa gde da žive ljudi koji rade u bolnicama, pekarama, državnim organima? jel ti to predmet razmišljanja ili te ne zanima?
Ne bih ja imao nista protiv da cena bude jos niza kako bi i oni mogli da kupe, ti si taj koji je protiv pada cena :) Uglavnom, ako padne cena u centru na ove cene, na periferiji ce pasti barem isto toliko, i svima ce biti dostupnije :)
 
@p3ricam89
Rekao si centar, a to se zna šta je ili si mislio isto kao za vikend stan "šalim se"? Ja nisam pričao o trenutnim cenama, nego o cenama pre 5-6 godina i tvoje želje da kupiš nešto po tvojim cenama, samim tim sam ti samo dao savet. Ni Ja ne mislim preko puta skupštine, ali mikrolokacija čak i u centralnim opštinama igra takodje veliku ulogu. Pogledaj edite koje sam napisao. Centralne opštine su stari grad, vračar, deo savskog venca i deo nbg, sve ostalo nije centar, a čak i u tim opštinama cene variraju jer zavisi da li je stvarini lux ili je lux jer je novo. Zvezdara čak ni Dimitrijala se nije smatrala centrom i uvek je bila niže cene, a kamoli taj deo tu kod Mirijeva. I kao što rekoh verovatno tu i sad možeš naći za 2-2500e. Ta lokacija 2017/2018 je bila do 1600e max. East Gate je startovao sa cenom od 1450e+pdv za najjeftinije stanove. Početak bulevara kod Mirijeva i bulevar negde na sredini nije isto.
 
@p3ricam89
Rekao si centar, a to se zna šta je ili si mislio isto kao za vikend stan "šalim se"? Ja nisam pričao o trenutnim cenama, nego o cenama pre 5-6 godina i tvoje želje da kupiš nešto po tvojim cenama, samim tim sam ti samo dao savet. Ni Ja ne mislim preko puta skupštine, ali mikrolokacija čak i u centralnim opštinama igra takodje veliku ulogu. Pogledaj edite koje sam napisao. Centralne opštine su stari grad, vračar, deo savskog venca i deo nbg, sve ostalo nije centar, a čak i u tim opštinama cene variraju jer zavisi da li je stvarini lux ili je lux jer je novo. Zvezdara čak ni Dimitrijala se nije smatrala centrom i uvek je bila niže cene, a kamoli taj deo tu kod Mirijeva. I kao što rekoh verovatno tu i sad možeš naći za 2-2500e. Početak bulevara kod Mirijeva i bulevar negde na sredini nije isto.
Mozda nisam trebao da se hvatam za onu zgradu. Sama ta mikro-nano-piko lokacija mi je delovala Ok (mozda ne bi da sam licno otisao tamo, kao sto sam se vise puta razocarao kad nesto vidim uzivo iako na oglasu deluje Ok), ostale zgrade u neki zavucenim ulicama ne, a i raspale starogradnje u bulevaru ne. Sad bih recimo za takvu zgradu na toj lokaciji dao tih 2k evra, i to ne u izgradnji ,nego zavrsen i vec uknjizen stan (i to mi je previse, ali toliko bih mozda dao), ali trenutno na toj lokaciji za novogradnje traze 3k evra, znaci cene su kao i svuda barem 20-30% vece od onih koje su granicno prihvatlhive i realne iz moje perspektive. Za 2k i 2.5k evra verovatno ima samo neki raspad.
Evo sta je recimo po meni neka prihvatljiva cena, npr. Landmark Residence, cena je 4k evra, aj bih za to dao 2.5k evra, 3k tesko, znaci kad bi spustili cenu jedno 30%, onda bi mi to bilo Ok.
 
Poslednja izmena:
Ne bih znao da ti kažem. Kao što rekoh pogledaj moje edite koje sam pisao, sedni u kola i idi vidi šta se nudi. Nisam baš siguran kako ide kupovina stana iz fotelje, ali sam siguran da se tu negde može naći ispod 3k.
 
Ne bih znao da ti kažem. Kao što rekoh pogledaj moje edite koje sam pisao, sedni u kola i idi vidi šta se nudi. Nisam baš siguran kako ide kupovina stana iz fotelje, ali sam siguran da se tu negde može naći ispod 3k.
Nismo se razumeli. Tu mi je prihvatljivo samo ispod 2k, i to lux renovirano ili novogradnja :)
Jedan moj poznanik je nedavno kupio dobar stan za 2k kod Slavije, sto bih ja davao 3k bogu iza nogu :)
 
Vrh